Intencje Mszy św. w dniach od 13 do 19 sierpnia 2018

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św. w dniach od 13 do 19 sierpnia 2018

Poniedziałek – Wspomnienie MB Fatimskiej (13 sierpnia)
6.30     Za ++ Parafian.
7.00    1. Za + Zygfryda BRETSZNAJDER (13).
2. O pokój na świecie, nawrócenie grzeszników i Niebo dla dusz czyśćcowych.
3. Za + Kazimierza KRUKIEWICZ w 29. rocznicę śmierci, ++ z rodzin KRUKIEWICZ-SKRZYPCZYK.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: matkę Małgorzatę MUSZALIK, dziadków Magdalenę i Teodora HANUSZ, ++ z rodzin KAUCZOR-BARTNIAK, wszystkich ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: męża Jerzego w 8. rocznicę śmierci, brata Andrzeja, rodziców Marię i Romana, babcię Katarzynę oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: braci Wilhelma i Edmunda, 2 żony, rodziców, ++ z rodzin SZYGUŁA-LEMPIK-DUDA-HENKEL-ZWAKA.
4. Za + syna Zbigniewa KOZOŁUP  w 30. dzień po śmierci o radość życia wiecznego.
[do Modlitwy Wiernych: O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Jana z okazji 65. rocznicy urodzin; o powrót do zdrowie dla Barbary; o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Hartmuda NEUMANN i całej rodziny].
18.30    RÓŻANIEC FATIMSKI.

Wtorek – Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika (14 sierpnia)
6.30    1. Za ++: rodziców Jana i Agnieszkę WILK, brata Pawła, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za + Zygfryda BRETSZNAJDER (14).
2. Za ++: Stanisława NOWAK i jego rodziców.
18.00    1. Za ++: męża i ojca Bogusława MAJEWSKIEGO, rodziców Aleksandrę i Walentego BARTUSIK, babcię Katarzynę, teściów Irenę i Adama MAJEWSKICH oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: męża i ojca Wincentego KOPTON, syna Zygmunta, rodziców Józefa i Annę JAGUSZ, teściów Jana i Emilię KOPTON, siostrę Ernę, szwagrów Edwarda, Jana, Gerharda i Ewalda - o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: Irenę UŚCIŃSKĄ w 100. rocznicę urodzin, rodziców i ++ z rodziny.

Środa – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia)
6.45Niemiecka    1. Za ++: Arnolda JAŁOWY w kolejną rocznicę śmierci, jego żonę Katarzynę, ++ z rodziny - o radość życia wiecznego.
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++: mamę Stanisławę SEREDYNIECKĄ w 9. rocznicę śmierci, ojca Jakuba, dziadków obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Zygfryda BRETSZNAJDER (15).
7.45    Msza św. w DPS.
9.00    1. Za ++: brata Norberta GAWLIK, rodziców Agnieszkę i Gerarda, dziadków NOWAK-MIEDNER, ++z po-krewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: siostrę Marzenę TRZASK, ojca Stanisława GAWROŃSKIEGO, ++ z rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15    1. Za ++: rodziców Andrzeja i Różę NOWAK, braci Joachima i Krystiana, męża Karola MATERLA, jego rodziców i rodzeństwo, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: mamę Ritę SIEMIENIEWSKĄ, ojca Władysława, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: Marię JURECZKO z okazji 80. rocznicy urodzin, męża Józefa, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++ rodziców Gertrudę i Jana PISKOŃ - o radość życia wiecznego.
11.30    Do Matki Boskiej Częstochowskiej za + Mieczysława PENCKO w 2. rocznicę śmierci i dusze w czyśćcu cierpiące.
13.30    ŚLUB KONKORDATOWY: Mateusz KOZIOŁEK - Katarzyna KOKOT.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta (Rodziny Szensztackie).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogo-sławieństwo w intencji Marii z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: męża i ojca Bernarda FOIK w kolejną rocznicę śmierci, mamę Łucję, brata Klaudiusza, teściów Zofię i Józefa oraz do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Janinę i Józefa, Zofię i Zenobiusza oraz córkę Małgosię.
4. Za ++: męża Pawła GRATZA w 10. rocznicę śmierci, jego rodziców i teściów, ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Czwartek – Wspomnienie dowolne św. Rocha, patrona rolników (16 sierpnia)
6.30    Za + Janinę PARKITNĄ (1).
7.00    1. Za + Zygfryda BRETSZNAJDER (16).
2. Za ++: matkę Gertrudę PIETRUSZKA z okazji 100. rocznicy urodzin, ojca Wilhelma, teściów Marię i Józefa, Eugeniusza i Hildegardę SIEWERT.
12.30    ŚLUB KONKORDATOWY: Mariusz ŻYCZYŃSKI – Monika SKÓRA.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Anny z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w życiu i pracy duszpasterskiej w intencji ks. radcy Joachima DEMBONCZYKA z okazji 82. rocznicy urodzin.
2. Za ++: rodziców KOROL, teściów SOŁGA, męża Józefa, kuzynkę Helenę, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: matkę Zofię KALETKA w 8. rocznicę śmierci, ojca Jerzego, męża Romana, ++ z pokrewieństwa KALETKA-JACKOWSKI oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Stefanię OLSZOWY.

