Intencje Mszy św. w dniach od 16 do 22 kwietnia 2018

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św.
w dniach od 16 do 22 kwietnia 2018

Poniedziałek – Dzień powszedni (16 kwietnia)
6.30     Za ++: rodziców Agnieszkę i Jana WILK, brata Pawła, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    1. Za ++: żonę Annę PILICH, rodziców Helenę i Jana  PILICH, teściów Franciszkę i Tomasza SKOP, ++ z pokrewieństwa PILICH-SKOP-KRAL-WITCZAK.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny z okazji 90. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Edeltraudę STRANCZIK (14).
4. Za + S. M. Leokadię SKWARA (15).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: syna Jerzego BIEDERMANN w 2. rocznicę śmierci, męża Jerzego, rodziców Marię i Emanuela POWRÓSŁO, siostry Dositellę, Krystynę KRĘPSKĄ i Marię, bratową Urszulę, braci Engelberta, Serafina i Floriana, szwagra Pawła oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Jana i Łucję POLACZEK, brata Bernarda, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża Juliana KACIAŁA, rodziców Antoniego i Agnieszkę, brata Stanisława, 2 szwagrów, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i Władysława z okazji 58. rocznicy ślubu, w intencji Aliny i Norberta z okazji 30. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Wtorek – Dzień powszedni (17 kwietnia)
6.30    1. Za + siostrę Zofię PASIONEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za + Edeltraudę STRANCZIK (15).
2. Za ++: rodziców Rafała i Annę MAREK, brata Franciszka, siostrę Barbarę, ++ z pokrewieństwa.
3. Za + S. M. Leokadię SKWARA (16).
10.00    Pogrzeb Śp. Manfreda NOCOŃ.
12.00    Pogrzeb Śp. Henryka SZAJDAK.
14.00    Pogrzeb Śp. Antoniego TERCHA.
18.00    1. Za ++: męża Franciszka HRECZUCH, rodziców, braci, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: dziadków obu stron Helenę i Ewalda BOK, Jana i Wiktorię BOGDOŁ, ciocię Różę, ++ z pokrewieństwa.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Dary Ducha Świętego w intencji syna Damiana NIESZWIEC o pomyślne zdanie matury i wybór właściwej drogi w dorosłym życiu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: Genowefę WINKLER w 30. dzień po śmierci, jej męża Edwarda, rodziców obu stron i ++ z pokrewieństwa.

Środa – Dzień powszedni (18 kwietnia)
6.30    1. Za + Edeltraudę STRANCZIK (16).
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za + ks. prał. Jerzego STELLMANNA w 88. rocznicę urodzin.
2. Za + S. M. Leokadię SKWARA (18).
3. O całkowity zakaz aborcji, in vitro i eutanazji.
11.00    Pogrzeb Śp. Ireny CĄKAŁA.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta.
18.00    1. Za + Stanisława OLSZEWSKIEGO w 17. rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: ojca Teofila PAJĄK w rocznicę urodzin, mamę Cecylię, dziadków, ++ z rodzin PAJĄK i WOŹNY oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Józefa RICHTER z okazji urodzin – o radość życia wiecznego (od kolegów).
4. Za ++: Stefanię i Zygmunta, ich syna Janusza POCHRZĘST o radość życia wiecznego.

Czwartek – Dzień powszedni (19 kwietnia)
6.30    Za + Edeltraudę STRANCZIK (17).
7.00    1. Za + S. M. Leokadię SKWARA (18).
2. O całkowity zakaz aborcji, in vitro i eutanazji.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za ++: Renatę BUK-KOSYTORZ, rodziców, rodzeństwo i pokrewieństwo BUK-WAGNITZ.
18.00    1. Za ++: Anielę KOPA, rodziców PIETRASZ-KOPA, siostrę Joannę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za wszystkich ++ z rodzin HENKEL, WALOSZEK, LEMPIK, ZWAKA, SZYGUŁA, DUDA i ZALZBURG.
3. O Miłosierdzie Boże i otwarcie Bram Nieba dla + Ewy JASZOWSKIEJ.

