Intencje Mszy św. w dniach 25 lutego do 3 marca 2019

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św. w dniach od 25 lutego do 3 marca 2019

Poniedziałek – Dzień powszedni (25 lutego)
6.30    W intencji dobrodziejów parafii.
7.00    Za ++ z rodzin MELSON, PYSIK, LABISZ, CIUPKA, BALCER, JONCZYK i KUPKA.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: męża, ojca i dziadka Zbigniewa CHMURA w 8. rocznicę śmierci, rodziców i dziadków Stefanię i Mariana KMIECIK, teściów i dziadków Irenę i Zdzisława CHMURA, ++ z rodzin KMIECIK, KANAS i CHMURA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Janusza PAWŁOWIEC i mamę Marię PAWŁOWIEC – o radość życia wieczne-go.
3. Za ++: Janusza PAWŁOWIEC w 1. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego, Ma-riannę PAWŁOWIEC, Annę i Władysława PUSZCZYŃSKICH, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
19.00    Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju.

Wtorek – Dzień powszedni (26 lutego)
6.30    1. Za + Annę JONTZA, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za ++: Gertrudę i Jana KOLANOWSKICH, Gertrudę i Tomasza SUS, siostry Adelę i Marię, szwagrów Henryka i Józefa, ++ z rodziny MAŃKÓW, dziadków, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ z rodzin MELSON, PYSIK, LABISZ, CIUPKA, BALCER, JONCZYK i KUPKA.
18.00    1. Za ++: ojca Albina BLASZCZYK, matkę Waleskę, jej siostry Klarę i Amalię, dziadków obu stron, Huberta i Rolanda SZNURA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: mamę Antoninę KOŁODZIEJCZYK w 8. rocznicę śmierci, ojca Bronisława, męża Mariana, teściów Mariannę i Antoniego DUSIŃSKICH, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + mamę Marię MASELI w rocznicę urodzin, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Romany z okazji 77. rocznicy urodzin, syna Janusza z okazji 53. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.

Środa – Dzień powszedni (27 lutego)
6.30    W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    O całkowity zakaz aborcji, in vitro i eutanazji.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta.
18.00    1. Za ++: Emila URBANCZYK, Annę i Reinholda KAMINSKI, Annę i Antoniego URBANCZYK, Annę i Henryka GIZA, Jana KLYSZCZ, Jerzego GAWLIK, dziadków URBANCZYK, KAMINSKI, PIONTEK, LAMIK.
2. Za ++: ks. Krystiana JURCZYK w 2. rocznicę śmierci, rodziców, siostrę Gabrielę, brata Henryka, bratową Teresę, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za ++: ojca Ryszarda ZIENTEK w kolejną rocznicę śmierci, mamę Hildegardę, rodziców obu stron – o radość życia wiecznego.
4. Do Bożej Opatrzności i Matki Bożej Nieustającej Pomocy z prośbą o dobre wyniki badań i pomyślny przebieg leczenia dla Waldemara.

Czwartek – Dzień powszedni (28 lutego)
6.30    W intencji parafian.
7.00    O całkowity zakaz aborcji, in vitro i eutanazji.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: w intencji dzieci i młodzieży.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: Andrzeja SERGIEJEW w 13. rocznicę śmierci, rodziców Stanisławę i Franciszka KACZMARCZYK, brata Włodzimierza.
2. Za ++: Jacka BAT i Halinę DRÓŻ, ++ z pokrewieństwa.
3. Za + Engelberta PAŹDZIOR o radość życia wiecznego.

Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca. CAŁODZIENNA ADORACJA (1 marca)
6.30    W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
7.00    1. O całkowity zakaz aborcji, in vitro i eutanazji.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji siostry Genowefy z okazji 75. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.30    Rozpoczęcie Wieczystej Adoracji.
    7.30 - Adamowice
9.00 - Suche Łany
10.30 - Mokre Łany
11.00 - Farska Kolonia i Podborzany
12.30 - Nowa Wieś
14.00 - Brzezina i Księży Las
15.30 - Centrum
17.00 - Adoracja ogólna
17.45    Zakończenie Wieczystej Adoracji.
18.00    1. Za ++: Annę AUER, jej męża Józefa, zięcia Michała, 2 synów Wiktora i Adolfa, rodzeństwo obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Alę o radość życia wiecznego w dniu urodzin, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Bożego Miłosierdzia przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdro0wie, Bożą opiekę i Dary Ducha Świętego dla wnuka Alejandro z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz z okazji urodzin Agnieszki i Marii.

