Intencje Mszy św. w dniach 4 do 10 lutego 2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 4 DO 10 LUTEGO 2019

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (4 LUTEGO)
6.30    Przez wstawiennictwo św. Józefa o radość życia wiecznego dla kochanego taty Józefa SKOWRONEK w kolejną rocznicę urodzin (od wdzięcznej za wzór wierności Bogu córki Krystyny).
7.00    1. W intencji ks. Józefa.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Barbary z okazji 75. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
2. ZA ++: Genowefę GARBACIK w 1. rocznicę śmierci, męża Stefana, rodziców Annę i Alfreda, brata Gerarda, wszystkich ++ z obu stron.
3. Za ++: mamę Zofię KARPA, brata Mirosława, rodziców Marię i Wiktora AUER.
4. Do Boskiej Opatrzności i Matki Bożej z prośbą o Światło Ducha Świętego, dar zdrowia i potrzebne łaski dla Andrzeja i Magdaleny oraz opiekę Anioła Stróża dla Daniela i Kamila.

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. AGATY, DZIEWICY I MĘCZENNICY (5 LUTEGO)
6.30    1. O rozwiązanie trudnej sprawy rodzinnej.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Heleny GORDZIELIK z okazji 80. rocznicy urodzin, o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie oraz za + syna.
2. W intencji ks. Józefa.
18.00    1. Za ++: rodziców Marię i Jana SKOPCZYŃSKICH, rodziców i pokrewieństwo oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marianny BELOWSKIEJ z okazji 89. rocznicy urodzin oraz za ++: męża Stanisława, syna Władysława i jego żonę Krystynę, syna Kazimierza, siostry Genowefę i Akwilynę, rodziców obu stron, brata Adama, zięcia Wacława, Zbigniewa DURKĘ i Gertrudę NEBELSKĄ.
4. Za + męża i ojca Piotra DYBAŁ w 60. rocznicę urodzin.

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH MĘCZENNIKÓW PAWŁA MIKI I TOWARZYSZY (6 LUTEGO)
6.30    1. Za ++ dziadków Wiktorię i Jana.
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. W intencji ks. Józefa.
2. O Boże błogosławieństwo w rodzinie Teresy.
13.00    Pogrzeb śp. Juliana OLSZOWY.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta.
18.00    1. Za ++: rodziców Katarzynę i Kazimierza KALICIAK, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa KALICIAK-ŚWITAŁA.
2. Za ++: mamę Waleskę BLASZCZYK, ojca Albina, Elżbietę i Walentego GRUSZKA, córki Klarę i Amalię, Huberta i Rolanda SZNURA, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za ++: męża Czesława, rodziców obu stron, rodzeństwo Marię i Zdzisława, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Sylwii z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

