Intencje Mszy św. w dniach 18 do 24 lutego 2019

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św. w dniach od 18 do 24 lutego 2019

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (18 LUTEGO)
6.30    Za Ojczyznę.
7.00   1. Za ++: męża Alfreda, córkę Edytę, siostrę i brata, rodziców obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Joannę i Leonarda HAJDUK, teściów Marię i Waltera PURKOP, wszystkich ++ z rodzin HAJDUK i PURKOP.
3. Za ++ z rodzin MELSON, PYSIK, LABISZ, CIUPKA, BALCER, JONCZYK i KUPKA.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++ Adelajdę i Teodora RZEPKA w I rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Michała z okazji 18. rocznicy urodzin, o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Juliana OLSZOWY (od siostrzenicy Małgorzaty z rodziną z Mazurów)

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (19 LUTEGO)
6.30    1. Za Ojczyznę.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za ++ z rodzin MELSON, PYSIK, LABISZ, CIUPKA, BALCER, JONCZYK i KUPKA.
2. Za ++ Wilhelma i Jadwigę ŚWIĘTEK, rodziców oraz ++ z rodziny i pokrewieństwa.
3. O Boże Miłosierdzie i zbawienie duszy + Engelberta PAŹDZIOR oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla żony Ireny (od koleżanki Krystyny).
18.00    1. Za ++ Genowefę NAZIM, ojca Stanisława – o radość życia wiecznego.
2. Za + siostrę Zofię KROPIELNICKĄ, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + brata Józefa RUDEK w 9. rocznicę śmierci, ++ z rodziców i teściów oraz ++ z pokrewieństwa RUDEK-PYTKO.
4. Za + męża Juliana DĄBROWSKIEGO w 30. dzień po śmierci oraz ++ z rodziny i pokrewieństwa.
5. Za + męża Huberta GAWLIK w kolejną rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (20 LUTEGO)
6.30    1. Za wstawiennictwem Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w intencji Dawida o łaskę zdrowia.
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00 1. Za ++ z rodzin MELSON, PYSIK, LABISZ, CIUPKA, BALCER, JONCZYK i KUPKA.
2. Za ++ rodziców Anielę i Bronisława DUTKA w kolejną rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosła-wieństwo w rodzinie.
3. Za + Jadwigę JANICKĄ.
16.00 Różaniec i Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta (Caritas i Radio Maryja).
18.00    1. Za ++ dziadków Marię i Franciszka PODGÓRNYCH, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Rutę i Edwarda MORAWSKICH, dziadków RATAJ, MATYSIAK I MORAWSKI, ++ z rodziny ZALEWSKI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ rodziców Magdalenę i Piotra OLEWICZ, ++ z pokrewieństwa STRUTYŃSKI i OLEWICZ, za ++ Elżbietę i Michała OLEWICZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (21 LUTEGO)
6.30    O liczne i święte powołania do życia kapłańskiego, małżeńskiego i zakonnego z naszej parafii.
7.00 1. Za ++ z rodzin MELSON, PYSIK, LABISZ, CIUPKA, BALCER, JONCZYK i KUPKA.
2. Za ++ rodziców Teresę i Franciszka MACHA, dziadków oraz wszystkich ++ z pokrewieństwa MACHA-NIEPALA oraz o szczęśliwe rozwiązanie dla córki.
16.30 Msza św. szkolna: Za + ciocię Helenę, jej ++ rodziców i rodzeństwo, szwagra, ++ Józefa i Bernadetę, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. O radość życia wiecznego dla ++ Urszuli i Eryka SOJKA w kolejną rocznicę śmierci.
2. Za + Elżbietę o radość życia wiecznego.

PIĄTEK – ŚWIĘTO KATEDRY ŚW. PIOTRA (22 LUTEGO)
6.30    O liczne i święte powołania do życia kapłańskiego, małżeńskiego i zakonnego z naszej parafii.
7.00    Za ++ z rodzin MELSON, PYSIK, LABISZ, CIUPKA, BALCER, JONCZYK i KUPKA.
18.00    1. Za + męża Piotra WOLNY w 4. rocznicę śmierci, + jego rodziców Jadwigę i Rudolfa, braci Henryka i Jana oraz wszystkich ++ z rodziny.
2. Za ++ rodziców Franciszkę i Tomasza, Marię i Teofila, braci Alojzego, Feliksa, Ericha i Piotra, szwagra Stefana, bratowe Waleskę i Marię, szwagierki Emmę i Hertę, Annę MAŁYSEK, ++ z pokrewieństwa OBRUSZNIK, LIPOK, PAKOSZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. W intencji właścicieli oraz żyjących i ++ pracowników firmy KAPICA, prosząc o światło Ducha Świętego oraz łaskę życia wiecznego.
4. Za + mamę Józefę BALICKĄ w 7. rocznicę śmierci, + ojca Antoniego, ich córki Joannę i Kazimierę, zięciów Józefa i Stanisława, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za + Ewę FESSER i ++ z rodziny.

