Intencje Mszy św. w dniach od 5 do 11 lutego 2018

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych w dniach od 5 do 11 lutego 2018

Poniedziałek – Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy (5 lutego)
6.30    1. Za + Grzegorza CICHOŃ  o radość życia wiecznego.
2. Za + Waltra WILCZOK (5).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ernesta z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Marię BOGUC (5).
3. Za ++: męża Czesława GODOWSKIEGO w kolejną rocznicę śmierci, teściów Pelagię i Andrzeja, szwagrów Janusza i Bronisława, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: rodziców Marię i Jana SKOPCZYŃSKICH, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Władysława MATUŁA, Wandę LEKS, ++ z rodzin LEKSÓW i MATUŁÓW oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Mieczysława HAWRYŁKO i ++ z rodziny.
4. Za ++: Gertrudę STAROSCZYK, rodziców, 2 braci Gotfryda i Henryka, szwagra Piotra oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek – Wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy (6 lutego)
6.30    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rodzin RYBOL i FERENS.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za + Marię BOGUC (6).
2. Za + Waltra WILCZOK (6).
3. Do Boskiej Opatrzności i Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o zdrowie dla ciężko chorej Krystyny KUHNERT.
18.00    1. Za ++: rodziców Katarzynę i Kazimierza KALICIAK, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa KA-LICIAK-ŚWITAŁA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: matkę Waleskę BLASZCZYK, ojca Albina, Elżbietę i Walentego GRUSZKA, córki Klarę i Amalię, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Janinę MACHETA w 9. rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Mirosława KARPA w 3. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego i ++ z pokrewieństwa.

Środa – Dzień powszedni (7 lutego)
6.30    1. Do Boskiej Opatrzności i Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o zdrowie dla ciężko chorej Krystyny KUHNERT.
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za ++: rodziców Anielę i Pawła WAWRZYNEK, siostrę Wiktorię, teścia Helmuta MORAWIEC, dziadków Pawła i Wiktorię, Teofila i Marię STACH, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Marię BOGUC (7).
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Lothara MRÓZ z okazji 60. rocznicy urodzin.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta.
18.00    1. Za ++: męża, ojca, dziadka i pradziadka Gintra KOŁODZIEJ w 3. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Waleskę i Tomasza BARON, 2 siostry, 3 braci, 4 szwagrów oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: mamę Apolonię w 10. rocznicę śmierci, jej rodziców i rodzeństwo, ojca Stefana – o radość życia wiecznego.
4. Za + Waltra WILCZOK (7).
5. Za + Ewę JUCHNIEWICZ (1).

Czwartek – Dzień powszedni (8 lutego)
6.30    Za ++: Pawła i Anastazję SOLGA, Bertę i Pawła DUDA, braci Józefa i Emila, siostrę Adelę, bratową Łucję, szwagrów Herberta i Ewalda, dziadków obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Za + Marię BOGUC (8).
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Marii i Zdzisława ZIMNICKICH.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za + Ewę JUCHNIEWICZ (2).
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: Walentego GRUSZKA, żonę Elżbietę, córki Amalię , Klarę i Waleskę BLASZCZYK, jej męża Albina, dusze w czyśćcu cierpiące, Huberta i Rolanda SZNURA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ dziadków Walentego i Marię WIECZOREK, dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za + Waltra WILCZOK (8).
4. Za + Norberta HAJDUK o radość życia wiecznego (od mieszkańców ulic Broniewskiego, Sienkiewicza, Struga, Arki Bożka i Orzeszkowej).

Piątek – Dzień powszedni (9 lutego)
6.30     Za + Marię BOGUC (9).
7.00    1. O radość życia wiecznego dla ++: sióstr Jadwigi LIPKA i Henryki RATYŃSKIEJ, ich rodziców, mężów i brata, ++ z rodzin JURKOWSKICH, LIPKÓW i RATYŃSKICH.
2. Za ++: rodziców Annę i Wilhelma WITT, siostry Martę, Marię i Elżbietę, szwagra Józefa, dziadków , ++ z pokrewieństwa WITT-JAROSZ-WALOSZEK-LIPOK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Bronisławę KALICIAK (od brata Mariana z rodziną).
18.00    1. Za ++: męża Józefa DĄBKOWSKIEGO, rodziców i teściów, dziadków, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Józefa WILK  w 2. rocznicę śmierci, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Mariannę WIECZOREK  w 30. Dzień po śmierci i ++ z rodziny.
4. Za + Waltra WILCZOK (9).
5. Za + Ewę JUCHNIEWICZ (3).

