Intencje Mszy św. w dniach od 23 do 29 października 2017

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych w dniach od 23 do 29 października 2017

Poniedziałek – Dzień powszedni (23 października)
6.30    Za + Jana PATEROK (23).
7.00    1. Za ++: rodziców Józefa i Urszulę MIŚ, Jadwigę BOREK, rodziców Jana i Matyldę WACŁAWCZYK, Barbarę HORWATT, Marię MIŚ, szwagra Józefa SZALA, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. W pewnej intencji.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krystyny z okazji 80. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Gertrudę i Konrada ZYLKA, brata Reinholda, męża Joachima STACH, teściów Annę i Wilhelma, szwagra Alfonsa PIETRUSZKA, ++ z rodzin ZYLKA-STACH-STEFANIDES-PIONTEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ Damiana i Theophila LAWNIK, ++ z pokrewieństwa.
4. Za + Kazimierę BAR (od siostry Urszuli z rodziną)

Wtorek – Dzień powszedni (24 października)
6.30     Za + Jana PATEROK (24).
7.00    1. W pewnej intencji.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
3. O Boże błogosławieństwo i zdrowie i Dary Ducha Świętego w intencji Jana i Marii.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++ Hildegardę i Franciszka NIEWCZAS, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: teścia Władysława JANCZURA w rocznicę śmierci, teściową Elżbietę, męża Henryka, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Rudolfa w 30. dzień po śmierci (od rodziny SIWIEC).
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Kariny i Janusza z okazji 25. rocznicy ślubu, w intencji całej rodziny oraz za + ojca Norberta o radość życia wiecznego.

Środa – Dzień powszedni (25 października)
6.30    1. Za + Jana PATEROK (25).
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała (ze skarbonki).
3. W pewnej intencji.
7.00     1. Do Trójcy Przenajświętszej, Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, opiekę w życiu prywatnym i zawodowym z okazji urodzin w intencji Roxany.
2. Za ++: męża Franciszka, rodziców Jana i Waleskę REINERT, mamę Łucję, brata Józefa, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: rodziców Alfredę i Jana BIELEWICZ, braci Jana i Zbyszka, bratanka Maćka, ++ z rodzin BRZOZOWSKICH i BIELEWICZÓW oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + sąsiadkę Marię BOGUC o radość życia wiecznego.
3. Za ++: Czesława KORECKIEGO w 9. rocznicę śmierci, syna Jana, męża Stanisława, rodziców Katarzynę i Mieczysława SIKORÓW, teściów Michalinę i Adama KORECKICH, braci Stanisława, Józefa, Jana i Kazimierza SIKORÓW.
19.00    Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

Czwartek – Dzień powszedni (26 października)
6.30    Za + Jana PATEROK (26).
7.00    1. Za ++ rodziców Małgorzatę i Bernarda PIONTEK, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. W pewnej intencji.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za ++: ojca Henryka WAWRZYŃCZYK w rocznicę urodzin, mamę Teresę, dziadków obu stron, wujka ks. Krystiana oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za + męża Tadeusza CYGAN w 8. rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: mamę Józefę w 5. rocznicę śmierci, ojca Mariana HURKACZ – o radość życia wiecznego, ++ z rodzin HURKACZ-BEJCHOR-FRANKIEWICZ, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: Hildegardę MORAWIEC w 4. rocznicę śmierci, męża Zygmunta, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: mamę Annę SKORUPA w rocznicę urodzin, siostrę Monikę, Henryka, ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego.
5. za ++ Karola MUTZ w 6 miesięcy po śmierci i zięcia Stanisława HUTNIK.
[do Modlitwy Wiernych: w intencji rocznego dziecka Karola KULESZA, rodziców i chrzestnych].

Piątek – Dzień powszedni (27 października)
6.30    Za + Jana PATEROK (27).
7.00    1. W pewnej intencji.
2. Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
3. Za + Lucjana DOMAGAŁA (od rodziny DOMAGAŁÓW).
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: rodziców Stanisława i Helenę HOSZMAN, ich córki z mężami, męża Eugeniusza, ++ z rodzin HOSZMAN-BIENKIEWICZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. O Boże błogosławieństwo, Światło Ducha Świętego i wszystkie potrzebne łaski dla właścicieli i pracowników Firmy KAPICA.

