Intencje Mszy św. w dniach od 22 do 28 kwietnia 2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 22 DO 28 KWIETNIA 2019

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY (22 KWIETNIA)
6.45Niemiecka     Za żyjących i ++ parafian.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    Za ++: rodziców Emilię i Jana KOPTON, braci Wincentego i Ewalda, szwagrów Gerharda i Edwarda, bratanka Zygmunta, wszystkich ++ z pokrewieństwa KOPTON-PYKA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7.45     Msza św. w DPS.
9.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo z okazji 51., 18. i 6. rocznicy urodzin oraz o Dary Ducha Świętego i szczęśliwe rozwiązanie trudnej sprawy.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Dary Ducha Świętego w intencji Moniki i Bernarda KOZIOŁEK z okazji 40. rocznicy ślubu i o Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: Agnieszkę i Alberta PALUS, Józefa CZAJA , Franciszkę i Teodora KANIA, wszystkich ++ z pokrewieństwa.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Małgorzaty z okazji 20. rocznicy urodzin.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15    1. Za ++ rodziców Hildegardę i Gerarda SUS, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności i Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Antoniny LECH o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla dziecka, babci Ewy z okazji urodzin oraz w intencji całej rodziny.
3. W intencji Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
11.30    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Emilii i Pawła z okazji 50. rocznicy ślubu, w intencji wnuczki Doroty z okazji 18. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: brata Jerzego w 1. rocznicę śmierci, rodziców Mariannę i Antoniego, teścia Stanisława, szwagra Zdzisława, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Barbary WIECZOREK z okazji 70. rocznicy urodzin i w intencji Małgorzaty WIECZOREK z okazji 45. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. W intencji Wojciecha w rocznicę urodzin z podziękowaniem za dotychczasowe łaski i przez wstawiennictwo św. Wojciecha z prośbą o Boże błogosławieństwo.
5. Za ++: Zygmunta KMIOTEK, rodziców Janinę i Albina KMIOTEK, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
18.00    Za ++ dziadków Wiktorię i Jana oraz Wiktorię i Pawła.                                                 

WTOREK W OKTAWIE WIELKANOCY (23 KWIETNIA)
6.30    1. Za ++: rodziców Marię i Władysława, 2 siostry i 2 szwagrów, brata i bratową oraz ++ z pokrewieństwa.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Jasnogórskiej i św. Jana Pawła II dziękując za zdrowie i otrzymane łaski i prosząc o dalsze zdrowie i nieustanną opiekę dla mamy Cecylii w kolejną rocznicę urodzin.
2. Za ++: męża Stanisława, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Katarzynę i Wojciecha ROMANOWICZ, bratową Lidię, bratanicę Beatę, męża Mieczysława i syna Marka, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
13.30    Do Bożej Opatrzności w intencji Kornelii i Achima LAZAREK z okazji 25. rocznicy zawarcia Sakramentu Małżeństwa.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Margot i Michała z okazji 40. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Halinę i Ludwika BABCZYK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Wojciecha i jego rodziny.
3. Za ++: ojca i dziadka Tomasza MANIA, brata Jana - o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: rodziców Waleskę i Tomasza BARON, 2 siostry i 4 braci, 2 bratowe i 4 szwagrów oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: ojca i męża Mieczysława WANAT, jego rodziców Marię i Antoniego, brata Mariana, szwagrów Jana, Adama i Mieczysława, rodziców Leontynę i Kazimierza LIS, siostrę Marię, braci Jana i Henryka, bratową Jadwigę oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

ŚRODA W OKTAWIE WIELKANOCY (24 KWIETNIA)
6.30    1. Za ++ Stefana i Stefanię LUBIECKICH, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za ++ Jadwigę i Wilhelma NOPARLIK, ++ z pokrewieństwa - o radość życia wiecznego.
2. Za ++ z rodzin FRANK i JURKIEWICZ.
3. Za ++: Antoniego i Jadwigę PRZYBYŁA, Ryszarda HOWOŃ i 2 żony, 3 synów i 2 córki, synową Emilię i zięcia Pawła, Joachima HAJDUK i Sylwię BANAŚ.
13.00     ŚLUB KONKORDATOWY: Patryk SOBEK - Monika PILARSKA.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego.
18.00    1. