Intencje Mszy św. w dniach od 23 do 29 lipca 2018

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św.  w dniach od 23 do 29 lipca 2018

Poniedziałek – Święto św. Brygidy, zakonnicy Patronki Europy (23 lipca)
6.30    Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Christine PIEKAREK z okazji urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7.00    1. Za + Jana KOFMAN (20).
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ignacego z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: rodziców Otylię i Wilhelma MATAUSZEK, ich rodziców, ++ z rodzin WRZECIONO-LUDWIG, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny MICHALSKI.
2. Za ++: męża i ojca Piotra DOMEREDZKIEGO w 20. rocznicę śmierci, rodziców Michała i Marię, Katarzynę i Józefa KOZOŁUP, brata Mariana, Bronisławę DZIĘCINA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Henryka WAWRZYŃCZYK (23).
4. Za ++: męża i ojca Horsta KASPERCZYK w rocznicę  urodzin, rodziców KASPERCZYK-BISZ – o radość życia wiecznego oraz przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Wtorek – Wspomnienie św. Kingi, dziewicy (24 lipca)
6.30    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Grażyny z okazji 65. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny, a także za ++: rodziców Wincentego i Weronikę oraz brata Jana WITCZAK.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za + Jana KOFMAN (21).
2. Za ++: męża i ojca Józefa, rodziców i rodzeństwo obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
12.00    ŚLUB RZYMSKI: Matthias GROCHLA - Jessica BROLL.
18.00    1. Za ++: Pawła GAWLIK, żonę Krystynę, syna Huberta, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Henryka WAWRZYŃCZYK (24).
3. Za ++ rodziców Franciszka i Jadwigę KUCHARCZYK, ++ z pokrewieństwa.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej i św. Józefa z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii z okazji urodzin, Jarosława i wnuczek Basi, Ani, Natalii i Zuzi oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Środa – Święto św. Jakuba, Apostoła. Wspomnienie św. Krzysztofa (25 lipca)
6.30    1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie i w rodzinach córek.
2. Za ++: ojca Henryka z okazji urodzin, mamę Katarzynę, ciotkę Marię, bratową Dorotę, dziadków, teściów, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa, dobrodziejów, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za ++: Annę i Gintra ORDON, rodziców Józefa i Florentynę PATEROK, rodzeństwo Jadwigę, Franciszka i Marię PATEROK, wnuka Michaela, dusze opuszczone oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Jana KOFMAN (22).
13.00    Pogrzeb śp. Marii HAYN.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta (Wspólnota Błogosławieństw).
18.00    1. Za ++: rodziców Paulinę i Maksymiliana KONIECZNY, braci Stefana i Michała, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Henryka WAWRZYŃCZYK (25).
3. Za ++: mamę Adelajdę RZEPKA z okazji urodzin, ojca Teodora – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: Agnieszkę BIOŁY, męża Alfonsa, córkę Brygidę, syna Joachima, synową Urszulę, szwagra Wilhelma, dusze w czyśćcu cierpiące.
19.00     Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

Czwartek – UROCZYSTOŚĆ ŚW. ANNY, MATKI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, GŁÓWNEJ PATRONKI DIECEZJI OPOLSKIEJ (26 lipca)
6.30    Za + Jana KOFMAN (23).
7.00    1. W intencji żyjących i ++ mieszkańców Gromady Mokre Łany.
2. Za ++: Annę MIKOSZ, jej rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwo.
3. Za + Henryka WAWRZYŃCZYK (26).
9.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Beaty z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Królowej Górnośląskiej św. Anny o pomyślność i błogosławieństwo Boże dla Górnego Śląska i Górnoślązaków.
[do Modlitwy Wiernych: Przez wstawiennictwo świętych Anny i Joachima z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę w rodzinach córek Anny i Ewy].
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: Teresę i Franciszka MANIA, syna Jerzego, córkę Hildegardę, 3 szwagrów.
2. Za ++: męża i ojca Czesława KOZUB w 17. rocznicę śmierci, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa KOZUB-SKRZYSZEWSKI, szwagra Józefa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: Marię KOMENDERA w 10. rocznicę śmierci, jej zięcia Ryszarda, ++ z pokrewieństwa oraz  o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Annę HAMRYSZAK, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Piątek – Wspomnienie św. Joachima, ojca NMP (27 lipca)
6.30    Za ++: męża Stanisława, rodziców obu stron, siostrę, ++ z rodziny i pokrewieństwa, Antoniego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7.00    1. Za ++: Ignacego PIEKARCZYK, rodziców i rodzeństwo obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Henryka WAWRZYŃCZYK (27).
3. Za + Jana KOFMAN (24).
12.00    Msza św. w intencji Funkcjonariuszy i Pracowników Cywilnych Policji oraz ich rodzin - z okazji Święta Policji.
18.00    1. Za ++: męża i ojca Maksymiliana NIERLE w rocznicę śmierci, syna Manfreda, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + mamę Urszulę PILAWA – o radość życia wiecznego.
3. Do Boskiej Opatrzności z okazji 18. rocznicy urodzin w intencji Wiktorii z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.
4. O Boże błogosławieństwo, Światło Ducha Świętego i wszystkie potrzebne łaski dla właścicieli i pracowników Firmy KAPICA.

