Intencje Mszy św. w dniach od 27 sierpnia do 2 września 2018

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św. w dniach od 27 sierpnia

do 2 września 2018

Poniedziałek – Wspomnienie św. Moniki (27 sierpnia)
6.30     O całkowity zakaz aborcji, in vitro i eutanazji.
7.00    1. Za + Zygfryda BRETSZNAJDER (27).
2. Za + Janinę PARKITNĄ (12).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: rodziców Annę i Jana TROJAN, siostrę Annę, szwagra Herberta, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Huberta z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: męża Henryka DYSZCZYK, syna Janusza, ++ z pokrewieństwa DYSZCZYK-PRZYBYŁA-SZOPA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Wtorek – Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła (28 sierpnia)
6.30    1. O pokój na świecie, nawrócenie grzeszników i Niebo dla dusz czyśćcowych.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za + Zygfryda BRETSZNAJDER (28).
2. Za + Janinę PARKITNĄ (13).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Światło Ducha Świętego w intencji chrześniaków.
2. Za ++: Alfonsa HENKEL, żonę Albinę, synów Jerzego i Joachima, Elżbietę BLANIA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: męża i ojca Jana SOWA, rodziców Bronisławę i Józefa LOREK, teściów, brata, siostry, szwagrów, szwagierki, ++ z pokrewieństwa SOWA-LOREK.

Środa – Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela (29 sierpnia)
6.30    1. Za + Janinę PARKITNĄ (14).
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za + Zygfryda BRETSZNAJDER (29).
2. Za + Krzysztofa SEKUŁĘ.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta (Diakonia Wyzwolenia).
18.00    1. Za ++: Wilhelma SKOPP z okazji rocznicy urodzin, żonę Gertrudę, ++ z pokrewieństwa SKOPP-KUCHARCZYK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Mariannę i Franciszka GOŁĄBEK, Helenę i Witolda WOJCIECHOWSKICH, bratanicę Aleksandrę, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: synów Przemysława w 14. rocznicę śmierci, Stanisława, Łukasza i Juliana, córkę Joannę, męża Ludwika PAWLIK, rodziców Apolonię i Stefana, braci Henryka i Andrzeja KWAŚNIAK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Norberta KOPREK i ++ z rodziny.

Czwartek – Dzień powszedni (30 sierpnia)
6.30    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie
i Boże błogosławieństwo w intencji Barbary i Jana PISKOŃ z okazji 38. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7.00    1. Za + Zygfryda BRETSZNAJDER (30).
2. Za + Janinę PARKITNĄ (15).
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: ojca i męża Franciszka SEMENIUK, rodziców Tadeusza i Magdalenę, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. O radość Nieba dla + Marii KOPREK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny NIEWCZAS.
3. Za + Teresę HIRSZ w 30. dzień po śmierci - o radość życia wiecznego.

Piątek – Dzień powszedni (30 sierpnia)
6.30    Za + ojca Jana w dniu urodzin.
7.00    1. O pokój na świecie, nawrócenie grzeszników i Niebo dla dusz czyśćcowych.
2. Za + Janinę PARKITNĄ (16).
18.00    1. Za ++: rodziców Wandę i Stanisława KUCHARZ, Annę i Mariana GŁADKIEWICZ, Józefa KASPRZYK, Stanisława i Zofię TOBOŁA, Marcela OTTEN, Jenny MELIS, ++ z pokrewieństwa KUCHARZ-GŁADKIEWICZ-KASPRZYK o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. O Boże błogosławieństwo, Światło Ducha Świętego i wszystkie potrzebne łaski dla właścicieli
i pracowników Firmy KAPICA.

