Intencje Mszy św. w dniach od 25 czerwca do 1 lipca 2018

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św. w dniach od 25 czerwca do 1 lipca 2018

Poniedziałek – Dzień powszedni (25 czerwca)
6.30     1. Za + Mieczysława OFIERSKIEGO (25).
2. Za + Josyannę KRUPPA o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7.00    Za + Piotra CHOWANIEC (od kuzynki Lucyny z rodziną).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: rodziców Otylię i Józefa PALACH, Zofię i Władysława WAWRZYŃCZAK, Zofię i Piotra DYBAŁ, szwagra Jerzego PISARSKIEGO, ++ z pokrewieństwa.
2. Za + Jana RASZKA (25).
3. Za ++: syna Kamila SZOPA, ciotkę Elżbietę, ojca Jerzego, kuzyna Andrzeja, ++ z pokrewieństwa oraz
o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Przenajświętszej Trójcy przez wstawiennictwo Najświętszej Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski  w intencji o. Krzysztofa TESSMERA  z okazji 13. rocznicy święceń kapłańskich, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w dalszej pracy duszpasterskiej.
19.00    Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

Wtorek – Dzień powszedni (26 czerwca)
6.30    1. Za + Mieczysława OFIERSKIEGO (26).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    Za +Piotra CHOWANIEC (od rodziny z Bierunia).
18.00    1. O radość życia wiecznego dla ++: ojca Jana MROCZKOWSKIEGO i Eryka GARUS oraz o potrzebne łaski dla rodzin GARUS i SAMUL.
2. Za ++: męża i ojca Karola DĄBROWSKIEGO w kolejna rocznicę śmierci, rodziców i pokrewieństwo z rodzin DĄBROWSKI – BASAŁYGA, bratową Anielę BASAŁYGA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Jana NIERLE w rocznicę urodzin, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Jana RASZKA (26).

Środa – Dzień powszedni (27 czerwca):
6.30    1. Za + Mieczysława OFIERSKIEGO (27).
2.  W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jolanty z okazji 38. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Dary Ducha Świętego, zaliczenie egzaminu dojrzałości i wybór właściwej drogi życiowej w intencji Jana.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta (Rodziny Szensztackie).
18.00    1. Za + Marię KACZMARCZYK w rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Paulinę CEDZICH w 13. rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Jana RASZKA (27).
4. Za ++: żonę Czesławę JURCZYŃSKĄ w 2. rocznicę śmierci, teściów Zofię i Antoniego JARY, rodziców Stanisławę  i Mariana JURCZYŃSKICH, braci Lecha i Zenona, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Czwartek – Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika (28 czerwca):
6.30    Za + Mieczysława OFIERSKIEGO (28).
7.00    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Dary Ducha Świętego dla Marii oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
12.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Piotr SOCHA – Karina SZOTKA.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: męża Władysława JANCZYKA, jego syna Sylwestra, rodziców Julię i Władysława ROWIŃSKICH, siostrę Celinę ŚWIERCZEK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Aleksandra i Zofię KOPREK, synów Pawła, Ryszarda, Jana i Józefa, ++ z pokrewieństwa oraz
o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Jana RASZKA (28).
4. Za + Jana KOFMAN w 30. dzień po śmierci.

