Intencje Mszy św. w dniach od 5 do 11 listopada 2018

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 5 DO 11 LISTOPADA 2018

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (5 LISTOPADA)
6.30    Za + Irenę LOREK w 4. rocznicę śmierci.
7.00    1. Za + s. M. Pacis KOZIOŁ (4).
2. Za + męża Jana KALICIAK (1).
3. Za ++: rodziców Teresę i Franciszka MACHA, dziadków, wszystkich ++ z pokrewieństwa MACHA-NIEPALA oraz o szczęśliwy przebieg operacji męża.
17.15    Nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00    1. Za ++: Franciszkę i Jana KRAWCZUK, ich syna Zbigniewa, ++ z rodzin KRAWCZUK i SZATKOWSKICH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. O radość życia wiecznego dla ++: męża, ojca i dziadka Adolfa KNAPPIK, rodziców i teściów, ++ z rodzin WAJDA, KNAPPIK, MIARCZYŃSKICH, THIER i ŚWIĘTOCHOWSKICH oraz o zbawienie dusz w czyśćcu cierpiących.
3. Za ++: rodziców Urszulę i Zenona SPUŁA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach SPUŁA
 i WALCZAK.
4. Za ++: rodziców Rozalię i Władysława, siostrę Helenę, brata Czesława, ciocię Józefę, wujka Pawła, dziad-ków Katarzynę i Wawrzyńca – o radość życia wiecznego i dusze w czyśćcu cierpiące.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. O wypełnienie woli Bożej w życiu Anny i Grzegorza, z prośbą o Dary Ducha Świętego i łaskę nawrócenia oraz z podziękowaniem Bożej Opatrzności za wszystkie otrzymane łaski.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (6 LISTOPADA)
6.30    1. Za + s. M. Pacis KOZIOŁ (5).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
3. O wypełnienie woli Bożej w życiu Anny i Grzegorza, z prośbą o Dary Ducha Świętego i łaskę nawrócenia oraz  z podziękowaniem Bożej Opatrzności za wszystkie otrzymane łaski.
7.00    1. Za + tatę Henryka CZAPLA o radość życia wiecznego.
2. Za + mamę Teresę MACIEJCZYK w 1. rocznicę śmierci.
3. Za + męża Jana KALICIAK (2).
17.15    Nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00    1. Za ++: matkę Elżbietę, ojca Sylwestra, córkę Elwirę, teściów, dziadków, rodziców chrzestnych, ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: syna Mariusza, rodziców Władysława i Anielę DUDEK, ++ z pokrewieństwa DUDEK-LECHOWICZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + ojca Tadeusza GREB z okazji 100. rocznicy urodzin – o radość życia wiecznego.
4. Za ++ Marię KOPREK, męża Jerzego, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (7 LISTOPADA)
6.30    1. Za + s. M. Pacis KOZIOŁ (6).
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    Za + męża Jana KALICIAK (3).
17.15    Nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00    1. Za ++: rodziców Józefa i Agnieszkę WANAT, siostrę Stanisławę, braci Władysława, Stanisława i Eugeniusza, męża Mieczysława LECHOWICZ, dziadków obu stron i dusze opuszczone.
2. Za ++: męża i ojca Antoniego, rodziców, brata Wiktora, teściów oraz ++ z rodziny BURCEK, kuzynkę Brygidę i jej męża Manfreda.
3. Za ++: teściów Annę i Wilhelma STACH, ich synów i synowe, siostrę Marię SZNAPKA, Gertrudę i Konrada ZYLKA, brata Reinholda, męża Joachima STACH, szwagra Alfonsa PIETRUSZKA, ++ z pokrewieństwa STACH-ZYLKA-STEFANIDES-PIONTEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. O wypełnienie woli Bożej w życiu Anny i Grzegorza, z prośbą o Dary Ducha Świętego i łaskę nawrócenia oraz z podziękowa-niem Bożej Opatrzności za wszystkie otrzymane łaski.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (8 LISTOPADA)    
6.30    Za + s. M. Pacis KOZIOŁ (7).
7.00    1. Za ++: rodziców Jerzego i Marię MOJZA, Annę i Roberta ANIOŁ, dziadków obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Lidii CICHOŃ z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + męża Jana KALICIAK (4).
16.30    Msza św. szkolna: W intencji córki Katarzyny z okazji 14. rocznicy urodzin oraz o miłość i zdrowie w rodzinie.
17.15    Nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00    1. Za ++: Jakuba PINDEL. jego rodziców, brata Ireneusza, wszystkich ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Amalię GRUSZKA, siostrę Klarę, rodziców Elżbietę i Walentego GRUSZKA, Waleskę BLASZCZYK, męża Albina, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Agnieszkę i Jerzego, teściów Martę i Konrada, męża Michała, brata Jana, wszystkich ++ z rodzin STELMACH, MRÓZ, JANOCHA i LIPOK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Miłosierdzia Bożego o Boże błogosławieństwo dla Teresy z okazji 70. rocznicy urodzin.

