Intencje Mszy św. w dniach od 1 do 7 października 2018

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św. w dniach od 1 do 7 października 2018

Poniedziałek – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i doktora Kościoła (1 października)
6.30    Za + Izydora JURETKO (4).
7.00    1. Za + Konrada WACŁAWCZYK.
2. Za ++: rodziców Gertrudę i Teodora MUSZALSKICH, brata Huberta, szwagra Bronisława, wszystkich ++ z pokrewieństwa.
3. Do Serca Pana Jezusa o rozwiązanie trudnej sprawy rodzinnej.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: męża Czesława ROMANOWICZ w 1. rocznicę śmierci, teściów Agnieszkę i Jana, mamę Zofię, szwagra Stanisława, ciocię Sewerynę z rodziną oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Przez wstawiennictwo św. Ojca Pio do Najświętszego Serca Pana Jezusa z podziękowaniem za otrzymane łaski, prosząc o dalszą opiekę i Dary Ducha Świętego dla wnuczki Pauliny z okazji 18. rocznicy urodzin, opiekę Bożą dla Nadine, Nicoll i Mateusza oraz córek.
3. Za + ojca, dziadka i pradziadka Norberta NAMYŚLIK i ++ z pokrewieństwa NAMYŚLIK-NIERLE.

Wtorek – Wspomnienie Aniołów Stróżów (2 października)
6.30    1. Za + Izydora JURETKO (5).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za + Klarę URBANCZYK.
2. Za + Andrzeja BANYSIA (1).
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: matkę Wiktorię MAKSELON, ciocię Gertrudę RUDKA w 10. rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa i dusze
w czyśćcu cierpiące.
2. O radość życia wiecznego dla ++: męża Henryka KOKOSZKA w 8. rocznicę śmierci, ojca Leszka, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Bronisławę i Michała PROSTAK, siostry zakonne Porfirię i Antoninę zd. RODOWICZ, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Mariusza MUC w 30. Dzień po śmierci.
5. W intencji członków Parafialnego Zespołu CARITAS.

Środa – Dzień powszedni (3 października)
6.30    1. Za + Izydora JURETKO (6).
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za + Joachima JAŁOWY w 10. rocznicę śmierci i ++ z rodziny - o radość życia wiecznego.
2. Za + Andrzeja BANYSIA (2).
3. Za + Gintra RADZIEJ w 9. rocznicę śmierci, ++ z rodziny RADZIEJ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: rodziców Adelajdę i Teodora RZEPKA, dziadków, ++ z pokrewieństwa RZEPKA-GASZ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Gottfrieda z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski w rodzinach córki i syna.
3. Za ++: rodziców Wiktorię i Józefa, teściów Marię i Jana, ++ z pokrewieństwa OGAZA-MUSKAŁA.
4. Za ++ Teresę, Antoniego i Halinę PATOŁA, ++ z rodziny i pokrewieństwa.

Czwartek – Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Pierwszy Czwartek Miesiąca (4 października)
6.30    1. O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszych kleryków.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Pawła OLBRICH oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7.00    1. W intencji Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
2. Za ++: Czesława KUJAWA, syna Edwarda, ++ z rodzin KUJAWA-CICHOŃ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za + Izydora JURETKO (7).
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++ w końcu sierpnia i we wrześniu br.: Stanisława DŁUTOWSKIEGO, Zdzisława HUTNIK,  Mariusza MUC, Wiesława CENA, Izabellę ULFIK, Pawła ZWIOR, Władysława SIDOR, Helenę SĄSAŁA, Barbarę TOMANEK, Jana KALICIAK, Adelajdę MIĘTEK.
2. Za ++: męża Mieczysława PORĘBSKIEGO, teściów Franciszkę i Ignacego, chrześniaka Leszka.
3. Za ++: matkę Gertrudę PRUS, ojca Filipa, braci Pawła, Jana, Henryka i Józefa, siostrę Helenę, męża Gerarda ŚWIECA, ++ z rodziny PLACHETKA.
4. Za + Andrzeja BANYSIA (3).

