Intencje Mszy św. w dniach od 17 do 23 września 2018

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św. w dniach 17 do 23 września 2018

Poniedziałek – Dzień powszedni (17 września)
6.30    1. Do Boskiej Opatrzności, Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Ojca Pio z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Amalii i Wilhelma z okazji 55. rocznicy ślubu oraz o po-trzebne łaski dla całej rodziny i rodzin dzieci.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marty z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7.00    1. Za ++ rodziców Matyldę i Władysława SZAJDAK oraz ++ z pokrewieństwa.
2. Za + koleżankę Rosemarie LECHCZOK o radość życia wiecznego.
3. Za + Norberta HAJDUK (17).
4. Za + Marcina DĄBROWSKIEGO (17).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za + Janusza w 2. rocznicę śmierci.
2. Za ++: córkę Aleksandrę, żonę Reginę w 2. rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o po-trzebne łaski dla całej rodziny.
3. O radość życia wiecznego dla ++: męża Henryka KOKOSZKA, ojca Leszka, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Władysława BĄK (17).
5. Za + Fritza METZNER.

Wtorek – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika Patrona Polski (18 września)
6.30    1. Za + brata Mariana PASIONEK, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za + Marcina DĄBROWSKIEGO (18).
2. Za + Norberta HAJDUK (18).
3. W rocznicę śmierci za ++: matkę Gertrudę, ojca Franciszka i syna Antka.
18.00    1. Za ++: żonę Lidię ROMANOWICZ, rodziców obu stron, szwagrów Ryszarda, Wiesława i Mieczysława, bratanicę Beatę, siostrzeńca Marka, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: mamę Rozalię, ojca Władysława, siostrę Helenę, brata Czesława, bratowe, szwagra, wujka Pawła, ciocię Józefę i wszystkich ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego.
3. Za + Władysława BĄK (18).
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Stanisławy z okazji 89. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Patryka z okazji 18. rocznicy urodzin.

Środa – Dzień powszedni (19 września)
6.30    1. Za + Marcina DĄBROWSKIEGO (19).
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za + Norberta HAJDUK (19).
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie  i Boże błogosławieństwo w intencji Anny i Władysława oraz za ++ obu stron.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta (Spotkania Małżeńskie).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej w intencji ks. Daniela JASZCZYSZYNA z okazji kolejnej rocznicy urodzin.
2. Za ++: matkę Łucję PLOCH, ojca Jana, 3 braci, dziadków PLOCH i SOTTOR, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Władysława BĄK (19).
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Anny i św. Rity z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Agnieszki i Adriana z okazji kolejnej rocznicy ślubu oraz o opiekę Anioła Stróża dla córki Martyny.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Hildegardy CWIELONG z okazji 80. rocznicy urodzin oraz za + męża Józefa, wszystkich ++ z rodzin GAJDA-CWIELONG-PIETROWSKI-JAŃCZUK.

Czwartek – Wspomnienie świętych Męczenników Andrzeja Kim Teagon, prezbitera Pawła Chong Hasang i Towarzyszy (20 września)
6.30    Za + Marcina DĄBROWSKIEGO (20).
7.00    1. Za ++: męża i ojca Stanisława KITA, rodziców obu stron, braci, bratową, synową Annę oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Za + Norberta HAJDUK (20).
12.00    ŚLUB RZYMSKI: Marta i Paweł SŁADEK.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: W intencji dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej i ich bliskich.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: matkę Różę MAŚLANKA, ojca Władysława, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża Tadeusza DUDZIŃSKIEGO, rodziców Marię i Jana RAK, teściów Rozalię i Szczepana DUDZIŃSKICH, siostrę Anielę, braci i bratanka Wiesława oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Władysława BĄK (20).
4. Za ++: rodziców Helenę i Franciszka JELITO, wujka Wiesława, dziadków Marię i Pawła GRABOWSKICH, Zofię i Konrada JELITO, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Piątek – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty (21 września)
6.30    1. Za + Marcina DĄBROWSKIEGO (21).
2. Za ++: ojca Ewalda i brata Andrzeja oraz o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Edyty z okazji urodzin.
7.00    1. Za ++: brata Stanisława MOFINA, rodziców i rodzeństwo, ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Józefa i Stanisławę KOSTKA, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron.
3. Za + Władysława BĄK (21).
4. Za + Norberta HAJDUK (21).
18.00    1. Do Miłosierdzia Bożego za ++: brata Józefa, ojca Alojzego, rodziców Antoniego i Teresę PATOŁA, ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego.
2. Za ++: rodziców Elżbietę i Jerzego SZOPA, teściów, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: ojca Leopolda JANCZYK, matkę Gertrudę, braci Kazimierza i Bolesława, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: ojca Tadeusza CZARNECKIEGO  w rocznicę śmierci, mamę Kazimierę, brata i bratową oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Z wdzięcznością dla Trójcy Przenajświętszej za opiekę przez wszystkie przeżyte lata oraz za + przyjaciela Rudolfa NISCHWITZ w 1. rocznicę śmierci.

