Intencje Mszy św. w dniach od 13 do 19 listopada 2017

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych w dniach od 13 do 19 listopada 2017

Poniedziałek – Wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Wspomnienie Matki Boskiej z Fatimy. (13 listopada 2017):
6.30    Za + Józefa KAPICA (12).
7.00    1. Za + Martę PANEK (11).
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Roberta z okazji 40. rocznicy urodzin.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: mamę Janinę REWERSKĄ i Agatkę TARASIUK.
2. Za ++: rodziców Elżbietę i Pawła DOMBROWSKI, teściów Jana i Marię JANOSZKA, ks. Ernesta, córkę Martę.
3. Za ++: Eryka KASPERCZYK, rodziców Teofila i Łucję GOLEC, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Jacka KRASUCKIEGO (od pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej w Szymiszowie).
18.30    RÓŻANIEC FATIMSKI.

Wtorek – Wspomnienie bł. Marii Luizy Merkert, dziewicy (14 listopada):
6.30     1. Za + Józefa KAPICA (13).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
3. Przez wstawiennictwo bł. Marii Luizy Merkert w intencji żyjących i ++ sióstr Elżbietanek, które pracowały w naszej parafii.
7.00    1. Za ++: Emilię DATKO, rodziców i rodzeństwo, wszystkich ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. O życie wieczne dla ++: męża i ojca Kazimierza WASZCZUKA, brata Kazimierza JURKOWSKIEGO, rodziców Bolesławę i Bronisława JURKOWSKICH, siostrę Jadwigę LIPKA, ++ z pokrewieństwa obu stron.
3. Za + Lidię CHRIST w 10. rocznicę śmierci o radość życia wiecznego (od córki Barbary z rodziną).
4. Za + Martę PANEK (12).
18.00    1. Za ++ Alicję i Katarzynę KNOPIK – o radość życia wiecznego.
2. Za ++: rodziców Adama i Halinę, teścia Jana, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo
w rodzinie.
3. Za + Wiktorię WAWRZYNEK o radość życia wiecznego.
4. Za + Kazimierę BAR w 30. dzień po śmierci.

Środa – Dzień powszedni (15 listopada):
6.30    1. Za + Józefa KAPICA (14).
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała (ze skarbonki).
7.00    1. Za ++: męża Mieczysława ZAMBRZYCKIEGO, jego rodziców Stanisławę i Stanisława, braci Kazimierza i Henryka, bratowe Renatę i Lucynę, szwagrów Władysława i Bronisława WRÓBEL.
2. Za + Martę PANEK (13).
16.30    Kościół Bożego Ciała: Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.
18.00    1. Za ++: Michała i Marię ŻMINKOWSKICH, Stefana i Marię JASKÓŁA, dziadków, rodzeństwo, szwagrów i szwagierki oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża i ojca Alfreda BURCZEK, jego rodziców Wincentę i Alojzego, Franciszka i Marię JOŃCA, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Adolfa i Władysławę JANOWSKICH, braci Jana, Wacława Kazimierza i Stanisława, teściów Elżbietę i Józefa SZOLC, szwagra Henryka, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Teresy i Joachima z okazji 20. rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny.

Czwartek – Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Opolu (16 listopada):
6.30    Za ++: Elisabeth KROCZEK, rodziców i braci LABUS.
7.00    1. Za + Józefa KAPICA (15).
2. Za + Martę PANEK (14).
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: W intencji dzieci i rodziców.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za  ++: męża Mirosława JAWORSKIEGO w 8. rocznicę śmierci, rodziców Różę i Henryka KRAKA, teściów Martę i Stefana JAWORSKICH, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża Leonarda MROZEK, rodziców Jana i Elżbietę SMANDZICH, teściów Weronikę i Franciszka MROZEK, ++ z rodzin MROZEK, SMANDZICH, MAJNUSZ i DANIŁA.
3. Za + mamę Marię MASELI w rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa, + Alę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Gerharda z okazji 85. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.

Piątek – Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy (17 listopada):
6.30    Za + Józefa KAPICA (16).
7.00    1. Za + Martę PANEK (15).
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rodziny HADASIK.
12.00    W int. nowożeńców Marii i Rafała oraz za + ojca Konrada GORZEL, ++ z pokrewieństwa DŁUGOSZ-GORZEL.
18.00    1. Za ++: Elżbietę GRUSZKA, męża Walentego, córki Amalię i Klarę, Waleskę BLASZCZYK, męża Albina, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża Mariana PAWŁOWSKIEGO, ojca Jana DRYKA, teściów Stanisława i Agnieszkę PAWŁOWSKICH, ++ z pokrewieństwa obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marianny z okazji 80. rocznicy urodzin, w intencji prawnuczki Weroniki z okazji 8. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
4. Za ++: Iwonę STROŻEK i Rajmunda URBAŃCZYK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach URBAŃCZYK i NAZIMEK.
5. Za + Adelajdę GIBOWICZ w 30. dzień po śmierci.

