Intencje Mszy św. w dniach od 4 do 11 marca 2018

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św. w dniach od 5 do 11 marca 2018

Poniedziałek – Dzień powszedni (5 marca)
6.30    Za + Gabrielę OCHMANN (24).
7.00    1. Za ++ rodziców Matyldę i Władysława SZAJDAK, ++ z pokrewieństwa.
2. O radość życia wiecznego i Miłosierdzie Boże dla ++: męża i ojca Kazimierza WASZCZUKA, brata Kazimierza JURKOWSKIEGO, ++ z rodzin JURKOWSKICH i WASZCZUKÓW.
3. Za + Damiana TOKAR.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: rodziców obu stron, brata Stanisława i mamę Anielę w rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Ewę JUCHNIEWICZ (27).
3. Za + Bronisławę KALICIAK (od siostry Czesławy z rodziną).
4. Za ++: męża Huberta, rodziców i teściów, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Wtorek – Dzień powszedni (6 marca)
6.30    1. Za + Bronisławę KALICIAK (od Bernadety z mężem i rodziną).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za ++: rodziców Antoniego i Anielę, dziadków obu stron, siostry i braci, szwagrów, bratowe Małgosię, Danusię, Halinę i Brygidę, ++ z pokrewieństwa SZYDŁAK-WINIARZ-LECHOWICZ-SZATKOWSKICH oraz o szczęśliwy przebieg ciąży i rozwiązanie dla Joanny.
2. Za + Gabrielę OCHMANN (25).
3. Ku czci Pana Jezusa wyszydzanego przez całe Jego życie, a zwłaszcza w czasie ostatniej bolesnej męki na drzewie krzyża, aby zechciał uwolnić duszę śp. Mieczysława PENCKO z wszystkich bolesnych mąk i kar, na które swymi grzechami zasłużyła.
18.00    1. Za ++: rodziców Helenę i Stanisława HOSZMAN, ich córki z mężami, męża Eugeniusza, teściów, ++ z rodzin HOSZMAN i BIENKIEWICZ, Helenę ZARĘBSKĄ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża Jana GOCZOŁ, teściów, Stefana, ojca Józefa, ++ z rodzin TAUSZNIK i GOCZOŁ, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: matkę Klarę TACICA w 13. rocznicę śmierci, zaginionego ojca Nikodema, braci Alfreda, Ernesta i Gintra, teścia i ojca Alfonsa RASZKA, matkę i teściową Jadwigę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Ewę JUCHNIEWICZ (28).

Środa – Dzień powszedni (7 marca)
6.30    1. Za + Bronisławę KALICIAK (od siostry Krystyny z rodziną).
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za ++: męża i ojca Józefa SZALA, matkę Jadwigę BOREK, jej rodziców i teściów, Józefa i Urszulę MIŚ, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Gabrielę OCHMANN (26).
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Eryki WYCISK z okazji 90. rocznicy urodzin.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta.
18.00    1. Za + Ewę JUCHNIEWICZ (29).
2. O Boże błogosławieństwo w rodzinie Teresy.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Daniela z okazji 40. rocznicy urodzin.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rodziny PORDZIK.

Czwartek – Dzień powszedni (8 marca)
6.30    Za + Bronisławę KALICIAK (od chrześniaka Mariusza z rodziną).
7.00    1. Za ++: rodziców Rozalię i Piotra SZOPA, rodzeństwo – o radość życia wiecznego.
2. Za ++: Marię ZWIÓR, męża Dominika, córki Amalię i Edeltrud, syna Dominika i 4 zięciów.
3. Za + Gabrielę OCHMANN (27).
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za + Ewę JUCHNIEWICZ (30).
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. W intencji Kobiet.
2. Za ++: Anastazję CHMIEL, Zenobię BOCHNIAK, rodziców Rozalię i Michała, ++ z pokrewieństwa, Genowefę NOWAK, Marię BOLEWSKĄ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża i ojca Henryka MRÓZ, rodziców i teściów, szwagra Alojzego oraz o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: Hildegardę PRZYBYŁEK w rocznicę śmierci, męża Zdzisława, ++ z pokrewieństwa PRZYBYŁEK-JASKÓŁA.

Piątek – Dzień powszedni (9 marca)
6.30     Za + Bronisławę KALICIAK (od Heleny i Mariana BUDZ).
7.00    1. Za + Gabrielę OCHMANN (28).
2. Ku czci Pana Jezusa i Jego świętych ran, ogołoconego i konającego na drzewie Krzyża w swej śmierci, aby uleczył duszę śp. Mieczysława PENCKO z wszystkich ran zadanych jej przez grzechy oraz wyzwolił ją z kar, na jakie przez nie zasłużyła.
17.15    Droga Krzyżowa z wypominkami.
18.00    1. Za ++: męża i ojca Edwarda SADOWSKIEGO, dziadków obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: żonę, mamę i babcię Danutę JERUZALEM z okazji urodzin – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Rity o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.
4. Za ++: Urszulę i Eryka SOJKA w kolejną rocznicę śmierci – o szczęśliwą wieczność.
20.30    Droga Krzyżowa dla Zabieganych.

