Intencje Mszy św. w dniach od 3 do 9 września 2018

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św. w dniach 3 do 9 września 2018

Poniedziałek – Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Inauguracja Nowego Roku Szkolnego (3 września)
6.30     Za + Marcina DĄBROWSKIEGO (3).
7.00    1. Za + Norberta HAJDUK (3).
2. O całkowity zakaz aborcji, in vitro i eutanazji.
3. Za + Janinę PARKITNĄ (19).
16.30    O Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, rodziców, wychowawców, nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. O Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego dla młodzieży szkół średnich, rodziców, wychowawców, nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego.
2. Za ++: męża i ojca Jana SZYMOSZ, rodziców Władysława i Helenę, Krystynę PARUZEL, szwagrów Manfreda i Eryka, Helenę SZYMOSZ, Piotra oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Władysława BĄK (3).
4. Za ++: ojca Jana BUDZANOWSKIEGO, matkę Katarzynę, siostrę Janinę, jej córkę Barbarę, braci Stanisława i Mieczysława oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za + Gintra CZEMPIEL w 1. rocznicę śmierci.

Wtorek – Dzień powszedni (4 września)
6.30    1. Za + Marcina DĄBROWSKIEGO (4).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za + Władysława BĄK (4).
2. Za + Norberta HAJDUK (4).
3. Za + Janinę PARKITNĄ (20).
13.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Piotr ŚWITLIŃSKI – Anna SKRZYPCZYK.
18.00    1. Za ++: męża Edmunda  OLEJNICZAK, syna Andrzeja, Janinę i Jana BILSKICH, braci Henryka i Czesława KUJAWA, rodziców KUJAWA-OLEJNICZAK, Renatę i Józefa LIGENZA, Andrzeja HOCIEJOWSKIEGO, Helenę HOSZMAN, szwagra PAWŁA woźnica, Janinę i Mariana LASAK.
2. Za ++: żonę i matkę Anielę WAJS, rodziców obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
3. Za ++: rodziców Jana i Marię STALICKICH, brata Jerzego, bratową Krystynę oraz o potrzebne łaski dla rodzin ŁOPUSZAŃSKICH i STALICKICH.
4. Za + Brygidę PUCUŁEK w rocznicę urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za + Stanisława DŁUTOWSKIEGO i ++ pracowników PPO (od przyjaciół emerytów).

Środa – Dzień powszedni (5 września)
6.30    1. Za + Marcina DĄBROWSKIEGO (5).
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Urszuli z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Norberta HAJDUK (5).
3. Za + Janinę PARKITNĄ (21).
13.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Bartosz BERLAK – Aleksandra SKIBIŃSKA.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta (Ministranci).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w pracy duszpasterskiej w intencji ks. Pawła LISONIA z okazji rocznicy urodzin.
2. Za + Władysława BĄK (5).
3. O pokój na świecie, nawrócenie grzeszników i Niebo dla dusz czyśćcowych.
4. Za + tatę Henryka CZAPLA o radość życia wiecznego.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Liliany z okazji kolejnej rocznicy urodzin.


Czwartek – Pierwszy Czwartek Miesiąca (6 września)
6.30    O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszego kleryka Andrzeja.
7.00    1. Za + Marię LOREK.
2. Za + Norberta HAJDUK (6).
3. Za + Marcina DĄBROWSKIEGO (6).
4. Za + Agnieszkę PALUS.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ w sierpniu br.: Emila GAJDA, Jana GAWLIK, Rajmunda POWROSŁO, Erykę WYCISK, Norberta WOLNY, Bogusława HAJDUK, Marię NOWAK, Mariannę POPIELA.
2. Za ++: mamę Annę SUCHANEK w 7. rocznicę śmierci, jej rodziców Marię i Jana SUCHANEK, 3 braci, 2 siostry, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Władysława BĄK (6).
4. Za + Janinę PARKITNĄ (22).
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Agnieszki i Dariusza oraz dzieci i całej rodziny.

Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca (7 września)
6.30    W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
7.00    1. Za + Marcina DĄBROWSKIEGO (7).
2. Za + Norberta HAJDUK (7).
3. Za + Janinę PARKITNĄ (23).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Waldemara z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Władysława BĄK (7).
3. Za ++; ojca Teodora RZEPKA  z okazji urodzin, mamę Adelajdę – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Najświętszego Serca Pana Jezusa o rozwiązanie trudnej sprawy rodzinnej.
5. Za + Janinę MYKIETYŃSKĄ w 1. rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Sobota – Święto Narodzenia NMP (8 września)
6.30    Za + Marcina DĄBROWSKIEGO (8).
7.00    1. Za ++: rodziców Stefana i Władysławę, teściów Jana i Mariannę, zięcia Krzysztofa, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Jana i Marię KUCHARCZYK, ich rodziców KUCHARCZYK-HILSZER, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Jadwigę i Józefa w kolejną rocznicę urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
10.30    ŚLUB RZYMSKI: Krzysztof KRZYWELSKI – Romana IDCZAK-KRZYWELSKA.
12.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jerzego JOKIEL z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny..
13.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Damian KUBSDA – Katarzyna PIONTEK.
15.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Katarzyny i Romana z okazji 25. rocznicy ślubu, w intencji Romana z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
15.00    Msza św. w DPS.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszego kleryka Andrzeja (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: Elżbietę, Romana, Zdzisława i Renatę SZPAK, Bronisława KONIOR, ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Ludwika BUGIEL w 14. rocznicę śmierci, żonę Annę, siostrę Teresę KALKA, ++ z rodzin BUGIEL-WIECZOREK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. O Dary Ducha Świętego i potrzebne łaski z okazji 50. rocznicy urodzin Anny PUSZCZYŃSKIEJ (od Marioli).
4. Za + Jadwigę KOŁODZIEJ w kolejną rocznicę urodzin, wszystkich ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: rodziców Franciszka i Mariannę ROCHOWICZ, brata Jana, bratową Bronisławę, męża Kazimierza, teściów Antoninę i Józefa, szwagra Józefa, dziadków KRASIŃSKICH i ROCHOWICZÓW, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
6. Za ++: rodziców Jadwigę i Pawła DAMASZEK, Agnieszkę KUNCE oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7. Za ++: rodziców Jadwigę i Heliodora WIERZBICKICH, ich syna Jana oraz o potrzebne łaski dla żyjących z  rodziny.
8. Za + Władysława BĄK (8).
9. Za + Norberta HAJDUK (8).
10. Za + Janinę PARKITNĄ (24).
11. O błogosławieństwo Boże w rodzinie Teresy.
11. Za + Henryka MUSIAŁ w 5. rocznicę śmierci oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
12. za + Norberta KOPREK – o radość życia wiecznego.
13. Za + Józefa ŚMIETANA z okazji 95. rocznicy urodzin.
14. Za + Mariannę POPIELA w rocznicę urodzin (od cioci Teresy).

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (9 września):
6.45Niemiecka    Za + Marcina DĄBROWSKIEGO (9).
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++: ojca Hieronima w dniu śmierci, matkę Martę, rodzeństwo oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: mamę Gabrielę OCHMAN w 1. rocznicę śmierci, ojca Rafała, dziadków i pokrewieństwo obu stron.
9.00Młodzieżowa     1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Danuty z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: męża Norberta BYTOMSKIEGO w rocznicę śmierci, teścia Waltra, ojca Alfreda, Jadwigę i Wilhelma KLEMANN i ++ z pokrewieństwa.
3. O dar życia wiecznego dla + męża i ojca Piotra MALACH, ++ z rodzin MALACH-SZYDŁOWSKICH-PLOCH oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna     1. Za ++: rodziców Marię i Antoniego WANAT, braci Mariana i Mieczysława, szwagrów Mieczysława i Adama, męża Jana KOZOŁUP, synową Urszulę, zięcia Józefa, dziadków Teresę i Jana STALSKICH, ks. prał. Jerzego STELLMANNA, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Barbary i Szymona z okazji 2. rocznicy ślubu.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Julii z okazji 18. rocznicy urodzin, w intencji Sandry z okazji 22. rocznicy urodzin oraz w intencji Klaudii i Jana z okazji kolejnej rocznicy ślubu.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie  i Boże błogosławieństwo w intencji Bogumiły i Jarosława z okazji kolejnej rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
[do Modlitwy Wiernych: Do Boskiej Opatrzności za przyczyną Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Jana CHROMICZA, rodziców i chrzestnych].
11.30Suma    1. Za ++: syna Józefa DOMERECKIEGO, męża Michała, rodziców obu stron, braci Franciszka i Jana WINNIK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: męża Huberta PIETRZYŃSKIEGO, teściów Ludwinę i Ignacego, rodzicow Elżbietę i Pawła KASZTAN, siostry Emilię i Elżbietę, szwagrów Helmuta i Jana, braci Henryka i Józefa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: żonę i Mamę Barbarę WÓJCIK w 11. rocznicę śmierci, rodziców i pokrewieństwo obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Zofię KOŁODZIEJCZYK w 1. rocznicę śmierci.
5. O Boże błogosławieństwo w intencji Nowożeńców Katarzyny i Damiana oraz z wintencji całej rodziny, a także za ++ z rodzin PIONTEK-KUBZDA.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ewy i Andrzeja RADELT z okazji 10. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7. W intencji Magdaleny i Sebastiana z okazji kolejnej rocznicy ślubu oraz za ++ babcię Helenę Czarnecką oraz o Dary Ducha Świętego dla syna Macieja z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za ++: ojca Tadeusza, mamę Janinę, męża Karola, teściów, dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za + Władysława BĄK (9).
4. Za + Norberta HAJDUK (9).
5. Za + Janinę PARKITNĄ (25).
6. Do Boskiej Opatrzności i Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Bożeny i Adama z okazji 10. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11611442
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2235
6102
12994
11567413
116128
145286
11611442

Twoje IP: 184.72.212.254
Czas: 2019-06-26 12:01:15