Intencje Mszy św. w dniach od 18 do 24 marca 2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 18 DO 24 MARCA 2019

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI. WIZYTACJA KANONICZNA W NASZEJ PARAFII (18 MARCA)
6.30    Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    Za + Edwarda WÓJTOWICZA (od bratowej Krystyny z córką Renatą).
15.00    Kościół Bożego Ciała. Koronka do Bożego Miłosierdzia z ks. bp. Rudolfem PIERSKAŁĄ.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za + Bogumiła NEPUSTILA – o radość życia wiecznego.
2. Za ++: rodziców Annę i Emila JENDRZEJEK, brata Tadeusza, syna Krzysztofa WASZKIEWICZ.
3. Za ++: Emila PAŹDZIOR w 4. rocznicę śmierci, żonę Irmgardę, braci, rodziców i dusze w czyśćcu cierpiące.
18.00    Księży Las. Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Rudolfa PIERSKAŁY.

WTOREK – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP. WIZYTACJA KANONICZNA W NASZEJ PARAFII (19 MARCA)
6.30    1. Za + Józefa WOLAK.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Józefa z okazji 75. rocznicy urodzin oraz w intencji Urszuli z okazji kolejnej rocznicy urodzin.
2. Za ++: syna Mirosława WOJDA w rocznicę śmierci, rodziców Katarzynę i Pawła, teściów Mariannę i Władysława oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00    Do św. Józefa z prośbą o opiekę i wyjednanie potrzebnych łask dla rodziny Jana.
15.00    DPS. Spotkanie ks. bp. Rudolfa PIERSKAŁY z mieszkańcami i udzielanie Sakramentu chorych z błogo-sławieństwem lourdzkim.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z prośbą o błogosławieństwo, opiekę Matki  Boskiej, wstawiennictwo św. Wawrzyńca i św. Józefa w intencji wszystkich Rzemieślników i Przedsiębiorców w Strzelcach Op., ich rodzin, pracowników z rodzinami, uczniów, emerytów, rencistów oraz za wszystkich zmarłych Rzemieślników i Przedsiębiorców.
2. Za ++: mamę, żonę i babcię Jadwigę w kolejną rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.
3. Za ++: Józefę PIWKO w dniu imienin, jej męża Tadeusza PIWKO, rodziców obu stron – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Annę SKRZYPCZYK w dniu urodzin – o radość życia wiecznego, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
5. Za + Renatę SKÓRA w 1. rocznicę śmierci.
19.00    Szpital: Msza św. odpustowa ku czci św. Józefa.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (20 MARCA)
6.30    1. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    Za ++: rodziców Małgorzatę i Edwarda ŚWIĘTEK, wnuka Bartosza, ich rodziców, krewnych, teściów Emilię i Nikodema FERSTERA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: rodziców Jadwigę i Alojzego MOSZEK, 2 siostry i 2 braci, bratową Antoninę, 4 szwagrów oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Marię i Michała ŻMINKOWSKICH, Stefana i Marię JASKÓŁA, dziadków, rodzeństwo, szwagrów i szwagierki oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Piotra BIEMER o radość życia wiecznego.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (21 MARCA)
6.30    Za + Edwarda WÓJTOWICZA (od Agaty i Roberta WÓJTOWICZÓW).
7.00    1. Za ++: rodziców Jana i Agnieszkę LIPOK, 2 braci i 2 siostry, bratową Marię, rodzeństwo i pokrewieństwo, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Jana i Gertrudę KRAKA, 3 siostry i 2 szwagrów, zięcia Zygfryda, bratową Annę, rodziców chrzestnych, ++ z pokrewieństwa KRAKA-GUZIK.
3. Za + męża i ojca Jana KOFMAN w rocznicę urodzin – o radość życia wiecznego.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jakuba z okazji 12. rocznicy urodzin oraz w intencji rodziny.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: ojca Jakuba BIENKIEWICZ, matkę Marię, brata Eugeniusza, siostrę Helenę, dziadków, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: mamę Zofię PRZYSUCHA w 13. rocznicę śmierci, ojca Bronisława, brata Zbigniewa, ++ z pokrewieństwa obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: Jana SNADNY z okazji urodzin, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Sonii z okazji urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Jej męża.
5. Za + Barbarę PRELE (od rodziny ŚWIERCZYŃSKICH).

