Intencje Mszy św. w dniach od 25 do 31 marca 2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 25 DO 31 MARCA 2019

PONIEDZIAŁEK – UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO (25 MARCA)
6.30    Za + Edwarda WÓJTOWICZA (od brata Józefa z rodziną).
7.00    1. Za ++: córkę Bożenę, męża Jana i rodziców, rodzeństwo i pokrewieństwo obu stron  oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Józefę i Władysława, brata Stanisława KASPRZYK, siostrę Władysławę KĄDZIELA – o radość życia wiecznego.
9.00    Za żyjących i ++ parafian i gości.
10.00    Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: córkę Krystynę SZAFRANIEC w 9. rocznicę śmierci, jej ojca Eugeniusza, teściów, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Józefa i Jadwigę SKOP, siostry Klarę i Małgorzatę, braci Teodora i Rudolfa, bratową Elfrydę, 2 szwagrów, ++ z pokrewieństwa SKOP-URBAŃCZYK-WANAT.
3. Za ++: matkę Marię PLOCH z okazji 90. rocznicy urodzin, ojca Ernsta, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
19.00    Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (26 MARCA)
6.30    1. Za + Edwarda WÓJTOWICZ (od Tomasza RUTKI  z rodziną).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).    
7.00    Za ++: Huberta ŚWIĘTEK, rodziców i rodzeństwo.
18.00    1. Za + męża i ojca Bernarda WILK, ++ rodziców Magdalenę i Leona WILK, matkę Łucję MICHALSKĄ, szwagra Aleksandra HAJDUK, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Annę i Jana TROJAN, siostrę Annę, szwagra, ++ z pokrewieństwa z obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ Gertrudę SKOPP z okazji urodzin, Wilhelma, ++ z rodzin SKOPP, KUCHARCZYK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Zdzisława BĄK w 30. dzień po śmierci, ++ rodziców Antoninę i Antoniego BĄK oraz siostry Emilię i Stanisławę, ++ z rodziny.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (27 MARCA)
6.30    W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00 1. Za ++ mamę Adelajdę w rocznicę urodzin, ojca Rajnholda, ++ dziadków Albinę i Piotra, Marię i Jana, ++ z rodziny i pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Pawła z okazji 86. rocznicy urodzin, także o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie oraz za ++ z rodziny i pokrewieństwa.
16.30 Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta (Caritas i Koło Radio Maryja).
18.00    1. Za + Edwarda WÓJTOWICZA (od WÓJTOWICZÓW z Jaworzna).
2. Za ++ rodziców Jadwigę i Edwarda ŁUNIEWSKICH, Walerię i Józefa KOGUT, siostry Helenę i Marię, braci Edwarda i Władysława, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławień-stwo w rodzinach KOGUT i KRZYŻOWSKICH.
3. Za + Piotra BIEMER o radość życia wiecznego.
4. Za + Edmunda BRNIAK o radość życia wiecznego, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (28 MARCA)
6.30    Za + Edwarda WÓJTOWICZA (od rodziny WOJNAROWSKICH).
7.00    1. Za ++: ojca Michała SZKLARZ, mamę Józefę, męża Stanisława, synową Brygidę, braci Michała i Antoniego, dziadków obu stron oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Wiktora PAJDIOWSKIEGO, jego rodziców i rodzeństwo.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za dzieci i młodzież naszej parafii.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za + Marię BANASZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach BANASZ, MIKOLASCHEK, GROBOSZ.
2. Za + Barbarę PRELE (od rodzin ŚWIERCZYŃSKICH i KORDUSÓW).
3. Za + Pawła LIPOK o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (29 MARCA)
6.30    Za + Edwarda WÓJTOWICZA (od brata Jana).
7.00    1. Za ++ mamę Anielę w 7. rocznicę śmierci, ojca Antoniego, dziadków obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwo oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji ks. proboszcza prał. Rudolfa z okazji 57. rocznicy urodzin oraz o Boże błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej (od Franciszkańskiego Zakonu Świeckich).
17.15    Droga Krzyżowa
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji ks. proboszcza prał. Rudolfa z okazji 57. rocznicy urodzin oraz o Boże błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej.
2. Za ++: Ryszarda KOPREK, żonę Marię, ++ rodziców, teściów i braci oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji ks. proboszcza prał. Rudolfa z okazji 57. rocznicy urodzin oraz o Boże błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej (od pewnej rodziny).