Sobota – Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy (18 listopada):
6.30    Za + Za + Józefa KAPICA (17).
7.00    1. Za ++: Marię NOWICKĄ w rocznicę śmierci, Marię i Ludwika NOWICKICH, Teklę i Mariana WANAT, Janinę i Bronisława CIPURA, brata Andrzeja NOWICKIEGO, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
2. Za ++: Monikę i Józefa SŁADEK, ich rodziców SŁADEK-KALISZ, ks. prał. Franciszka KALISZA, ++ z pokrewieństwa obu stron.
3. Za + Martę PANEK (16).
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
16.00    Przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Grzegorza KOZIOŁEK, jego rodziców i chrzestnych.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszych kleryków (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++: męża i ojca Ryszarda PAWLICZEK, jego rodziców i rodzeństwo – o radość życia wiecznego.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Piotra z okazji 15. rocznicy urodzin.
3. Za ++: rodziców Wandę i Romualda FABRYCKICH, męża Jana HATALAK, ++ z rodzin HATALAK, GOSPODAREK, RZYTKI, SZUBRYCHT oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za ++: Marię NOWICKĄ w rocznicę śmierci, brata Andrzeja NOWICKIEGO, Marię i Ludwika NOWICKICH, Teklę i Mariana WANAT, Janinę i Bronisława CIPURA, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i Jerzego z okazji 30. rocznicy ślubu oraz w int. całej rodziny.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Czesławy i Tadeusza KRAJEWSKICH z okazji 46. rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny.
7. Za ++: żonę Agnes LASONCZYK w 2. rocznicę śmierci, rodziców i teściów – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
8. Za ++: rodziców Wiktorię i Walentego SOŁGA, siostrę Gertrudę, męża Dietra, brata Karola, szwagrów Alfonsa i Karola.
9. Za ++: żonę Teresę BROŻYNA, rodziców i teścia – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10. Za ++: Stanisława i Katarzynę PAWŁOWSKICH, Michała i Wandę MIKUŁA, ++ z rodzin PAWŁOWSKI-MIKUŁA.
11. W intencji żyjących i ++ członków Koła Stowarzyszenia Diabetyków w Strzelcach Opolskich z okazji 25. rocznicy działalności Koła.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (19 listopada)
6.45Niemiecka    Za + Józefa KAPICA (18).
7.45    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Loreny i Andrzeja z okazji 1. rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: rodziców Marię i Michała LECHOWICZ, Teresę i Władysława MAZIARZ, Anielę LECHOWICZ, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża Karola GLOBISZ, rodziców i teściów, rodzeństwo, ++ z rodziny i pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża i ojca Ryszarda PAWLICZEK, jego rodziców i rodzeństwo – o radość życia wiecznego.
4. Za + męża Edwarda GALEJA w dniu urodzin, ++ z rodzin DĄBROWICZÓW, GALEJÓW, KUBASZKÓW i RZEPKÓW.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Królowej Pokoju i Dary Ducha Świętego w intencji Piotra OLBRICH z okazji 18. rocznicy urodzin.
10.15Rodzinna     1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Aleksandry z okazji 18. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Agnieszkę i Zygfryda PAJĄK, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Martę PANEK (17).
4. Za ++: męża i ojca Wilhelma GAWLIK, rodziców i teściów, wszystkich ++ z rodzin GAWLIK i KAŁA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Beaty i Waldemara PIONTEK z okazji 25. rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny.
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Aleksandry i Edmunda z okazji 50. rocznicy ślubu oraz w int. całej rodziny.
2. Za ++: męża Stanisława BROŻYNA, ojca Jana, siostrę Wandę, teściów oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3.  Za ++: żonę Różę SCHULZ w kolejną rocznicę śmierci, syna Waldemara, rodziców Bronisławę i Stanisława RYGOL, teściów Marię i Ignacego SCHULZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. W intencji Zgromadzenia Sióstr Służebniczek i Stowarzyszenia Rodzina Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Danuty z okazji 50. rocznicy urodzin oraz w intencji rodzin FORYT i PACZKOWSKICH.
6. Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, Boże błogosławieństwo i Światło Ducha Świętego w intencji Krzysztofa z okazji 15. rocznicy urodzin.
[do Modlitwy Wiernych: w intencji rocznego dziecka Julii MARTUSZEWSKIEJ, jej rodziców i chrzestnych].
17.30    Nabożeństwo niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za ++: rodziców Gertrudę i Maksymiliana GIENDAŻ, Annę i Pawła PAWLIK, siostrę Elżbietę DOMBROWSKI, szwagra Ryszarda, syna Zygmunta, jego żonę Beatę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: ojca i dziadka Eugeniusza SUCHENIA, mamę i babcię Adelę, ojca i dziadka Leona SIENICKIEGO, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10829315
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3188
14686
29620
10772476
78231
112735
10829315

Twoje IP: 34.203.245.76
Czas: 2019-01-18 19:53:27