Intencje Mszy św. w dniach od 22 do 28 stycznia 2018

Porządek nabożeństw i intencje Mszy świętych
w dniach od 22 do 28 stycznia 2018

Poniedziałek – Dzień powszedni (22 stycznia)
6.30    Za + Horsta KASPERCZYK (22).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Heleny z okazji 85. rocznicy urodzin.
2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski i szczęśliwy powrót do domu w intencji chrześniaków i o dalsze błogosławieństwo Boże dla nich.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. W intencji Dziadków i Babć.
2. Za ++: syna Tomasza GAWRYSIAK z okazji 30. rocznicy urodzin, rodziców i teściów oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jana z okazji 70. rocznicy urodzin.

Wtorek – Dzień powszedni (23 stycznia)
6.30    1. Za + Horsta KASPERCZYK (23).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    Za ++: matkę Gertrudę SKLEBIC, Alojzego SKLEBIC, wszystkich ++ z pokrewieństwa.
11.00    Pogrzeb Śp. Stanisława STELMASINSKIEGO.
18.00    1. Za ++: dziadków Bronisławę i Franciszka SZKOP, ich córkę Marię, synów Józefa, Rudolfa i Henryka, synowe Marię i Renatę, zięcia Jana, wnuków Lidię i Jerzego, wszystkich ++ z rodzin SZKOP-PIONTEK.
2. Za + Jolantę LACH w 30. dzień po śmierci.

Środa – Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła (24 stycznia)
6.30    1. Za + Horsta KASPERCZYK (24).
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za + ks. proboszcza i dziekana Karola LANGE (od czcicieli Matki Boskiej Różańcowej).
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Lidii w kolejną rocznicę urodzin.
3. Za ++: matkę Otylię MRÓZ, ojca Manfreda, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
12.00    Pogrzeb Śp. Stefanii BODZĘTA.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta.
18.00    Za ++: męża Mieczysława LECHOWICZ, rodziców Franciszkę i Alojzego, brata Tadeusza, siostrę Marię i jej męża Bronisława KUCHAJEWICZ, dziadków obu stron oraz dusze opuszczone.

Czwartek – Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła (25 stycznia)
6.30    Za + Horsta KASPERCZYK (25).
7.00    1. Za + ojca Kazimierza KROPIELNICKIEGO, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Rajnarda GAWLIK z okazji 60. rocznicy urodzin.
16.30    Za + Helenę HOM i wszystkich ++ z pokrewieństwa.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    Za ++: ojca Leona, matkę Magdalenę, siostrę Reginę, brata Bernarda, teściów Janinę i Franciszka oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
19.00    Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

Piątek – Wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa (26 stycznia)
6.30     Za + Horsta KASPERCZYK (26).
7.00    Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
18.00    1. Za ++: męża i ojca Eugeniusza WANAT w dniu urodzin, córkę Krystynę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Pawła i Cecylię KOŹLIK, dziadków, ++ z pokrewieństwa obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii DOBROWOLSKIEJ z okazji 83. rocznicy urodzin.
4. Za ++: Antoniego BALICKIEGO w 45. rocznicę śmierci, żonę Józefę, córki Joannę i Kazimierę, zięciów Józefa i Stanisława oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Sobota – Dzień powszedni (27 stycznia)
6.30    Za + Horsta KASPERCZYK (27).
7.00    Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
15.00    Msza św. w DPS.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszych kleryka (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++: rodziców Antoninę i Pawła MOSZEK, Krystynę i Rudolfa MRÓZ, brata Józefa PALICA, dziadków MRÓZ-MOSZEK-PALICA-SIKORA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach MRÓZ-BRYŚ-MOSZEK-PALICA.
2. Za + męża i ojca Mieczysława WIECZOREK w 10. rocznicę śmierci i ++ z rodziny – o radość życia wiecznego.
3. Za ++ Franciszkę i Franciszka ŁUPAK.
4. Za ++: męża i ojca Jerzego GAWLIK, rodziców i teściów, siostrę, szwagierki i szwagrów, ++ z rodzin GAWLIK-SZLAPPA – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++: rodziców Joannę i Michała ANIOŁ, teściów Emmę i Jerzego CHLUBA, 2 siostry Łucję i Hildegardę, brata Herberta, szwagierkę, 3 szwagrów, ++ z rodzin ANIOŁ-CHLUBA-GLUCH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za + Janinę MIŁOSZEWSKĄ w 1. rocznicę śmierci.
7. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze w intencji Pracowników Strzeleckiej Spółdzielni Spożywców „Piast”, ich rodzin oraz Emerytów, Rencistów i za ++ Pracowników – z okazji Dnia Handlowca.
8. Do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez wstawiennictwo Matki Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę i Dary Ducha Świętego dla Dawida i Teresy oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA (28 stycznia)
6.45Niemiecka    Um Freude am Ewigen Leben aller Opfer der Oberschlesischen Tragödie darunter Erzpriester Karl LANGE.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za + Horsta KASPERCZYK (28).
2.  Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ewy i Bernarda z okazji 30. rocznicy ślubu,  w intencji całej rodziny oraz za ++: mamę Marię i teścia Mieczysława.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: ojca Stefana WIORA, jego żonę Magdalenę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Martę i Huberta GOLEC, Urszulę i Huberta URBAŃCZYK, brata Józefa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Martę i Huberta GOLEC, brata Józefa, ++ z pokrewieństwa GOLEC-RAIN oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Doroty z okazji kolejnej rocznicy urodzin.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna 1. Do Bożego Miłosierdzia za ++: rodziców Alfonsa i Agnieszkę, męża Manfreda, dziadków obu stron, chrzestnych Nikodema i Beti, teścia Pawła, jego 2 żony, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie, a także w intencji Kasi z okazji 25. rocznicy urodzin.
2. Za ++: rodziców Martę i Ludwika WENCEL, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa WENCEL-PIERDOŁA, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: matkę Marię BIELECKĄ w 1. rocznicę śmierci, ojca Stanisława, męża Zbigniewa MAŁECKIEGO, ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: Alfonsa PANEK, żonę Martę, Anielę i Jana MUSKUS, brata Piotra, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++: żonę i matkę Urszulę KOZOŁUP, ++ z pokrewieństwa MASELI-KOZOŁUP, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
[do Modlitwy Wiernych: w intencji rocznego dziecka Oliwii PRZYBYŁEK, rodziców i chrzestnych].
11.30Suma 1. Za ++: męża i ojca Mariana HOROSZCZAK, rodziców Michała i Albinę WODARZ, Stanisława i Marię HOROSZCZAK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Agnes GACKA, ojca Ernesta, siostrę Renatę, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa GACKA-MOJZA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joachima i Marii oraz Justyny i Grzegorza z okazji kolejnych rocznic ślubu.
17.00    Koncert kolęd w wykonaniu orkiestry i młodzieży CKZiU.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. W intencji wszystkich chorych naszej parafii.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10829316
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3189
14686
29621
10772476
78232
112735
10829316

Twoje IP: 34.203.245.76
Czas: 2019-01-18 19:53:33