Intencje Mszy św. w dniach od 6 do 12 listopada 2017

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych w dniach od 6 do 12 listopada 2017


Poniedziałek – Dzień powszedni (6 listopada)
6.30    Za + Józefa KAPICA (5).
7.00    1. Za ++: matkę Elżbietę, ojca Sylwestra, córkę Elwirę, teściów, dziadków, wszystkich ++ z pokrewieństwa KLABISZ-GUZ-WOJS, dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: rodziców Helenę i Jana KUREK, Anielę i Józefa HADASIK, Marie PASOŃ, wszystkich ++ z pokrewieństwa.
3. Za + Martę PANEK (4).
4. Za + Lucjana DOMAGAŁA (od Anny i Zbigniewa BURDYL)
17.15    Nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00    1. Za ++: syna Mariusza, rodziców Władysława i Anielę DUDEK, ++ z pokrewieństwa DUDEK-LECHOWICZ, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Rozalię i Władysława, brata Czesława, siostrę Helenę, bratową Eugenię, szwagra Władysława, dziadków obu stron, ciocię Józefę, wujka Pawła, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny z okazji 70. rocznicy urodzin.
4. Za ++: rodziców Emilię i Ignacego ŚWIERZY, brata Franciszka, teściów Alfredę i Stanisława KO-WALCZYK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Wtorek – Dzień powszedni (7 listopada)
6.30     1. Za + Józefa KAPICA (6).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie  i Boże błogosławieństwo w intencji Minerwy i Michała z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Martę PANEK (5).
3. Za + Lucjana DOMAGAŁA (od Mieczysława BURDYL z rodziną).
17.15    Nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00    1. Za ++: rodziców Józefa i Agnieszkę WANAT, siostrę Stanisławę, braci Władysława, Stanisława  i Eugeniusza, męża Mieczysława LECHOWICZ, dziadków obu stron, dusze opuszczone.
2. Za ++: siostrę Barbarę w kolejną rocznicę śmierci i jej męża Kazimierza – o radość życia wiecznego.
3. Za ++: teściów Annę i Wilhelma STACH, męża Joachima, rodziców Gertrudę i Konrada, szwagrów Gerharda i Jerzego, szwagierkę Amalię, ++ z pokrewieństwa STACH-SZNAPKA-WITTOŃ, dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za ++: rodziców Alfreda i Hildegardę MASELI, ++ z rodzin MASELI i STACH, dusze opuszczone i w czyśćcu cierpiące.

Środa – Dzień powszedni (8 listopada)
6.30    1. Za + Józefa KAPICA (8).
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała (ze skarbonki).
7.00    1. Za ++: rodziców Jerzego i Marię MOJZA, Annę i Roberta ANIOŁ, dziadków obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Martę PANEK (6).
3. Za + Lucjana DOMAGAŁA (od Mieczysława BURDYL z rodziną).
4. Za ++: rodziców Pawła i Anastazję SOLGA, Bertę i Pawła DUDA, braci Józefa i Emila, siostrę Adelajdę, szwagrów Herberta i Ewalda, bratową Łucję, dziadków obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące.
17.15    Nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00    1. Za ++: Amalię GRUSZKA, siostrę Klarę, rodziców Elżbietę i Walentego GRUSZKA, Waleskę BLASZCZYK, jej męża Albina, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Jakuba PINDEL, jego rodziców i brata Ireneusza, wszystkich ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Agnieszkę i Jerzego, brata Jana, męża Michała, teściów Martę i Konrada, ++ z rodzin STELMACH, MRÓZ, JANOCHA, LIPOK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: brata Juliana w rocznicę śmierci, rodziców Mariannę i Józefa, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Czwartek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (9 listopada)
6.30    Za + Józefa KAPICA (8).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Barbary i Janusza z okazji 25. rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny.
2. Za ++: matkę Martę w rocznicę śmierci, męża Teodora, zięcia Waldemara, teściów Marię i Franciszka, rodzeństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za + Martę PANEK (7).
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Przez wstawiennictwo św. Szymona i św. Judy Tadeusza w podzię-kowaniu Panu Bogu za łaskę wiary, opiekę i zdrowie w intencji Szymona Tadeusza ŚLĄZAKA w 8. rocznicę przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego i z prośbą o błogo-sławieństwo Boże i opiekę Najświętszej Maryi Panny dla rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za  ++: męża Jana SNADNY, rodziców Teodora, Władysławę i Józefa MALCHEREK, teściów Józefa, Franciszkę i Marię SNADNYCH, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Józefę PIWKO w dniu jej urodzin, jej męża Tadeusza PIWKO, ich rodziców obu stron – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Lucjana DOMAGAŁA (od Mieczysława BURDYL z rodziną).
4. Za ++: mamę Zofię KARPA, brata Mirosława, rodziców Marię i Wiktora AUER, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Piątek – Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła (10 listopada)
6.30    Za + Józefa KAPICA (9).
7.00    1. Za + Martę PANEK (8).
2. Za + Lucjana DOMAGAŁA (od Mieczysława BURDYL z rodziną).
3. Za + Zbigniewa GRZELAK w 1. rocznicę śmierci.
18.00    1. Za ++: rodziców Zofię i Jana KASIOREK, dziadków WODZYŃSKI-KASIOREK, teściów DĄBROWSKI, siostrzenicę Mariolę, 2 szwagrów, babcię Marię, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Jadwigę i Franciszka GASZ, ich syna Bernarda, jego żonę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Matyldę i Jana GIEMZA, Katarzynę i Gerarda SZOLC, bratanka Dariusza, ++ z po-krewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + mamę Marię w 15. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.

