Intencje Mszy św. w dniach od 23 do 29 kwietnia 2018

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św.
w dniach od 23 do 29 kwietnia 2018

Poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski (23 kwietnia)
6.30     Za + Edeltraudę STRANCZIK (21).
7.00    1. Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Jana Pawła II dziękując za zdrowie i otrzymane łaski, prosząc o dobra opiekę i zdrowie dla mamy Cecylii w rocznicę urodzin.
2. Do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy za + Stefanię LUBIECKĄ – o radość życia wiecznego i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Renaty i Andrzeja z okazji 30. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + S. M. Leokadię SKWARA (22).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++ rodziców Halinę i Ludwika BABCZYK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Wojciecha i jego rodziny.
2. Za ++ rodziców Katarzynę i Wojciecha ROMANOWICZ, bratową Lidię, bratanicę Beatę, syna Marka, męża Mieczysława, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ męża i ojca Mieczysława WANAT, jego rodziców Marię i Antoniego, brata, 3 szwagrów, rodziców Leontynę i Kazimierza LIS, rodzeństwo, bratową Jadwigę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ rodziców Halinę i Ludwika BABCZYK, ++ z rodzin ZIĘBA, KLESZYŃSKI, WARWAS, KRAJEWSKI oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla syna Wojciecha w dniu imienin a także dla całej rodziny.

Wtorek – Dzień powszedni (24 kwietnia)
6.30    1. Za + Edeltraudę STRANCZIK (22).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za + S. M. Leokadię SKWARA (23).
2. O całkowity zakaz aborcji, in vitro i eutanazji.
3. Za + Henryka SZAJDAK (od rodzin WINIARCZYKÓW i MICHALSKICH  z Jaworzna).
4. Przez przyczynę Matki Bożej Różańcowej o Dary Ducha Świętego i powrót do zdrowia dla Michała.
18.00    1. Za ++ rodziców Marię i Jana LEWANDOWSKICH, Gertrudę, Zofię i Dominika SPRANCEL, braci Józefa, Wilibalda i Jerzego, siostry Gertrudę i Marię, szwagrów Tomasza, Waltra i Ewalda, siostrzeńca Waldemara, siostrzenicę Walburgę, jej syna Tomasza, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża Konrada BIAŁAS, teściów Marię i Teofila BIAŁAS, ++ z pokrewieństwa BIAŁAS-PRZYBYŁA-LYKO.
3. Za ++: siostrę Gertrudę ANIOŁ, męża Ditra, ++ z pokrewieństwa ANIOŁ.
4. Za + Waldemara BICZ w 2. rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Środa – Święto św. Marka, Ewangelisty (25 kwietnia):
6.15    MSZA ŚW. KU CZCI ŚW. MARKA O DOBRĄ POGODĘ I URODZAJE.
7.00    1. Za + Edeltraudę STRANCZIK (23).
2. Za ++: teścia Gisberta, teściową Teresę, rodziców Jana i Elżbietę CIOŁEK, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + S. M. Leokadię SKWARA (24).
4. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta.
18.00    1. Za ++: Marię GOLEC, jej męża Józefa, rodziców Annę i Augustyna, teściów, Mariana LABISZ, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności w intencji Jana  z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże, Dary Ducha Świętego i pomyślne zdanie matury.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Teresy i Krzysztofa  z okazji 20. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jarosława z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
19.00    Nabożeństwo i Msza św. ku czci MB Królowej Pokoju.

Czwartek – Dzień powszedni (26 kwietnia)
6.30    Za + Edeltraudę STRANCZIK (24).
7.00    1. Za + S. M. Leokadię SKWARA (25).
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joanny z okazji rocznicy urodzin.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za ++: ojca Tadeusza GREB w 1. rocznicę śmierci, matkę Krystynę – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    1. Za ++: rodziców Edwarda i Helenę GUZ, bratową Renatę, teścia Norberta WILLIMOWSKIEGO i ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++: dziadków Annę i Franciszka DRZYMAŁA, ich córkę Renatę, syna Joachima, wszystkich ++ z rodzin DRZYMAŁA, KALUZA, KIERSTEIN.
3. Za ++: Tadeusza LACKI, Edwarda, Mieczysława i Władysława MUCHA, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: Annę i Teofila WACŁAWCZYK, Agnieszkę, rodziców Marię i Pawła WILCZEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Piątek – Dzień powszedni (27 kwietnia)
6.30    1. Za + siostrzenicę Annę o radość życia wiecznego.
2. Za ++ Genowefę i Mieczysława KONIECZKO (od chrześniaka Tomasza).
7.00    1. Za + Edeltraudę STRANCZIK (25).
2. Za + S. M. Leokadię SKWARA (26).
3. O całkowity zakaz aborcji, in vitro i eutanazji.
18.00    1. Za ++: męża Adama BUKOWSKIEGO, syna Janusza, rodziców obu stron, braci i siostry, szwagrów, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Tadeusza PIWKO w rocznicę śmierci, jego żonę Józefę PIWKO, rodziców obu stron – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Janiny i Józefa z okazji 38. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. O Boże błogosławieństwo, Światło Ducha Świętego i wszystkie potrzebne łaski dla właścicieli i pracowników Firmy KAPICA.

