Intencje Mszy św. w dniach od 30 kwietnia do 6 maja 2018

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św. w dniach od 30 kwietnia do 6 maja 2018

Poniedziałek – dzień powszedni (30 kwietnia)
6.30     Za + Edeltraudę STRANCZIK (28).
7.00    1. Za + S. M. Leokadię SKWARA (29).
2. Za ++: z rodzin MELSON, PYSIK, LABISZ  i CIUPKA, ++ z pokrewieństwa i dusze opuszczone.
3. Za + Lucjana DOMAGAŁA o radość życia wiecznego (od siostry Kazimiery – zakonnicy Albertynki).
4. Za ++ Józefa i Richarda PANEK.
12.00    Pogrzeb Śp. Michała SOSNOWSKIEGO.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: męża i ojca Eugeniusza BIENKIEWICZ, rodziców Helenę i Stanisława HOSZMAN, teściów Marię i Jakuba BIENKIEWICZ, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Katarzynę i Wilhelma RUDNER, Marię i Walentego WITTON, Wawrzyńca i Józefa WYSADA – o radość życia wiecznego oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie LASAK.

Wtorek – Dzień powszedni. Wspomnienie dowolne św. Józefa, rzemieślnika (1 maja)
6.30    1. Za + Edeltraudę STRANCZIK (29).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za ++: matkę Agnieszkę GAWLIK, ojca Gerarda, brata Norberta, dziadków Karola i Annę NOWAK, Emila i Gertrudę MIEDNER, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + S. M. Leokadię SKWARA (30).
3. Za + Konrada BUGIEL (1).
18.00    1. Do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Bernadety, w intencji dzieci Vincenta i Paula o opiekę dla nich oraz za + męża i ojca Waldemara.
2. Za ++ rodziców Marię i Józefa PIECYK, ++ z rodzin ŻYŁKA-PIECYK.
3. Za ++: z rodzin MELSON, PYSIK, LABISZ  i CIUPKA, ++ z pokrewieństwa i dusze opuszczone.
4. Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Ojca Pio o zdrowie i błogosławieństwo Boże w pewnej intencji.
18.30    Nabożeństwo majowe.

Środa – Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła (2 maja)
6.30    1. Za ++: Marię MAKOSZ, brata Alojzego, rodziców Piotra i Annę MAJNOSZ, Jadwigę i Jana DRZYMAŁA, ks. kan. Alfonsa DRZYMAŁA, dusze w czyśćcu cierpiące.
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za ++: mamę Łucję ADAMIK, brata Józefa, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Konrada BUGIEL (2).
3. Za ++: z rodzin MELSON, PYSIK, LABISZ  i CIUPKA, ++ z pokrewieństwa i dusze opuszczone.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta. Prowadzi Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego.
18.00    1. Za ++ rodziców Walerię i Ludwika JANIK w kolejne rocznice śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Edeltraudę STRANCZIK (30).
3. Za ++: męża i ojca Karola, rodziców obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: mamę Elżbietę w 5. rocznicę śmierci, dziadka Henryka w 9. rocznicę śmierci i babcię Janinę w 18. rocznicę śmierci.
5. Za ++ Genowefę i Mieczysława KONIECZKO (od chrześnicy Łucji).
18.30    Nabożeństwo majowe.


Czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI, Głównej Patronki Polski (3 maja)
6.30    O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszego kleryka.
7.00    1. Za ++: męża Pawła KOZIOŁ, teściów Marię i Teofila KOZIOŁ, rodziców Annę i Piotra PANEK, brata Waltra, poległego brata Wilhelma, ++ z pokrewieństwa KOZIOŁ-PANEK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Konrada BUGIEL (3).
3. Za + Michała SOSNOWSKIEGO (od koleżanek i kolegów z pracy).
9.00    W intencji Ojczyzny.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ w końcu marca i w kwietniu br.: Magdalenę KRYSZTALIK, Edwarda ZAWIŚLAKA, Leokadię KRYCIŃ-SKĄ, Mariannę GÓRAL, Marię LINDER, Józefa LENKIEWICZA, Manfreda NOCONIA, Henryka SZAJDAKA, An-toniego TERCHA, Irenę CĄKAŁA, Janinę NIKLEWICZ, Zygmunta KMIOTEK, Gertrudę KORCZOWSKĄ, Genowefę WOŁOCHOWICZ, Michała SOSNOWSKIEGO, Janinę POKORSKĄ.
2. W intencji tegorocznych Maturzystów.
3. Za ++: Józefa WYSADA i rodziców, Katarzynę i Wilhelma RUDNER, Anastazję i Piotra WYSADA – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: męża Eligiusza STAŃCZAK, rodziców Wiktorię i Kazimierza, teściów Helenę i Antoniego, siostrę Genowefę, brata Józefa, dziadków obu stron, szwagra Tomasza, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. O Dary Ducha Świętego, błogosławieństwo Boże i szczęśliwe zdanie egzaminu dojrzałości w intencji Joanny.
18.30    Nabożeństwo majowe.

