Intencje Mszy św. w dniach od 11 do 17 czerwca 2018

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św. w dniach od 11 do 17 czerwca 2018

Poniedziałek – Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła (11 czerwca)
6.30     Za ++: rodziców Wilhelma i Annę KOROLL, braci Maksa i Georga, dziadków, ++ z pokrewieństwa KOROLL-WILCZEK.
7.00    1. Za ++: męża i ojca Franciszka MAJER, rodziców obu stron, brata Alfreda WAWRZYŃCZAK, szwagra Jana WAJS, Joachima WÓJCIK, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Mieczysława OFIERSKIEGO (11).
3. Za + S. M. Anielę TAUDUL (29).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: Ingrydę KALETKA, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Jana RASZKA (11).
3. Za ++: rodziców Marię i Ryszarda ŻYŁKA, siostrę Renatę, ++ z rodzin ŻYŁKA-PIECYK.
4. W intencji rodzin SOKOLICKICH, WYCZACHOWSKICH i STARCÓW.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji córki Agnieszki z okazji 15. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
[do Modlitwy Wiernych: w intencji rocznego dziecka Lilii KACZMARCZYK i w intencji rodziny].

Wtorek – Dzień powszedni (12 czerwca)
6.30    1. Za + Mieczysława OFIERSKIEGO (12).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
3. Do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej o Światło Ducha Świętego i łaskę wiary dla syna.
7.00    1. Za + S. M. Anielę TAUDUL (30).
2. Za + Norberta o radość życia wiecznego.
12.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Piotr LEŚ – Wioleta LECHOWICZ.
18.00    1. Za ++: rodziców Jana i Zofię KOSZAŃSKICH, synów Stanisława i Andrzeja, synową Danutę, córkę Teresę, rodziców obu stron KOSZAŃSKICH i GRABIŃSKICH oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. W intencji syna Jacka i wnuków Alicji i Jakuba z okazji ich kolejnych rocznic urodzin o zdrowie i błogosła-wieństwo Boże oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: męża Edwarda BEDNARCZYK w 12. rocznicę śmierci, mamę Karolinę KARAŚ w kolejną rocznicę śmierci, ojca Mieczysława KARAŚ, ++ z rodziny i pokrewieństwa – o radość życia wiecznego.
4. Za + Jana RASZKA (12).

Środa – Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła (13 czerwca)
6.30    1. Za + Mieczysława OFIERSKIEGO (13).
2.  W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za ++: rodziców Józefa i Urszulę MIŚ, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Alojzego JAWORECKIEGO w 2. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++ Annę i Kazimierza w kolejną rocznicę śmierci oraz za wszystkich ++ z rodziny.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta (Marianki).
18.00    1. Za ++: Bernarda GASZ, jego żonę Winfredę, rodziców, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo
w intencji Antoniego MACHETA z okazji rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Jana RASZKA (13).
4. Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej do Miłosierdzia Bożego o radość życia wiecznego dla + męża Manfreda SCHNAPKA w rocznicę urodzin.
5. Za + ojca Antoniego TERCHA  z okazji imienin – o dar  życia wiecznego.
18.30    Różaniec Fatimski.

Czwartek – Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika (14 czerwca)
6.30    Za + Mieczysława OFIERSKIEGO (14).
7.00    1. Za ++: Klarę PLACHETKA w 5. rocznicę śmierci, jej rodziców i teściów.
2.  Za + Jana RASZKA (14).
15.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Konrad DOMAGAŁA – Martyna CHMURA.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: O dar życia wiecznego dla ++: męża Stefana ZALEJSKIEGO, rodziców Wandę i Gerharda KANDZIORA, dziadków Jadwigę i Makarego PRUS, Zofię i Fryderyka SCHEJA, Dariusza PIĄTEK, teściów Mariannę i Aleksandra ZALEJSKICH, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla rodzin córek.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: Emila URBANCZYK, Annę i Antoniego URBANCZYK, Annę i Reinholda KAMINSKI, Annę i Henryka GIZA, Jana KLYSZCZ, Jerzego GAWLIK, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: ojca Alojzego w rocznicę śmierci, mamę Gertrudę, brata Józefa, ++ z pokrewieństwa RUDEK-PYTKO.
3. Za ++: rodziców Aleksandra i Mariannę ZALEJSKICH, braci Stefana i Wita, siostrę Mariannę NIEDZIELA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + mamę Genowefę WOŁOCHOWICZ  w 30. dzień po śmierci.

Piątek – Dzień powszedni (15 czerwca)
6.30    Za + Mieczysława OFIERSKIEGO (15).
7.00    1. Za ++: rodziców Monikę i Józefa SŁADEK, teściów Jadwigę i Pawła JOCHEM, ich synów Gerharda i Maksymiliana oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Marię i Józefa WOJTANOWICZ, dziadków obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Annę i Roberta ANIOŁ, Marię i Jerzego MOJZA, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
18.00    1. Za ++: męża i ojca Jerzego w kolejną rocznicę śmierci, rodziców i teściów oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Wilhelma SKOPP w kolejną rocznicę śmierci, żonę Gertrudę, ++ z rodzin SKOPP-KUCHARCZYK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Jana RASZKA (15).
4. Za ++: rodziców Antoniego, Katarzynę i Stanisławę ZDOBYLAK, brata Tadeusza, siostrzeńca Jarosława, ++ z rodzin ZDOBYLAK-KOZOŁUP-PRASZEK-OSTROWSKI oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anety i Henryka SKÓRA z okazji 5. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla syna Antoniego i całej rodziny.