SOBOTA – WSPOMNIENIE ŚW. POLIKARPA, BISKUPA I MĘCZENNIKA (23 LUTEGO)
6.30    O liczne i święte powołania do życia kapłańskiego, małżeńskiego i zakonnego z naszej parafii.
7.00    1. Za + córkę Elwirę, ++ rodziców, teściów, dziadków ++ z pokrewieństwa KLABISZ, GUZ, WOJS i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++ rodziców Piotra, Annę i Gertrudę JOKIEL, męża Wernera PYKA, brata Alfreda, siostrę Elżbietę, męża Eugeniusza ++ z pokrewieństwa JOKIEL-PLACHETKA-KRAICZYCZEK-KRUCZEK-PYKA oraz za dusze w czyśćcu cierpiące i o Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ rodziców Martę i Hieronima, rodzeństwo, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie
i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ z rodzin MELSON, PYSIK, LABISZ, CIUPKA, BALCER, JONCZYK i KUPKA.
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++ mamę Martę JAWORSKĄ w 3. rocznicę śmierci, ojca Stefana, brata Mirosława, ++ z rodzin JAWORSKI-BONARSKI-ZAWARTKA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + męża i ojca Ireneusza MALINOWSKIEGO, ++ rodziców z obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: Marię i Michała SOSNOWSKICH, córki Krystynę i Marię, jej męża oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + męża Juliana, rodziców Zofię i Jana KASIOREK, siostrę Halinę, dziadków WODZYŃ-SKICH-KASIOREK, teściów DĄBROWSKICH, siostrzenicę Mariolę, 2 szwagrów, babcię Marię, wszystkich ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++: rodziców Anielę i Władysława DUDEK, syna Mariusza, wszystkich ++ z pokrewień-stwa DUDEK-LECHOWICZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za ++: matkę Katarzynę KOZOŁUP w rocznicę śmierci, ojca Józefa, brata Mariana, szwagra Piotra, dziadków, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Za + ojca Romana GRACA, ++ teściów Stefana i Gertrudę WIESIOŁEK ++ z pokrewieństwa GRACA-WIESIOŁEK.
8. Za + Emmę POLACZEK, Jadwigę RZYTKI, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9. Za + Antonię GŁODOWICZ w 2. rocznicę śmierci i Juliana GŁODOWICZ w 10. rocznicę śmierci oraz ++
z rodziny i pokrewieństwa.
10. Za ++ rodziców Matyldę i Wilhelma MANDOK, szwagra Konrada KOŁODZIEJ, Gertrudę i Konrada WRÓBEL, braci Kurta i Józefa, siostrzeńca Andrzeja SMOLAREK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11. Za ++ rodziców Annę i Józefa STEBEL, dziadków obu stron, Gertrudę i Wiktora BRONDER, siostry Jadwigę i Marię, braci Ryszarda i Antoniego oraz za ++ z pokrewieństwa STEBEL-KOŹLIK.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA (24 LUTEGO)
6.45Niemiecka    Za ++ męża i ojca Wiktora GAWLIK, rodziców Annę i Agnieszkę, ojca Konrada, brata Józefa, Wilhelma i Jadwigę OLBRICH, siostrę Mariannę PIECHACZEK, ciocie Ludwinę, Katarzynę i Helenę o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    Za żyjących i ++ parafian.
9.00 Młodzieżowa 1. Za  ++ męża Henryka BIBER, rodziców Marię i Pawła MAJNUSZ, teściów Waleskę i Franciszka, rodzeństwo, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
2. Za ++ męża Pawła MICHALSKIEGO, jego rodziców, 2 braci i siostrę oraz wszystkich ++ z rodziny.
9.00 Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna 1. Za ++: męża Jana KOPREK, syna Damiana, rodziców Gertrudę i Floriana MAKOSZ, ++ teściów Zofię i Józefa KOPREK, ++ z rodzin GABOR-MASELI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: ojca Jana CIOŁEK, matkę Elżbietę, teściów Teresę i Gisberta, Urszulę CZAJA oraz ++ z pokrewieństwa obu stron i o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Felicję i Adama MARGOL, męża Zbigniewa, teściów Jana i Franciszkę KRAWCZUK, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie w rodzinie.
4. Za ++: rodziców Urszulę i Henryka URBANCZYK, wszystkich ++ z pokrewieństwa.
[do modlitwy wiernych: za wstawiennictwem Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Antoniego SŁADEK o zdrowie i Boże błogosławieństwo oraz za rodziców i chrzestnych].
11.30Suma    1. Za ++: męża i ojca Joachima MATUSZEK, teściów Elfrydę i Jana, rodziców Renatę i Ryszarda PACH, Michała i Jerzego, ++ z pokrewieństwa obu stron.
2. Za ++: rodziców Anastazję i Pawła KLINK, teściów Augustyna i Marię GAJDA, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Stasia z okazji rocznicy urodzin, o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ dobrodziejów naszej parafii.
2. O liczne i święte powołania do życia kapłańskiego, zakonnego i małżeńskiego z naszej parafii.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12016790
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1107
5450
14901
11968490
84295
143313
12016790

Twoje IP: 35.171.146.16
Czas: 2019-09-19 06:43:09