Piątek – Uroczystość św. Jacka, prezbitera, patrona Metropolii Górnośląskiej (17 sierpnia)
6.30    O całkowity zakaz aborcji, in vitro i eutanazji.
7.00    1. Za ++: ojca Lucjana BARTOSZEWICZ, Kazimierę ŁÓDŹ, rodziców obu stron.
2. Za + Zygfryda BRETSZNAJDER (17).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z okazji 18. rocznicy urodzin w intencji Emila, z podziękowaniem za otrzy-mane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.
2. Za ++: męża Józefa SIKORA, braci Mirosława i Eugeniusza, rodziców i dziadków, ++ z rodzin GRZYBALSKI-BIŁOBRAN-KRZYWOSZYJA-KUSZYK-SUS-ĆWIELĄG, Stefanię FIRUTA, Elżbietę GODAN oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Janinę PARKITNĄ (2).

Sobota – Dzień powszedni (18 sierpnia)
6.30    Za + Janinę PARKITNĄ (3).
7.00    Za + Zygfryda BRETSZNAJDER (18).
11.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Marek DOBROWOLSKI - Sabina BROL.
12.30    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety i Kazimierza z okazji 50. rocznicy ślubu oraz o radość życia wiecznego dla ++ rodziców i rodzeństwa obu stron.
14.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Artur BONIEK - Dorota NOCOŃ.
15.00    Msza św. w DPS.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszego kleryka Andrzeja (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: Gotfryda KOSUBEK w kolejną rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności i Matki Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ewy i Pawła z okazji 1. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i opiekę Anioła Stróża dla nowonarodzonego syna Jana.
3. Za ++: męża Jana PROKOP, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. O Boże błogosławieństwo w rodzinie Teresy.
5. Do Boskiej Opatrzności z okazji 70. rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i całej rodziny.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA (19 sierpnia)
6.45Niemiecka    Za ++: męża i ojca Wiktora GAWLIK, rodziców Wilhelma i Jadwigę OLBRICH, siostrę Mariannę PIE-CHACZEK, ciocie Ludwinę, Katarzynę i Helenę - o radość życia wiecznego.
7.00    Msza św. w szpitalu: Za + Jolantę WOJTUNIK z okazji urodzin (od koleżanek z pracy).
7.45    1. Za + Zygfryda BRETSZNAJDER (19).
2. Do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ani i Marcina z okazji 5. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00     1. Za ++: żonę i mamę Alicję KAŁA w 3. rocznicę śmierci, syna i brata Tomasza KAŁA, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + męża Stanisława ŚWIERZY w 1. rocznicę śmierci oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Renatę i Ryszarda PACH, Joachima, Elfrydę, Jana i Michała MATUSZEK, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Magdaleny i Andrzeja z okazji 18. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Pawła GRUSZKA z okazji 1. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joanny i Grzegorza z okazji 10. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Bronisławy z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
[do Modlitwy Wiernych: Do Boskiej Opatrzności za przyczyną Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Michała PALIWODA, rodziców i chrzestnych].
11.30    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marzeny z okazji 45. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Justyny i Andrzeja z okazji 10. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności i Miłosierdzia Bożego z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rodziny BARTODZIEJ, rodzin dzieci oraz Światło Ducha Świętego dla wnuków i w intencji całego pokrewieństwa.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marzeny i Tomasza z okazji 10. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla dzieci i całej rodziny.
[do Modlitwy Wiernych: Do Boskiej Opatrzności za przyczyną Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Elizy MACIEJOK, rodziców i chrzestnych].
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za ++: Edwarda WILK, rodziców Klarę i Wiktora, siostrę Anielę, jej męża Zdzisława, rodziców Kata-rzynę i Wojciecha DOLIPSKICH, Józefa oraz o potrzebne łaski dla Marii, dzieci i ich rodzin.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i Tomasza z okazji 1. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla rodzin MRÓZ-TARLIŃSKI.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Reginy i Mateusza z okazji 1. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za + Janinę PARKITNĄ (4).


Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11611663
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2456
6102
13215
11567413
116349
145286
11611663

Twoje IP: 184.72.212.254
Czas: 2019-06-26 12:58:57