Intencje Mszy św. w dniach od 2 do 8 kwietnia 2018

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św. w dniach od 2 do 8 kwietnia 2018

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy (2 kwietnia)
6.45Niemiecka     Za + S. M. Leokadię SKWARA (1).
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    W intencji wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
7.45     Msza św. w DPS.
9.00    1. Za ++: Agnieszkę i Ryszarda WILK, Łucję, Jana i Bernarda POLACZEK, Józefa WILK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Agnieszkę i Alberta PALUS, Józefa CZAJA, Franciszkę i Teodora KANIA, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Józefa z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Zofię MACIEJOWSKĄ (21).
11.30    1. Za ++: rodziców Marię i Jana PASTUCH, siostrę Katarzynę, 3 szwagrów, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Witolda KRZYŚKO oraz o potrzebne łaski dla rodziców i chrzestnych.
15.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Martyny z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
16.30    ŚLUB RZYMSKI: Dariusz i Małgorzata STROŻEK.
18.00    Za ++: rodziców Krystiana i Urszulę ZAJĄC, teściów Gerarda i Zdzisławę ORYSZCZAK, dziadków Elżbietę i Jana SMOLAREK, babcię Czesławę LUCIAK, wujka Zbyszka LUCIAK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Wtorek w Oktawie Wielkanocy (3 kwietnia)
6.30    Za + S. M. Leokadię SKWARA (2).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za ++: Martę i Franciszka POTEMPA, dziadków i wujka Pawła.
2. Za + Zofię MACIEJOWSKĄ (22).
3. Za + Georga GLÜCK (od rodziny SOŁTYSIAKÓW).
18.00    1. Za ++ rodziców PSZOWSKI-KOZIOŁ i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Edeltraudę STRANCZIK (1).
3. Za ++: mamusię Olgę w 105. rocznicę urodzin, ojca Kazimierza, brata Zygmunta, bratową Marysię z rodziny WYSZYŃSKICH, męża Antoniego, teściów Jadwigę i Karola, szwagra Czesława Wacława i szwagierkę Teresę z rodziny DUBICKICH, ciocię Marysię, wujka Stanisława, kuzyna Jerzego z rodziny GORCZAKÓW oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: matkę Kornelę GAZDA w 30. dzień po śmierci, ojca Józefa, brata Andrzeja, ++ z pokrewieństwa.

Środa w Oktawie Wielkanocy (4 kwietnia)
6.30    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za ++: rodziców Izydora i Teresę SZYMOSZ, rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Edeltraudę STRANCZIK (2).
3. Za + S. M. Leokadię SKWARA (3).
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta.
18.00    1. Za ++: rodziców Józefa i Martę CICHOŃ, teściów Agnieszkę i Pawła KAŁA, ++ z pokrewieństwa obu stron.
2. Za ++: rodziców Martę i Wiktora, ich rodziców i rodzeństwo, 3 braci i bratową, 2 bratanków oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Zofię MACIEJOWSKĄ (23).
4. Za + Kornelę GAZDA (od koleżanek córki).

Czwartek w Oktawie Wielkanocy (5 kwietnia)
6.30    1. O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszego kleryka.
2. Za + Danutę WILK w 30. dzień po śmierci.
7.00    1. Za + Edeltraudę STRANCZIK (3).
2. Za + S. M. Leokadię SKWARA (4).
3. Za + Zofię MACIEJOWSKĄ (24).
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA. Za ++: Marię WILCZOK w 5. rocznicę śmierci, synów Henryka i Jerzego, ++ z pokrewieństwa WILCZOK-WUWER.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ w końcu lutego i w marcu br.: Bogdana SZEWCZYKA, Janusza PAWŁOWCA, Genowefę WINKLER, Fryderyka PYSZKA, Helenę MICHALSKĄ, Kornelię GAZDA, Filipa POLACZKA, Marię WIECZOREK, Juliana KWAŚNIAKA, Piotra WIECZORKA, Stefanię FIRUTA, Danutę BĄK, Krystiana WIECZORKA, Marię MOL, Jana JELONKA, Marka PUDŁOWSKIEGO, Jadwigę ŁYCZEWSKĄ, Renatę SKÓRA, Stefanię WALKOWSKĄ, Kazimierza BŁACHUTA, Józefa SKORUPPA, Joannę GOROL, Barbarę SZAJDA, Georga GLÜCK, Reinharda RYBOL.
2. Za ++: Gintra DWORACZEK i mamę Hildegardę, Justynę DWORACZEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: ojca Huberta MAZUREK w 5. rocznicę śmierci, syna Marcina, ++ z rodzin MAZUREK, BARTCZAK i WYSZKOWSKI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: rodziców Bronisława i Janinę CIPURA, dziadków Teklę i Mariana WANAT, Julię i Józefa CIPURA, ciocie Marię NOWICKĄ, Annę PECHYTIAK i Anielę GOLISZEWSKĄ, kuzyna Andrzeja NOWICKIEGO, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Piątek w Oktawie Wielkanocy (6 kwietnia)
6.30    W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
7.00    1. Za + Edeltraudę STRANCZIK (4).
2. Za ++: ojca Norberta WILLIMOWSKIEGO, teściów Helenę i Edwarda GUZ, ++ z pokrewieństwa.
3. Za + S. M. Leokadię SKWARA (5).
4. O błogosławieństwo Boże w rodzinie Teresy.
18.00    1. Za ++: męża Alfreda BURCZEK, Alojzego i Wincentę BURCZEK, Franciszka i Marię JOŃCA, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Ryszarda i Renatę PACH, Joachima, Elfrydę i Jana MATUSZEK, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: Annę i Czesława CAPIGA, jej rodziców Franciszka i Marię KAŁKA, teściów Franciszka i Antoninę CAPIGA, ++ z rodziny POWRÓSŁO.
4. Za ++: Barbarę MUSIAŁ, teściów Huberta i Ritę, ++ z rodziny GÓRSKICH.
5. Za + Zofię MACIEJOWSKĄ (25).
6. Za ++: mamę Zofię PESZKOWSKĄ w 5. rocznicę śmierci, ojca Jerzego, dziadków Alfredę i Stanisława KOWALCZYK, Piotra KOWALCZYK i Marię CIEPIELEWSKĄ.