Sobota – Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy (10 lutego)
6.30    Za + Waltra WILCZOK (10).
7.00    1. Za + Gabrielę OCHMANN (1).
2. Za + Bronisławę KALICIAK (od brata Jana z rodziną).
3. O szczęśliwy przebieg operacji i powrót do zdrowia dla siostry.
15.00    Msza św. w DPS.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszych kleryków (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++: męża Jerzego BIEDERMANN, syna Jerzego, teściów Teresę i Ignacego BIEDERMANN, szwagierki Adelę i Amalię oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Romana, Elżbietę, Zdzisława i Renatę SZPAK, Bronisława KONIOR, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża i ojca Stanisława JACKOWSKIEGO w kolejną rocznicę śmierci, rodziców Katarzynę i Antoniego CAPIGA, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Marię BOGUC (10).
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Wilhelma z okazji 80. rocznicy urodzin.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Janiny i Rudolfa z okazji 20. rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach córek i syna.
7. Za ++ współmałżonków: żonę Monikę i męża Mieczysława, rodziców i teściów obu stron.
8. Za ++: syna Rajmunda SCHNEIDRZIK w 5. rocznicę śmierci, rodziców Floriana i Łucję WIECZOREK, 2 braci Jerzego i Joachima oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach FURMAN, JUDA i SCHNEIDRZIK.
9. Za ++: Krystynę BEREK w 5. rocznicę śmierci, jej męża Jana BEREK, rodziców Marię i Piotra MALCHEREK, ++ z pokrewieństwa BEREK-MALCHEREK.
10. Za + Ewę JUCHNIEWICZ (4).

VI NIEDZIELA ZWYKŁA (11 lutego)
6.45Niemiecka    Do Boskiej Opatrzności o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie ROTHER i o zdrowie dla Wiesława.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za + Marię BOGUC (11).
2. Za + Bronisławę KALICIAK (od Krzysztofa KARPIEL z rodziną).
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: żonę i matkę Marię KAŁA, rodziców i rodzeństwo obu stron, ++ z pokrewieństwa i dusze
w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: rodziców Urszulę i Eryka SOJKA w rocznicę śmierci, ++ z rodzin SOJKA –MUSZALLA.
3. Za ++: mamę Elżbietę WITOŃ w rocznicę urodzin, ojca Pawła, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Izabeli i Jana z okazji 20. rocznicy ślubu.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna 1. Za ++: ojca i męża Karola MATERLA, jego rodziców Aleksandra i Jadwigę, rodzeństwo, rodziców Andrzeja i Różę NOWAK, braci Joachima i Krystiana, dusze opuszczone oraz o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: mamę Teresę, ojca Marcina, ciocię Marię, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Emilii z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Waltra WILCZOK (11).
5. Za ++: Marię WILCZOK w 85. urodziny, synów Jerzego i Henryka ++ z pokrewieństwa WILCZOK-WUWER.
11.30Suma 1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rodziny DURKA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Oliwera z okazji 1. rocznicy urodzin.
2. Za wszystkich ++ z ulic Broniewskiego, Sienkiewicza, Struga, Arki Bożka i Orzeszkowej oraz o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Boskiej dla żyjących mieszkańców Osiedla.
17.30    Nabożeństwo niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za ++: Huberta JOKIEL w rocznicę urodzin, zięcia Romana NIKIEL, ++ z pokrewieństwa.
3. Za + Ewę JUCHNIEWICZ (5).
4. Za + Gabrielę OCHMANN (3).
5. Za ++: Leokadię KRZAN w kolejną rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie GIEMZA.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10831180
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1015
4038
31485
10772476
80096
112735
10831180

Twoje IP: 3.84.186.122
Czas: 2019-01-19 06:10:53