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (22 MARCA)
6.30    Za + Edwarda WÓJTOWICZA (od Magdaleny i Krystiana z synem).
7.00    1. Za + Kazimierza BŁAHUTA w 1. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.
2. Za ++: mamę Annę, ojca Kazimierza, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    1. Za + Halinę SOKOLICKĄ, ++ z rodzin SOKOLICKICH i FABIAŃSKICH, Wandę i Andrzeja GROCHMAL oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Józefę SZYŁOBRYT, jej rodziców i rodzeństwo oraz o spokój dusz dla wszystkich ++ z rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo w rodzinach ZIAJA, KUCZERA, DITTRICH, KUREK, NEUMAN i PIETRUSZKA oraz z okazji urodzin Grażyny.
4. Za + Genowefę WOJCIECHOWSKĄ o radość życia wiecznego.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (23 MARCA)
6.30    Za + Edwarda WÓJTOWICZA (od siostry Pelagii z rodziną).
7.00    Za żyjących i ++ parafian.
14.00    Kapliczka w Podborzanach: Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Eryki z okazji 80. rocznicy urodzin oraz  zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie, a także za ++ z rodziny GAWLIK - o radość życia wiecznego.
15.00    W intencji Jana DUDZIEC  z okazji przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego w intencji rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: Mieczysława BUDZANOWSKIEGO, rodziców Jana i Katarzynę, siostrę Janinę i jej córkę Barbarę, brata Stanisława oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: ojca Albina BLASZCZYK, matkę Waleskę, jej siostry Klarę i Amalię, dziadków obu stron, Jana GAWLIK, żony Marię i Annę, Huberta i Rolanda SZNURA, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Józefa i Kornelię WIECZOREK, teściów Józefa i Władysławę WALASEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: syna Dariusza GIEMZA, rodziców obu stron, 3 braci, 2 bratowe, wszystkich ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: rodziców Teodora i Krystynę SKOWRONEK, mamę Erykę KRUPA, Romana SZCZERBIŃSKIEGO, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za + Tomasza ZIEMIŃSKIEGO o radość życia wiecznego (od współpracowników Firmy ALRUNO).
7. Do Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Kevina, Kariny i Elżbiety z okazji urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
8. Za ++: Eugeniusza DROZD, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Częstochowskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Dary Ducha Świętego, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Tomasza STACHURSKIEGO z okazji 18. rocznicy urodzin.
10. Za ++: córkę Gabrielę z okazji urodzin, rodziców Annę i Józefa, teściów Franciszkę i Pawła, chrzestną Katarzynę, 3 szwagierki i 3 szwagrów oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11. Za ++: rodziców Annę i Wilhelma, dziadków obu stron, siostry Martę, Marię i Elżbietę, szwagra Józefa, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa WITT-JAROSZ-WALOSZEK-LIPOK oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
12. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Zbigniewa PASIUT z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
13. O radość życia wiecznego dla ++: Józefa i Marty OSADNIK w kolejne rocznice śmierci, Krystyny GRACA i Bogusławy PODGÓRSKIEJ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
14. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Gabrieli z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (24 MARCA)
6.45Niemiecka    Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    Za ++: rodziców Franciszkę i Antoniego NAJUCH, siostrę Gertrudę, 3 szwagrów, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00Młodzieżowa    Za ++: rodziców Łucję i Jana POLACZEK, brata Bernarda, Józefa WILK, dziadków obu stron, ++ z pokre-wieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

9.00 Msza św. w Księżym Lesie
10.15Rodzinna     1. Za ++: rodziców Janinę i Bronisława STEBNICKICH, Eugeniusza BOLECHAWA, dziadków, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża Feliksa GÓRNIAK, syna Romana, brata Ericha, rodziców i dziadków obu stron, ++ z pokre-wieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Urszulę i Henryka URBANCZYK, wszystkich ++ z pokrewieństwa.
11.30Suma    1. Za żyjących i ++ parafian i gości.
2. Do Boskiej Opatrzności z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie dla dzieci z Zespołem Downa i ich rodzin z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Dominiki z okazji 35. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: mamę Anielę ZBOINA w 2. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego, ++ z rodziny i pokrewieństwa ZBOINA-LECHOWICZ-POLAK-STAROSZCZYK-KOWALSKI-MAZUR oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Leona JAKUBIAK o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka, rodziców i chrzestnych.
6. Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o zdrowie dla ciężko chorej siostry Lidii.
17.15    Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i zmarłych dobrodziejów parafii.
2. O uzdrowienie dla Zbigniewa

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11600568
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2120
4078
33155
11535172
105254
145286
11600568

Twoje IP: 34.228.185.211
Czas: 2019-06-24 12:32:14