Sobota – Dzień powszedni (16 czerwca)
6.30    Do Najświętszego Serca Pana Jezusa z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie z okazji urodzin w intencji Eryki.
7.00    1. Za ++: męża i ojca Jana KOKOT, rodziców KOKOT-CIOŁEK, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Bernadety z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Mieczysława OFIERSKIEGO (16).
11.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Grzegorz CAPIGA – Aleksandra SUCHTA.
13.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Szymon BRONIK – Martyna KOTOWSKA.
15.00    ŚLUB RZYMSKI: Hubert i Bożena KRAWCZYK.
15.00    Msza św. w DPS.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszego kleryka Andrzeja (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: męża i ojca Alfonsa PIETRUSZKA, teściów Annę i Józefa, rodziców Gertrudę i Konrada ZYLKA, brata Reinholda, szwagra Joachima, ++ z rodzin PIETRUSZKA  i ZYLKA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. O radość życia wiecznego dla ++: mamy Marianny, ojca Juliana SZWEJ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Jana RASZKA (16).
4. Za ++: mamę Janinę WAWRZYNIAK, jej córkę Danutę, teściów Zofię i Alojzego BUDZANOWSKICH, brata Tadeusza, jego syna Mirosława, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Gabrieli i Alfonsa KALKA z okazji 30. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski całej rodziny.
6. Za ++: rodziców Antoninę i Władysława, teściów Agnieszkę i Stanisława, babcie Mariannę i Paulinę, brata Zbigniewa i ++ z rodziny.
7. Za + Alinę NIEBIAŃSKĄ w dniu imienin – o radość życia wiecznego.
8. Za ++: Marię i Stanisława BERLAK, ich syna Marka, jego żonę Hannę i szwagra Aleksandra.
9. Za ++: Annę i Pawła KACZMARCZYK, rodziców i rodzeństwo, ++ krewnych obu stron – o radość życia wiecznego oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
10. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i siłę w pokonaniu choroby w intencji Lidii ŁUPINA z okazji 55. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11. Za + Stefana JAKUBIAK (od współpracowników z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich).

XI NIEDZIELA ZWYKŁA (17 czerwca)
6.45Niemiecka    Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    Za + Jana RASZKA (17).
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: rodziców Annę i Henryka GIZA, dziadków Annę i Reinholda KAMIŃSKICH, Marię i Jana GIZA, wujków Emila, Jana, Herberta i Karola, wszystkich ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++: męża Pawła POPANDA w 2. rocznicę śmierci, Katarzynę i Antoniego GAWLIK, teściów Gertrudę i Antoniego POPANDA, syna Horsta, szwagra Józefa KLYSZCZ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joanny i Grzegorza z okazji 10. rocznicy ślubu oraz przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji synów Wojciecha i Bartłomieja.
4. Za ++: męża, ojca i dziadka Stanisława WĘGLIŃSKIEGO w 12. rocznicę śmierci, Elżbietę, wszystkich ++ z rodziny WĘGLIŃSKICH.
5. Za ++: rodziców Wincentego i Agnieszkę POLACZEK, mężów Eryka i Jerzego, teściów Jana i Marię PAKOSZ, Pawła i Gertrudę GREIPEL, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna     1. Za ++: syna Damiana KOPREK, męża Jana, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Mieczysława OFIERSKIEGO (17).
3. Za ++: męża Helmuta SOBEK, rodziców Teodora i Marię FELUKS, brata Pawła, teściów Wiktora i Gertrudę, siostrę Cecylię SZENDZIELORZ, szwagra Ditera, siostrzeńca Klaudiusza SZENDZIELORZ, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: ojca Helmuta SOBEK w kolejną rocznicę śmierci, matkę Bernadetę SOBEK, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11.30Suma    1. Za ++: brata Stanisława KROPIELNICKIEGO, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: męża Michała DOMERECKIEGO, syna Józefa, rodziców obu stron, braci Franciszka i Jana WINNIK, oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. O spokój duszy dla ++: męża Janusza, syna Jerzego STALSKICH, rodziców Józefa i Józefę, brata Mieczysława, siostrę Janinę oraz o potrzebne łaski dla synów Marka i Krzysztofa z rodzinami i całej rodziny.
4. Za + męża i ojca Jerzego w rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: męża Huberta DONAT w 1. rocznicę śmierci, rodziców i teściów, babcie i dziadków oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
[do Modlitwy Wiernych: w intencji Bartosza KLEMAN z okazji przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego, jej rodziców i chrzestnych].
17.30    Nabożeństwo Niedzielne
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za ++ rodziców Antoniego i Emilię SCHNURA i ++ z rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i dobrą pracę w intencji Dariusza z okazji rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla rodziców i Sylwany, Marcela i Daniela.
4. Za + Leszka NOCOŃ  z okazji 4. rocznicy śmierci i kolejnej rocznicy urodzin oraz za ++ z rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Janiny LACKI z okazji 90. rocznicy urodzin oraz za ++ Tadeusza LACKI  i wnuka Christophera.
6. Za ++: ojca Gerharda w kolejną rocznicę śmierci, wszystkich ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7. za ++: rodziców Janinę i Władysława KOPACZEWSKICH, siostrę Jolantę, bratanka Dariusza, ++ z rodzin KUJAWÓW i KOPACZEWSKICH.
8. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Małgorzaty POLOK z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11159217
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3659
6169
35330
11087183
123068
147489
11159217

Twoje IP: 54.87.18.165
Czas: 2019-03-23 20:50:51