Piątek – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy. Pierwszy Piątek Miesiąca (5 października)
6.30    1. W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
2. Za + Andrzeja BANYSIA (4).
7.00    1. Za ++: Wiktora i Różę GUZDEK, Jana PATEROK, rodziców Józefa i Florentynę, dusze opuszczone oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: męża Stanisława, rodziców obu stron, siostrę, ++ z rodziny i pokrewieństwa, Antoniego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Izydora JURETKO (8).
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: rodziców Waleskę i Albina BLASZCZYK, dziadków obu stron, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: mamę Hildegardę ZIENTEK w kolejną rocznicę urodzin, ojca Ryszarda, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: Henryka KOROL w 3. rocznicę śmierci, rodziców obu stron.
4. Za ++: mamę Teresę TARLIŃSKI w dniu urodzin, jej męża Jana, ich rodziców i rodzeństwo oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Sobota – Pierwsza Sobota Miesiąca (6 października)
6.30    1. W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
2. Za + Izydora JURETKO (9).
7.00    1. W intencji czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za + ks. Faustyna ZBANUSZKA (od czcicieli Matki Boskiej Różańcowej).
3. Za ++: rodziców Amelię i Antoniego KOŁODZIEJCZYK, brata Czesława, dziadków obu stron, ciocię Marię, szwagra Zdzisława, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
15.00    Msza św. w DPS.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo
w intencji rodziny NAZIM oraz za ++ rodziców Genowefę i Stanisława NAZIM.
2. Za ++: ojca Jerzego LASEK w 6. rocznicę śmierci, mamę Gizelę, szwagra Darka, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: Alojzego ADAMIK w 11. rocznicę śmierci, żonę Agnieszkę, siostrę Cecylię, ++ z pokrewieństwa ADAMIK-KAŁUS-KLIMEK-DONAT oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + męża i ojca Piotra WOLANY, ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za + Zofię WERES w 5. rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
6. Za ++: brata Stanisława BUDZANOWSKIEGO, rodziców Jana i Katarzynę, siostrę Janinę, siostrzenicę Barbarę, Mieczysława oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7. Za ++: rodziców Henrykę i Franciszka KACZMAREK, 3 braci, ++ z rodzin KACZMAREK-BEDNARSKI.
8. Za ++: dziadków Gertrudę i Antoniego KOPREK i ++ z rodziny.
9. Za + Andrzeja BANYSIA (5).
10. Za ++ z rodzin PISAREK-STILLER-KOLIBABA.
11. Za ++: rodziców Annę i Huberta TARLIŃSKI, ich rodziców, Różę i Józefa CHOLEWA, wszystkich ++ z pokrewieństwa.
12. Za ++: matkę Zofię KANDZIORA w 2. rocznicę śmierci i ojca Bernarda KANDZIORA.
13. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie  i Boże błogosławieństwo w intencji Anieli i Norberta z okazji 45. rocznicy ślubu, w intencji Patrycji i Tomasza z okazji kolejnej rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla synów i całej rodziny.
14. Za ++: syna Marcina CIĘŻKIEGO w 10. rocznicę śmierci, rodziców Stanisławę i Władysława, teścia Józefa, szwagra Józefa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
15. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jadwigi z okazji 84. rocznicy urodzin oraz za + męża Jerzego w 4. rocznicę śmierci.
16. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo w intencji Jakuba z okazji 18. rocznicy urodzin.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (7 października):
6.45Niemiecka    Za + Izydora JURETKO (10).
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    Za ++ w 1. rocznicę śmierci: Czesława ROMANOWICZ, Gertrudę STAROSTECKĄ, Erikę NAJUCH, Martę BODINKA, Kazimierę BAR, Irenę KRÓL, Lidię ZYZIK, Wiktorię WAWRZYNEK, Hermana BURIAŃSKIEGO, Jana PYKA, Jacka KRASUCKIEGO, Katarzynę KONIOR, Lucjana DOMAGAŁA, Mirosława MARCINIAK, Klarę SZYMAŃSKĄ, Józefa GMYREK, Alojzego PANDEL, Jana SNADNY, Aleksandra WASILEWSKIEGO, Urszulę STOLECKĄ.
9.00Młodzieżowa 1. Za ++: Anastazję i Pawła SOLGA, ich córkę Adelajdę, syna Emila, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Waltra i Gertrudę SZYNDZIELORZ, Waldemara SZYNDZIELORZ, Marię KAŁA, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Marię i Franciszka KOŁODZIEJCZYK, brata Jerzego i wszystkich ++ z rodzin KOŁODZIEJCZYK-WAWRZYNEK.
4. Za ++: męża Stefana, teściów, szwagra Wiktora, rodziców, wszystkich ++ z pokrewieństwa NIEŚWIEC-GIERLICH oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna 1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie  i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety i Andrzeja GRUSZKA z okazji 30. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla synów i całej rodziny.
2. Za ++: Gertrudę STAROSTECKĄ w 1. rocznicę śmierci, Bogdana, Bożenę, Helenę i Stanisława SMORAWSKICH, Tadeusza i Marię KORCHUT, Beatę i Maksa.
3. O Dary Ducha Świętego dla Patryka w dniu Bierzmowania oraz o dalszą opiekę i błogosławieństwo Boże w rodzinach DITTRICH-ZIAJA-KUREK.
4. W 20. rocznicę ślubu Katarzyny i Marcina z podziękowaniem za przeżyte lata małżeństwa, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Bożena na dalsze lata oraz opiekę Matki Bożej i zdrowie dla dzieci.
5. Za ++: Stanisława BELOWSKIEGO, jego 2 synów, 2 siostry, rodziców obu stron, ciotkę Aniele MUCHA, Gertrudę NEBYLSKĄ, Zbigniewa DURKA, Dawida BREGUŁA, wszystkich ++ z pokrewieństwa.
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Alicji z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. W intencji Olgi i Adama w 4. rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i Dary Ducha Świętego oraz o szczęśliwe rozwiązanie dla Olgi.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Grażyny z okazji 65. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Herberta KULPOK, ++ z pokrewieństwa KULPOK-SKLORZ.
5. Za + brata Marcina ZEGADŁO w 14. rocznicę śmierci.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ireny KAZAN z okazji rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla dzieci, wnuków, prawnuków i całej rodziny.
[Do Modlitwy Wiernych: Do Boskiej Opatrzności, Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Jana Bożego  o opiekę i zdrowie dla szwagra Mirosława].
15.00    Msza św. chrzcielna.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za ++: ojca Stanisława PSZOWSKI, żonę Marię, córkę Ilonę, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Teresę i Władysława HABER, dziadków i pokrewieństwo obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Andrzeja BANYSIA (6).
5. Za + babcię Erikę NAJUCH w 1. rocznicę śmierci.
6. Za ++ rodziców Klarę i Helmuta KALISZ.
7. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Andrzeja FECEK z okazji 40. rocznicy urodzin, o Światło Ducha Świętego dla pięciu córek i potrzebne łaski dla całej rodziny.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11611436
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2229
6102
12988
11567413
116122
145286
11611436

Twoje IP: 184.72.212.254
Czas: 2019-06-26 12:00:55