Intencje Mszy św. w dniach od 30 października do 5 listopada 2017

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych w dniach od 30 października do 5 listopada 2017

Poniedziałek – Dzień powszedni (30 października)
6.30    Za + Lucjana DOMAGAŁĘ o dar życia wiecznego (od Anny i Bronisława MIESZCZAŃCZYK)
7.00    1. Za + Jana PATEROK (30).
2. W pewnej intencji.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++ syna Janusza i męża Henryka DYSZCZYK, ++ z pokrewieństwa DYSZCZYK-PRZYBYŁA oraz o zdrowie i Boże bło-gosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jana z okazji urodzin oraz o życie wieczne dla ++ z rodziny KUNEN.
3. Za ++: męża i ojca Wiktora GAWLIK, rodziców Annę i Agnieszkę, ojca Konrada, brata Józefa, Jadwigę i Wilhelma OLBRICH, siostrę Mariannę PIECHACZEK, ciocie Ludwinę, Katarzynę i Helenę, oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Magdaleny i Bernarda z okazji 35. rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny.

Wtorek – Dzień powszedni (31 października):
6.30     W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety z okazji urodzin.
2. O dar życia wiecznego dla + Lucjana DOMAGAŁA (od Emilii BURDYL z rodziną).
3. W pewnej intencji.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: męża, ojca i dziadka Zbigniewa CHMURA, rodziców i dziadków Stefanię i Mariana KMIECIK,  teściów i dziadków Irenę i Zdzisława CHMURÓW, ++ z rodzin KMIECIK, KANAS, CHMURA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Paulinę CEDZICH w rocznicę urodzin, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża Grzegorza ZARYCHTA, rodziców Halinę i Stanisława, mamę Zdzisławę MAJKUT, ++ z rodzin GULAN, MAJKUT, CZYSZCZOŃ, MROZEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: rodziców Gertrudę i Mieczysława, brata Tadeusza BUCZNY, ++ z rodzin BUCZNY, WARZECHA, SZCZUŻEWSKI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo z okazji 60. urodzin w pewnej intencji.

Środa – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (1 listopada):
6.45    Za  wszystkich ++ kapłanów, siostry zakonne, którzy pracowali w naszej parafii i ++ mężów (Msza św. ofiarowana przez wdowy naszej Parafii).
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    Msza św. w DPS.
7.45     1. Za ++ Marię i Alojzego WIATOWSKICH, ++ z pokrewieństwa GOLEC-WIATOWSKI.
2. Za + Lucjana DOMAGAŁA (od Elżbiety i Karola SABURA).
3. Za ++ rodziców Alfreda i Cecylię BRYŚ, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za ++: wujka Jerzego URBAŃCZYK, dziadków Anastazję i Franciszka, rodziców Gabrielę i Rafała OCHMANN, dziadków Jana i Marię, ++ z pokrewieństwa obu stron.
2. Za ++: rodziców Janinę i Władysława MAZUR, Mariannę i Leona LIPIŃSKICH, brata Zygmunta, bratową Teresę, szwagra Tadeusza, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Janinę KOPCIUCH w 3. rocznicę śmierci.
4. Za ++: Małgorzatę, Emilię i Augustyna WATOLLA, siostry i braci, Edwarda HAŁASA, rodziców Teresę i Józefa GOTTWALD oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15    1. Za ++: Edwarda URBANIEC w 2. rocznicę śmierci, rodziców Stefanię i Józefa, teściów Marię i Stanisława, szwagra Jana i Jadwigę KRUCZKOWSKĄ, ++ z rodzin JANIKÓW i BOREK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ dziadków Antoniego i Julię WOŹNY, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron.
3. Za ++: rodziców Franciszka i Elżbietę CYGON, ich syna Rajnholda, teściów Annę i Józefa POPANDA, córkę Irenę SZYNOL, jej męża Henryka i dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za ++: braci Rudolfa i Henryka NISCHWITZ, rodziców Annę i Pawła NIEŚWIEC, Adelę i Pawła RICHTER oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11.30    1. Za ++: ojca Józefa GRZYWOCZ, rodziców, dziadków i krewnych obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Annę i Reinholda KAMIŃSKICH, Annę i Henryka GIZA, Emila URBANCZYK, Jana KLYSZCZ i ++ z pokrewieństwa.
3. za ++: rodziców Annę i Emila JENDRZEJEK, brata Tadeusza i syna Krzysztofa.
4. za + męża Józefa MARAS w 3. rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa SKRZYSZEWSKICH-KOZUB-NAHAJCZUK-MARAS.
14.00    Nabożeństwo za zmarłych na Cmentarzu Komunalnym.
15.00    Nabożeństwo za zmarłych na Cmentarzu Parafialnym (początek w kościele św. Barbary).
16.15    KOŚCIÓŁ ŚW. BARBARY. Za ++ spoczywających na Cmentarzu Parafialnym i Komunalnym.
18.00    Za ++: ciocię Helenę i Michała DOMERECKIEGO w rocznicę urodzin – o radość życia wiecznego.
19.00    KOŚCIÓŁ ŚW. BARBARY: Wieczorna medytacja dla wszystkich.