Piątek – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA (29 czerwca):
6.30    Za + Edith MOTZNY w 1. rocznicę śmierci, męża Gerharda, dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Za ++: teściów Martę i Alfonsa BDZIONEK, rodzeństwo – o radość życia wiecznego.
2. Za ++: Edwarda, Zdzisławę, Józefa, Bronisławę i Stanisława GULAN, ++ z rodzin MAJKUT-CZYSZCZOŃ-MROZEK-ZARYCHTA, Krystynę TELEGA, oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00    1. Za ++: rodziców Piotra i Agnieszkę KRAWCZUK, siostrę Józefę, dziadków DOMERECKICH-KRAWCZUK, dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: ojca Pawła WITOŃ z okazji imienin i urodzin, mamę Elżbietę, ++ z pokrewieństwa i dusze opuszczone.
10.00    1. Za ++: ojca Paula w rocznicę urodzin, mamę Gertrud – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Mieczysława OFIERSKIEGO (29).
18.00    1. Za ++: Za ++: rodziców Anielę i Pawła WAWRZYNEK, siostrę Wiktorię, brata Pawła, teścia Helmuta MORAWIEC, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Mieczysława i Stanisławę KIWKA, Józefa BASTA, dziadków, ++ z pokrewieństwa KIWKA-IWANIÓW-BASTA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Jana RASZKA (29).
4. O Boże błogosławieństwo, Światło Ducha Świętego i wszystkie potrzebne łaski dla właścicieli i pracowników Firmy KAPICA.
5. Za + mamę Stefanię LECHOWICZ w 2. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Sobota – Dzień powszedni (30 czerwca)
6.30    Za ++: rodziców Waleskę i Romana POLAŃSKICH, Rozalię i Eugeniusza JAWORSKICH, bratową Annę, jej męża Stefana, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7.00    1. Za + Mieczysława OFIERSKIEGO (30).
2. Za ++: męża Andrzeja KRAWIEC, Edwarda, Teresę i Stanisława, rodziców obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: Zofię i Antoniego GŁÓD, Elżbietę i Ludwika BANIA, Henryka ROBAKIEWICZ, Stanisława SROKA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
15.00    Msza św. w DPS: Za ++ rodziców Albinę i Franciszka SMOLARZ, ++ z pokrewieństwa.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszego kleryka Andrzeja (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Karoliny z okazji 11. rocznicy urodzin.
2. Za + Jana RASZKA (30).
3. W podziękowaniu Panu Bogu za 50 lat życia małżeńskiego Krystyny i Czesława LACHACZÓW prosząc o dalszą opiekę i zdrowie dla Jubilatów i całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności i Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Tomasza z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: rodziców Janinę i Jana PANEK, siostrę Teresę, Cecylię i Józefa BIELA, wnuczkę Maję KRAWIEC.
6. Za + Franciszka NOCOŃ w 30. dzień po śmierci.
7. Za + Krystynę CHMIELEWSKĄ-RAJSKĄ w 2. rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (1 lipca)
6.45Niemiecka    Za ++: wujka Jerzego URBAŃCZYK, dziadków Franciszka i Anastazję, rodziców Gabrielę i Rafała OCHMANN, dziadków Jana i Marię, ++ z pokrewieństwa.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    Za ++ w 1. rocznicę śmierci: Stanisława ROMANOWICZA, Annę WOJNAROWSKĄ, Józefa JASKÓŁA, Jana JURKIEWICZA, Emiliana TYCZYŃSKIEGO, Marię BOGUC.
9.00Młodzieżowa    1. Do Boskiej Opatrzności z okazji 20. rocznicy  ślubu Lidii i Sylwestra z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Jubilatów i syna Błażeja z okazji 18. rocznicy urodzin oraz dla całej rodziny.
2. Za ++: Erwina HERETSCH, rodziców, ciotkę Marię, ++ z rodzin HERETSCH-STEINERT.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna     1. Za ++: rodziców Marię i Karola PANIC, 2 synów, bratowe, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: mamę Ewę SZCZYKUTOWICZ w 2. rocznicę śmierci, jej męża Ludwika, rodziców Ewę i Józefa, szwagrów Franciszka i Jana, teściów Emila i Małgorzatę, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Anioła Stróża o opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rocznego dziecka Milana SALA, w intencji rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
4. Za ++: męża i ojca Józefa KOKOT, rodziców KOKOT-KAŁUŻA, brata Jerzego, 3 szwagrów oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11.30Suma    1. Z okazji urodzin z podziękowaniem za dar życia z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej, zdrowie i potrzebne łaski dla Ani i całej rodziny.
2. Za + Henryka WAWRZYŃCZYK (1).
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joanny i Adama z okazji 11. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jerzego JACEK z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

5. Za ++: męża Alojzego KOZOŁUP w 16. rocznicę śmierci, syna Jerzego KOZOŁUP w 6. rocznicę śmierci, teściów Antoniego i Marię KOZOŁUP, rodziców Stanisława i Annę JACHEĆ, braci Edwarda, Mieczysława, Jana i Bronisława, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny i o zdrowie dla syna Zbigniewa.
15.00    Msza św. chrzcielna
17.30    Nabożeństwo niedzielne
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za + męża i ojca Jerzego GRUSZKA o radość życia wiecznego.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Bogusławy i Jerzego z okazji 10. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: rodziców Halinę i Ryszarda OLSZEWSKICH, ++ z rodzin OLSZEWSKICH i PRZYWARÓW oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11006364
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1330
4537
14637
10962066
117704
137576
11006364

Twoje IP: 18.212.222.217
Czas: 2019-02-21 07:38:17