Intencje Mszy św. w dniach od 28 stycznia do 3 lutego 2019

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św. w dniach od 28 stycznia do 3 lutego 2019

Poniedziałek – Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła (28 stycznia)
6.30    Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00  1. Za + s. M. Vitalis WAWERKA (28).
2. Za + Tadeusza SZYMAŃSKIEGO i ++ z rodzin SZYMAŃSKI, KORDT i KOCHANEK.
3. Za ++: Joachima PATOŁA, rodziców Piotra i Małgorzatę PATOŁA, dusze w czyśćcu cierpiące.
13.00 POGRZEB: śp. Jan BRZOZOWSKIEGO.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: syna Tomasza GAWRYSIAK, babcie Annę i Janinę, dziadków Józefa i Tadeusza, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Z podziękowaniem za szczęśliwe rozwiązanie i narodziny Zuzi, z prośbą o Boże błogosławieństwo.

Wtorek – Dzień powszedni (29 stycznia)
6.30    1. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności i Matki Bożej Nieustającej Pomocy o łaskę zdrowia i Dary Ducha Świętego w intencji Dawida i Teresy oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + s. M. Vitalis WAWERKA (29).
18.00    1. Za ++: rodziców Emmę i Alfreda HORN, córkę Hildegardę, Juliannę i Franciszka PANEK, córkę Stefanię i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Henryka STARZEC w 20. rocznicę śmierci.

Środa – Dzień powszedni (30 stycznia)
6.30    1. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00 1. Za ++; ojca Władysława SIEMIENIEWSKIEGO w rocznice śmierci, mamę Ritę, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + s. M. Vitalis WAWERKA (30).
11.00 POGRZEB: śp. AgnieszkI WYRWOŁ.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta (Wspólnota Błogosławieństw).
18.00    1. Za ++: rodziców Jana i Marię NOPARLIK, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Gertrudy i Herberta z okazji 60. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Czwartek – Wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera (31 stycznia)
6.30    Za + ojca Jana.
7.00    Za ++: męża Jerzego REICHERT w 2. rocznicę śmierci, syna Wojciecha, braci Stanisława i Zygmunta, siostrę Weronikę, rodziców obu stron, szwagrów oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: rodziców Gertrudę i Leopolda JANCZYK, synów Kazimierza i Bolesława, córkę Marię, ++ z po-krewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: ojca Jana, matkę Łucję, 3 braci, siostrę Irenę, dziadków PLOCH-SOTOR oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: ojca Jerzego KAŁA, mamę Elżbietę, dziadków obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: męża Jerzego, rodziców, 3 siostry i brata oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie PANDEL.

Piątek – I Piątek Miesiąca (1 lutego)
6.30    W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
7.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Teresy z okazji 75. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    1. Za ++: Anielę WINIARZ w 6. rocznicę śmierci, jej rodziców i rodzeństwo.
2. Za ++: męża i ojca Jana KALICIAK, wszystkich ++ z rodzin obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Sobota – Święto Ofiarowania Pańskiego. Wspomnienie Matki Boskiej Gromnicznej. Pierwsza Sobota Miesiąca (2 lutego)
6.30    W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
7.00    1. W intencji czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za ++: Ignacego PIEKARCZYK, rodziców i rodzeństwo obu stron oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
9.00    1. za ++: Ryszarda i Łucję STRZELCZYK, córkę Urszulę, syna Józefa, wnuka Jana oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Lidię KLIMONT.
10.00    Za ++: rodziców Mariannę i Aleksego GÓRSKICH, brata Wacława GÓRSKIEGO, teściów Mariannę i Władysława KORJAT, Mariannę i Bolesława SZUSTKA i dusze w czyśćcu cierpiące.
13.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej i Gromnicznej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Róży z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża i ojca Hermana MICHALSKIEGO, jego rodziców Różę i Józefa, ++ z rodziny MATAUSZEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
15.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Heleny i Karola GUZ z okazji 50. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. W intencji Sióstr Zakonnych posługujących w naszej parafii i za ++ Siostry – z okazji Dnia Życia Konsekrowanego.
2. Za ++: rodziców Zofię i Alojzego BUDZANOWSKICH, mamę Janinę WAWRZYNIAK, jej córkę Danutę, brata Tadeusza, syna Mirosława, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża i ojca Józefa KASPRZYK, syna Zbigniewa, rodziców Zofię i Stanisława, siostrę Helenę, teściów Władysławę i Jana, Wandę i Stanisława KUCHARZ, Hildegardę i Wilhelma MICHALI, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ireny z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++: męża i ojca Mariana ŁUCZAK w 8. rocznicę śmierci, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za ++: rodziców Józefa i Annę TKOCZ, Emila i Gertrudę KUCZERA, 3 braci, siostrę Magdę, ++ z pokrewieństwa.
7. Za ++: matkę Marię ZAJSZ, rodzeństwo Krystynę, Jana i Henryka, bratowe Marię i Stefanię, ++ z rodzin ZAJSZ, MORAWIEC, KOZIOŁ i KOCZY i dusze w czyśćcu cierpiące.
8. Za ++: rodziców Joannę i Michała ANIOŁ, teściów Emmę i Jerzego CHLUBA, siostry Łucję i Hildegardę, brata Herberta, szwagierkę i 3 szwagrów, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9. Za ++: mamę Klarę ZACHWIEJA w 1. rocznicę śmierci, ojca Władysława ZACHWIEJA, dziadków obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
10. Za + męża i ojca Czesława KOZUB w rocznicę urodzin – o radość życia wiecznego.