Sobota – Dzień powszedni (28 lipca)
6.30    Za + Henryka LOREK.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny oraz za ++ męża i córkę.
2. Za ++: brata Georga, bratową Elisabeth KOROLL, ich rodziców i pokrewieństwo oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
11.30    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Darii i Dawida z okazji 40. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
15.00    Msza św. w DPS.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszego kleryka Andrzeja (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: Marię BOGUC w 1. rocznicę śmierci, męża Bernarda i ++ z rodziny.
2. Za ++: Konrada BIOŁY w rocznicę śmierci i siostrę Gertrudę.
3. Za + Henryka WAWRZYŃCZYK (28).
4. Za ++: mamę Urszulę SOJKA w rocznicę urodzin, ojca Eryka, ++ z rodzin SOJKA-MUSZALA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++ Artura KRUPA i Wandę WIŚNIEWSKĄ.
6. Za + Jana KOFMAN (25).
7. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Rity o zgodę w rodzinie.
8. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Andrzeja SKRZYPCZYK z okazji 65. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9. Za ++: rodziców Zofię i Henryka PIECZYRAK, brata Henryka, szwagra Kazimierza, wszystkich ++ z pokrewieństwa.
10. Za ++: rodziców Małgorzatę i Franciszka WIECZOREK, bratową Marię, wszystkich ++ z pokrewieństwa.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA (29 lipca)
6.45Niemiecka    Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++: męża Ewalda BEM, syna Andrzeja, rodziców Stefana i Barbarę KUCHARCZYK, teściów Adolfa i Gertrudę BEM, braci, bratowe, szwagrów, ++ z rodzin BEM-KUCHARCZYK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Adriana z okazji 45. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: ojca Huberta URBANCZYK z okazji urodzin, matkę Urszulę, ++ z pokrewieństwa STEINDOR-URBANCZYK-KALKA-SIEDLACZEK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Teresę i Andrzeja CHROBAK, brata Józefa, siostrę Genowefę IWANIÓW, Anielę i Ludwika PSZON, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: Barbarę KAZEK w 3. rocznicę śmierci, Annę i Rafała MAREK
9.00    Msza św. w Księżym Lesie: Za + męża i ojca Emiliana TYCZYŃSKIEGO w 1. rocznicę śmierci, ++ z rodziny
i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
10.15Rodzinna     1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Małgorzaty i Mariusza z okazji 20. rocznicy ślubu, ich syna Szymona z okazji 13. rocznicy urodzin i mamy Krystyny z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++ rodziców Zofię i Bernarda KANDZIORA, ++ z rodzin MALCHEREK-KANDZIORA, Stanisława KALICIAK.
3. Za + Henryka WAWRZYŃCZYK (29).
11.30Suma    1. Za ++: Piotra SKRZYPCZYK, rodziców SKRZYPCZYK-PALEJCZYK, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joanny i Mirosława z okazji 25. rocznicy ślubu, w intencji córki Sary z okazji 18. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + ojca Jana WIATOWSKIEGO w 2. rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa WIATOWSKI-WYRWOŁ-BIENIEK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Kornela PSZOWSKIEGO z okazji 40. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za ++: męża i ojca Franciszka JASKOLA w rocznicę śmierci, rodziców Annę i Antoniego SIWIEC, teściów Matyldę i Franciszka, ich syna Józefa, siostrę Gertrudę, ciocię Teresę, ++ z pokrewieństwa SIWIEC-JASKOLA-PIONTEK – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++ z rodzin SZYBIAK-PRIMUS-SUWART oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Jana KOFMAN (26).
5. Za ++: mamę Jadwigę BIEGUS w 1. rocznicę śmierci, ojca Jana, ++ z pokrewieństwa obu stron – o radość życia wiecznego.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11611549
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2342
6102
13101
11567413
116235
145286
11611549

Twoje IP: 184.72.212.254
Czas: 2019-06-26 12:24:59