4. Za ++ mamusię Olgę w rocznicę urodzin, ojca Kazimierza, brata Zygmunta, bratową Marię
i dziadków z obu stron, + męża Antoniego, teściów Karola i Jadwigę, szwagrów Wacława, Czesława, szwagierkę Teresę i ++ z rodziny DUBICKICH o radość życia wiecznego.
5. W intencji właścicieli oraz żyjących i ++ pracowników Firmy KAPICA, prosząc o Światło Ducha Świętego oraz łaskę życia wiecznego.
20.30    Droga Krzyżowa dla zabieganych.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (30 MARCA)
6.30    Za + Edwarda WÓJTOWICZA (od Małgorzaty, Barbary, Iwony, Agnieszki i Pawła).
7.00    1. Za ++ Martę i Agnieszkę POTEMPA, dziadków i wujka Pawła.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Piotra SCHNURA z okazji urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie i pracy.
13.00 Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Franciszka ŻELEŹNY z okazji przyjęcia sakramentu chrztu św., oraz w intencji rodziców i chrzestnych.
14.00 Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Józefy i Edwarda RASZKA z okazji 60. rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny.
15.00 Za wstawiennictwem Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Franciszka RZEŹNICZEK o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla dziecka, rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Do Ducha Świętego o wszelkie potrzebne łaski dla o. Krystiana i o. Jozafata oraz w intencji misji parafialnych.
2. Za ++: męża Norberta GLOMB, teściów Emilię i Stefana GLOMB, rodziców Antoninę i Augusta KRUCZEK, ++     z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
3. Za ++: rodziców Elżbietę i Alojzego ŻMUDA, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron oraz o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za + Tomasza ZIEMIŃSKIEGO o radość życia wiecznego (od współpracowników z Firmy ALRUNO).
5. O uzdrowienie dla Zbigniewa.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE (31 MARCA)
6.45Niemiecka    Za żyjących i ++ parafian.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Weroniki z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00Młodzieżowa 1. Za + męża i ojca Wiktora RAJ, rodziców RAJ i NIEBOJ, siostrę Krystynę, brata Wilhelma, bratowe Łucję i Erykę, szwagrów i szwagierki, rodziców i teściów Annę i Józefa BROŻYŃSKICH, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jana z okazji 55. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ rodziców Urszulę i Wilhelma MRÓZ, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00 Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna 1. Za ++ rodziców Edytę i Jana KALETKA, teścia Franciszka, chrzestną Stefanię, siostrzeńca Marcina, szwagierkę Sylwię, dziadków z obu stron o radość życia wiecznego, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + męża i ojca Jana SOBCZYK, w 5. rocznicę śmierci, rodziców Mariana i Zofię SOBCZYK, Annę i Władysława PUSZCZYŃSKICH, szwagra Ryszarda, bratową Krystynę, dziadków i krewnych z obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11.30Suma    1. Za ++ rodziców Albinę i Michała WODARZ, męża Mariana, teściów Stanisława i Marię HOROSZCZAK, siostry Katarzynę i Hildegardę, szwagrów Franciszka i Eugeniusza oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Matyldę HALICKĄ, ++ z pokrewieństwa HALICKI, SKLORZ, KULPOK i BEMBENEK.
3. Za + męża Stanisława KOWALCZYKIEWICZ, ++ z rodziny KOWALCZYKIEWICZ i WRÓBLEWSKICH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za wstawiennictwem Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Miłosza IMBIOROWICZ o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka, rodziców i chrzestnych.
5. Za + Annę GIERADKA w 10. rocznicę śmierci, męża Jerzego, rodziców obu stron i wszystkich ++ z rodziny SZYBALSKICH i GIERADKA.
[Do modlitwy wiernych: w intencji rocznego dziecka Leona GLINKA o zdrowie i Boże bło-gosławieństwo dla dziecka i całej rodziny.]
17.15    Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
2. Za ++ rodziców Zenobiusza i Zofię, Janinę i Józefa oraz córkę Małgosię.
3. O uzdrowienie dla Zbigniewa.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12016818
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1135
5450
14929
11968490
84323
143313
12016818

Twoje IP: 35.171.146.16
Czas: 2019-09-19 06:53:39