Intencje Mszy św. w dniach od 19 do 25 marca 2018

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św. w dniach od 19 do 25 marca 2018

Poniedziałek – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Rekolekcje parafialne (19 marca)
6.30    1. Za + Józefa WOLAK.
2. Za + Bronisławę KALICIAK (od brata Stanisława).
3. Za + Zofię MACIEJOWSKĄ (8).
[do Modlitwy Wiernych: w intencji Jana z okazji 15. rocznicy urodzin].
9.00    Za ++: Józefa KRZYK i jego żonę Hildegardę oraz dusze w opuszczone.
11.00    Do św. Józefa z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą ojcowską opiekę w rodzinie Jana.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z prośbą o błogosławieństwo, opiekę Matki  Boskiej, wstawiennictwo św. Wawrzyńca i św. Józefa w intencji wszystkich Rzemieślników i Przedsiębiorców w Strzelcach, ich rodzin, pracowników z rodzinami, uczniów, emerytów, rencistów oraz za wszystkich zmarłych Rzemieślników i Przedsiębiorców.
2. Za ++: męża Ryszarda TOMCZYK, rodziców i teściów, dziadków, szwagrów Władysława i Stanisława, wszystkich ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błog. w rodzinie.
3. Za ++ Marka i Zdzisława oraz ++ z rodzin obu stron.
4. Za ++: Józefę PIWKO w dniu jej imienin, jej męża Tadeusza PIWKO, ich rodziców obu stron – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++: mamę, żonę i babcię Jadwigę w kolejną rocznicę śmierci, rodziców i teściów – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
19.00    Msza św. odpustowa w szpitalu.

Wtorek – Rekolekcje parafialne (20 marca)
6.30    1. Za ++: rodziców Małgorzatę i Edwarda ŚWIĘTEK, wnuka Bartosza, ich rodziców, krewnych, teściów Emilię i Nikodema FERSTERA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
3. Za + Bronisławę KALICIAK (od bratanicy Halinki z rodziną).
4. Za + Zofię MACIEJOWSKĄ (9).
9.00    Za + Urszulę CZAJA w 2. rocznicę śmierci.
18.00    1. Za ++: rodziców Marię i Michała ŻMINKOWSKICH, Stefana i Marię JASKÓŁA, dziadków, rodzeństwo, szwagrów i szwagierki oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rodziny BOGDOŁ.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Matyldy z okazji 85. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + mamę Adelajdę RZEPKA w 30. dzień po śmierci – o radość życia wiecznego.
5. Za ++ Genowefę i Mieczysława KONIECZKO (od Zuzanny KONIECZKO z rodziną).

Środa – Rekolekcje parafialne (21 marca)
6.30    1. Za + Zofię MACIEJOWSKĄ (10).
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
3. Za + Henryka WELTROWSKIEGO w 1. rocznicę śmierci.
9.00    1. Za + Bronisławę KALICIAK (od siostry Józefy z rodziną).
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błog. w intencji syna Ryszarda z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta.
18.00    ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI.
1. Za ++: mamę Zofię PRZYSUCHA w 12. rocznicę śmierci, ojca Bronisława, brata Zbigniewa, ++ z pokrewieństwa obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Jakuba i Marię BIENKIEWICZ, brata Eugeniusza, siostrę Helenę, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa BIENKIEWICZ-LECHOWICZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + męża Jana SNADNY w rocznicę urodzin – o radość życia wiecznego.
4. Za + Janusza PAWŁOWIEC, jego matkę Marię (od sąsiadów).

Czwartek – Dzień powszedni (22 marca)
6.30    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Łucji z okazji 65. rocznicy urodzin oraz o nawrócenie dla męża.
7.00    1. Za ++: rodziców Jana i Agnieszkę LIPOK, 2 braci, 2 siostry, bratową Marię, rodzeństwo i pokrewieństwo, dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: rodziców Jana i Gertrudę KRAKA, 3 siostry, 2 szwagrów, zięcia Zygfryda, bratową Annę, rodziców chrzestnych, ++ z pokrewieństwa KRAKA-GUZIK.
3. Za ++: syna Mirosława w rocznicę śmierci, rodziców Katarzynę i Pawła, teściów Mariannę i Władysława oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za + Zofię MACIEJOWSKĄ (11).
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ z rodzin SOKOLICKICH i FABIAŃSKICH, Wandę i Andrzeja GROCHMAL oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. O Boże błog., opiekę Matki Bożej, Światło Ducha Św. i dar zdrowia dla Aleksandry z okazji urodzin oraz o dobre przygotowanie się do sakramentu małżeństwa, a także o potrzebne łaski dla rodziców i brata.
3. Do Boskiej Opatrzności z prośbą o Dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej i Aniołów Stróżów dla wnuków Daniela i Kamila oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodziców.

Piątek – Dzień powszedni (23 marca)
6.30     Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
7.00    1. Za + Zofię MACIEJOWSKĄ (12).
2. O Boże błogosławieństwo w rodzinie Teresy.
17.15    Droga Krzyżowa z wypominkami.
18.00    1. Za ++: rodziców Łucję i Jana POLACZEK, brata Bernarda, Józefa WILK, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: ojca Albina BLASZCZYK, matkę Waleskę, jej siostry Klarę i Amalię, dziadków obu stron, Jana GAWLIK, żony Marię i Annę, Huberta i Rolanda SZNURA, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błog. w intencji Marii WYSADA z okazji 83. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błog. w intencji Władysława BĄK z okazji 85. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. O Boże błogosławieństwo, Światło Ducha Świętego i wszystkie potrzebne łaski dla właścicieli i pracowników Firmy KAPICA.
20.30    Droga Krzyżowa dla Zabieganych.

