Intencje Mszy św. w dniach od 11 do 17 marca 2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 11 DO 17 MARCA 2019

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (11 MARCA)
6.30    Za ++: ojca Tadeusza PARNIEWICZ w kolejną rocznicę śmierci, mamę Barbarę, ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego.
7.00    1. Za ++: Martę GUZ, rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. O całkowity zakaz aborcji, in vitro i eutanazji.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za + Kamila ZWIÓR w 3. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za ++: rodziców Agnieszkę i Jerzego, teściów Martę i Konrada, męża Michała, brata Jana, wszystkich ++ z rodzin STELMACH, MRÓZ, LIPOK i JANOCHA, wszystkich ++ z rodziny SOŁTYSEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Izabeli KASPERCZYK w dniu 50. urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (12 MARCA)
6.30    1. Do Bożego Miłosierdzia przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej o Światło Ducha Świętego i łaskę wiary dla syna.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Józefa KACPERAK (od rodziny MIKLASÓW).
18.00    1. Za ++: ojca i dziadka Ludwika PYTKO, jego żonę Katarzynę, wnuczkę Katarzynę MROWIEC, zięcia Jerzego STRZYŻA i ++ z pokrewieństwa.
2. Za + męża Józefa TKOTZ i rodziców obu stron.
3. Za ++ Krystynę i Waltra WOWK w rocznice urodzin – o radość życia wiecznego.
4. Za + matkę Stefanię POŁAĆ w 10. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.
5. Za + Barbarę PRELE (od kuzynki Adeli z mężem).

