Intencje Mszy św. w dniach od 16 do 22 lipca 2018

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św.
w dniach od 16 do 22 lipca 2018

Poniedziałek – Wspomnienie NMP z Góry Karmel (16 lipca)
6.30     O pokój w świecie, nawrócenie grzeszników i Niebo dla dusz czyśćcowych.
7.00    1. Za + Jana KOFMAN (13).
2. Za + Gerarda KRUCZEK (od współpracowników syna).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za + Henryka WAWRZYŃCZYK (16).
2. Za ++: syna Tomasza ŻELACHOWSKIEGO, Jana i Janinę MAJEWSKICH.
3. Za + Zygmunta KMIOTEK (od koleżanek i kolegów z Gminnej Spółdzielni Strzelce Opolskie).
4. Za + Pawła WAWRZYNEK (od koleżanek i kolegów z Gminnej Spółdzielni Strzelce Opolskie).

Wtorek – Dzień powszedni (17 lipca)
6.30    1. Za + Jana KOFMAN (14).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za ++: Anielę KACZMARCZYK, męża Pawła, rodziców Agnieszkę i Ludwika, dziadków Józefę i Rufina PATEROK, Helenę, Michała i Floriana PATEROK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Henryka WAWRZYŃCZYK (17).
18.00    1. Za ++: matkę Elżbietę, ojca Sylwestra, córkę Elwirę, teściów, dziadków, rodziców chrzestnych, ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: ojca Gerarda, teściów Genowefę i Alfonsa, kuzyna Bronka oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: tatę Edwarda MORAWSKIEGO w 3. rocznicę śmierci, mamę Rutę, ++ z rodzin MATYSIAK-RATAJ-MORAWSKI-CIEŃCIAŁA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: męża i ojca Jana HABURA, rodziców i teściów, siostrę Annę, brata Piotra, szwagra Andrzeja, ++ z pokrewieństwa HABURA-TOMCZYK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Środa – Wspomnienie dowolne bł. Alfonsa Trackiego, prezbitera i męczennika (18 lipca)
6.30    1. Za ++: Stefanię i Zygmunta, ich syna Janusza POCHRZĘST – o Boże miłosierdzie i otwarcie bram Nieba.
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za + Jana KOFMAN (15).
2. O całkowity zakaz aborcji, in vitro i eutanazji.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta (Caritas i Koło Przyjaciół Radia Maryja).
18.00    1. Za ++: ojca Henryka WAWRZYŃCZYK w 2. rocznicę śmierci, mamę Teresę, ich rodziców, wujka ks. Krystiana, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Heinza z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Henryka WAWRZYŃCZYK (18).

Czwartek – Dzień powszedni (19 lipca)
6.30    Za + Joachima JAŁOWY w kolejną rocznicę urodzin – o radość życia wiecznego.
7.00    Za + Jana KOFMAN (16).
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: brata Zbigniewa PRZYSUCHA w 2. rocznicę śmierci, rodziców Zofię i Bronisława PRZYSUCHA, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Eryka KASPERCZYK, rodziców Teofila i Łucję GOLEC, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Henryka WAWRZYŃCZYK (19).