CZWARTEK – I CZWARTEK MIESIĄCA (7 LUTEGO)
6.30    O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszego kleryka.
7.00    1. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
2. W intencji ks. Józefa.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ w końcu grudnia 2018 i w styczniu 2019: Anielę RADZIEJ, Annę STAROSCZYK, Marcina PELCA, Annę SZYNOL, Zdzisława JANISZEWSKIEGO, Gerarda KLEMAN, Wilhelma STEINERT, Krystynę MARZEC, Łucję MASŁO, Adelajdę LERCH, Juliana DĄBROWSKIEGO, Stefana GARNCAREK, Agnieszkę WYRWOŁ, Marię RADZIEJ, Czesława NOWICKIEGO, Władysława BYCH.
2. Za ++: męża, ojca, dziadka i pradziadka Gintra KOŁODZIEJ w 4. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: mamę i babcię Apolonię w 11. rocznicę śmierci, rodziców i rodzeństwo, ojca Stefana – o radość życia wiecznego.
4. Za ++: rodziców Anielę i Pawła WAWRZYNEK, siostrę Wiktorię i brata Pawła, teścia Helmuta MORAWIEC, dziadków i pokrewieństwo obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (8 LUTEGO)
6.30    Za ++ dziadków Wiktorię i Pawła.
7.00    W intencji ks. Józefa.
18.00    1. Za ++ z rodzin JONTZA, DONAT i KOSTKA.
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za ++: Walentego GRUSZKA, matkę Elżbietę, córki Amalie, Klarę i Waleskę, męża Albina, syna Huberta i wnuka Rolanda SZNURA, wszystkich ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: Janinę MACHETA w rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (9 LUTEGO)
6.30    Za ++: ciocię Marię i wujka Henryka.
7.00    1. Za + Łukasza PIETRUSZKA w 1. rocznicę śmierci, ++ z rodzin PIETRUSZKA, HUDZIK, STASZ i GUZIK.
2. O radość życia wiecznego dla ++ sióstr Jadwigi LIPKA i Henryki RATYŃSKIEJ, ich rodziców, mężów, brata Kazimierza JURKOWSKIEGO, ++ z tych rodzin.
3. W intencji ks. Józefa.
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: rodziców Janinę i Konrada KRENTUŚ, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
2. Za ++: męża Józefa DĄBKOWSKIEGO, rodziców i teściów, dziadków, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: Romana, Elżbietę, Zdzisława i Renatę SZPAK, Bronisława KONIOR, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: Józefa WILK, Danutę WILK, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za + Stanisława JACKOWSKIEGO w rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego, ++ z pokrewieństwa CAPIGA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za ++: męża Aleksandra ŁUKASIEWICZ w 2. rocznicę śmierci, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa, Mariannę i Andrzeja ZWOLIŃSKICH, ks. Ernesta NOZIŃSKIEGO i dusze w czyśćcu cierpiące.


V NIEDZIELA ZWYKŁA (10 LUTEGO)
6.45Niemiecka    Za ++: Marię i Alfreda, synów Rajmunda i Marcina.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji synów Dariusza i Sławomira z okazji 50. rocznicy urodzin.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++ rodziców Urszulę i Eryka SOJKA w rocznicę śmierci, ++ z rodzin SOJKA i MUSZALA – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: żonę i matkę Łucję w kolejną rocznicę śmierci, syna Klaudiusza, zięcia Bernarda, rodziców i teściów, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: żonę i matkę Marię KAŁA, rodziców i rodzeństwo obu stron, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joanny z okazji 32. rocznicy urodzin.
5. Za ++ Rajmunda SZNAJDRZIK w 6. rocznicę śmierci i Jerzego WIECZOREK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna   1. Za ++: ojca i męża Karola MATERLA, jego rodziców Aleksandra i Jadwigę, rodzeństwo, rodziców Andrzeja i Różę NOWAK, braci Joachima i Krystiana, dusze czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Irenę i Józefa GOTTWALD, ++ z rodzin FUHL, GOTTWALD, MILEK i KRAWCZYK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: Jadwigę, Antoniego i Mariusza GALIKOWSKICH, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: mamę Teresę, ojca Marcina, ciocię Marię, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
[Modlitwa Wiernych: w intencji rocznego dziecka Leny GAJDA, rodziców, chrzestnych i rodziny].
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Janusza z okazji 75. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności i Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Światło Ducha Świętego w intencji Magdaleny KUNCE z okazji 1. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Henryki z okazji 85. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Hildegardy Jadwigi i Henryka z okazji 60. rocznicy ślubu oraz w intencji Szymona z okazji 1. rocznicy urodzin, jego rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
5. Za + teścia i ojca Stefana SROCZYŃSKIEGO w 1. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.
[Modlitwa Wiernych: w intencji rocznego dziecka Antoniego RICHTER, rodziców, chrzestnych i rodziny].
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian i gości.
2. Za ++: syna Jerzego BIDERMAN, męża Jerzego, teściów Teresę i Ignacego, szwagierki Adelę i Amalię, szwagra Reinharda, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. O zdrowie dla mamy i siostry Grażyny.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11721004
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3652
4166
7818
11664374
90388
135302
11721004

Twoje IP: 18.206.241.26
Czas: 2019-07-16 14:14:13