Intencje Mszy św. w dniach od 8 do 14 kwietnia 2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 8 DO 14 KWIETNIA 2019

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI  (8 KWIETNIA)
6.30    Za + Edwarda WÓJTOWICZA (od brata Mariana z Ropczyc z rodziną).
7.00    Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: mamę Kazimierę CZARNECKĄ w kolejną rocznicę śmierci, ojca Tadeusza, brata Czesława, jego żonę Marię, teściów Stefanię i Antoniego, ++ z rodziny  oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: córkę Małgosię, rodziców Zofię i Zenobiusza, Janinę i Józefa.
3. Za + Pawła LIPOK o radość życia wiecznego (od Koła Przyjaciół Radia Maryja)
4. Do Boskiej Opatrzności o zdrowie i pomyślny przebieg leczenia w intencji Adriana oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (9 KWIETNIA)
6.30    W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    Za + Edwarda WÓJTOWICZA (od siostry Janki WOJNAROWSKIEJ)
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anety i Piotra z okazji 1. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Marię i Ludwika KLIBER, dziadków obu stron, ciocię Jadwigę, Annę i Franciszkę, wujków Pawła, Henryka i Emila oraz ++ z pokrewieństwa KLIBER-BRONDER.
3. O beatyfikację siostry Róży NIEWĘGŁOWSKIEJ i za wszystkich proszących Ją o wsparcie do Boga.
4. O uzdrowienie dla Piotra.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (10 KWIETNIA)
6.30  1. Za + Dariusza MZYK o radość życia wiecznego.
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    Za + babcię Helenę MRÓZ, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.00    Pogrzeb Śp. Janusza KOWALCZYKA.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszego Miasta (Marianki).
18.00    1. Za ++ rodziców Urszulę i Henryka URBANCZYK i wszystkich ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++: męża i ojca Bronisława JANEK, teściową Bertę JANEK, rodziców Łucję i Józefa WILCZEK, siostrę Teresę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Henryka KOLBERG

CZWARTEK - DZIEŃ POWSZEDNI (11 KWIETNIA)
6.30    Za + Edwarda WÓJTOWICZA (od Artura CIEŚLA z rodziną)
7.00    1. Za + Henryka SZAJDAK w 1. rocznicę śmierci.
2. Za + Pawła LIPOK o radość życia wiecznego (od pracowników Urzędu Miejskiego).
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za ++: Gerharda STENCEL, jego żonę Helenę, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za + męża Leonarda MROZEK w kolejną rocznicę urodzin, ++ z rodzin MROZEK i SMANDZICH.
2. Za ++: Barbarę CZUBAK w kolejną rocznicę śmierci, rodziców obu stron i rodzeństwo.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jerzego z okazji 70. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
4. Za ++: męża Henryka SZAJDAK, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (12 KWIETNIA)
6.30    Do Bożego Miłosierdzia przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej o Światło Ducha Świętego i łaskę wiary dla syna.
7.00    1. Za ++: Jana PATEROK, jego rodziców Józefa i Florentynę, teściów Różę i Wiktora GUZDEK, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Róży MICHALSKIEJ z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.15    Droga Krzyżowa z wypominkami.
18.00    1. Za + Michała PRUS w 7. rocznicę śmierci, ++ z rodzin PRUS i SOLAR, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: mamę Zofię MASTERNAK w 32. rocznicę śmierci, ojca Wincentego, dziadków obu stron KUCHNIAKÓW i MA-STERNAKÓW, szwagrów Feliksa i Stanisława, teściów, szwagierkę Stasię oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: córkę Aleksandrę, żonę Reginę, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. O radość życia wiecznego dla ++: mamy Gertrud w 4. rocznicę śmierci, ojca Paula oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
20.30    Droga Krzyżowa dla zabieganych.

