Intencje Mszy św. w dniach od 29 października do 4 listopada 2018

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 29 PAŹDZIERNIKA DO 4 LISTOPADA 2018

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (29 PAŹDZIERNIKA)
6.30    Za + brata Bogusława KIERMASZEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    1. Za + męża Tadeusza, ++ Anielę, Władysława, Stefanię, Tadeusza, ciocię Józefę, ++ dzieci, szwagrów Czesława i Tadeusza oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie..
2. Za + Andrzeja BANYSIA (28).
3. Za ++ Stefanię, Zygmunta, ich syna Janusza POCHRZĘST – o miłosierdzie Boże i otwarcie bram nieba.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: rodziców Helenę i Wilhelma KAŁUŻA, brata Gintra, ++ z pokrewieństwa KAŁUŻA-BIENIEK.
2. Za + Pawła WAWRZYNEK (od koleżanek i kolegów z Gminnej Spółdzielni Strzelce Opolskie).
3. Za + Zygmunta KMIOTEK (od koleżanek i kolegów z Gminnej Spółdzielni Strzelce Opolskie).
4. Za + męża Jana SOŁEK w kolejną rocznicę śmierci, rodziców Jana i Irenę, ojca Józefa, wszystkich ++ z pokre-wieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (30 PAŹDZIERNIKA)
6.30    1. Za ++ męża i ojca Wiktora GAWLIK, rodziców Annę i Agnieszkę, ojca Konrada, brata Józefa, Wilhelma i Jadwigę OLBRICH, siostrę Mariannę PIECHACZEK, ciocie Ludwinę, Katarzynę, Helenę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    Za + Andrzeja BANYSIA (29).
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++ synów Przemysława w 31. rocznicę urodzin, Stanisława, Łukasza i Juliana, córkę Joannę, męża Ludwika PAWLIK, rodziców Apolonię i Stefana, braci Henryka i Andrzeja KWAŚNIAK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Paulinę CEDZICH w rocznicę urodzin, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ rodziców Józefa i Janinę STĘPIEŃ, + Bolesława i Teresę GLAPIAK, ++ dziadków z obu stron, ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za ++ rodziców Helenę i Aleksandra WASILEWSKICH, ++ z rodziny i pokrewieństwa.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (31 PAŹDZIERNIKA)
6.30    1. Za ++ Teresę i Izydora SZYMOSZ, Jana, Horsta, Manfreda, Eryka, Adelę, Helenę, Piotra, Leona, dusze w czyśćcu cierpiące, + Reinharda RYBOL.
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    Za + Andrzeja BANYSIA (30).
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: rodziców Gertrudę i Mieczysława, brata Tadeusza BUCZNY, ++ z rodzin BUCZNY, WARZECHA, SZCZURZEWSKI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża, ojca i dziadka Zbigniewa CHMURA, rodziców i dziadków Stefanię i Mariana  KMIECIK, Irenę i Zdzisława CHMURA, ++ z rodzin KMIECIK-KANAS-CHMURA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ rodziców Annę i Franciszka DOMEK, siostrzeńca Marcelego JAWOR, ++ z rodzin RUCIŃSKICH-DOMEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Miłosierdzia Bożego za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, dalszą opiekę dla zięcia Jana z okazji urodzin, a także o radość życia wiecznego dla ++ z rodziny KUNEN.

