Intencje Mszy św. w dniach od 1 do 7 stycznia 2018

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych w dniach od 1 do 7 stycznia 2018

Poniedziałek - UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI (1 stycznia 2018)
6.45Niemiecka    Za + Wilhelma JONTZA i wszystkich ++ z rodziny.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    Za + Horsta KASPERCZYK (1).
7.45    Msza św. w DPS.
9.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji męża, ojca i dziadka Antoniego z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach WĄCHAŁA i NIERLE.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15    Za ++: Irenę i Mieczysława CHUCHLA, Anitę, Teresę, Marię i Sylwestra ODROBIŃSKICH, Agnieszkę MAJKOWSKĄ, rodziców obu stron.
11.30    Za żyjących i ++ parafian.
17.30    Nabożeństwo o pokój.
18.00    Za ++: męża i ojca Józefa RADZIEJ, Agnieszkę i Alfonsa RZEŹNICZEK, rodziców WACŁAWCZYK, 4 braci, bratową, szwagra Manfreda SCHNAPKA, teściów RADZIEJ, ++ z rodzin WACŁAWCZYK, RZEŹNICZEK, RADZIEJ, HOWOŃ, NAMYSŁO oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Wtorek – Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu (2 stycznia)
6.30    1. Za + Horsta KASPERCZYK (2).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo z okazji 70. rocznicy urodzin.
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
3. W intencji rodzin, które w tym roku przyjmą odwiedziny duszpasterskie.
18.00    Za ++: męża i ojca Joachima STACH, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Środa – Dzień powszedni (3 stycznia)
6.30    1. Za + Horsta KASPERCZYK (3).
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    Za + ojca Ryszarda MOCEK w kolejną rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Czwartek – Pierwszy Czwartek Miesiąca (4 stycznia)
6.30    1. O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszego kleryka.
2. Za + Horsta KASPERCZYK (4).
7.00    Za + Jana JURKIEWICZ w 82. rocznicę urodzin.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
17.00    W intencji żyjących i ++ pracowników firmy ADAMIETZ i byłej fabryki AGROMET.
18.00    Za ++ w grudniu 2017 roku: Andrzeja PIERZCHLEWICZA, Włodzimierza ZAREMBA, Edeltraudę WYRWOL, Mieczysława OFIERSKIEGO, Franciszka ŁUPAKA, Gabrielę WYCISŁO, Jana RASZKA, Jolantę LACH.

Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca (5 stycznia)
6.30    1. W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
2. Za + Horsta KASPERCZYK (5).
7.00    1. Za ++: ojca Władysława MAŚLANKA, matkę Różę, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Adama z okazji 18. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    Za ++ Wojciecha KASPERSKIEGO i Mariana KRAWCZYKA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Sobota – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (6 stycznia)
6.45Niemiecka    W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. W intencji Czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za + Horsta KASPERCZYK (6).
7.45    Msza św. w DPS.
9.00    1. Za ++: syna Piotra PYKA w 3. rocznicę śmierci, męża Bernarda, rodziców i teściów, siostrę Urszulę, brata Ryszarda, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Zbigniewa z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Dorotę i Adolfa DAMBIEC, teściów Janinę i Tadeusza, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15    1. W intencji Jakuba SOBEK o Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Św. z okazji 18. urodzin.
2. Do Miłosierdzia Bożego z podziękowaniem za 80 lat życia z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Juliana i całej rodziny.
11.30    1. Za + ojca i dziadka Sławomira ZDZIECHOWSKIEGO w 2. rocznicę śmierci.
2. Za ++: ojca Antona, jego żonę Annę, braci Piotra i Józefa, ++ z rodzin KOPIEC, PSZOWSKI, CZAPLIK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Hanny BANAŚ o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rodziców i chrzestnych.
13.00    ŚLUB: Dawid KRUCZEK – Milena KRUCZEK
16.30    Nowa Wieś: Wspólne kolędowanie przy kapliczce z Anną GABOR.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Dziękczynno-błagalna w intencji Joanny z okazji 40. urodzin, dziękując Panu Bogu za otrzymane łaski, z prośbą o opiekę i wstawiennictwo Matki Bożej, Dary Ducha Świętego oraz błogosławieństwo, zdrowie i umocnienie w wierze dla całej rodziny i radość życia wiecznego dla zmarłych krewnych.
2. Do Miłosierdzia Bożego z podziękowaniem za łaski i dobrodziejstwa, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Krystyny z okazji urodzin oraz opiekę Świętej Rodziny nad dziećmi Barbarą i Markiem, wnukami i prawnukami.
3. Za ++: męża, ojca i dziadka Henryka STUDZIŃSKIEGO w kolejną rocznicę śmierci, rodziców obu stron, Janinę i Jana CZUŻ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: Ewalda OCHMANN, rodziców obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za + Jadwigę JENDRZEJEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Grzegorza z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

NIEDZIELA – Święto Chrztu Pańskiego (7 stycznia)
6.45Niemiecka    Za ++: Krystynę PIEKAREK, jej rodziców Agnes i Józefa, brata Konrada, dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++ w 1. rocznicę śmierci: Pawła KOPREK, Gizelę LASEK, Marię WICHARY, Piotra MAŁEK, Janinę MAJEWSKĄ, Bronisławę JEDLIŃSKĄ, Józefa KAŁUŻA, Dariusza PIZŁO, Jadwigę BARTECZKO, Zygmunta HOŁOBUT, Lidię STANKIEWICZ, Marię HAŁABIS, Huberta POL, Mirosławę BEDNAREK, Henryka CIOCH, Marię HOSZWA, Włodzimierza RÓZIECKIEGO, Janinę MIŁOSZEWSKĄ, Jerzego REICHERT.
2. Za + Horsta KASPERCZYK (7).
9.00    Za ++: rodziców Marię i Józefa TOŁKACZ, siostry Stanisławę i Alicję, brata Rudolfa, siostrzeńca Marka, bratową Halinę, szwagra Jana oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Judyty i Waldemara z okazji 15. rocznicy ślubu, o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny oraz o radość życia wiecznego dla ++ z rodzin CZOK-ŚMIETANA-KWOCZAŁA-GABOR.
2. Za ++: męża Henryka BARTEL, syna Piotra w kolejną rocznicę śmierci, rodziców obu stron, siostrę Elżbietę, brata Franciszka, 2 szwagrów, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: Klarę GIEMZA w 6. rocznicę śmierci, jej męża Wilhelma, synów Wilhelma i Piotra – o radość życia wiecznego.
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i Jerzego z okazji 40. rocznicy ślubu, o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny oraz za ++ rodziców obu stron i ++ z rodziny i pokrewieństwa.
2. Do Bożej Opatrzności i Anioła Stróża z prośbą o dalszą opiekę w intencji rocznego dziecka Natana GAJTKA, jego rodziców i chrzestnych.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Danuty i Henryka LIPIŃSKICH z okazji 60. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo całej rodziny.
15.00    Msza św. chrzcielna.
17.30    Nabożeństwo niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za ++: ojca Stefana w kolejną rocznicę śmierci, jego rodziców i braci, mamę Apolonię – o radość życia wiecznego.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10831326
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1161
4038
31631
10772476
80242
112735
10831326

Twoje IP: 3.84.186.122
Czas: 2019-01-19 06:39:05