Intencje Mszy św. w dniach od 18 do 24 czerwca 2018

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św. w dniach od 18 do 24 czerwca 2018

Poniedziałek – Dzień powszedni (18 czerwca)
6.30     Za + Mieczysława OFIERSKIEGO (18).
7.00    1. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski i każdy dzień życia, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo z okazji kolejnej rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o pomyślny przebieg operacji i szybki powrót do zdrowia w pewnej intencji.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: rodziców Martę i Helmuta WÓJCIK, Gertrudę BEDYNEK, Piotra i Agnieszkę WIESZALA, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Henryka i Marię KRAIK, brata ks. Helmuta KRAIK – o radość życia wiecznego.
3. Za + Jana RASZKA (18).
4. Za ++: męża Dionizego DERKOWSKIEGO, jego rodziców i brata Wojciecha, rodziców Klarę i Romana WYRĘBAK, Piotra GAWLITĘ, Sabinę BĄK, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo z okazji kolejnej rocznicy urodzin.

Wtorek – Dzień powszedni (19 czerwca)
6.30    1. Za + ojca Antoniego PASIONEK, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za ++:rodziców Jana i Jadwigę BARTECZKO, dziadków – o radość życia wiecznego.
2. Za + Mieczysława OFIERSKIEGO (19).
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji syna Aleksandra z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: Michała SOSNOWSKIEGO z okazji urodzin, rodziców, siostry i teścia oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogo-sławieństwo w intencji ks. proboszcza Wolfganga JOŚKO z okazji 61. rocznicy urodzin.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w pracy duszpasterskiej w intencji ks. radcy Joachima DEMBONCZYKA z okazji 58. rocznicy święceń kapłańskich.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji ks. proboszcza Wolfganga JOŚKO z okazji urodzin (od pewnej rodziny).
4. Za ++: mamę i babcię Katarzynę PYTKO, jej męża Ludwika, wnuczkę Katarzynę MROWIEC, zięcia Jerzego, ++ z pokrewień-stwa PYTKO-RUDEK.
5. Za + Jana RASZKA (19).
6. Za ++: męża Józefa, zięcia Jana i rodziców obu stron.

Środa – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika (20 czerwca):
6.30    1. Za ++ Janinę, Marcina i Jana MAJEWSKICH, dziadków obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.
2.  W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za + ks. prałata Jerzego STELLMANNA w 64. rocznicę święceń kapłańskich.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Danuty z okazji urodzin oraz za ++: rodziców Henryka i Adelę, męża Czesława i ++ z pokrewieństwa obu stron.
3. Za + Jana RASZKA (20).
4. Za + ks. prałata Antoniego Jokiel.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta (Diakonia Wyzwolenia Człowieka).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w pracy duszpasterskiej w intencji ks. proboszcza Rudolfa NIESZWIECA z okazji 31. rocznicy święceń kapłańskich.
2. Za ++: męża Gintra, mamę Joannę w dniu urodzin – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Elżbietę i Jerzego SZOPA, teściów, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: rodziców Wiktora i Martę, ich rodziców i rodzeństwo, 3 braci, bratowe, 2 bratanków oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za + Mieczysława OFIERSKIEGO (20).