CZWARTEK – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (1 LISTOPADA)
6.45    Za wszystkich ++ kapłanów, siostry zakonne, którzy pracowali w naszej parafii oraz ++ mężów (od wdów parafii).
7.00  Msza św. w szpitalu.
7.45 Msza św. w DPS.
7.45 1. Za ++ Marię i Alojzego WIATOWSKI, ++ z pokrewieństwa GOLEC i WIATOWSKI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Alfreda i Cecylię BRYŚ, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za + Ewę KUCHAJEWICZ, ++ z rodziny KUCHAJEWICZ-MAKSELON.
9.00 Msza św. w Księżym Lesie.
9.00 1. Za ++ wujka Jerzego URBAŃCZYK, dziadków Franciszka i Anastazję, rodziców Gabrielę i Rafała OCHMANN, dziadków Jana i Marię, ++ z pokrewieństwa i rodziny.
2. Za ++ Małgorzatę, Emilię i Augustyna WATOLA, ich siostry i braci, Edwarda HAŁASA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ rodziców Janinę i Władysława MAZUR, Mariannę i Leona LIPIŃSKICH, brata Zygmunta, bratową Teresę, szwagra Tadeusza, dziadków z obu stron, pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15 1. Za ++ Edwarda URBANIEC w 3. rocznicę  śmierci, rodziców Stefanię i Józefa, teściów Marię i Stanisława, szwagra Jana, Jadwigę KRUCZKOWSKĄ, ++ z rodzin JANIKÓW-BOREK-ZACZYK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ męża Grzegorza ZARYCHTA, jego rodziców Halinę i Stanisława, mamę Zdzisławę MAJKUT, ++ z rodziny GULAN-MAJKUT-CZYSZCZOŃ-MROZEK.
3. Za ++ dziadków Antoniego i Julię WOŹNY, ++ z rodziny i pokrewieństwa z obu stron.
11.30 1. Za ++ parafian i gości.
2. Za ++ Annę i Reinholda KAMIŃSKICH, Annę i Henryka GIZA, Emila URBANCZYK, Jana KLYSZCZ, ++ z pokrewieństwa.
3. Za ++ ojca i męża Józefa GRZYWOCZ, rodziców i dziadków, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo w rodzinie.
4. Za + męża Tadeusza RODZEŃ, rodziców Bronisławę i Kazimierza, teściów Marię i Józefa, ++ z rodzin RODZEŃ-SOKÓŁ.
5. Do Boskiej Opatrzności i Matki Bożej Królowej Różańca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie, Boże błogosławieństwo i Opiekę Matki Bożej w intencji Franciszka SKRZYPCZYK z okazji 85.  rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
14.oo    Nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu komunalnym.
15.00 Nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu parafialnym (początek w kościele św. Barbary).
16.15 Msza św. w kościele św. Barbary – Za spoczywających na strzeleckich cmentarzach.
18.00    1. Za ++ w końcu września i w październiku 2018.: Henryka BUK, Edeltraudę KOPTON, Andrzeja OSADNIKA, Stanisława PAPROTNEGO, Ewę ŁUKASIEWICZ, Łucję MORAWIETZ, Jana MUSIOŁA, Beatę DŁUTOWSKĄ, Annę JANOCHA, Adama BIEDRZYCKIEGO, Ernę RULIK-MACIEJCZYK, Sabinę BĄK.
2. Za ++ ciocię Helenę i Michała DOMERECKIEGO z okazji kolejnych rocznic urodzin – o radość życia wiecznego.
3. O radość życia wiecznego dla brata Michała DOMERECKIEGO, ojca Eugeniusza i męża Jacka BURATOWSKIEGO
4. Za ++ z rodziny POPANDA, Annę i męża Józefa, ++ rodziców CYGON, + córkę Irenę SZYNOL, + męża Henryka i + córkę Teresę LIBER.
19.00    Kościół św. Barbary – nabożeństwo dla wszystkich.