Czwartek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (2 listopada):
6.30    Za ++: Martę i Franciszka POTEMPA, dziadków i wujka Pawła.
7.00    1. Za wszystkich ++, poległych i zaginionych z Gromady MOKRE ŁANY.
2. Za ++: brata Michała SZKLARZ, męża Stanisława, synową Brygidę, rodziców obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosła-wieństwo w rodzinie.
3. Za + Marię BOGUC o radość życia wiecznego.
9.00    1. Za ++ z Gromady SUCHE ŁANY.
2. Za + męża Stanisława SWIERZY, ++ z rodziny – o życie wieczne.
10.00    1. Za + Józefa KAPICA (1).
2. Za + Lucjana DOMAGAŁA (od Bożeny i Marka BURDYL).
15.00    KOŚCIÓŁ ŚW. BARBARY: Msza św. za spoczywających na strzeleckich cmentarzach
17.15    Nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00    1. Za  wszystkich ++ kapłanów, siostry zakonne, którzy pracowali w naszej parafii.
2. Za wszystkich ++ polecanych w wypominkach.
3. Za ++: w październiku 2017 roku: Czesława ROMANOWICZA, Gertrudę STAROSTECKĄ, Erikę Irenę NAJUCH, Martę BODINKA, Kazimierę BAR, Irenę KRÓL, Lidię ZYZIK, Wiktorię WAWRZYNEK, Hermana BURIAŃSKIEGO, Jana PYKA, Jacka KRASUCKIEGO, Katarzynę KONIOR, Lucjana DOMAGAŁA, Mirosława MARCINIAKA, Klarę SZYMAŃSKĄ.
4. Za ++: rodziców Kazimierę i Tadeusza CZARNECKICH, teściów Stefanię i Antoniego SZEREMETA, brata Czesława, bratową Marię, szwagierkę Elżbietę, dziadków obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++: Ryszarda NIESTRAWSKIEGO, ojca Tadeusza, teścia Jerzego, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca (3 listopada)
6.30    W intencji czcicieli NSPJ.
7.00    1. Za ++ z Gromady ADAMOWICE, FARSKA KOLONIA, PODBORZANY.
2. Za + Józefa KAPICA (2).
3. Za ++: rodziców Teresę i Izydora SZYMOSZ, córkę Adelajdę, synów Horsta, Manfreda, Jana, Eryka, Leona, Piotra i Helenę.
4. Za + Martę PANEK (1).
17.15    Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00    1. Za ++: rodziców Antoniego i Franciszkę NAJUCH, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża Michała GAWLIK w 10. rocznicę śmierci, rodziców Piotra i Elżbietę GAWLIK, siostrę Helenę, brata Jana, Annę i Józefa AUER, braci Wiktora i Adolfa, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Marię i Czesława WALENCIAK, teściów Jadwigę i Rudolfa WOLNY, męża Piotra, brata Jana, synową Bożenę, ++ z rodzin WOLNY, TACIAK, NOWAK, RAKONIEWSKI, MICHALSKI, dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za ++ rodziców Jadwigę i Edmunda LEMPIK, wszystkich ++ z pokrewieństwa obu stron.
5. Za + Lucjana DOMAGAŁA (od Stefanii i Franciszka MICINIAK).