Sobota – Wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy, patronki diecezji. Pierwszy Sobota Miesiąca (1 września)
6.30    W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
7.00    1. W intencji czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za + ks. Michała SOBEJKO - od czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
3. Za ++: Pawła KACZMARCZYK, jego żonę Anielę, rodziców Franciszkę i Stanisława, rodzeństwo, wszystkich ++ z rodzin KACZMARCZYK-PATEROK.
10.00    W intencji żyjących Weteranów i ich rodzin, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże, za ++ Weteranów i wszystkie ofiary wojen – o radość życia wiecznego oraz o pokój.
14.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Andrzeja z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
15.00    Msza św. w DPS.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszego kleryka Andrzeja (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: Józefę i Jana KALICIAK, siostrę Wandę CHOINKA, dziadków obu stron, wszystkich ++ z rodzin KALICIAK-CHOŁOBUT, siostrę Krystynę SZAFRANIEC.
2. Za ++: męża, ojca i dziadka Władysława w 9. rocznicę śmierci, rodziców, siostrę Helenę, brata Czesława, Andrzeja GŁOWACZ, dusze w czyśćcu cierpiące rodziców oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: męża i ojca Jana JOKIEL w kolejną rocznicę  śmierci, rodziców i teściów, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny..
4. Za ++: córkę Barbarę w kolejną rocznicę śmierci, żonę Janinę MIŁOSZEWSKĄ, wszystkich ++ z po-krewieństwa obu stron.
5. Za + Marcina DĄBROWSKIEGO (1).
6. Za + Władysława BĄK (1).
7. Za + Janinę PARKITNĄ (17).
8. Za + Norberta HAJDUK (1).
9. Za ++: córkę Bożenę WOJDA-BIESOK, męża Zenona MARZEC, rodziców Martę i Pawła KUCZA i dziad-ków obu stron.
10. Za ++: rodziców Jana i Antoninę KOKOSZKA, syna Przemysława KLICH w 43. rocznicę śmierci, teściów Leokadię i Bronisława KLICH, szwagrów Zbigniewa i Ryszarda, wujostwo Marię i Franciszka MICHOŃ, Irenę SZOSTEK - o radość życia wiecznego

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA. Dożynki Parafialne  (2 września)
6.45Niemiecka    Fuer Verstorbene Josef und Doris und Alle Verstorbenen der Familien DONATH-KALUZA-KOPIEC, Gottes Segen, Gesundheit fuer die Familie.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++ w 1. rocznicę śmierci: Franciszkę ŁUPAK, Bernadetę SOBEK, Janinę MYKIETYŃSKĄ, Gabrielę OCHMAN, Zofię KOŁODZIEJCZYK, Marzenę MARUSZCZYK, Stanisława POLACZEK, Elżbietę KOŁODZIEJ, Jerzego ŻURAWSKIEGO, Helenę JELITO, Pawła KOLASA.
2. Za ++: męża Jana, rodziców Helenę i Alfonsa, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00 1. Za ++: Felicję PRIMUS w 30. rocznicę śmierci, męża Franciszka, ++ z rodzin PRIMUS-CICHOŃ-STACHOWIAK-MERKEL.
2. Za ++: ojca Józefa GAZDA w rocznicę śmierci, matkę Kornelę, brata Andrzeja, ++ pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++ Agnieszkę i Władysława PRZYBYŁKO - radość życia wiecznego.
4. W podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze w intencji Katarzyny i Wojciecha z okazji 25. rocznicy ślubu oraz z intencji córki Ewy z okazji kolejnej rocznicy urodzin.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15    1. Za ++: rodziców Waltra i Marię SZOTKA, synów Waltra, Jerzego i Pawła oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: matkę Bernadetę SOBEK w 1. rocznicę śmierci, ojca Helmuta, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marzeny i Grzegorza z okazji 5. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rocznego dziecka Mateusza ADAMCZYKA oraz o potrzebne łaski dla rodziców i chrzestnych.
[do Modlitwy Wiernych: Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rocznego dziecka Neli PAWLUS oraz o potrzebne łaski dla rodziców i chrzestnych].
11.30    1. Za ++: męża Eugeniusza WANAT w 3. rocznicę śmierci, córkę Krystynę, rodziców obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Władysława BĄK (2).
3. Za ++: męża, ojca i dziadka Stanisława STROŻEK, synową Iwonę STROŻEK, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
14.00    Msza św. dziękczynna, dożynkowa za szczęśliwie zakończone żniwa i zebrane plony w intencji rolników, działkowiczów i pracowników rolnictwa.
15.00    Msza św. chrzcielna.
17.30    Nabożeństwo niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za + Franciszkę ŁUPAK w 1. rocznicę śmierci, ++ z rodziny obu stron.
3. Za + Marcina DĄBROWSKIEGO (2).
4. Za + Norberta HAJDUK (2).
5. Za + Janinę PARKITNĄ (18).

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11611481
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2274
6102
13033
11567413
116167
145286
11611481

Twoje IP: 184.72.212.254
Czas: 2019-06-26 12:10:09