Intencje Mszy św. w dniach od 25 do 31 grudnia 2017

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

W DNIACH OD 25 DO 31 GRUDNIA 2017

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO (25 GRUDNIA)
6.45Niemiecka    Za żyjących i ++ parafian.
7.00 Msza św. w szpitalu.
7.45 1. Za ++: Helmuta GUZ, rodziców Genowefę i Alfonsa, Elżbietę i Pawła KASZTAN, męża Pawła, córki Elżbietę i Emilię, synów Henryka i Józefa, zięcia Huberta, ++ z pokrewieństwa GUZ-KASZTAN oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Józefę i Tadeusza PIWKO, ich rodziców, Helenę i Ignacego MAŃKA, ich rodziców – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.45 Msza św. w DPS.
9.00 1. Do Boskiej Opatrzności z prośbą o potrzebne łaski oraz Dary Ducha Św. z okazji urodzin w intencji Ewy.
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
9.00 Msza św. w Księżym Lesie.
10.15 1. Za ++: Henryka LEWANDOWSKIEGO w 10. rocznicę śmierci, rodziców Zofię i Sylwestra LEWANDOWSKICH, teściów Lucynę i Józefa BIELSKICH, jego brata Andrzeja LEWANDOWSKIEGO i szwagierkę Bożenę GÓRSKĄ.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krystiana z okazji 50. rocznicy urodzin, o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie oraz za + mamę.
[do Modlitwy Wiernych: w intencji rocznego dziecka Nadii MISZTAL, rodziców i chrzestnych].
11.30 1. Za ++: Marię i Józefa SKLORZ, ++ z pokrewieństwa SKLORZ-KULPOK-HALICKI-BEMBENEK.
2. Za + ks. Krystiana JURCZYKA (25).
3. Za ++: ojca Władysława, matkę Annę, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: Juliana i Waleskę HYLIŃSKICH, Jana i Katarzynę SKRZYPCZYK, Helenę ŁAKOMSKĄ, ++ z pokrewieństwa HYLIŃSKICH-SKRZYPCZYK.
17.30 Nabożeństwo kolędowe.
18.00 Za ++: Jana STRZĘPKA, w rocznicę śmierci, córkę Bożenę, rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Wtorek – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA (26 grudnia)
6.45 W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00 Msza św. w szpitalu: Za żyjących i ++ parafian.
7.45 1. W intencji Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Pawła MRACZNY z okazji 81. rocznicy urodzin, o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie oraz za + żonę Lidię.
7.45  Msza św. w DPS.
9.00 Msza św. w Księżym Lesie.
9.00 1. Za ++: rodziców Józefa CZAJA, Agnieszkę i Alberta PALUS, Franciszkę i Teodora KANIA, ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++: męża Adama KINASZ, rodziców KINASZ-MORMYŁO, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15 1. Za ++: rodziców Teresę i Feliksa SOLA, brata Romana, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Józefę i Jerzego NALEPKA, 4 braci, 2 szwagrów – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Teresę i Jana TARLIŃSKI, dziadków, teściów, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Małgorzaty i Rudolfa z okazji 35. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże bło-gosławieństwo dla dzieci i wnuków.
11.30 1. W intencji Mężczyzn.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie Stanisławy i Piotra oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla dzieci i wnuków, szczególnie dla Kamili w dniu urodzin.
3. Za + ks. Krystiana JURCZYKA (26).
4. Za ++: Kazimierza MASEŁKO w kolejną rocznicę śmierci, rodziców obu stron, brata oraz o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo w rodzinie.
5. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Mileny LASOŃCZYK o zdrowie i Boże błogosławieństwo także dla rodziców, chrzestnych i dziadków obu stron.
17.00 Nabożeństwo kolędowe współtworzone przez parafian i schole.
18.00 Do Boskiej Opatrzności w intencji Marii i Jana oraz całej rodziny z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże.

Środa – ŚWIĘTO ŚW. JANA, APOSTOŁA I EWANGELISTY (27 grudnia)
6.30 Za ++: siostrę Mariannę PIECHACZEK, rodziców, męża i ojca Wiktora GAWLIK, ++ z pokrewieństwa PIECHACZEK-OLBRICH-GAWLIK.
7.00 1. Za ++: rodziców Jana i Annę THOMALA, ojca Jerzego HORAK, Marię KINEL, ++  z rodzin THOMALA, HORAK, PUZIK, PIECHOTA i PIECHACZEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + ks. Krystiana JURCZYKA (27).
3. W intencji Mieczysława CZAPRANA z okazji 70. rocznicy urodzin z podziękowaniem Panu Bogu za wszystkie otrzymane łaski i dobro, prosząc o dalszą opiekę, Boże błogosławieństwo, Światło Ducha Świętego i łaskę zdrowia dla Jubilata na dalsze lata życia.
15.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu Św.
18.00 1. Za ++: rodziców Martę i Franciszka DYLONG, syna Stefana, dziadków, ++ z pokrewieństwa obu stron, przyjaciół i znajomych oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: rodziców Jana i Jadwigę BARTECZKO, dziadków, Agnieszkę CHLEBOSZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Annę SUJECKĄ zd. IZYDORCZYK w 7. rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosła-wieństwo w rodzinie.
4. Za ++: męża Jerzego HENKEL, jego brata Joachima, rodziców, szwagra Leona, ++  z pokrewieństwa ZWAKA-HENKEL-LEMPIK.
19.00    Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

