Intencje Mszy św. w dniach od 20 do 26 sierpnia 2018

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św. w dniach od 20 do 26 sierpnia 2018

Poniedziałek – Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła (20 sierpnia)
6.30     O całkowity zakaz aborcji, in vitro i eutanazji.
7.00    1. Za + Zygfryda BRETSZNAJDER (20).
2. Za + Janinę PARKITNĄ (5).
12.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Sebastian MUSIOŁ - Maja ZALEJSKA.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: rodziców Stefana i Marie JASKÓŁA, Michała i Marię ŻMINKOWSKICH, dziadków, rodzeństwo, szwagrów i szwagierki oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Aleksandry z okazji 25. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. W intencji o. Krzysztofa TESSMERA  o łaskę zdrowia i błogosławieństwo Boże w pracy duszpasterskiej.
4. Za + Mariana w 83. rocznicę urodzin, ++ z rodziny - o radość życia wiecznego

Wtorek – Wspomnienie św. Piusa X, papieża (21 sierpnia)
6.30    1. Za + Janinę PARKITNĄ (6).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za + Zygfryda BRETSZNAJDER (21).
2. Za ++: Bernarda i Jana PYSIK, rodziców Marię i Marcina PYSIK, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
12.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Grzegorz RADZIEJ - Klaudia RIKERT.
18.00    1. Za + Szymona MARKIEWICZA  (od rodziny SZPROCH).
2. Do Boskiej Opatrzności w intencji męża Franciszka HAZA i całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z prośbą o Światło Ducha Świętego, o Boże prowadzenie, opiekę Matki Najświętszej i dar zdrowia dla wnuków Aleksandry, Lucjana, Tomasza, Daniela i Kamila oraz o potrzebne łaski dla ich rodziców.

Środa – Wspomnienie NMP Królowej (22 sierpnia)
6.30    1. Za + Janinę PARKITNĄ (7).
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    Za + Zygfryda BRETSZNAJDER (22).
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta (Diakonia Wyzwolenia).
18.00    1. Za ++: Zdzisławę MAJKUT, braci Józefa i Edwarda, Bronisławę i Stanisława GULAN, Jana i Marię MAJKUT, ++ z rodzin ZARYCHTA-MROZEK-CZYSZCZOŃ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. O pokój na świecie, nawrócenie grzeszników i Niebo dla dusz czyśćcowych.

Czwartek – Dzień powszedni (23 sierpnia)
6.30    Za + Janinę PARKITNĄ (8).
7.00    1. Za + Zygfryda BRETSZNAJDER (23).
2. O całkowity zakaz aborcji, in vitro i eutanazji.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ z rodzin SOKOLICKICH i FABIAŃSKICH, Wandę i Andrzeja GROCHMAL oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców obu stron, męża, syna, rodzeństwo, wszystkich ++ z pokrewieństwa JANOCHA-BISKUP-STELMACH oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Piątek – Święto św. Bartłomieja, Apostoła (24 sierpnia)
6.30    Za + Janinę PARKITNĄ (9).
7.00    1. Za ++ mamę Adelajdę w rocznicę śmierci, ojca Rajnholda, dziadków Albinę i Piotra, Marię i Jana, ++ z rodziny i pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Zygfryda BRETSZNAJDER (24).
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Róży NIESMAK z okazji 91. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla córek i ich rodzin.
18.00    1. Za ++: męża Konrada, rodziców Pawła i Weronikę FUL, dziadków obu stron, siostry Klarę i Elżbietę, szwagra Hermana, ich syna Jana, jego żonę Aleksandrę WACŁAWCZYK, brata Pawła, bratową Katarzynę, ++ z pokrewieństwa FUL-LISEK-LEBEK-SZOT oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Rozalii SZYMOSZ z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o zdrowie dla wnuka Karola.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Iwony KOPREK z okazji 18. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Sobota – Dzień powszedni (25 sierpnia)
6.30    Za + Janinę PARKITNĄ (10).
7.00    Za + Zygfryda BRETSZNAJDER (25).
14.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Szymon KACZOREK - Dominika PEŁKA.
15.00    Msza św. w DPS.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszego kleryka Andrzeja (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++ mamę Gertrudę GLIK w 9. rocznicę śmierci, ojca Piotra w rocznicę urodzin, ch zięcia Adama NIEZGODA, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++ rodziców Kazimierza i Rozalię SOKOŁOWSKICH i GIGIEL, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++ rodziców Helenę i Wilhelma KAŁUŻA, brata Gintra, ++ z pokrewieństwa KAŁUŻA-BIENIEK.
4. Do Boskiej Opatrzności i Matki Boskiej Częstochowskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Natalii i Rafała OBRUŚNIK z okazji 1. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny, a także o szczęśliwy przebieg ciąży i szczęśliwe rozwiązanie.
5. Za + Marię JURKIEWICZ w dniu urodzin, ++ z rodzin FRANK-JURKIEWICZ-KARA-ŚLEDŹ.
6. Za ++: rodziców Różę i Ryszarda URBAŃCZYK, dziadków i dusze w czyśćcu cierpiące.
7. Za ++: męża Jana PROKOP, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
8. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Mariana z okazji 90. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9. Za ++: Jana NIEDZIELA w 3. rocznicę śmierci, rodziców, ++ z pokrewieństwa obu stron.
10. Za ++: mamę Waltraudę STEINERT, ojca Waltra BARTODZIEJ, dziadków, dusze w czyśćcu cierpiące - o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11. Za ++: dziadków Amalię i Jana, rodziców Wilhelma i Marię, rodzeństwo Agnieszkę i Ryszarda, wszystkich ++ z rodziny DONAT.
19.00    Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ (26 sierpnia)
6.45Niemiecka    Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
7.00    Msza św. w szpitalu: Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Grzegorza SOŁTYSEK z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