Sobota – Dzień powszedni (24 marca)
6.30    Za chorych parafian i ich opiekunów.
7.00    Za + Zofię MACIEJOWSKĄ (13).
15.00    Msza św. w DPS.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszego kleryka Andrzeja (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. O dar życia wiecznego dla ++: rodziców Urszuli i Henryka URBANCZYK, dziadków, chrzestnych i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: rodziców Józefa i Kornelię WIECZOREK, teściów Józefa i Władysławę WALASEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Henryka z okazji 50. rocznicy urodzin oraz za ++ z rodziny.
4. W intencji Elżbiety, Kariny i Kevina z okazji urodzin.
5. Za ++: Mieczysława BUDZANOWSKIEGO, rodziców Jana i Katarzynę, siostrę Janinę, jej córkę Barbarę, brata Stanisława oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Do Boskiej Opatrzności z prośbą o łaskę zdrowie, Dary Ducha Świętego, opiekę Matki Boskiej Fatimskiej i Boże błogosławieństwo w życiu dla Marcina.
7. Za ++: córkę Gabrielę w dniu urodzin, rodziców Annę i Józefa ZŁOTOŚ, ciotkę Katarzynę, teściów Franciszkę i Pawła SKRZYPEK, szwagierki Jadwigę, Hiacyntę, Edytę, szwagrów Stefana, Ludwika i Wilhelma oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
8. Za ++: rodziców Teresę i Piotra HORZELA, dziadków obu stron, ciotkę Jadwigę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9. Za ++: rodziców Elżbietę i Ryszarda DOMBROWSKI, brata Zygmunta, bratową Beatę, teścia Jerzego GAWLIK, dziadków GIENDAŻ, GAWLIK, SZŁAPA, DOMBROWSKI w kolejne rocznicę śmierci, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10. Za ++ Genowefę i Mieczysława KONIECZKO  w 30. dzień po śmierci.
11. Za ++: Eugeniusza DROZD, rodziców obu stron.

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ (25 marca)
6.45Niemiecka    Za żyjących i ++ parafian.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++: rodziców Franciszkę i Antoniego NAJUCH, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: córkę Bożenę, męża Jana, rodziców i rodzeństwo obu stron.
3. O radość życia wiecznego dla ++: Teodora SKOWRONEK w 5. rocznicę śmierci, jego żony Krystyny, Eryki KRUPA, szwagra Romana oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: męża i ojca Jana SOBCZYK w 4. rocznicę śmierci, jego ojca Mariana SOBCZYK, rodziców Annę i Władysława PUSZCZYŃSKICH, szwagra Ryszarda, bratowa Krystynę, dziadków o krewnych obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Zofię MACIEJOWSKĄ (14).
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna 1. Za ++: rodziców Janinę i Bronisława STEBNICKICH, Eugeniusza BOLECHAWA, dziadków, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + męża i ojca Franciszka GRUSZKA w 90. rocznicę urodzin, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża Feliksa GÓRNIAK, syna Romana, brata Ericha, rodziców i dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Światło Ducha Świętego w intencji Magdaleny z okazji 20. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: matkę Marię PLOCH w dniu urodzin, ojca Ernesta, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
[do Modlitwy Wiernych: w intencji rocznych dzieci: Leny KATERLA i Maksymiliana BOCHNIA, rodziców i chrzestnych].
11.30    1. Za + Adama BOROWSKIEGO, jego rodzinę i dusze opuszczone.
2. Za ++: męża, ojca i dziadka Stanisława JARKOWSKIEGO w 4. rocznicę śmierci, rodziców obu stron, siostrę Krystynę, szwagra Antoniego, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: Annę SKRZYPCZYK w rocznicę urodzin – o radość życia wiecznego, rodziców i rodzeństwo.
[do Modlitwy Wiernych: w intencji rocznego dziecka Dawida CZERNIAKA, rodziców i chrzestnych].
17.15    Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: córkę Krystynę SZAFRANIEC w 8. rocznicę śmierci, jej ojca Eugeniusza, teściów, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Józefa i Jadwigę SKOP, siostry Klarę i Małgorzatę, braci Teodora i Rudolfa, bratowa Elfrydę,
2 szwagrów, ++ z rodzin SKOP-URBAŃCZYK-WANAT.
3. Za + Henryka ŻAK (od sióstr).
19.00    DROGA KRZYŻOWA ULICAMI MIASTA.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE (17.03-21.02.2018)
„W DUCHU ŚWIĘTYM KU PEŁNI ŻYCIA”

Sobota (17 marca 2018)
18.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym

Niedziela – V Wielkiego Postu
(18 marca 2018)

  6.45 – Msza św. z kazaniem ogólnym
  7.45 – Msza św. z kazaniem ogólnym
  9.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym
10.15 – Msza św. z kazaniem dla dzieci
11.30 – Msza św. z kazaniem ogólnym
17.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
18.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym

Poniedziałek (19 marca 2018)
6.30 – Msza św. z kazaniem ogólnym
9.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym
11.00 –Msza św. z kazaniem ogólnym
18.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym
19.00 – Nauka stanowa dla mężczyzn

Wtorek (20 marca 2018)
6.30 – Msza św. z kazaniem ogólnym
9.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym
18.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym
19.00 – Nauka stanowa dla kobiet

Środa (21 marca 2018)
(ofiara zbierana na Mszach św. jest wyrazem
naszej wdzięczności za przeprowadzone rekolekcje)
6.30 – Msza św. z kazaniem ogólnym
9.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym
18.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10831166
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1001
4038
31471
10772476
80082
112735
10831166

Twoje IP: 3.84.186.122
Czas: 2019-01-19 06:10:02