Czwartek – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW, MĘCZENNIKÓW (28 grudnia)
6.30 Za + Lucjana DOMAGAŁA o radość życia wiecznego.
7.00 1. Za ++: ojca Jana SZLISZ, żonę Agnieszkę, wszystkich ++ z rodziny, Amalię GRUSZKA, męża Alfreda, syna Jana, synową Adelajdę, wszystkich ++ z rodziny.
2. Za + ks. Krystiana JURCZYKA (28).
9.00 1. W intencji wszystkich dzieci (z udzieleniem Sakramentu Chrztu Św.).
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Rodzin Zastępczych.
14.00 Do Dzieciątka Jezus z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Alexandra SZMAINTY, jego rodziców i chrzestnych.
18.00 1. Za ++: męża i ojca Maksymiliana NIERLE, syna Manfreda, rodziców obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Józefa GASZ, jego rodziców, brata Jana, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Gertrudę i Piotra RUDEK, brata Jerzego, siostry Elżbietę, Wiktorię i Jadwigę, szwagra Henryka, bratową Janinę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: ojca Ernsta PLOCH, w rocznicę urodzin, matkę Marię, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za + Christine PIEKAREK.

Piątek – PIĄTY DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO (29 grudnia)
6.30 Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze w pewnej intencji.
7.00 1. Za + matkę Helenę ZARĘBSKĄ w 1. rocznicę śmierci - o radość życia wiecznego.
2. Za ++: Małgorzatę SZYDŁAK w 1. Rocznicę śmierci, jej rodziców i teściów, ++ z pokrewieństwa SZYDŁAK-STAŃCZYK-KARPIŃSKICH.
3. Za ++: rodziców Anielę i Antoniego, dziadków obu stron, ich rodziców i rodzeństwo, bratową i szwagrów, Małgosię, Danusię, Halinę i Brygidę, ++ z pokrewieństwa SZYDŁAK-WINIARZ-LECHOWICZ-SZATKOWSKICH.
18.00 1. Za + ks. Krystiana JURCZYKA (29).
2. O Boże błogosławieństwo, Światło Ducha Świętego i wszystkie potrzebne łaski dla właścicieli i pracowników Firmy KAPICA.
3. Za + Marię BOGUC o radość życia wiecznego.
4. Za + Jadwigę TUREWICZ w rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
19.00    KONCERT KOLĘD W WYKONANIU KASI CEREKWICKIEJ Z ZESPOŁEM.

Sobota – SZÓSTY DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO (30 grudnia)
6.30 Do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    1. Za + ks. Krystiana JURCZYKA (30).
2. Za ++: Elżbietę GRUSZKA, męża Walentego, córki Amalię i Klarę, Waleskę BLASZCZYK, męża Albina, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża Henryka JANCZURA w 12. rocznicę śmierci, teściów Elżbietę i Władysława, ojca Pawła PRADELLA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
13.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Bartłomiej WOLNY – Magdalena GNEROWICZ.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w pracy duszpasterskiej w intencji ks. Norberta GUGULA z okazji rocznicy urodzin.
2. Za ++: ojca Sylwestra, matkę Elżbietę, córkę Elwirę, teściów, dziadków, ++ z pokrewieństwa KLABISZ-GUZ-WOJS i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Do Trójcy Przenajświętszej i Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze w rodzinie Adama oraz o szczególne łaski dla Roxany i jej rodziny.
4. Za ++: męża i ojca Andrzeja RODZEŃ w 6. rocznicę śmierci, teściów Kazimierza i Bronisławę RODZEŃ, wszystkich ++ z rodzin RODZEŃ, BYCH i RZEPKA.
5. Za ++: teściów Emilię i Stefana GLOMB, męża Norberta GLOMB, ++ z pokrewieństwa GLOMB-MOJZA-KRUCZEK-CZOGALA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za + matkę Franciszkę ŁUPAK o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Za + żonę i mamę Stefanię JANIK w 4. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.
8. Za ++: rodziców Zofię i Ignacego GARBAS, męża Piotra oraz do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za wszystkie łaski otrzymane w rodzinie i z prośbą o dalsze.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA. ZAKOŃCZENIE STAREGO ROKU (31 grudnia)
6.45Niemiecka Za ++: rodziców Agnieszkę i Franciszka PLACHETKA, 2 braci, ++ z pokrewieństwa PAŹDZIOR-PLACHETKA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00 Msza św. w szpitalu.
7.45 Za ++ Edith i Gerharda MOCNY o radość życia wiecznego.
9.00Młodzieżowa 1. Za ++: rodziców Andrzeja i Teresę CHROBAK, brata Józefa, siostrę Genowefę IWANIÓW, Anielę i Ludwika PSZON, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji dzieci Sabiny i Łukasza.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna    1. W intencji rodzin naszej parafii za otrzymane w tym roku dobro.
2. Za żyjących i ++ parafian.
11.30Suma 1. W intencji małżeństw (z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich).
2. Za ++: rodziców Katarzynę i Stanisława KALICIAK, siostrę Halinę, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Z okazji kolejnej rocznicy zawarcia związku małżeńskiego Zofii i Stanisława, z podziękowaniem za wieloletnie życie we wspólnocie, z przeproszeniem za wszystko, co w minionych latach może nie zawsze było zgodne z postawą wyznawców Chrystusa, z prośbą o wiarę, błogosławieństwo Boże oraz zdrowie dla dzieci, wnuków i prawnuków.
4. Do Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rocznego dziecka Franciszka DAMASZEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
16.00    ZAKOŃCZENIE STAREGO ROKU. Za żyjących i ++ parafian, siostry zakonne, duszpasterzy naszej parafii i gości.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10831206
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1041
4038
31511
10772476
80122
112735
10831206

Twoje IP: 3.84.186.122
Czas: 2019-01-19 06:15:05