7.45    1. Za ++: męża i ojca Joachima CIOŁEK w 3. rocznicę śmierci, teściów Stanisława i Marię CIOŁEK, szwagra Bernarda, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Zygfryda BRETSZNAJDER (26).
3. Za + mamę z okazji urodzin – o radość życia wiecznego.
9.00     1. Za ++: matkę Urszulę URBAŃCZYK w kolejną rocznicę śmierci, ojca Huberta, ++ z pokrewieństwa URBAŃCZYK-STEINDOR-KALKA-SIODLACZEK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krystyny i Włodzimierza z okazji 40. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dzieci i Włodzimierza z okazji urodzin.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Kariny i Dariusza MACHURA z okazji 15. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15    1. Za ++: Adelajdę KUNERT w 4. rocznicę śmierci, męża Ewalda, rodziców, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: męża i ojca Ryszarda KRUT w kolejną rocznicę śmierci, rodziców Anielę i Stefana OKULIŃSKICH, teściów Domicellę i Kazimierza, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Wiolety NOWAK z okazji 30. rocznicy urodzin, w intencji córki Agaty NOWAK z okazji 10. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie  i Boże błogosławieństwo w intencji Leona BRANDTA z okazji 1. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla rodziców, rodzeństwa i chrzestnych.
11.30    1. Za ++: rodziców Jana i Agnieszkę ROMANOWICZ, braci Stanisława i Czesława, siostrę Irenę, ++ z rodzin ROMANOWICZ-BIENKIEWICZ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie, Boże błogo-sławieństwo, Dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej w intencji małżonków z okazji 35. rocznicy ślubu i 60. rocznicy urodzin męża oraz za ++ rodziców dziadków i krewnych.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Stanisławy i Mieczysława z okazji 45. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Mireli i Piotra KAPICA z okazji 10. rocznicy ślubu, w intencji Mireli z okazji 35. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla dzieci i całej rodziny.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za ++: mamę, żonę i babcię Józefę ŚLIMAK w kolejną rocznicę śmierci, dziadków Michała i Krystynę, Feliksa i Stanisławę oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Janinę PARKITNĄ (11).
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Beaty i Mariusza ŁUPAK  z okazji 15. rocznicy ślubu oraz o Światło Ducha Świętego dla dzieci Łukasza i Dominiki i potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: matkę Marię WIRSKĄ w 5. rocznicę śmierci, ojca Kazimierza, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie dla całej rodziny.
6. W intencji Anny i Przemysława o Boże błogosławieństwo na nowej drodze życia.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11611588
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2381
6102
13140
11567413
116274
145286
11611588

Twoje IP: 184.72.212.254
Czas: 2019-06-26 12:40:16