Intencje Mszy św. w dniach od 26 marca do 1 kwietnia 2018

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św. w dniach od 26 marca do 1 kwietnia 2018

WIELKI PONIEDZIAŁEK (26 marca)
6.30     Za ++ Henryka i Eugeniusza – o radość życia wiecznego.
    6.30-10.00 OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ.
7.00    Za + Zofię MACIEJOWSKĄ (15).
    17.00-19.00 OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: rodziców Annę i Jana TROJAN, siostrę Annę, szwagra, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża i ojca Bernarda WILK, rodziców Magdalenę i Leona WILK, matkę Łucję MICHALSKĄ, szwagra Aleksandra HAJDUK, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: Gertrudę SKOPP z okazji rocznicy urodzin, Wilhelma, ++ z rodzin SKOPP-KUCHARCZYK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: Cecylię PIETRZAK w 20. rocznicę śmierci, jej męża Józefa, ++ z rodzin PIETRZAKÓW i SZULCÓW oraz  o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Klaudii z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

WIELKI WTOREK (27 marca)
6.30    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze w intencji Marcina.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Pawła z okazji 85. rocznicy urodzin oraz o radość Nieba dla wszystkich ++ z rodziny.
    6.30-10.00 OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ.
7.00    1. Za ++: mamę Adelajdę w rocznicę urodzin, ojca Rajnholda, dziadków Albinę i Piotra, Marię i Jana, ++ z rodziny i pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Zofię MACIEJOWSKĄ (16).
3. Za ++: teściową Elżbietę JANCZURA w rocznicę śmierci, teścia Władysława, męża Henryka, ojca Pawła PRADELLA, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
    17.00-19.00 OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ.
18.00    1. Za ++: męża i ojca Antoniego, rodziców, brata Wiktora, teściów, ++ z rodziny i pokrewieństwa, kuzynkę Brygidę i jej męża Manfreda.
2. Za ++ Genowefę i Mieczysława KONIECZKO (od rodzin KONIECZKO i DUŻYK).
3. Za + Juliana KWAŚNIAK (od Stefanii i Stanisława KRUCZEK z Żegiestowa).
4. Za ++: męża Alojzego KOZOŁUP, syna Józefa, teściów Antoniego i Marię KOZOŁUP, rodziców Stanisława i Annę JACHEĆ, braci Edwarda, Jana, Mieczysława i Bronisława, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie i dla Stanisławy.

WIELKA ŚRODA (28 marca)
6.30    1. Za ++: męża Antoniego GRYSKO w 25. rocznicę śmierci, rodziców i teściów, rodzeństwo obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
    6.30-10.00 OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ.
7.00    1. Za ++: ojca Michała SZKLARZ, mamę Józefę, męża Stanisława, synową Brygidę, braci Michała i Antoniego, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Annę i Roberta ANIOŁ, Marię i Jerzego MOJZA, dziadków obu stron, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Eryki z okazji kolejnej rocznicy urodzin.
    17.00-19.00 OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta.
18.00    1. Za ++: Norberta GLOMB, teściów Emilię i Stefana GLOMB, rodziców Antoninę i Augustyna KRUCZEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Marię BANASZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach BANASZ, MIKOLASCHEK i GROBOSZ.
3. Do Boskiej Opatrzności w intencji ks. proboszcza Rudolfa o zdrowie i Boże błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej z okazji urodzin (od wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich).
4. Za + Zofię MACIEJOWSKĄ (17).

WIELKI CZWARTEK (29 marca)
    6.00-10.00 OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ.
    15.00-17.45 OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ. ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE MĘKI I ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.
1. W intencji kapłanów pracujących w naszej Parafii, ich najbliższych, za ++ kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie oraz za naszego kleryka.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w pracy duszpasterskiej w intencji ks. proboszcza Rudolfa Nieszwieca z okazji rocznicy urodzin.
3. O Opiekę Trójcy Przenajświętszej, MB Nieustającej Pomocy z prośbą o potrzebne łaski dla ks. Rudolfa (od pewnej rodziny).
4. Za ++: córkę Elwirę, rodziców, teściów, dziadków, rodziców chrzestnych, ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Józefy i Edwarda z okazji 59. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla ks. Rudolfa.
6. Za + Zofię MACIEJOWSKĄ (18).