Sobota – Dzień powszedni (10 marca)
6.30    Za + Bronisławę KALICIAK (od siostry Marysi z rodziną).
7.00    1. Za + Gabrielę OCHMANN (29).
2. Ku czci Pana Jezusa zmarłego i Jego pogrzebu, aby uprosić, by wszystkie przez duszę śp. Mieczysława PENCKO grzechy i złości popełnione pogrzebał w nieskończonym miłosierdziu, a z kar za owe grzechy
i złości uwolnić raczył.
15.00    Msza św. w DPS.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszego kleryka Andrzeja (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++: męża i ojca Mieczysława PAWLUS, teścia Franciszka, rodziców Romana i Elżbietę TREPISOR, dziadków, ++ z pokrewieństwa, dusze opuszczone oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + mamę Renatę BAWOŁ w 3. rocznicę śmierci, ++ z rodzin  BAWOŁ i SIWIEC.
3. Za ++: męża i ojca Grzegorza WILCZEK w 2. rocznicę śmierci, rodziców i teściów, rodzeństwo obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Jana LABUS w rocznicę 75. urodzin – o radość życia wiecznego.
5. Za + Urszulę PIESCHKALLA w 2. rocznicę śmierci i o zdrowie dla wnuka Maksymiliana i całej rodziny.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krystyny z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7. Za ++: męża i ojca Jana HABURA w 2. rocznicę śmierci, rodziców obu stron, siostrę Annę, brata Piotra, ++ z pokrewieństwa HABURA-TOMCZYK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
8. Za ++: żonę i matkę Janinę MIŁOSZEWSKĄ w rocznicę ur., córkę Barbarę – o radość życia wiecznego.
9. Za ++ rodziców Franciszkę i Alojzego TOMASZOWSKICH, ++ z rodzin TOMASZOWSKICH i KOPREK.
10. Za ++: rodziców Annę i Feliksa HARAF, siostrę Zofię i jej męża Antoniego, brata Leopolda HARAF i Edwarda SUSKIEGO, Pawła i Wiktorię MAZIEC – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU LAETARE (11 marca)
6.45Niemiecka    Za + Ursulę JONTZA i wszystkich ++ z rodziny.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++: ojca i męża Zenona, rodziców Rutę i Jerzego ŚLADKOWSKICH, Stanisławę i Szymona DUDEK, Stanisława PIONTEK, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Gabrielę OCHMANN (30).
3. Za ++: rodziców Józefę i Dominika BUCHTA, braci Franciszka, Emila i Józefa, siostrę Łucję, szwagrów Huberta i Stefana, bratową Elfriedę, Waltra, Bernarda i Wiesława, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: mamę Magdalenę WIORA, jej męża Stefana, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosła-wieństwo w rodzinie.
2. Ku czci Pana Jezusa zmartwychwstałego i uwielbionego, by wyprowadził duszę śp. Mieczysława PENCKO z cienia śmierci, a zaprowadził ją ku światłości światła wiecznego i przyczynił się do szybkiego jej zmartwychwstania i wniebowstąpienia.
3. Za ++: rodziców Hermana i Gertrudę WITT, szwagra Benedykta, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna     1. Za ++: żonę Agnieszkę SOLGA, rodziców i teściów, rodzeństwo, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Światło Ducha Świętego w intencji Mike’a GIEMZA z okazji 18. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Bronisławę KALICIAK (od siostry Kasi z rodziną).
4. Za ++: rodziców Emilię i Jana POTKOWIK, teściów Franciszkę i Wiktora MAREK, ojca Teodora NIEWIEM, braci Gerharda, Kurta i Herberta, siostrę Adelę, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Renatę BAWOŁ, męża Andrzeja GRZEGORCZYKA, Agnes GACKA, ++ z rodzin BAWOŁ i JABŁOŃSKI.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Wiesława OLEJNICZAK z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + brata Kamila ZWIÓR w 2. rocznicę śmierci.
5. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Grzegorza Wincentego GUZY o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo dla dziecka, rodziców i chrzestnych.
6. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Dariusza z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Dominiki z okazji 30. rocznicy urodzin.
8. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo w intencji Gabrieli z okazji 80. rocznicy urodzin, Jakuba z okazji 23. rocznicy urodzin i Wiktorii z okazji 19. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
[do Modlitwy Wiernych: Do Anioła Stróża w intencji rocznego Mai KAPICA o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla dziecka, rodziców i chrzestnych.]
17.15    Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za ++: Martę GUZ, rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Miłosierdzia Bożego o zgodę w rodzinie.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10831218
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1053
4038
31523
10772476
80134
112735
10831218

Twoje IP: 3.84.186.122
Czas: 2019-01-19 06:17:40