SOBOTA – WSPOMNIENIE MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ (13 KWIETNIA)
6.30    Za + Edwarda WÓJTOWICZA (od siostry Marii z rodziną).
7.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anieli z okazji 90. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: męża, ojca, dziadka i pradziadka Franciszka PAWLUS w 13. rocznicę śmierci, syna Mieczysława, ++ z rodzin PAWLUS, SROKA, TREPISOR, Antoniego KUCULAK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Marię MANOWSKĄ w 2. rocznicę śmierci, brata Tadeusza, siostrę Józefę, szwagrów Tadeusza i Wiesława, rodziców obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża, ojca i dziadka Manfreda NOCOŃ w 1. rocznicę śmierci - o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Barbary i Norberta z okazji 25. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++: ojca Krzysztofa ŚWITLIŃSKIEGO w 10. rocznicę śmierci i mamę Elżbietę.
6. Za + męża i ojca Antoniego TERCHA w 1. rocznicę śmierci - o radość życia wiecznego.
7. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny i w intencji Panu Bogu wiadomej.
8. Za ++: żonę Agnes LASONCZYK, rodziców i teściów - o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9. Za ++: Jadwigę WITOŃ z okazji urodzin, siostrę Marię, rodziców, Gerharda i Amalię STACH, córki Gabrielę i Dorotę, męża Klausa i dusze w czyśćcu cierpiące.
18.30    RÓŻANIEC FATIMSKI.

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ (14 KWIETNIA)
6.45Niemiecka    Za + Dorotę KAŁUŻA  o radość życia wiecznego.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia w intencji Szczepana WOJDYŁA z okazji 70. rocznicy urodzin.
9.00Młodzieżowa  1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Grażyny WALCZAK z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Kingę PATER, rodziców Annę i Władysława, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: mamę Teresę, ojca Władysława, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Romana z okazji 50. rocznicy urodzin.
5. W podziękowaniu Matce Bożej Częstochowskiej za otrzymane dary oraz pomyślną obronę rozprawy doktorskiej, z prośbą o siłę, wytrwałość oraz Dary Ducha Świętego w dalszej drodze naukowej w intencji Rafała oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00 Msza św. w Księżym Lesie
10.15Rodzinna 1. Za ++: Genowefę GUZ, męża Alfonsa, syna Helmuta, Elżbietę i Pawła KASZTAN, Huberta, ++ z rodzin GUZ i LIZON oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Jana BRZESZCZA o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka i całej rodziny, w szczególności dla Bartosza i Moniki z okazji urodzin.
3. Za + Jadwigę PORADA.
4. Za ++: rodziców Jana i Marię MUSKAŁA, braci i siostry, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
11.30Suma    1. Za ++: Rudolfa WAWRZYŃCZYK w 40. rocznicę śmierci, jego żonę Marię w 15. rocznicę śmierci, Teresę i Henryka WAWRZYŃCZYK, ks. Krystiana JURCZYK, Gabrielę SKROBOCZ, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Wiktora PASIAK o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka, rodziców chrzestnych i całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joanny JĘDRYKA z okazji 50. rocznicy urodzin.
4. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Stanisławy KOZOŁUP z okazji 75. rocznicy urodzin, w intencji Janiny SZULC z okazji 95. rocznicy urodzin i w intencji Stanisławy NOWAK  z okazji 70. rocznicy urodzin (od Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich).
17.15    Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
Za żyjących i ++ parafian
19.00    Droga Krzyżowa ulicami miasta.

PLAN SPOWIEDZI PRZEDŚWIĄTECZNEJ


NIEDZIELA PALMOWA, 14  KWIETNIA    W CZASIE KAŻDEJ MSZY ŚW.
WIELKI PONIEDZIAŁEK, 15 KWIETNIA    6.30-10.00    17.00-19.00
WIELKI WTOREK, 16 KWIETNIA    6.30-10.00    17.00-19.00
WIELKA ŚRODA, 17 KWIETNIA    6.30-10.00    17.00-19.00
WIELKI CZWARTEK, 18 KWIETNIA    6.00-10.00    15.00-17.45
WIELKI PIĄTEK, 19 KWIETNIA    6.00-10.00    15.00-17.45
WIELKA SOBOTA, 20 KWIETNIA    6.00-10.00    15.00-16.00

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12028550
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1993
6484
26661
11968490
96055
143313
12028550

Twoje IP: 18.206.48.142
Czas: 2019-09-21 09:42:50