IV Niedziela Zwykła (3 lutego)
6.45Niemiecka    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ignacego z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o radość życia wiecznego dla + syna Pawła.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++ w 1. rocznicę śmierci: Jadwigę JASIŃSKĄ, Jerzego CHRZANOWSKIEGO, Klarę ZACHWIEJA, Zofię KICIŃSKĄ, Zdzisława ZIMNICKIEGO, Konrada GRUSZKA, Jana KOWALSKIEGO, Otylię JOKIEL, Magdalenę SZKOP, Łukasza PIETRUSZKA, Henryka ŻAK, Mieczysława KONIECZKO, Tadeusza ŻELAZNEGO, Zenona RUDAWSKIEGO Adelajdę RZEPKA, Genowefę KONIECZKO, Henryka MAINCZYKA, Bogdana SZEWCZYKA, Janusza PAWŁOWCA, Genowefę WINKLER, Fryderyka PYSZKA, Helenę MICHALSKĄ, Kornelę GAZDA, Filipa POLACZEK.
2. Za ++ Feliksę i Czesława MIERZWA i wszystkich ++ z rodziny.
9.00Młodzieżowa 1. Za ++: rodziców Marię i Franciszka KOŁODZIEJCZYK, brata Jerzego, wszystkich ++ z rodzin KOŁODZIEJCZYK i WAWRZYNEK.
2. Za ++: męża i ojca Konrada w 1. rocznicę śmierci, rodziców i dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Błażeja z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00 Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna 1. Za ++: rodziców Alfonsa i Agnieszkę, dziadków, męża Manfreda, teścia Pawła, jego 2 żony, chrzestnych, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża Wilhelma KOZIOŁ, brata Jerzego KAŁUŻA, rodziców KAŁUŻA-KOZIOŁ, ++ z po-krewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rodziny ADAMIEC.
11.30Suma    1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jerzego LOREK z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: mamę Marię SKLORZ, ojca Józefa, ++ z pokrewieństwa SKLORZ-KULPOK-HALICKI.
4. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Jana GOLA o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka, rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
5. Za ++: rodziców Bronisławę i Piotra, Stefanię i Józefa, rodzeństwo, wszystkich krewnych, przyjaciół, znajomych, księży: BORATYŃSKIEGO, GACKI, SZEWCZYKA, TOMASZEWSKIEGO, KĄDZIOŁKI, MISIARY i STELLMANNA.
15.00    Msza św. chrzcielna.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++ rodziców Marię i Antoniego MALINOWSKICH, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża Zdzisława JANISZEWSKIEGO w 30. dzień po śmierci, syna Ryszarda i rodziców obu stron.
3. O zdrowie dla mamy i siostry Grażyny.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11743877
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
748
4205
30691
11664374
113261
135302
11743877

Twoje IP: 35.153.135.60
Czas: 2019-07-22 03:57:58