ŚRODA – WSPOMNIENIE MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ (13 MARCA)
6.30    W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Stanisławy z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + mamę Annę PELC o radość życia wiecznego i ++ z pokrewieństwa.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta (ministranci).
18.00    1. Za ++: męża Ewalda BEM, syna Andrzeja, rodziców Stefana i Barbarę KUCHARCZYK, teściów Adolfa i Gertrudę BEM, braci, bratowe i szwagrów oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża Pawła WAWRZYNEK, teściów Anielę i Pawła WAWRZYNEK, szwagierkę Wiktorię, matkę Annę NIEPALA, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za ++: Franciszka i Jadwigę KUCHARCZYK, ich rodziców i rodzeństwo.
5. O radość życia wiecznego dla + Maksa KERNBACH w kolejną rocznicę urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krystyny i Dariusza KOWALSKICH.
18.30    RÓŻANIEC FATIMSKI.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI ( 14 MARCA)
6.30    Za żyjących i ++ parafian.
7.00    Za ++: ojca Jana, jego rodziców i rodzeństwo oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: W intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za + Zofię LENIK w kolejną rocznicę śmierci.
2. Za ++: męża Jerzego TWARDOŃ w rocznicę śmierci, rodziców Agnieszkę i Adolfa WENCEL, teściów Agnieszkę i Jana TWARDOŃ, siostrę Edytę KALETKA, Stefanię JANIK, szwagrów Jana i Pawła, Danutę i Janusza ŻOŁĘDŹ, Juliannę i Jerzego MAŃKA, Marię TWARDOŃ, ++ z pokrewieństwa.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Janiny z okazji 90. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za + mamę i babcię Wacławę w 1. rocznicę śmierci.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (15 MARCA)
6.30    Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
7.00    Za ++: rodziców Annę i Piotra PANEK, brata Waltra, poległego brata Wilhelma, męża Pawła KOZIOŁ, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.15    Droga Krzyżowa z wypominkami.
18.00    1. Za ++: męża Jana DRYKA, rodziców obu stron DRYKA-BOR, Teresę PANEK, Józefa BIELA, jego żonę Celinę, siostrę Annę, jej męża Jana, siostrę Dorotę, jej męża Piotra, zięcia Mariana, dziadków, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: ojca Stanisława PAWŁOWSKIEGO, mamę Agnieszkę, brata Mariana, ciocię Reginę, dziadków obu stron, teściów Stanisława i Genowefę, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za ++: męża i ojca Jerzego KAPICA, rodziców Gertrudę i Jana, siostrę Martę, brata Ryszarda oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za + Barbarę PRELE (od kuzynki Adeli z mężem).
20.30    Droga Krzyżowa dla zabieganych.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (16 MARCA)
6.30    Za ++: rodziców Henryka i Katarzynę z okazji 100. rocznicy urodzin i 13. rocznicę śmierci, ciotkę Marię z okazji kolejnej rocznicy śmierci, bratowa Dorotę, teściów Jadwigę i Pawła, dziadków LASOŃCZYK-PIONTEK-PIETRUSZKA-KIERYŚ, ++ z rodziny obu stron, dobrodziejów i darczyńców i dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    Do Miłosierdzia Bożego, Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ducha Świętego, Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, Anioła Stróża i Świętych Patronów z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla żyjących z całej rodziny.
11.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joanny DONAT z okazji 90. rocznicy urodzin.
12.00    Spotkanie ks. bp. Rudolfa PIERSKAŁY ze starszymi i chorymi z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych i błogosławieństwem lourdzkim.
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: rodziców Reginę i Floriana NOGALSKICH, teściów Irenę i Mariana, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: mamę Annę CEDZICH – o radość życia wiecznego, ojca Józefa, syna Tomasza, teściów, dziadków, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: Józefa GŁOWANIA, rodziców Feliksa, Marię i Teodora GAWLIK, braci Walentego, Emila, Jerzego i Jana, siostry Ritę, Łucję i Klarę, szwagrów i szwagierki, teściów, Urszulę POPANDA – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: Katarzynę i Stanisława PAWŁOWSKICH, Wandę i Michała MIKUŁÓW, ++ z rodzin obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++: rodziców Elżbietę i Ryszarda DOMBROWSKI, brata Zygmunta, bratową Beatę, teścia Jerzego GAWLIK, dziadków Gertrudę i Maksymiliana GIENDAŻ, Agnieszkę i Johana DOMBROWSKI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za ++: Krystynę i Gerharda BEREK, Marię i Piotra MALCHEREK, wszystkich ++ z pokrewieństwa.
7. Za ++ Mieczysława i Kazimierę HAWRYŁKO.
8. Za ++: rodziców Feliksa i Annę HARAF, ich syna Leopolda, Edwarda SUSKIEGO, Zofię i Antoniego DZIUBAN – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (17 MARCA)
6.45Niemiecka    Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
7.00    Msza św. w szpitalu z odwiedzinami sal (ks. bp Rudolf PIERSKAŁA).
7.45    Za ++: rodziców Józefę i Dominika BUCHTA, braci Franciszka, Emila i Józefa, siostrę Łucję, szwagrów Huberta i Stefana, bratowa Elfriedę, bratanka Waltra, siostrzeńca Bernarda, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: ojca Huberta w 5. rocznicę śmierci, matkę Urszulę URBAŃCZYK ++ z rodzin URBAŃCZYK, STEINDOR, KALKA i SIODLACZEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Gertrudę i Hermana WITT, szwagra Benedykta, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: Walerię i Józefa ZWIOR, synów Pawła i Alfonsa, 2 córki, Annę i Wincentego JASKUŁA, syna Jana, ++ z rodziny OGAZA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Łukasza MROCHEŃ z okazji 33. rocznicy urodzin.
10.15Rodzinna 1. O radość życia wiecznego dla + męża i ojca Piotra MALACH w 10. rocznicę śmierci, ++ z rodzin MALACH, SZYDŁOWSKICH, HARASYMOWICZ i PLOCH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Marię i Teodora KRUCZEK, męża Waltra, jego rodziców Florentynę i Jana MUSZKIET, siostrę Marię KOZOK, zięcia Herberta SZOPA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża i ojca Wilhelma GAWLIK, rodziców i teściów, ++ z pokrewieństwa GAWLIK-KAŁA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + mamę Renatę BAWOŁ w kolejną rocznicę śmierci, ++ z rodzin BAWOŁ-SIWIEC oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11.30Suma    UROCZYSTA SUMA POD PRZEWODNICTWEM KS. BP. RUDOLFA PIERSKAŁY.
1. W intencji parafian i gości.
2. Za ++: męża i ojca Tadeusza KOWALCZYK w kolejną rocznicę śmierci, jego brata Mariana, teściów Janinę i Franciszka, rodziców Katarzynę i Karola BRONIEWICZ – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Z okazji urodzin Sławomira i jego rodziny z podziękowaniem za wszelkie otrzymane dobro oraz z prośbą o łaskę wiary, zdrowie i Boże błogosławieństwo w pracy i życiu rodzinnym.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ireny z okazji 55. rocznicy urodzin.
4. Za ++: męża, ojca i dziadka Stanisława JARKOWSKIEGO w 5. rocznicę śmierci, rodziców obu stron, siostrę Krystynę, szwagra Antoniego, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej i Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Faustyny z okazji urodzin.
15.00    Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym (spotkanie ks. bp. Rudolfa PIERSKAŁY z grupami parafialnymi).
16.00    Spotkanie ks. bp. Rudolfa PIERSKAŁY z kandydatami do bierzmowania (klasy PSP VI, VII, VIII; PG III).
16.30    Spotkanie ks. bp. Rudolfa PIERSKAŁY ze służbą liturgiczną i Dziećmi Maryi.
17.00    Spotkanie ks. bp. Rudolfa PIERSKAŁY z Parafialną Radą Duszpasterską (na plebanii).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: męża Ryszarda TOMCZYK, rodziców i teściów, dziadków, szwagrów Władysława i Stanisława, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Gabrielę ŚWIST w 5. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. O uzdrowienie dla Zbigniewa.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: 6.30-7.30 i 17.30-18.30. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna we wtorki i czwartki w godzinach 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13485235
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2538
8619
38215
13395525
38215
257571
13485235

Twoje IP: 3.235.75.174
Czas: 2020-06-06 08:33:04