Intencje Mszy św. w dniach od 30 lipca do 5 sierpnia 2018

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św.
w dniach od 30 lipca do 5 sierpnia 2018

Poniedziałek – Dzień powszedni (30 lipca)
6.30     Za + Jana KOFMAN (27).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności i Matki Boskiej Częstochowskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Zofii i całej rodziny.
2. Za + Henryka WAWRZYŃCZYK (30).
12.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Przemysław KOZAK – Anna NOCOŃ.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: mamę Hildegardę DWORACZEK, ojca Gintra DWORACZEK, Justynę DWORACZEK, ++ z pokre-wieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: męża Jana JUREWICZ  w rocznicę śmierci, rodziców Annę i Stanisława, brata Antoniego, teściów Antoniego i Zofię KUMOREK, ich córki Karolinę i Stefanię, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej ro-dziny.
3. Za ++: rodziców Danutę i Stanisława RANIOWSKICH, teściów Mariannę i Andrzeja BOCHNAK, ++ z pokrewieństwa JONIAK-RANIOWSKI oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: mamę Hildegardę DWORACZEK w kolejną rocznicę śmierci, ojca Gintra, Justynę, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Wtorek – Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera (31 lipca)
6.30    1. O całkowity zakaz aborcji, in vitro i eutanazji.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Huberta SKÓRA z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Jana KOFMAN (29).
18.00    1. Za ++: mamę Cecylię KOŹLIK w rocznicę urodzin, ojca Pawła, dziadków i pokrewieństwo obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++ Dawida SZYMCZAKA  w 6. rocznicę śmierci i jego przyjaciela Patryka BARTOSIK.
3. Za + męża Leona, ++ z rodzin WALOSZEK-LEMPIK-HENKEL-DUDA-ZWAKA-SZYGUŁA-ZALZBURG.
4. Za ++: ojca Jana MROCZKOWSKIEGO w 5. rocznicę śmierci, jego żonę Elfrydę, ++ z całej rodziny – o radość życia wiecznego.

Środa – Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła (1 sierpnia)
6.30    1. Za ++: Alojzego KICIŃSKIEGO w 19. rocznicę śmierci, Zofię KICIŃSKĄ, rodziców obu stron, ++ z pokre-wieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za ++: Konrada i Klarę SZYDŁO, rodziców i rodzeństwo oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Zygfryda BRETSZNAJDER (1).
3. Za + Jana KOFMAN (30).
[do Modlitwy Wiernych: O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla córki Izabeli z okazji 40. rocznicy urodzin].
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta (Odnowa w Duchu Św.).
18.00    1. O radość życia wiecznego dla + Anieli BĄK w rocznicę urodzin, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Alfonsa i Agnieszkę RZEŹNICZEK, Wiktora i Klarę KOCEM, Margarette JOHN oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Emilię i Waltra ZYLLA, córkę Annę, teściową Gertrudę, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + mamę Annę KRUCZEK w dniu 80. urodzin, ++ z rodzin JOŃCA-KRUCZEK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Czwartek – Pierwszy Czwartek Miesiąca. Najświętszej Maryi Panny, Królowej Aniołów (2 sierpnia)
6.30    O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszego kleryka Andrzeja.
7.00    1. Za + Zygfryda BRETSZNAJDER (2).
2. Za + Jana KOFMAN (30).
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ w końcu czerwca i w lipcu br.: Henrykę KOSIN, Bronisławę DOŁHUN, Irenę LIKOS, Edwarda LIKSZO, Marię LANGNER, Gerarda KRUCZEK, Bronisława JANEK, Zebinę TRZEPIETOWSKĄ, Marię HAYN, Dawida BREGUŁĘ.
2. Za + żonę Magdalenę, ++ z rodzin BANASZ-GROBOSZ-MIKOLASZEK-KRUPA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: syna Zygfryda PRZYBYŁA, męża Waltra, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z prośbą o ochronę przez Najdroższą Krew Pana Jezusa, o Boże prowadzenie, opiekę Matki Bożej oraz łaskę uzdrowienia i uwolnienia dla całej rodziny GWÓZDEK.

Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca (3 sierpnia)
6.30    1. W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
2. Do Serca Pana Jezusa o rozwiązanie trudnej sprawy rodzinnej.
7.00    1. Za ++: rodziców Gertrudę i Józefa ZMUDA, syna Jana, dziadków obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Zygfryda BRETSZNAJDER (3).
18.00    1. Za + Jana REWERSKIEGO i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Dziękczynno-błagalna w intencji Joanny i Sebastiana z okazji kolejnej rocznicy ślubu, dziękując Panu Bogu za otrzymane łaski, z prośbą o opiekę i wstawiennictwo Matki Bożej, Dary Ducha Świętego oraz błogosławieństwo, zdrowie i umocnienie w wierze dla całej rodziny, a także o radość życia wiecznego dla krewnych zmarłych, a szczególnie + Józefa ŚMIETANA.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej o dobrą żonę i czystość serca w intencji Pawła.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla córki Viktorii, jej męża Jerzego z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Sobota – Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. Pierwsza Sobota Miesiąca (4 sierpnia)
6.30    W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
7.00    1. W intencji czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za + Zygfryda BRETSZNAJDER (4).
15.00    Msza św. w DPS.
16.30    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogo-sławieństwo w intencji Zdzisławy z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszego kleryka Andrzeja (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: rodziców Martę i Ludwika WENCEL, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa WENCEL-PIERDOŁA, szwagra Stefana KOZIOŁ, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogo-sławieństwo w intencji Sabiny i Piotra SCHNURA z okazji 20. rocznicy ślubu.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krystyny z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodzi-ny.
4. Za + Annę SKRZYPCZYK  w 1. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (5 sierpnia)
6.45Niemiecka    Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++ w 1. rocznicę śmierci: Antoninę KUKLA, Henryka SZKOP, Annę SKRZYPCZYK, Annę LOREK, Zofię KARPA, Halinę WOJDYŁA, Czesława WYBRANIEC, Joachima MUSZKIET, Stanisława SWIERZY, Jana ŻMINKOWSKIEGO, Irenę BUDZIANOWSKĄ, Janinę KUŹNIAK, Eugeniusza SUCHENIA, Marię GLAGLA.
2. Za + Irenę JAŃCZUK  w kolejną rocznicę śmierci, ++ z rodzin JAŃCZUK-CZAJKOWSKI-ĆWIELĄG-PIOTROWSKI.
3. Za + Zygfryda BRETSZNAJDER (5).
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: rodziców Hermana i Gertrudę WITT, szwagra Benedykta, ++ z rodziny i po-krewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + ojca Pawła WITOŃ w 41. rocznicę śmierci, ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Weroniki z okazji 18. rocznicy urodzin.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna     1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach dzieci Marka i Marysi oraz z podziękowaniem za szczęśliwe zdanie egzaminu dojrzałości Joanny.
2. Za ++: Elżbietę KASZTAN, męża Pawła, córki Elżbietę i Emilię, synów Henryka i Józefa, zięciów Helmuta GUZ i Huberta PIETRZYNSKIEGO, ++ z rodzin KASZTAN-GUZ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Bronisławę i Bogusława BANEK, brata Edwarda, teściową Agnieszkę WELTROWSKĄ, szwagra Henryka, ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Renaty MROHS z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety i Wiesława z okazji 45. rocznicy ślubu, w intencji Wiesława z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: teściów Władysława i Aurelię, ojca Józefa, 3 szwagrów, ++ z pokrewieństwa obu stron – o radość życia wiecznego.
15.00    Msza św. chrzcielna.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za ++: mamę Różę w 5. rocznicę śmierci, ojca Adolfa, dziadków obu stron, wszystkich ++ z pokrewieństwa.
3. Za + Grażynę WOLNY w 4. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11611435
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2228
6102
12987
11567413
116121
145286
11611435

Twoje IP: 184.72.212.254
Czas: 2019-06-26 12:00:51