Sobota – Dzień powszedni (28 kwietnia)
6.30    Za + Marię PASIONEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    1. Za + Edeltraudę STRANCZIK (26).
2. Za + S. M. Leokadię SKWARA (27).
3. Za ++: z rodzin MELSON, PYSIK, LABISZ  i CIUPKA, ++ z pokrewieństwa i dusze opuszczone.
15.00    Msza św. w DPS.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszego kleryka Andrzeja (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1.  Za ++: męża Franciszka w 2. rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa – o radość życia wiecznego.
2. Za ++: Bronisława, Franciszka i Zdzisława STRUGAŁA, Agnieszkę i Janinę GRZYBEK, Mariannę i Juliana SZWEJ, Hildegardę MISZ, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. O radość życia wiecznego dla ++: syna Andrzeja, rodziców Gertrudy i Konrada, braci Kurta i Józefa WRÓBEL, teściów Róży i Pawła SMOLAREK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4 Za ++: męża i ojca Karola MUTZ w 1. rocznicę śmierci, rodziców i teściów, ++ z pokrewieństwa.
5. Za + ojca i dziadka Stefana w 14. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie, Boże błogosławieństwo i zgodę w rodzinie.
6. Za + Joannę GOROL w 30. Dzień po śmierci.
7. Za + Manfreda NOCOŃ o radość życia wiecznego (od rodzin LIPSKICH i GARBACZ).
8. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Zofii i Andrzeja z okazji 45. rocznicy ślubu, w intencji Zofii z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA (29 kwietnia)
6.45Niemiecka    Za + S. M. Leokadię SKWARA (28).
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Weroniki i Emila z okazji 50. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: mamę Cecylię BRYŚ, ojca Alfreda, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo w rodzinie.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: męża Mariana DUSIŃSKIEGO w 4. rocznicę śmierci, rodziców Antoninę i Bronisława KOŁODZIEJCZYK, Mariannę i Antoniego DUSIŃSKICH, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: syna Klaudiusza w kolejną rocznicę śmierci, żonę Łucję, zięcia Bernarda, rodziców i teściów, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i Andrzeja z okazji 55. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Dary Ducha Świętego w intencji rocznego dziecka Fabiana ĆWIORO, w intencji Liliany WUTKE z okazji 30. rocznicy urodzin oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna    1. O radość życia wiecznego dla ++: mamy Elfrydy MROCZKOWSKIEJ w 1. rocznicę śmierci, jej męża Jana, ++ z całego pokrewieństwa i za dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Wiolety i Michała NOWAK z okazji 10. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + mamę Jadwigę TUREWICZ o radość życia wiecznego.
4. Za ++: męża Jana KOZOŁUP, synową Urszulę, zięcia Józefa, braci Mariana i Mieczysława, szwagrów Mieczysława i Adama, teściów Franciszkę i Ignacego, rodziców Marię i Antoniego WANAT, Ewalda PRUSKO, ++ z pokrewieństwa KOZOŁUP-WANAT.
[do Modlitwy Wiernych: Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Eweliny PRZYBYŁEK, rodziców i chrzestnych oraz w intencji Sabiny z okazji urodzin].
11.30Suma    1. Za ++: męża i ojca Eugeniusza BIENKIEWICZ, rodziców Helenę i Stanisława HOSZMAN, teściów Marię  i Jakuba, siostrę Helenę, ++ z pokrewieństwa obu stron.
2. Za + męża Konrada z okazji 80. rocznicy urodzin, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety WACHHOLZ z okazji 95. rocznicy urodzin.
4. Za wszystkich ++ z ulic: Sienkiewicza, Struga, Broniewskiego, Orzeszkowej i Arki Bożka.
17.30    Nabożeństwo niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za ++: rodziców Marię i Norberta PLOCH w 80. rocznicę urodzin, ++ z rodzin PLOCH-MICHALSKI.
3. Za + Edeltraudę STRANCZIK (27).
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Eweliny i Dariusza PALIWODA z okazji 1. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: z rodzin MELSON, PYSIK, LABISZ  i CIUPKA, ++ z pokrewieństwa i dusze opuszczone.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Dary Ducha Świętego w intencji Damiana z okazji 20. rocznicy urodzin i o pomyślne zdanie matury oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11158547
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2989
6169
34660
11087183
122398
147489
11158547

Twoje IP: 54.87.18.165
Czas: 2019-03-23 16:54:25