Piątek – Wspomnienie św. Floriana. Pierwszy Piątek Miesiąca (4 maja)
6.30    W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
7.00    1. Za ++ rodziców Hildegardę i Teodora SZYMIK.
2. Za ++: z rodzin MELSON, PYSIK, LABISZ  i CIUPKA, ++ z pokrewieństwa i dusze opuszczone.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Jana Pawła II z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny oraz o Dary Ducha Świętego dla Darii.
18.00    1. Ku czci św. Floriana w intencji Gromady Suche Łany.
2. Za ++: męża Jana SNADNY, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Anastazję i Juliusza KAPICA, Gertrudę i Jana POLOK, brata Ryszarda, jego żonę Łucję, dziadków, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Konrada BUGIEL (4).
18.30    Nabożeństwo majowe.

Sobota – Pierwsza Sobota Miesiąca (5 maja)
6.30    W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
7.00    1. W intencji czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za + Irenę LOREK.
3. Za ++: rodziców Józefa i Marię PAWLICZEK, 5 synów Józefa, Franciszka, Jerzego, Ryszarda i Pawła, 3 córki Klarę, Gertrudę i Marię, dziadków obu stron, wszystkich ++ z rodzin JOCHEM-PAWLICZEK, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11.00    W intencji Leona GLINKA z okazji przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego oraz o potrzebne łaski dla rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
14.30    Kościół Bożego Ciała: Nabożeństwo i msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
15.00    Msza św. w DPS.
17.30    Nabożeństwo majowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1.  Za ++: matkę Katarzynę BUDZANOWSKĄ, ojca Jana, siostrę Janinę, siostrzenicę Barbarę, braci Stanisława i Mieczysława oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji babci Barbary z okazji rocznicy urodzin oraz za + dziadka Kazimierza.
3. Za + Konrada BUGIEL (5).
4 Za + Manfreda NOCOŃ o radość życia wiecznego (od bratowej Zofii).
5. Za ++: rodziców Annę i Stanisława MUSIOLIK, brata Henryka, teściów Julię i Alojzego KOZOŁUP, wszystkich ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.


VI NIEDZIELA WIELKANOCNA (6 maja)
6.45Niemiecka    Za ++: rodziców Jadwigę i Wilhelma OLBRICH, Ludwinę ULBRICH, siostrę Mariannę PIECHACZEK, szwagra Wiktora GAWLIK, wszystkich ++ z pokrewieństwa OLBRICH-URBAŃCZYK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    Za ++ w 1. rocznicę śmierci: Jerzego IDZIKOWSKIEGO, Małgorzatę SKOP, Gertrudę WYCISK, Teresę CHŁONDZYŃSKĄ, Mariana OBLICKIEGO, Horsta KASPERCZYKA, Józefa CEDZICH, Wincentego MAL-CHERKA, Barbarę DAMBIEC, Stanisława FIAŁKOWSKIEGO, Wandę HUTNIK.
9.00Młodzieżowa    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marka z okazji 40. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: matkę Annę TIL w 5. rocznicę śmierci, ojca Alfreda, teścia Józefa GARDAS, ++ z pokrewieństwa TIL-MOJ-GARDAS-GERUS.
3. Za + Janinę POKORSKĄ w 30. dzień po śmierci.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i Alfonsa POŚPIECHÓW z okazji 50. rocznicy ślubu oraz w intencji Teresy i Szczepana CZEKAŁÓW z okazji 45. rocznicy ślubu.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna     1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Dominika z okazji 5. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny SIODLACZEK.
2. Do Boskiej Opatrzności z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Kamila z okazji 18. rocznicy urodzin.
3. Za + Adolfa TROJANOWSKIEGO w 1. rocznicę śmierci.
4. Za ++: męża i ojca Ryszarda HEPNER w 12. rocznicę śmierci, jego rodziców Elżbietę i Juliusza HEPNER, rodziców Annę i Władysława PUSZCZYŃSKICH, szwagra Jana, bratową Krystynę, dziadków i krewnych obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Eweliny i Aleksandra CZERNIAK z okazji 2. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla rodzin CZERNIAK i WILKOWSKI i za ++ z tych rodzin.
11.30Suma    1. Za ++: męża i ojca Zbigniewa MAŁECKIEGO w 17. rocznicę śmierci, teściów, rodziców Stanisława i Marię, ++ z pokrewieństwa oraz przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joanny z okazji 70. rocznicy urodzin.
3. Za ++; Krystynę GAWLIK, jej męża Pawła, syna Huberta, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. za ++ Genowefę i Mieczysława KONIECZKO (od rodziny KUREK).
5. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Marii FORYT, rodziców i chrzestnych.
[do Modlitwy Wiernych: Do Anioła Stróża w intencji rocznych dzieci: Marcela LATTKA, Aleksandry SŁONECKIEJ i Martyny SOBONKIEWICZ, ich rodziców i chrzestnych].
15.00    Msza św. chrzcielna.
16.00    Nabożeństwo majowe przy kapliczce na Suchych Łanach.
17.15    Nabożeństwo majowe z udziałem zespołu SEN.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za + Konrada BUGIEL (6).
3. Za ++: z rodzin MELSON, PYSIK, LABISZ  i CIUPKA, ++ z pokrewieństwa i dusze opuszczone.
4. Za ++: rodziców Teresę i Feliksa SOLA, brata Romana, ++ z pokrewieństwa SOLA-ROCHECKI, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11159257
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3699
6169
35370
11087183
123108
147489
11159257

Twoje IP: 54.87.18.165
Czas: 2019-03-23 20:53:04