Intencje Mszy św. w dniach od 2 do 8 lipca 2018

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św. w dniach od 2 do 8 lipca 2018

Poniedziałek – Dzień powszedni (2 lipca)
6.30     Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
7.00    Za ++: męża Bolesława JANCZYK w 3. rocznicę śmierci, jego rodziców Gertrudę i Leopolda, wszystkich ++ z pokrewieństwa NAPORA-JANCZYK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: rodziców Edwarda i Genowefę POLAK, siostrę Bożenę, dziadków obu stron, Bro-nisława i Genowefę LECHOWICZ, ciocie Helenę i Anielę, Gotfryda STAROSCZYK, teścia Lucjana, wujka Jana KOWALSKIEGO, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Eugeniusza CZINGON, jego rodziców Marię i Józefa, mamę Aniele ZBOINA, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: Brygidę PUCHOWSKĄ, męża Feliksa, syna Andrzeja, rodziców PUCHOWSKI-KRÜGER oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Henryka WAWRZYŃCZYK (2).

Wtorek – Święto św. Tomasza, Apostoła (3 lipca)
6.30    1. Za + Henryka WAWRZYŃCZYK (3).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za ++: matkę Gertrudę KRAKA w rocznicę śmierci, ojca Jana, 3 siostry, 2 szwagrów, zięcia Zygfryda, bratową Annę, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie, zgodę i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Edeltraudę LIPOK w rocznicę śmierci, rodziców, pokrewieństwo, dziadków, ++ z pokrewieństwa LIPOK-GRINBERG-MRÓZ.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Małgorzaty z okazji urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
18.00    1. Za ++: rodziców Filipa i Gertrudę PRUS, siostrę Helenę, braci Józefa, Pawła, Jana i Henryka oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez wstawiennictwo św. Ojca Pio z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę i Dary Ducha Świętego w intencji wnuczki Nikol z okazji urodzin, w intencji Pauliny, Nadine i wnuka Mateusza oraz o potrzebne łaski dla rodzin córek.
3. Za ++: Klarę i Alfonsa NOWARA, ++ z rodzin NOWARA-SÓWKA-TOMASZOWSKI.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Dary Ducha Świętego w intencji Iwony z okazji 18. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Środa – Dzień powszedni (4 lipca):
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za ++: Martę i Franciszka GŁOWANIA, córkę Adelajdę, ++ z pokrewieństwa PRZYBYŁA-GŁOWANIA.
2. Za + Jana KOFMAN (1).
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta (Ministranci).
18.00    1. Za + Henryka WAWRZYŃCZYK (4).
2. Za + Stefana JAKUBIAK w 30. dzień po śmierci.
3. O radość życia wiecznego dla + mamy Jadwigi SKRZYDŁO z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: syna Antoniego KLABISZ, rodziców Franciszka i Marię i rodzeństwo.

Czwartek – Pierwszy Czwartek Miesiąca (5 lipca):
6.30    O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszego kleryka.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Barbary i Rafała z okazji 15. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Jana KOFMAN (2).
3. Za ++: ojca Bronisława w 40. rocznicę śmierci i matkę Katarzynę – o radość życia wiecznego.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ w czerwcu br.: Juliannę JAWOREK, Stefana JAKUBIAKA, Różę PYKA, Władysława DRUŻ, Zenona ELJASIKA, Feliksa PUCHOWSKIEGO, Kamila REINERTA, Pawła WAWRZYNKA, Piotra CHOWAŃCA, Herberta BARONA, Ryszarda DYDZIAKA, Danutę POWRÓSŁO, Piotra KOKOTA, Jerzego JANTA, Huberta TARLIŃSKIEGO.
2. Za + Henryka WAWRZYŃCZYK (5).
3. Za ++: Jana i Albinę BAJOREK, syna Walentego, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za ++: Alojzego i Julię SKOBERLA, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek – Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Pierwszy Piątek Miesiąca (6 lipca)
6.30    W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
7.00    1. O rozwiązanie pewnej sprawy rodzinnej.
2. Za + Jana KOFMAN (3).
18.00    1. Za ++: rodziców obu stron, 4 braci, siostrzenicę Ewę, ++ z pokrewieństwa LASAK-MAKSELON-NOWAK-BISKUP-MILER i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Henryka WAWRZYŃCZYK (6).
3. Za ++: ojca Władysława ZACHWIEJA w 10. rocznicę śmierci, mamę Klarę, dziadków, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej o dar macie-rzyństwa i łaskę nawrócenia dla Agaty, Łukasza i Tomasza.