PIĄTEK – ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ (9 LISTOPADA)
6.30    Za + s. M. Pacis KOZIOŁ (8).
7.00    1. Za + męża Jana KALICIAK (5).
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Martina z okazji urodzin.
18.00    1. Za ++: Józefę PIWKO w dniu urodzin, jej męża Tadeusza PIWKO, ich rodziców – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Zbigniewa GRZELAK w 2. rocznicę śmierci.
3. Za ++: rodziców Jadwigę i Franciszka GASZ, ich syna Bernarda z żoną, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Andrzeja BANYSIA (od mieszkańców ulic: Sienkiewicza, Struga, Broniewskiego, Orzeszkowej i Arki Bożka).

SOBOTA – WSPOMNIENIE ŚW. LEONA WIELKIEGO, PAPIEŻA I DOKTORA KOŚCIOŁA (10 LISTOPADA)
6.30    Za + s. M. Pacis KOZIOŁ (9).
7.00    Za + męża Jana KALICIAK (6).
9.00    W intencji Sióstr Zakonnych pracujących w naszej diecezji (w ramach dorocznego diecezjalnego spotkania Sióstr zakonnych).
11.00    KOŚCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA: ŚLUB KONKORDATOWY: Zygmunta KLAMA – Marta MARCHILEWICZ.
12.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Grzegorz MIANOWSKI – Agnieszka DUDA.
14.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Teresy SUCHANEK z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
14.00    KOŚCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA: Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Haliny i Alfreda z okazji 25. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
15.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Gertrudy KOZIOŁ z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo
w rodzinie.
2. Do Anioła Stróża o opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji rocznego dziecka Kacpra, rodziców, rodziców chrzestnych i Marcina - z okazji urodzin.
15.00    Msza św. w DPS.    
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: rodziców Zofię i Jana KASIOREK, dziadków WODZYŃSKI-KASIOREK, teściów DĄBROWSKICH, siostrę Halinę, siostrzenicę Mariolę, 2 szwagrów, babcię Marię, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Ignacego i Wiktorię KULIK, syna Alfreda, dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za ++: rodziców Henryka i Annę DONAT, syna Joachima, Franciszkę PISZNIOK, Franciszka ŚWITLIŃSKIEGO, ich rodziców oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Ewę ŁUKASIEWICZ (od rodziny HABIOR).
5. Za ++: rodziców Matyldę i Jana GIEMZA, Katarzynę i Gerarda SZOLC, dziadków obu stron, bratanka Dariusza, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za ++: żonę Teresę BROŻYNA, rodziców i teścia, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Za ++: rodziców Romana i Elżbietę TREPISOR, męża Mieczysława, teścia Franciszka PAWLUS, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
8. Za + Klarę GAWLIK w 1. rocznicę śmierci.
9. Za + Gerarda RADZIEJ, ++ z rodziny RADZIEJ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10. Za ++: mamę Marię SKRZYNKOWSKĄ w kolejną rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA (11 LISTOPADA):
6.45Niemiecka    1. Za + s. M. Pacis KOZIOŁ (10).
2. Za + męża Jana KALICIAK (7).
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++: rodziców Antoniego i Franciszkę NAJUCH, siostrę Gertrudę i szwagra Józefa, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Walerię i Franciszka BARTODZIEJ, rodziców i rodzeństwo obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00Młodzieżowa 1. Za ++: mamę Ludwikę BRUDNOWSKĄ, ojca Stanisława, ++ z rodzin ZNAJEWSKICH, SZOKALSKICH, MAJOR, BRUDNOWSKICH i MIKSTAL, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Teresę i Feliksa SOLA, brata Romana, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
 9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna 1. Za ++: rodziców Pawła i Martę SZŁAPA, córki Dorotę, Teresę i Reginę, zięcia Zygfryda, wnuczkę Olę, ++ z rodzin PIĘTKA i SZŁAPA, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Daniela z okazji 40. rocznicy urodzin.
11.30Suma    1. W intencji Ojczyzny z okazji 100. Rocznicy odzyskania Niepodległości.
2. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Martyny CHUCHLA z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka, rodziców i chrzestnych oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety z okazji 85. rocznicy  urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: rodziców Adama i Halinę, teściów Jana i Martę, wszystkich ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Nabożeństwo niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za ++: mamę Łucję GŁOWANIA, rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Bronisławę i Stanisława DĘBIŃSKI, Marię i Jana WRÓBEL, dziadków i dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za + Ewę ŁUKASIEWICZ (od chrześniaka Roberta z rodziną).
5. Za ++ z rodzin JURETKO i PISZCZELOK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za + Józefa BIELECKIEGO (od syna Aleksandra z rodziną).

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11721136
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3784
4166
7950
11664374
90520
135302
11721136

Twoje IP: 18.206.241.26
Czas: 2019-07-16 14:56:42