Sobota – Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Pierwsza Sobota Miesiąca (4 listopada)
6.30    W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
7.00    1. Za ++ Czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za + Martę PANEK (2).
3. Za + Lucjana DOMAGAŁA (od Zofii i Kazimierza BURDYL)
13.00    ŚLUB RZYMSKI: Patryk i Agata WÓJCIK.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
17.15    Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ireny i Henryka z okazji 65. rocznicy urodzin.
2. Za ++: ojca Paula w kolejną rocznicę śmierci, mamę Gertrud – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosła-wieństwo w rodzinie.
3. Za ++ z rodzin SAWKA i JANOCHA – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. O radość życia wiecznego dla ++: męża, ojca i dziadka Adolfa KNAPIK, rodziców i teściów, ++ z rodzin WAJDA, KNAPIK, MIARCZYŃSKICH, THIER, ŚWIĘTOCHOWSKICH.
5. Za ++: ojca Józefa KOZOŁUP w rocznicę śmierci, matkę Katarzynę, brata Mariana, szwagra Piotra, dziadków, ++ z pokre-wieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za ++ dziadków i krewnych z rodzin WRÓBEL, DEMBIŃSKICH, JARZYŃSKICH, NAWROT.
7. Za + Józefa KAPICA (3).
8. Za ++: męża Alojzego KOZOŁUP, syna Józefa KOZOŁUP, teściów Antoniego i Marię KOZOŁUP, rodziców Stanisława i Annę JACHEĆ, braci Edwarda, Mieczysława, Jana i Bronisława, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Wojciecha z okazji 50. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
10. Za ++: Józefa BIENIEK i żyjących z rodzin BIENIEK-SKLAREK, + Władysława STEMPIEŃ oraz żyjących z rodziny STEM-PIEŃ.
11. Za ++: Marię i Jana JURKIEWICZ, syna Henryka, brata Alfonsa FRANK, szwagra Franciszka KARA, szwagra Helmuta ŚLEDŹ, rodziców obu stron FRANK-JURKIEWICZ, oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
12. Za ++: męża i ojca Józefa NOWAKOWSKIEGO, rodziców obu stron, siostry Władysławę i Janinę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
13. Do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o zdrowie dla ciężko chorego syna Gerharda i dla chorej matki Angeli oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA (5 listopada)
6.45Niemiecka    Za + Irenę LOREK w 2. rocznicę śmierci.
7.45    1. Za ++ w 1. rocznicę śmierci: Jadwigę LEBEK, Annę GAWRON, Zdzisława PRZYBYŁEK, Władysława KACZOR, Marię STANISZEWSKĄ, Helenę GROŃSKĄ, Janinę KRUCZEK, Barbarę SASIN, Teresę TARLIŃSKĄ, Zdzisławę ORYSZCZAK, Piotra SASIN, Emilię SCHNURA, Zygfryda SOBEJKO, Józefę PIWKO, Annę PILICH, Helenę JAGIELSKĄ, Zofię PACHOŁEK, Jadwigę KRUCZKOWSKĄ.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Bożeny z okazji 80. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: męża Mariana DUSIŃSKIEGO w dniu urodzin, rodziców obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety z okazji 75. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo, Dary Ducha Świętego i opiekę Matki Boskiej dla Stanisława z okazji 70. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
[do Modlitwy Wiernych: w intencji rocznego dziecka Jakuba GLINKA, rodziców i chrzestnych].
10.15Rodzinna     1. Za ++: Franciszkę i Jana KRAWCZUK, ich syna Zbigniewa, ++ z rodzin KRAWCZUK-SZATKOWSKI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: matkę Stanisławę CHROBAK, brata Eugeniusza, ++ z rodziny JANCZURA, Zbigniewa HRECZKOWSKIEGO oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Władysława ŁUKASIKA, ++ z rodziców obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Martę PANEK (3).
5. Za + Wiktorię WAWRZYNEK (od koleżanek).
11.30Suma    1. O spokój duszy dla ++: męża Janusza i syna Jerzego STALSKICH, rodziców Józefa i Józefę, brata Mieczysława, siostrę Janinę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla synów Marka i Krzysztofa z rodzinami i całej rodziny.
2. Za + męża, ojca i dziadka Adolfa KUTA, wszystkich ++ z rodzin KUTA-GRYSZÓWKA.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Huberta KRAWCZYK z okazji 60. rocznicy urodzin oraz w intencji syna Ireneusza i całej rodziny.
4. W intencji Agaty i Patryka WÓJCIK z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie i z podziękowaniem za Sakrament Małżeństwa.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Piotra SKONIECZNY z okazji 1. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny i chrzestnych.
15.00     Msza św. chrzcielna.
17.15    Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za + JANINĘ wieczorek w kolejną rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Józefa KAPICA (4).
4. Za + Lucjana DOMAGAŁA (od Krystyny i Stanisława BURDYL).
5. Za + Gertrudę STAROSTECKA w 30. dzień po śmierci.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rodziny Erwina i Marii.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10829288
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3161
14686
29593
10772476
78204
112735
10829288

Twoje IP: 34.203.245.76
Czas: 2019-01-18 19:51:38