Sobota – Pierwsza Sobota Miesiąca (7 lipca)
6.30    W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
7.00    1. W intencji czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za + Henryka WAWRZYŃCZYK (7).
12.00    Do Boskiej Opatrzności w intencji Heleny STOLARSKIEJ z okazji przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego oraz o potrzebne łaski dla rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
14.30    ŚLUB KONKORDATOWY: Adam VASINA – Dagmara NOWAK.
15.00    Msza św. w DPS.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszego kleryka Andrzeja (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: syna Dariusza, rodziców obu stron, 3 braci i 2 bratowe oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Jana KOFMAN (4).
3. Za ++: mamę Joannę w 14. rocznicę śmierci, ojca i ++ z rodziny.
4. Za ++: żonę Annę SCHNURA, rodziców Agnieszkę i Jana SCHNURA, rodziców Łucję i Wilhelma PRUS, brata Antoniego, siostry Magdalenę i Adelajdę oraz dusze opuszczone.
5. Za ++: rodziców Marię i Jana KUBIAK, wszystkich ++ z pokrewieństwa KUBIAK-LAZAR oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (8 lipca)
6.45Niemiecka    Za ++: rodziców Barbarę i Stefana KUCHARCZYK, braci Franciszka, Henryka, Jana i Antoniego, bratowe Annę, Jadwigę, Magdalenę, Hildegardę i Elżbietę, szwagra Ewalda, ++ z rodzin KUCHARCZYK-SKOPP – o radość życia wiecznego.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    Za + żonę i matkę Aniele BIEGA w 13. rocznicę śmierci, ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: rodziców Jana i Marię MUSKAŁA, braci i siostry, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: męża Kazimierza DOBOSZ w 10. rocznicę śmierci, rodziców i rodzeństwo obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++ Bronisławę i Stefana KUBIC – o radość życia wiecznego.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna     1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny GOLEC z okazji 92. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Beaty i Mateusza z okazji 10. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Marię i Antoniego KOZOŁUP, brata Alojzego, bratanka Józefa, siostry Katarzynę, Annę, Bronisławę i Genowefę, szwagrów KALICIAK, KORNAGA i LECHOWICZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Antoniego KOZOŁUP, siostry Stanisławy i jej męża Edwarda GLICA.
4. Z okazji 12. urodzin Piotra GRESZCZUK o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Boskiej Dobrej Rady dla całej rodziny.
11.30Suma    1. Za + Henryka WAWRZYŃCZYK (8).
2. Za ++: rodziców Józefa i Agnieszkę WANAT, siostrę Stanisławę, braci Władysława, Sta-nisława i Eugeniusza, męża Mieczysława LECHOWICZ, dziadków obu stron, dusze opuszczone.
3. Za + żonę Mirosławę KAMIŃSKĄ w 3. rocznicę śmierci, ++ z rodzin KAMIŃSKICH i LISÓW oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Tobiasza CYTERA, jego rodziców i chrzestnych oraz o Dary Ducha Świętego dla siostry i brata.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za + Jana KOFMAN (5).
3. Za ++: mamę Marie WIECZOREK w 12. rocznicę śmierci, Sylwię WIECZOREK, siostrę Annę SZYNDLER w 3. rocznicę śmierci, ojca Walentego WIECZOREK, dziadków Józefa i Bertę WIECZOREK, Piotra i Annę GRACA.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11310709
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2587
4404
46727
11234240
105875
168685
11310709

Twoje IP: 3.84.182.112
Czas: 2019-04-22 06:14:39