Sobota – Dzień powszedni (22 września)
6.30    Za + Marcina DĄBROWSKIEGO (22).
7.00    1. Za ++: męża Wernera PYKA, matkę Helenę, syna Jana, rodziców Annę, Gertrudę i Piotra JOKIEL, brata Alfreda, siostrę Elżbietę, męża Eugeniusza, ++ z pokrewieństwa JOKIEL-PYKA-PLACHETKA-KRUCZEK-KRAICZYCZEK, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny..
2. 1. Za + Norberta HAJDUK (22).
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii WALCZAK z okazji 30. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Franciszek SUHS – Katarzyna KOCEM.
15.00    Msza św. w DPS.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszego kleryka Andrzeja (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Do Boskiej Opatrzności i Świętej Rodziny z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie  i Boże błogosławieństwo w intencji Dominiki i Marcina z okazji kolejnej rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Jana NIERLE w rocznicę śmierci, ++ z rodziców oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Cecylii i Tomasza NIESMAK z okazji 20. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Władysława BĄK (22).
5. Za ++ ojca Zygmunta TRZEPIETOWSKIEGO i matkę Zebinę, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny GAWLIK z okazji 85. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7. Do Boskiej Opatrzności i Matki Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie  i Boże błogosławieństwo w intencji Soni i Krzysztofa z okazji 5. rocznicy ślubu oraz o opiekę i zdrowie dla córki Adrianny.
8. Za ++: męża, ojca i dziadka Kazimierza SOBONKIEWICZ, rodziców Zofię i Henryka PIECZYRAK, brata Henryka, dziadków PIECZYRAK-KAPICA, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9. Za ++: męża Stanisława w kolejną rocznicę śmierci, rodziców obu stron, braci Jana i Andrzeja PIWOWARCZYK, o zdrowie dla Heleny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
10. Za ++: rodziców Annę i Józefa CEDZICH, syna Tomasza, teściów, dziadków, ++ z pokrewieństwa CEDZICH-PAŹDZIOR-GAWRYSIAK-ŚWIĘTEK-MIERZWA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jolanty oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA (23 września):
6.45Niemiecka    Za + Marcina DĄBROWSKIEGO (23).
7.00    Msza św. w szpitalu: Za ++: Andrzeja BANYSIA w 30. dzień po śmierci (od pracowników laboratorium).
7.45    Za ++: Martę i Herberta BODINKA, rodziców i teściów z rodzin BODINKA-SMOLORZ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00Młodzieżowa  1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie  i Boże błogosławieństwo w intencji Małgorzaty i Rafała z okazji 20. rocznicy ślubu, w intencji Małgorzaty z okazji 45. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: męża w 5. rocznicę śmierci, rodziców i teściów, dziadków obu stron, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rocznego dziecka Mikołaja LUDWIG, rodziców i chrzestnych.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna 1. Za ++: brata Huberta w rocznicę urodzin, ojca Teodora, ++ z pokrewieństwa GOLEC-PRZYBYŁEK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Światło Ducha Świętego w intencji Anniki z okazji 18. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: mamę Hildegardę ZIENTEK w kolejną rocznicę śmierci, ojca Ryszarda, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Józefa ZOGLOWEK z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
[Do Modlitwy Wiernych: Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rocznego dziecka Barbary WINIARZ, rodziców i chrzestnych].
11.30Suma    1. Za ++: rodziców Michała i Albinę WODARZ, męża Mariana, teściów Stanisława i Marię HOROSZCZAK, siostry Hildegardę i Katarzynę, szwagrów Franciszka i Eugeniusza oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Mariannę i Antoniego MAKOWSKICH, teścia Stanisława, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa.
3. Za ++: Anielę TREMBECKĄ w 12. rocznicę śmierci, męża Mariana, rodziców obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. W intencji nowożeńców Kasi i Franka.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rocznego dziecka Mateusza SPRANCEL, rodziców i chrzestnych.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie  i Boże błogosławieństwo w intencji Gabrieli i Adriana KAŁA z okazji 30. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla synów i całej rodziny.
[Do Modlitwy Wiernych: Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rocznego dziecka Nikodema OLCZYK, rodziców i chrzestnych].
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za ++: rodziców Józefa i Janinę, Zofię i Zenobiusza, córkę Małgosię, Helenę, Augustyna, Łucję i Antoniego.
3. Za ++: rodziców Alojzego i Zofię BUDZANOWSKICH, matkę Jadwigę WAWRZYNIAK, córkę Danutę, brata Tadeusza, jego syna Mirosława oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Władysława BĄK (23).
5. Za + Norberta HAJDUK (23).
6. Za ++: męża Henryka KRZYŻAŃSKIEGO w 5. rocznicę śmierci, rodziców, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7. Za + syna Dariusza MOCZA w 3. rocznicę śmierci, ++ z rodzin KWIATEK-MOCZA-DURLEJ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
8. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Stanisława z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11611507
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2300
6102
13059
11567413
116193
145286
11611507

Twoje IP: 184.72.212.254
Czas: 2019-06-26 12:16:17