Intencje Mszy św. w dniach od 29 stycznia do 4 lutego 2018

Porządek nabożeństw i intencje Mszy świętych

w dniach od 29 stycznia do 4 lutego 2018

Poniedziałek – Dzień powszedni (29 stycznia)
6.30    Za + Horsta KASPERCZYK (29).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie
i Boże błogosławieństwo w intencji Brygidy z okazji 65. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo w rodzinie.
2. Za + Marię RANGOSZ w 6. rocznicę śmierci.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za + Tadeusza SZYMAŃSKIEGO, ++ z rodzin SZYMAŃSKI-KORDT-KOCHANEK.
2. Za ++ Jadwigę i Jana ZAWIŚLAK, ++ z rodzin ZAWIŚLAK-MAJEWSKI-SWACHA oraz o zdrowie
i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Miłosierdzia Bożego za + Annę SKORNIK.

Wtorek – Dzień powszedni (30 stycznia)
6.30    1. Za + Horsta KASPERCZYK (30).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    Za ++: ojca Władysława SIEMIENIEWSKIEGO w rocznicę śmierci, mamę Ritę, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    1. Za ++: rodziców Jana i Marię NOPARLIK, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Martę i Emanuela BISKUP, męża, syna, rodziców i wszystkich ++ z pokrewieństwa.
3. Do Miłosierdzia Bożego o szczęście wieczne dla ++: mamy Marii w 5. rocznicę śmierci, ojca Nikodema, siostry Teresy oraz rodziców Gertrudy i Józefa.

Środa – Wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera (31 stycznia)
6.30    W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za ++: męża Jerzego REICHERT w 1. rocznicę śmierci, syna Wojciecha, brata Stanisława, Zygmunta, siostrę Weronikę, rodziców obu stron, szwagrów oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Danuty oraz za ++ rodziców.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta.
18.00    1. Za ++: matkę Gertrudę JANCZYK, ojca Leopolda, braci Kazimierza i Bolesława, ++ z pokrewieństwa obu stron, przyjaciół i znajomych, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża Jerzego, rodziców, 3 siostry i brata oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie PANDEL.
3. Za ++: ojca Jerzego KAŁA, mamę Elżbietę, dziadków obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Czwartek – Pierwszy Czwartek Miesiąca (1 lutego)
6.30    O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszych kleryka.
7.00    1. Za + Marię BOGUC (1).
2. Za + Waltra WILCZOK (1).
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rodziny AUGUSTYN oraz o szczęśliwe rozwiązanie.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez wstawiennictwo św. Ojca Pio z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie w intencji Iwony i Klary z okazji urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach córek.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ w końcu grudniu 2017 roku i w styczniu 2018: Zdzisława KUBASIK, Ryszarda SKRZYPIEC, Krystynę RUSNARCZYK, Mateusza KOŁODZIEJ, Teodora RZEPKA, Grzegorza CICHOŃ, Mariannę WIECZOREK, Zofię KRASUŃ, Krystynę MAŁEK, Jana LABUS, Stanisława STELMASINSKIEGO, Stefanię BODZĘTA, Zbigniewa DYLIŃSKIEGO, Norberta HAJDUKA.
2. Za ++: Anielę WINIARZ w 5. rocznicę śmierci, jej rodziców i rodzeństwo.