Sobota – Pierwsza Sobota Miesiąca (2 marca)
6.30    W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
7.00    1. W intencji czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za + Anielę BĄK w rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosła-wieństwo w rodzinie.
3. Za + Reinharda RYBOL w 1. rocznicę śmierci.
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: rodziców Marię i Antoniego POLAŃSKI, brata Tadeusza, siostrę Janinę, szwagra Jana, ciocię Anielę, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Marię WIECZOREK w 1. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.
3. Za ++: Mariana i Teklę WANAT, Janinę i Bronisława CIPURA, Marię, Kazimierza i Andrzeja NOWICKICH, Annę i Alojzego PECHYTIAK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: Eugeniusza GIBOWICZA w 1. rocznicę śmierci, żonę Adelajdę, rodziców i rodzeństwo obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za + Władysława BYCH w 30. dzień po śmierci.
6. Za + Tadeusza ŻELAZNEGO w 1. rocznicę śmierci.
7. Za ++: męża i ojca Zygmunta PIOSEK, jego rodziców, rodziców Franciszka i Marię MRÓZ, Konrada KANSY, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

VIII Niedziela Zwykła (3 marca)
6.45Niemiecka    Za żyjących i ++ parafian.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++ w 1. rocznicę śmierci: Marię WIECZOREK, Juliana KWAŚNIAK, Piotra WIECZOREK, Stefanię FIRUTA, Danutę BĄK, Krystiana WIECZOREK, Marię MOL, Jana JELONEK, Marka PUDŁOWSKIEGO, Jadwigę ŁYCZEWSKĄ, Renatę SKÓRA, Stefanię WALKOWSKĄ, Kazimierza BŁACHUTA, Józefa SKORUPPA, Joannę GOROL, Barbarę SZAJDA, Georga GLÜCK, Magdalenę KRYSZTALIK, Marię LINDER.
2. Za ++: matkę Kornelę GAZDA w 1. rocznicę śmierci, ojca Józefa, brata Andrzeja, ++ z po-krewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: Alfreda BRYŚ w rocznicę śmierci, żonę Cecylię, Annę i Jerzego JANOCHA, wszystkich ++ z pokrewieństwa BRYŚ-JANOCHA-SKÓRA-BISKUP oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla żyjących członków rodziny.
2. Za ++: Jerzego WOLANY w 23. rocznicę śmierci, żonę Magdalenę, ++ z rodzin WOLANY-HORNIK.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna  1. Za ++: rodziców Różę i Wacława, brata Mirosława, babcię Anastazję, teścia Engelberta, kuzyna Jana, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża, ojca i dziadka Antoniego PRZYBYŁEK, brata Huberta, ojca Teodora, ++ z po-krewieństwa GOLEC-PRZYBYŁEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Annę i Huberta TARLIŃSKI, ojca Gerarda PIERUCH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności i Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marysi z okazji 50. rocznicy urodzin.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jacka BAJOREK z okazji 13. rocznicy urodzin.
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Kazimiery i Sebastiana z okazji kolejnych rocznic urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Mariana TREMBECKIEGO w 4. rocznicę śmierci, jego żonę Anielę, rodziców obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Łukasza z okazji 30. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: Jana FIRUTA, Stefanię FIRUTA, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety TARLIŃSKIEJ z okazji 85. rocznicy urodzin.
15.00    Msza św. chrzcielna.
17.00    Spotkanie z pielgrzymami z Panamy.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: ojca Gerarda GAWLIK, matkę Agnieszkę, brata Norberta, dziadka Karola i Anne NOWAK, Emila i Gertrudę MIEDNER, Markusa PIECZYK, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: mamę Martę MARCHEWKA w 6. rocznicę śmierci, ojca Piotra, ++ z rodziny i pokre-wieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: 6.30-7.30 i 17.30-18.30. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna we wtorki i czwartki w godzinach 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13484790
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2093
8619
37770
13395525
37770
257571
13484790

Twoje IP: 3.235.75.174
Czas: 2020-06-06 06:45:04