Piątek – Wspomnienie bł. Czesława, prezbitera, Patrona Diecezji Opolskiej (20 lipca)
6.30    Za + wnuczkę Joannę oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7.00    1. Za ++: rodziców Annę i Franciszka SOBONKIEWICZ, męża Mieczysława, bratową Renatę, teścia Mariana, Stanisława KALWAT, Bronisława WRÓBEL, Jana SOBONKIEWICZ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Jana KOFMAN (17).
18.00    1. Za + Henryka WAWRZYŃCZYK (20).
2. Za ++: ojca Krystiana MIKA, matkę Helenę, rodziców, ++ z pokrewieństwa obu stron – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + męża i ojca Pawła WAWRZYNEK, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Sobota – Dzień powszedni (21 lipca)
6.30    O pokój w świecie, nawrócenie grzeszników i Niebo dla dusz czyśćcowych.
7.00    1. Za + Henryka WAWRZYŃCZYK (21).
2. Za ++: męża Pawła SONSALA, rodziców Władysława i Lucynę JELONEK, siostrę Marię i brata Jana JELONEK.
15.00    Msza św. w DPS.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszego kleryka Andrzeja (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: męża i ojca Tadeusza, rodziców obu stron, braci, bratową, szwagrów, ++ z po-krewieństwa – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: męża, ojca i dziadka Antoniego MOCZYGEMBA w 4. rocznicę śmierci, rodziców i teściów, ++ z pokrewieństwa MOCZYGEMBA-DZIEMBA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: brata ks. Ernesta, rodziców, siostry Marię i Joannę, ++ z pokrewieństwa.
4. Za + Jana KOFMAN (18).
5. Za ++: brata ks. Ernesta w 12. rocznicę śmierci, rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla rodzin JANOSZKA i DĄBROWSKI
6. Za ++: synów Mirosława i Dariusza, męża Andrzeja – o radość życia wiecznego.
7. Za + męża, ojca i dziadka Zygmunta KMIOTEK o radość życia wiecznego.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (22 lipca)
6.45Niemiecka    Za ++: Jana JURKIEWICZ w 1. rocznicę śmierci, ++ z rodzin JURKIEWICZ-FRANK-KARA-ŚLEDŹ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. W intencji Wdów.
2. Za ++: rodziców Małgorzatę i Jerzego PLACHETKA, dziadków i wujków, ++ z pokrewieństwa obu stron.
3. Za ++: teściów Anielę i Pawła BRYŚ, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: rodziców Helmuta i Martę WÓJCIK, dziadków Wilhelma i Klarę WÓJCIK, ++ z pokre-wieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Marię i Józefa MIECZNIK, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny z okazji rocznicy urodzin oraz za ++ męża Józefa i brata Jana.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Stefanii SIKORA z okazji 90. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna     1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą miłość i Boże błogosławieństwo w intencji Żanety i Marka z okazji 14. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny, a także w intencji Manfreda z okazji rocznicy urodzin.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Manfreda z okazji 74. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Hani, jej rodziców i chrzestnych oraz o zdrowie dla Pauliny.
4. Za ++: wujka Wilhelma PIONTEK, mamę Marię PIONTEK, dziadków Franciszkę i Urbana, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny BYTOMSKIEJ z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. W intencji Joanny i Wojciecha w podziękowaniu za dar 30. lat małżeństwa, z prośbą o Dary Ducha Świętego.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Katarzyny i Piotra z okazji 1. rocznicy ślubu oraz za + ojca Krzysztofa.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Róży z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
[Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji rocznych dzieci Laury HOROSZCZAK i Marty OLSZOWY, ich rodziców, chrzestnych i rodzin].
17.30    Nabożeństwo Niedzielne ku czci św. Krzysztofa z błogosławieństwem kierowców z poświęceniem pojazdów.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Przez wstawiennictwo św. Krzysztofa w intencji wszystkich kierowców.
3. Za ++: męża i ojca Józefa SCHLAPPA, rodziców Martę i Ernesta, siostry Gerdę i Urszulę, szwagra Jacka oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Henryka WAWRZYŃCZYK (22).
5. Za + Jana KOFMAN (19).
6. Za ++: Franciszka KACZMARCZYK, rodziców i teściów, dziadków, rodzeństwo, bratowe i szwagra – o radość życia wiecznego i za dusze w czyśćcu cierpiące.
7. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Jakuba Tomasza WODARZ, jego rodziców, chrzestnych, braci Macieja i Mikołaja oraz całej rodziny.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11611538
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2331
6102
13090
11567413
116224
145286
11611538

Twoje IP: 184.72.212.254
Czas: 2019-06-26 12:23:09