Piątek – Dzień powszedni (20 kwietnia)
6.30    Za + Edeltraudę STRANCZIK (18).
7.00    1. Za + męża Stanisława, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: mamę Gertrud w rocznicę urodzin, ojca Paula – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + S. M. Leokadię SKWARA (19).
18.00    1. Za ++: ojca i dziadka Tomasza MANIA, brata Jana – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Jadwigę i Antoniego MOSZEK, 2 siostry, 2 braci, bratową Antoninę, 4 szwagrów oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża i ojca Stanisława PIONTEK w 26. rocznicę śmierci, rodziców i rodzeństwo, wszystkich ++ z rodzin PIONTEK, DUDEK i KRZYKAWSKICH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla żyjących z tych rodzin.
4. Za ++: Czesława FUDALA w rocznicę śmierci, rodziców Marcelę i Jakuba, brata Jana i bratową Mariannę.
5. Msza św. dziękczynna za rekolekcje Odnowy Wiary.

Sobota – Dzień powszedni (21 kwietnia)
6.30    Za + Edeltraudę STRANCZIK (19).
7.00    1. Za + Ewę KUCHAJEWICZ w kolejną rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + S. M. Leokadię SKWARA (20).
11.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Gabrieli z okazji 60. rocznicy urodzin oraz za + męża Piotra o radość życia wiecznego.
12.00    ŚLUB RZYMSKI: Damian i Patrycja OGIEWKA.
13.30    ŚLUB KONKORDATOWY: Przemysław DOMERECKI – Joanna ISAŃSKA.
15.00    Msza św. w DPS.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszego kleryka Andrzeja (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1.  Za ++: Mariana KRAWCZYK i Wojciecha KASPERSKIEGO oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji córek z rodzinami i syna - o tak potrzebne łaski i Dary Ducha Świętego.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Heleny i Władysława KANIAK z okazji 50. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4 Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego z okazji 50., 17. i 5. rocznicy urodzin.
5. Za + Annę GOŁĘBIOWSKĄ w 10. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.
6. Za + męża Józefa w 2. rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Józefy z okazji kolejnej rocznicy urodzin.
7. Za ++: żonę Agnes LASONCZYK, rodziców i teściów – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
8. Za + Barbarę KAZEK w 3. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Antoniego o zdrowie i rozwiązanie trudnych spraw
w pewnej intencji.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA (22 kwietnia)
6.45Niemiecka    Za ++ Jadwigę i Wilhelma NOPARLIK, ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++: żonę Hildegardę GAWLIK, rodziców Pawła i Marię GAWLIK, córkę Hildegardę, synów Alfonsa i Pawła oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + S. M. Leokadię SKWARA (21).
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: rodziców Martę i Huberta GOLEC, Urszulę i Huberta URBANCZYK, ++ z pokrewieństwa oraz
o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża Jana PIETRZAK w rocznicę śmierci, brata Ryszarda, rodziców Mariannę i Feliksa, Zofię PIETRZAK, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Doroty i Andrzeja SKRZYPCZYK z okazji 45. rocznicy ślubu oraz z intencji wnuczka Marka z okazji 15. rocznicy urodzin.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Dary Ducha Świętego w intencji córki Małgorzaty z okazji 19. rocznicy urodzin o pomyślne zdanie matury o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Kornelii i Marka z okazji kolejnej rocznicy ślubu oraz o Bożą opiekę dla całej rodziny, a także za ++: ojca Jana, dziadków Adelajdę i Antoniego.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i Edwarda z okazji 25. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Mariannę i Tadeusza KOWALSKICH, Roberta RZESKIEGO oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boga Wszechmogącego z prośbą o szczęśliwą wieczność dla ++: męża i dziadka Laurentiusa KOWALCZYK w 15. rocznicę śmierci, jego rodziców i braci oraz wszystkich ++ z rodzin KOWALCZYK i ZAJĄC.
4. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Emanuela GRABIEC, rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
5. Za + Renatę SKÓRA (od mieszkańców Osiedla).
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Klaudii i Sebastiana NIESMAK z okazji 25. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Janiny i Konrada z okazji 45. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krystyny i Kazimierza z okazji 50. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Laury PORDZIK, rodziców i chrzestnych.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski i zdrowie, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej i Boże błogosławieństwo w intencji Gabrieli z okazji 85. rocznicy urodzin.
[do Modlitwy Wiernych: do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Remigiusza TERESZKIEWICZ, rodziców i chrzestnych]
17.30    Nabożeństwo o powołania.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za ++: rodziców: ojca Franciszka BABIUCH w 20. rocznicę śmierci, mamę Zofię BABIUCH, siostrę Krystynę, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: Zofię i Alojzego HOŁOBUT, brata Stanisława, Weronikę i Michała ŁAKOMSKICH, ++ z rodziny
i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Edeltraudę STRANCZIK (20).

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11158490
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2932
6169
34603
11087183
122341
147489
11158490

Twoje IP: 54.87.18.165
Czas: 2019-03-23 16:40:46