WIELKI PIĄTEK (30 marca)
     6.00-10.00 OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ.
9.00    Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
    15.00-17.45 OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ.
18.00    LITURGIA NA CZEŚĆ MĘKI PAŃSKIEJ ZAKOŃCZONA PRZENIESIENIEM NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU DO BOŻEGO GROBU. Adoracja do godz. 21.00.

WIELKA SOBOTA (31 marca)
    6.00-19.30 ADORACJA PRZY BOŻYM GROBIE.
    6.00-10.00 OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ.
7.00    Ciemne Jutrznie.
    10.00-16.00  (co pół godziny) obrzęd poświęcenia pokarmów.
    15.00-16.00 OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ.
20.00    LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ.
1. W intencji żyjących i ++ parafian i gości.
2. Za ++: rodziców Gertrudę i Teofila URBAŃCZYK, rodziców obu stron, braci Gerharda, Herberta i Henryka, szwagierki Gerdę i Urszulę, Jerzego NAJUCH, rodziców Jana i Gertrudę, ++ z pokrewieństwa NAJUCH-URBAŃCZYK.
3. Za + Zofię MACIEJOWSKĄ (19).

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (1 kwietnia)
6.30     MSZA ŚW. Z PROCESJĄ REZUREKCYJNĄ: W intencji żyjących i ++ parafian i gości.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++ w 1. rocznicę śmierci: Stanisławę GACHEWICZ, Andrzeja KATERLA, Ignacego MŁYNARCZYK, Józefę BAWOHL, Jerzego GIERA, Marię MANOWSKĄ, Władysława KOSYDOR, Kalinę CHOJNACKĄ, Karola MUTZ, Piotra ZAJDEL, Agnieszkę MARCJASZ, Andrzeja NICIŃSKIEGO, Zofię MUSZYŃSKĄ.
2. Za ++: Justynę DWORACZEK, mamę Brygidę, ojca, babcię, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.45    Msza św. w DPS.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: mamę Anielę w 6. rocznicę śmierci, ojca Antoniego, dziadków obu stron, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Miłosierdzia Bożego za ++: Justynę DWORACZEK, jej mamę Brygidę, babcię, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Urszulę i Wilhelma MRÓZ, ++ z rodziny MRÓZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna     1. Za ++: rodziców Edytę i Jana KALETKA, chrzestną Stefanię, siostrzeńca Marcina, szwagierkę Sylwię, dziadków obu stron – o radość życia wiecznego, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Matyldę HALICKĄ, ++ z pokrewieństwa HALICKI-SKLORZ-KULPOK-BEMBENEK.
11.30Suma    1. Za ++: Albinę i Michała WODARZ, męża Mariana, teściów Stanisława i Marię HOROSZCZAK, siostry Katarzynę i Hildegardę, szwagrów Franciszka i Eugeniusza oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ewy i Michała SOSNOWSKICH z okazji 40. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Zofię MACIEJOWSKĄ (20).
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Przemysława RZEPKA z okazji 1. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla rodziców  i chrzestnych.
[do Modlitwy Wiernych: do Anioła Stróża w intencji dzieci Kai, Leona i Tymona oraz całej rodziny].
15.00    Msza św. chrzcielna.
17.30    Nabożeństwo Wielkanocne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: rodziców Elżbietę i Alojzego ŻMUDA, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: ojca Ernesta POLOCZEK, mamę Annę, brata Bogdana, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Zenobiusza i Zofię, Janinę i Józefa i córkę Małgosię.
4. Za ++: Stanisławę GACHEWICZ w 1. rocznicę śmierci, ojca Henryka GACHEWICZ, brata Wiesława.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Gabrieli z okazji 60. rocznicy urodzin.
6. Za + męża i ojca Ryszarda GRALKA w rocznicę urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Za + Marię WIECZOREK w 30. dzień po śmierci.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10831315
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1150
4038
31620
10772476
80231
112735
10831315

Twoje IP: 3.84.186.122
Czas: 2019-01-19 06:36:26