Piątek – Święto Ofiarowania Pańskiego. Matki Boskiej Gromnicznej. I Piątek Miesiąca (2 lutego)
6.30     W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
7.00    1. Za ++: Ignacego PIEKARCZYK, rodziców i rodzeństwo obu stron oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Marię BOGUC (2).
9.00    Za + Waltra WILCZOK (2).
10.00    1. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie
i Boże błogosławieństwo w rodzinach córek Ewy i Anny.
2. Za ++: rodziców Mariannę i Aleksego GÓRSKICH, brata Wacława GÓRSKIEGO, teściów Mariannę i Władysława KORJAT, Mariannę i Bolesława SZUSTKA oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
[do Modlitwy Wiernych: o radość życia wiecznego dla ++ rodziców Jadwigi i Józefa GUCZ].
18.00    1. W intencji Sióstr Zakonnych posługujących w naszej parafii i za ++ Siostry – z okazji Dnia Życia Konsekrowanego.
2. Za ++: męża i ojca Józefa KASPRZYK, syna Zbigniewa, rodziców Zofię i Stanisława, teściów Władysławę
i Jana, Wandę i Stanisława KUCHARZ, Hildegardę i Wilhelma MICHALI, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: ojca Jana, matkę Łucję, 3 braci, dziadków PLOCH-SOTOR oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: Ryszarda i Łucję STRZELCZYK, córkę Urszulę, syna Józefa, wnuka Jana oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++: mamę Zofię KARPA, brata Mirosława, rodziców Marię i Wiktora AUER oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Sobota – Pierwsza Sobota Miesiąca. Wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika (3 lutego)
6.30    1. W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
2. Za + Waltra WILCZOK (3).
7.00    1. W intencji czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za ++: rodziców Marię i Jerzego MOJZA, Annę i Roberta ANIOŁ, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża Stanisława, rodziców obu stron, siostrę, ++ z rodziny i pokrewieństwa, Antoniego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
15.00    Msza św. w DPS.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszego kleryka (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++: męża i ojca Hermana MICHALSKI, jego rodziców Różę i Józefa, ++ z rodziny MATAUSZEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Zofię i Alojzego BUDZANOWSKICH, mamę Janinę WAWRZYNIAK, jej córkę Danutę, brata Tadeusza, syna Mirosława, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Marię BOGUC (3).
4. Za ++: rodziców Józefa i Kornelię WIECZOREK, Franciszka i Różę FOGEL, chrześniaka Dastina SOSNOWSKIEGO oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++: męża Mariana ŁUCZAK, w 7. rocznicę śmierci, braci Stanisława, Jana i Kazimierza, rodziców obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Do Dzieciątka Jezus przez wstawiennictwo św. Walentego o zdrowie i Boże błogosławieństwo oraz Dary Ducha Świętego dla dzieci i ich rodzin.

V NIEDZIELA ZWYKŁA (4 lutego)
6.45Niemiecka    Za + Marię BOGUC (4).
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++ w 1. rocznicę śmierci: Marię TWARDOŃ, Feliksę MIERZWA, Huberta GOLEC, Aleksandra ŁUKASIEWICZA, Kazimierza SOBOLEWSKIEGO, Marię GORNAT, Klarę ŚWIDERSKĄ, Józefa KAMPA.
2.  Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji zięcia Waldemara z okazji 55. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00Młodzieżowa    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w intencji córek Marty i Moniki o szczęśliwy przebieg ciąży i szczęśliwe rozwiązanie oraz o błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za ++: żonę i matkę Łucję w kolejną rocznicę śmierci, syna Klaudiusza, zięcia Bernarda, rodziców i teściów, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Waltra WILCZOK (4).
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna    1. Za ++: męża Wilhelma KOZIOŁ, brata Jerzego KAŁUŻA, rodziców KAŁUŻA-KOZIOŁ, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Antoniego, Jadwigę i Mariusza GALIKOWSKICH, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Władysława z okazji 68. rocznicy urodzin, w intencji syna Dariusza z okazji 40. rocznicy urodzin oraz do Anioła Stróża z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla wnuka Mateusza i o umocnienie w wierze i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Piotra z okazji 55. rocznicy urodzin.
5. Za ++: Klarę i Wiktora KOCEM, Zofię i Józefa JURECZKO oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach JURECZKO i LEGRAND.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Benigny SZABLEWSKIEJ z okazji 85. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11.30Suma    1. O radość życia wiecznego dla ++: rodziców Stefanii i Józefa, Bronisławy i Piotra, rodzeństwa, księży: Stanisława, Jana i Jerzego, krewnych i przyjaciół spoczywających na cmentarzach w kraju i na świecie.
2. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Dominika JANAĆ o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka, rodziców i chrzestnych.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rocznego dziecka Laury SZYMCZAK i w intencji Wiktorii SZYMCZAK z okazji 7. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Hanny FITA z okazji przyjęcia Sakramentu Chrztu Św. oraz w intencji rodziców i chrzestnych.
15.00    Msza św. chrzcielna
17.30    Nabożeństwo niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za ++: Janinę i Konrada KRENTUŚ, Bronisławę i Jana GADNICKICH, ++ z pokrewieństwa obu stron.
3. Za ++ rodziców Marię i Antoniego MALINOWSKICH, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marianny BELOWSKIEJ z okazji 88. rocznicy urodzin oraz za ++: męża Stanisława, rodziców Jana i Józefę, siostry Genowefę i Akwilinę, synów Władysława i Kazimierza, zięcia Wacława i Gertrudę NEBELSKĄ.
5. Za ++: rodziców Zofię i Antoniego NAZIMKÓW, Julię i Franciszka GUMIENIAKÓW oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10829299
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3172
14686
29604
10772476
78215
112735
10829299

Twoje IP: 34.203.245.76
Czas: 2019-01-18 19:52:24