Sobota – Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa (11 listopada)
6.30    Za + Martę PANEK (9).
7.00    1. Za ++: syna Antoniego KLABISZ, rodziców Franciszka i Marię KLABISZ, ++ z rodzin i pokrewieństwa KLABISZ-POLLOK-FOIK-MORGAŚ-SZYDŁO, księży i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + babcię Paulinę WYCZACHOWSKĄ w 5. rocznicę śmierci, ++ z rodzin WYCZACHOWSKICH-STARZEC oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00    Msza św. w intencji Ojczyzny.
15.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Irmgardy z okazji 80. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszych kleryków (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++: Walerię i Franciszka BARTODZIEJ, rodziców i rodzeństwo obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Henryka i Annę DONAT, syna Joachima, Franciszkę PISZNIOK, Franciszka ŚWI-TLIŃSKIEGO, rodziców obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Romana i Elżbietę TREPISOR, męża Mieczysława, teścia Franciszka PAWLUS, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Józefa KAPICA (10).
5. Za ++: rodziców Elżbietę i Karola KANDORA, teściów Łucję i Franciszka WOLNIK, dziadków obu stron.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Barbary z okazji 60. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
7. Za ++: męża i ojca Antoniego BURCEK w 4. rocznicę śmierci, brata Wiktora, rodziców i teściów – o radość życia wiecznego.
8. Do Boskiej Opatrzności i Miłosierdzia Bożego o szczęśliwy przebieg operacji, dobre wyniki i powrót do zdrowia dla córki Ewy oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach Antoniego i Stanisławy, dzieci Tomka i Magdy, mamy Krystyny i teściowej Anny.
9. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosła-wieństwo i opiekę św. Krzysztofa w intencji Denisa z okazji 25. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA (12 listopada)
6.45Niemiecka    Za + Marię BOGUC o radość życia wiecznego.
7.45    1. Za ++: teściów Annę i Pawła BRYŚ, rodziców Małgorzatę i Jerzego PLACHETKA, dziadków i ++ z pokrewieństwa.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krystyny z okazji 60. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: mamę Ludwikę BRUDNOWSKĄ, ojca Stanisława, ++ z rodzin MAJOR, ZNAJEWSKICH, SZOKALSKICH, MURAS, BRUDNOWSKICH i MIKSTAL, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Teresę i Feliksa SOLA, brata Romana, ++ z pokrewieństwa SOLA-ROCHECKI, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Romana z okazji 50. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
[do Modlitwy Wiernych: w intencji Natalii i Małgorzaty z okazji urodzin].
10.15Rodzinna     1. Za ++: rodziców Pawła i Martę SZŁAPA, córki Dorotę, Teresę i Reginę, męża Zygfryda, wnuczkę Olę, ++ z rodzin PIĘTKA i SZŁAPA, dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Martę PANEK (10).
3. Za + ojca Stanisława GAWROŃSKIEGO, ++ z rodzin GAWROŃSKICH, CISIŃSKICH i BISCHOF.
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Rozalii i Ewalda z okazji 50. rocznicy ślubu i rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
3.  Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Bogumiły z okazji 80. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
4. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Poli GIEMSA o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo dla Niej i całej rodziny.
5. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Jakuba SIUDZIŃSKIEGO o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Niego i całej rodziny.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za ++: mamę Łucję GŁOWANIA, rodziców, siostry i brata, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Józefa KAPICA (11).
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Światło Ducha Świętego w intencji syna Piotra KORDEK z okazji 18. rocznicy urodzin.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10829302
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3175
14686
29607
10772476
78218
112735
10829302

Twoje IP: 34.203.245.76
Czas: 2019-01-18 19:52:38