Sobota – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza (28 października)
6.30    Za żyjących i ++ parafian.
7.00    1. Za + Tadeusza SZYMAŃSKIEGO, ++ z pokrewieństwa.
2. Za + Jana PATEROK (28).
3. Za + Lucjana DOMAGAŁA (od brata Józefa z żoną i rodziną)
12.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Jan KUNCE – Martyna MULARCZYK.
13.00    Msza św. dożynkowa w Księżym Lesie.
14.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie
i Boże błogosławieństwo w intencji Henryka z okazji 40. rocznicy urodzin, w intencji Małgorzaty i Henryka z okazji 15. rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++: Otylię ECKERT, jej męża, rodziców oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach DUDEK i PIONTEK.
2. Za ++: mamę Agnieszkę PAWŁOWSKĄ, ojca Stanisława, brata Marcina, teścia Stanisława, dziadków obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Janinę i Piotra HRABAŃSKICH, syna Mirosława, ++ z rodzin HRABAŃSKI-MARZEC-DROSIŃSKI, dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za ++: rodziców Zofię i Antoniego NAZIMEK, żonę Monikę, córkę Iwonę, dziadków obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++ : Tadeusza PIWKO w dniu imienin, jego żonę Józefę PIWKO, ich rodziców BOREK-PIWKO, Ignacego MAŃKA – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za + Pawła KOLASA w 30. dzień po śmierci.
7. W pewnej intencji.
8. Za ++: rodziców Janinę i Józefa STĘPIEŃ, teściów Teresę i Bolesława GLAPIAK, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9. Za ++: matkę Katarzynę RUDNER, ojca Wilhelma RUDNER, Marię i Walentego WITTON, syna Wawrzyńca, męża i ojca Józefa WYSADA – o radość życia wiecznego, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10. Za ++: rodziców Jadwigę i Edwarda KOWALSKICH, rodziców obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa, wujka Stanisława i dusze w czyśćcu cierpiące.
11. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Królowej Różańca Świętego z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Stanisława z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
12. Do Boskiej Opatrzności i Miłosierdzia Bożego o szczęśliwy przebieg operacji i powrót do zdrowia dla siostry Marii, w intencji całej rodziny oraz za ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA (29 października)
6.45Niemiecka    Zur Göttlichen Vorsehung aus Anlass des 95. Geburtstages von Leopold mit Dank für die erhaltenen  Gaben und der Bitte um Gesundheit und weitere Fürsorge für sich und die Familie, sowie für alle Verstorbenen aus der Familie.
7.45    W pewnej intencji.
9.00 Młodzieżowa    1. Za ++: mamę Annę GIZA w rocznicę śmierci, ojca Henryka, dziadków obu stron, wszystkich ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++: męża i ojca Wilhelma GAWLIK, rodziców, teściów, wszystkich ++ z rodzin GAWLIK-KAŁA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15 Rodzinna     1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Iwony i Leszka ODROBIŃSKICH z okazji 35. rocznicy ślubu, w intencji całej rodziny oraz za ++ rodziców obu stron.
2. Za ++: męża Jana SOŁEK w kolejna rocznicę śmierci, ojca Józefa, jego rodziców Irenę i Jana, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11.30Suma    1. Za ++: brata Bogusława KIERMASZEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marty i Jana z okazji 25. rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny.
3. W intencji Wiesławy z okazji urodzin, z prośbą o błogosławieństwo Boże, powrót do zdrowia orazz życzeniami zadowolenia  wykonywanej pracy na rzecz innych.
4. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Antoniego PAŹDZIOR o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla dziecka, rodziców, chrzestnych i całej rodziny oraz za ++ dziadków Huberta
i Pawła.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za + Jana PATEROK (29).
3. Za ++: synów Przemysława w 30. urodziny, Stanisława i Łukasza, córkę Joannę, męża Ludwika PAWLIK, rodziców Apolonię i Stefana, braci Henryka i Andrzeja KWAŚNIAK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + męża, ojca, dziadka i pradziadka Jana CABAŁĘ w 4. rocznicę śmierci, wszystkich ++ z rodzin CABAŁA-TROJAK.
5. Za ++: męża Ignacego WIDAŃSKIEGO w 25. rocznicę śmierci, rodziców Piotra i Agnieszkę, brata Stanisława, jego żonę Agnieszkę, siostry Marię i Helenę, jej męża Edwarda, syna Józefa i dusze opuszczone.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10829742
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3615
14686
30047
10772476
78658
112735
10829742

Twoje IP: 34.203.245.76
Czas: 2019-01-18 20:50:55