Czwartek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Opolskiej (21 czerwca):
6.30    Za + Mieczysława OFIERSKIEGO (21).
7.00    Za ++: Andrzeja TARLIŃSKIEGO w 8. rocznicę śmierci, ojca Józefa, wszystkich ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
12.00    ŚLUB RZYMSKI: Bartosz i Katarzyna KMIECIK.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski w minionym roku szkolnym, z prośbą o opiekę i Boże błogosławieństwo w czasie wakacji w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, katechetów i wychowawców szkół podstawowych i gimnazjów.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski w minionym roku szkolnym,
z prośbą o opiekę i Boże błogosławieństwo w czasie wakacji w intencji młodzieży, nauczycieli, katechetów i wychowawców szkół średnich.
2. Za + mamę Różę CYMBORSKĄ w 1. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.
3. Za + Jana RASZKA (21).
4. Za ++: ojca Alojzego GOLENIA, rodziców Annę i Wilhelma, brata Henryka LISEK, ++ z pokrewieństwa obu stron.
5. Za + męża Jana GŁUCH, ++ z rodziny CZAK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
6. Za ++: rodziców Renatę i Mariana MIERZWIAK, ++ z rodzin MIERZWIAK-WITOŃ, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Piątek – Dzień powszedni (22 czerwca):
6.30    Za + Mieczysława OFIERSKIEGO (22).
7.00    1. Za + Norberta HAJDUK.
2. Za ++: mamę Marię KOZOŁUP w 2. rocznicę śmierci, ojca Mariana, syna Adama, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
18.00    1. Za + Janinę KOPCIUCH w rocznicę urodzin – o radość życia wiecznego.
2. Za + Jana RASZKA (22).
3. Za + ks. Krystiana JURCZYK w 50. rocznicę święceń kapłańskich.
4. Za ++: męża Aleksandra, rodziców Annę i Wiktora, brata Henryka, kuzynkę Małgosię oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Sobota – Dzień powszedni (23 czerwca):
6.30    Za + Mieczysława OFIERSKIEGO (23).
7.00    1. Za ++: ojca Lucjana BARTOSZEWICZ, Genowefę, Henryka i Leona WOŁOCHOWICZ, Annę, Jana i Władysława TOMASZEWSKICH.
2. Za ++: rodziców Anielę i Rudolfa KUCHAJEWICZ, brata Tadeusza, siostrę Bronisławę i ++ z pokrewieństwa.
11.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Daniel SKUBALLA – Jolanta OBRUSZNIK.
13.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Tomasz BARAN – Justyna KOWALCZYK.
15.00    Msza św. w DPS: Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Eryka SMOLORZ z okazji 80. rocznicy urodzin.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszego kleryka Andrzeja (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: mamę Władysławę ŻMINKOWSKĄ, ojca Jana, brata Ludwika, męża Jacka KRASUCKIEGO oraz o po-trzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Jana RASZKA (23).
3. Za + tatę Henryka o radość życia wiecznego.
19.00    WIECZÓR MIŁOSIERDZIA „Ogień Miłości”.


NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA (24 czerwca):
6.45Niemiecka    Do Miłosierdzia Bożego z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski w intencji Lidii z okazji 85. uro-dzin, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++: męża i ojca Zenona DUDEK, rodziców Halinę i Helmuta ŚWIĘTEK, wszystkich ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Jana RASZKA (24).
3. Za ++: rodziców Marię i Augustyna, brata Jana – o radość życia wiecznego i dusze w czyśćcu cierpiące.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: rodziców Jana i Katarzynę CZOK, braci, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Matki Boskiej z prośbą opiekę i zdrowie z okazji 4. urodzin wnuczka Jasia i wnuczka Frania oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Gabriela KRÓLIKOWSKIEGO z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jadwigi z okazji 75. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna     1. Za ++ Jana i Janinę REWERSKICH oraz ++ z rodziny.
2. Za + Mieczysława OFIERSKIEGO (24).
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ewy i Grzegorza KALLA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Heleny z okazji urodzin.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Szymona BĘBEN z okazji 1. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
3. O Boże błogosławieństwo w rodzinach KRAPA i CHOWANIEC.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za ++: mamę Józefę PIETRZAK w 11. rocznicę śmierci, ojca Mariana, dziadków obu stron, szwagra Edwarda BIERNAT, teścia Józefa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Jana CABAŁĘ o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: rodziców Pawła i Paulinę GORNY, Jana i Łucję SPRANCEL, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11006382
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1348
4537
14655
10962066
117722
137576
11006382

Twoje IP: 18.212.222.217
Czas: 2019-02-21 07:39:22