PIĄTEK –WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (2 LISTOPADA)
6.30    1. W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
2. Do Serca Pana Jezusa o rozwiązanie trudnej sprawy.
7.00    1. Za wszystkich ++, poległych i zaginionych z Gromady MOKRE ŁANY.
2. Za ++: brata Michała SZKLARZ, męża Stanisława, synową Brygidę, rodziców obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosła-wieństwo w rodzinie.
3. Za ++: Martę i Franciszka POTEMPA, dziadków i wujka Pawła.
9.00 1. Za ++ z Gromady SUCHE ŁANY.
2. Za ++ teściów Annę i Pawła BRYŚ, ++ rodziców Małgorzatę i Jerzego PLACHETKA, ++ dziadków i pokrewieństwo obu stron.
10.00  Za + s. M. Pacis KOZIOŁ (1).
15.00 Kościół św. Barbary – Msza św. za spoczywających na strzeleckich cmentarzach.
17.15    Nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00    1. Za  wszystkich ++ kapłanów, siostry zakonne, którzy pracowali w naszej parafii.
2. Za wszystkich ++ polecanych w wypominkach.
3. Za ++: Ryszarda NIESTRAWSKIEGO, rodziców Rozalię i Tadeusza,  ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: rodziców Kazimierę i Tadeusza CZARNECKICH, teściów Stefanię i Antoniego SZEREMETA, brata Czesława, bratową Marię, szwagierkę Elżbietę, dziadków obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++: rodziców Marię i Czesława WALENCIAK, teściów Jadwigę i Rudolfa WOLNY, męża Piotra, brata Jana, synową Bożenę, ++ z rodzin WOLNY, TACIAK, NOWAK, RAKONIEWSKI, MICHALSKI, dusze w czyśćcu cierpiące.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI. I SOBOTA MIESIĄCA (3 LISTOPADA)
6.30    W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
7.00    1. Za ++ Czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za + s. M. Pacis KOZIOŁ (2).
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w intencji Elizy z okazji 1. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny i chrzestnych.
12.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Kariny i Krystiana RYBOL z okazji 25. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
14.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jadwigi i Zbigniewa RÓŻYCKICH oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
15.00    Msza św. w DPS.
17.15    Nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: rodziców Karola i Agnieszkę BUDZIANOWSKICH, ++ rodzeństwo i krewnych.
2. Za ++ z rodzin SAWKA i JANOCHA – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzi-nie.
3. Za ++: męża Michała GAWLIK w 11. rocznicę śmierci, rodziców Piotra i Elżbietę GAWLIK, siostrę Helenę, brata Jana, rodziców Annę i Józefa AUER, braci Wiktora i Adolfa, ++ dziadków Jana i Marię GERA.
4. Za + męża Jana SNADNY, ++ rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++: ojca Józefa KOZOŁUP w rocznicę śmierci, matkę Katarzynę, brata Mariana, szwagra Piotra, dziadków, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Moniki PAWLIK z okazji 40 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Za ++ Martę i Jana KRAKA, ++ z rodzin CZOK-SCHATTON-GLOMB oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
8. Za + Ewę ŁUKASIEWICZ (od p. LAZAROWICZ z córkami).
9. Za ++ męża Alojzego i synów Józefa i Zbigniewa, teściów Antoniego i Marię KOZOŁUP, rodziców Stanisława i Annę JACHEĆ, braci Edwarda, Jana, Mieczysława i Bronisława oraz o zdrowie dla Stanisławy i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10. Za ++ rodziców Janinę i Piotra HRABAŃSKICH oraz wszystkich ++ z rodzin HRABAŃSKICH-MARZEC-DROSIŃSKICH-BĄK.
11. O radość życia wiecznego dla + Piotra CHOWAŃCA z okazji urodzin, jego mamy Edeltraudy i teścia Czesława, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
12. Za wstawiennictwem św. Antoniego i Józefa o zdrowie, Boże błogosławieństwo i rozwiązanie trudnych spraw.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA (4 LISTOPADA):
6.45Niemiecka    Za + s. M. Pacis KOZIOŁ (3).
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++ w I rocznicę śmierci: Piotra PASTERNOK, Teresę MACIEJCZYK, Gerarda RADZIEJ, Klarę GAWLIK, Wojciecha KASPROWICZA.

9.00Młodzieżowa 1. Za ++: Za ++: ojca Paula w 10. rocznicę śmierci, mamę Gertrud – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ z rodzin JURKIEWICZ-FRANK-KARA-ŚLEDŹ o radość życia wiecznego.
3. Za ++ Marię i Zdzisława ZIMNICKICH, + Juliana GĄSIORKA, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
 9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna 1 Za + Władysława ŁUKASIKA, ++ z rodziców obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Jana i Marię OBŁOŃCZYK.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Miłosza Franciszka URYGI z okazji 1. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie, Boże błogosławieństwo i Opiekę Matki Bożej w intencji Dariusza PIERZCHLEWICZA z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11.30Suma    1. O spokój duszy męża Janusza, syna Jerzego STALSKICH, ++ rodziców Józefę i Józefa, brata Mieczysława, siostrę Janinę oraz o zdrowie dla synów Marka i Krzysztofa z rodzinami i całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Moniki z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joachima KOŁODZIEJ z okazji 60. rocznicy  urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + męża, ojca, dziadka i brata Adolfa KUTA, wszystkich ++ z rodzin KUTA-GRYSZÓWKA.
5. Za + Kazimierza WOJCIECHOWSKIEGO w 3. rocznicę śmierci oraz ++ z rodziny i pokrewieństwa.
15.00    Msza św. chrzcielna.
17.30    Nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za + Janinę WIECZOREK w kolejną rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo
w rodzinie.
3. Za + ojca Zdzisława PRZYBYŁEK  w rocznicę śmierci, + mamę Hildegardę, ++ z pokrewieństwa PRZYBYŁEK-JASKÓŁA.
4. Za + Ewę ŁUKASIEWICZ (od p. LAZAROWICZ z córkami).
5. Za + Jana MUSZALA w 6. rocznicę śmierci, ++ siostrę Urszulę, jej męża Eryka, ++ z rodziny MUSZALA-MRÓZ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10567932
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
11423
7489
49936
10485269
103049
156235
10567932

Twoje IP: 54.159.44.54
Czas: 2018-11-19 13:23:47