Sobota w Oktawie Wielkanocy (7 kwietnia)
6.30    W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
7.00    1. W intencji czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za + Edeltraudę STRANCZIK (5).
3. Za + S. M. Leokadię SKWARA (6).
4. Za + Zofię MACIEJOWSKĄ (26).
13.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny i Krzysztofa MIKA z okazji 25. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
15.00    Msza św. w DPS.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszego kleryka Andrzeja (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1.  Za ++: rodziców Reginę i Floriana NOGALSKICH, teściów Irenę i Mariana, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Teresę i Józefa GOTTWALD, braci Józefa i Bernarda, siostrę Teresę, szwagierkę Irenę, szwagra Stanisława, siostrzeńca Damiana.
3. Za ++: męża Konrada KALKA, rodziców Tomasza i Albinę MILLER, 2 siostry i 2 braci, szwagra oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ rodziców Augustyna i Gertrudę STOKŁOSA – o radość życia wiecznego.
5. Za + ojca Pawła BUGIEL w 1. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.
6. Za ++: Jana GRUSZKA, żonę Adelajdę, rodziców Agnieszkę SZLISZ, męża Jana, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Za ++: żonę Gertrudę w 2. rocznicę śmierci, córkę Teresę, zięcia Ryszarda, wnuczkę Anię i wnuka Wojciecha, wszystkich ++ z rodzin IZYDORCZYK, KOŁODZIEJ, KOZUBEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
8. Za ++: męża Jerzego ŻÓŁTOWSKIEGO, rodziców obu stron, rodzeństwo oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9. Za ++: rodziców Dorotę i Franciszka WIECZOREK, Klarę JASKÓŁKA, Małgorzatę LIPOK, ++ z rodziny MATEJA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10. Za + matkę Klarę GAWLIK, ++ z rodzin GAWLIK-HAMPEL.
11. Za ++: syna Artura, męża Huberta KAŁKA, ++ z rodzin KAŁKA-MRÓZ, Ewę KOJ i Zofię WALKOWSKĄ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
12. Za ++: męża i ojca Jerzego GAWLIK, rodziców i teściów, dziadków, siostrę, szwagierki i szwagrów, ++ z rodzin GAWLIK-SZLAPPA – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
13. Za ++ rodziców Marię i Alojzego NAJUCH, ++ z pokrewieństwa obu stron.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA, czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (8 kwietnia)
6.45Niemiecka    Za + babcię Helenę MRÓZ, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++: brata Józefa SZNURA, brata Jana, jego rodziców Annę i Alojzego SZNURA, ++ z pokrewieństwa, teściów Henryka i Marie BIAŁEK, dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + S. M. Leokadię SKWARA (7).
3. Za ++: Krystiana WIECZOREK w 30. dzień po śmierci, rodziców i teściów, wszystkich ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: Annę i Henryka GIZA, Annę i Reinholda KAMIŃSKICH, Emila URBANCZYK, Jana KLYSZCZ, ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++: męża i ojca Wiktora RAJ, rodziców RAJ-NIEBÓJ, siostrę Krystynę, brata Wilhelma, bratowe Łucję i Erykę, szwagrów i szwagierki, rodziców, teściów Annę i Józefa BROŻYŃSKICH, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża Stanisława PORAJ w 8. rocznicę śmierci, rodziców Antoniego i Cecylię, teściów Edmunda i Mariannę, ++ z pokre-wieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Zofię MACIEJOWSKĄ (27).
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna     1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Moc Ducha Świętego w intencji ks. Andrzeja z okazji urodzin.
2. Za ++: rodziców Pawła i Martę SZŁAPA, siostry Teresę, Dorotę i Reginę, szwagra Zygfryda, teścia Ryszarda SZWAT, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11.30Suma    1. Za ++: mamę Kazimierę CZARNECKĄ, ojca Tadeusza, brata Czesława, jego żonę Marię, teściów Stefanię i Antoniego, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + męża Stanisława KOWALCZYKIEWICZ, ++ z rodzin KOWALCZYKIEWICZ-WRÓBLEWSKICH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Józefy i Tadeusza KRAWCZUK z okazji 60. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: Genowefę IWANIÓW w 3. rocznicę śmierci, rodziców obu stron, braci Zbigniewa i Bronisława, wnuczkę Sławomirę, szwagra Józefa CHROBAK, - o radość życia wiecznego.
[do Modlitwy Wiernych: Do Anioła Stróża w intencji rocznych dzieci Filipa ADAMOWICZ i Jakuba CHROBAK, ich rodziców i chrzestnych].
17.30    Nabożeństwo Wielkanocne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za ++: córkę Małgosię, rodziców Zofię i Zenobiusza, Janinę i Jozefa.
3. Za + Edeltraudę STRANCZIK (6).
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Adolfa MISCH z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny, a także za + żonę Anielę i ++ z pokrewieństwa.
5. Za ++ Genowefę i Mieczysława KONIECZKO (od rodziny DUŻYK).

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11158492
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2934
6169
34605
11087183
122343
147489
11158492

Twoje IP: 54.87.18.165
Czas: 2019-03-23 16:40:54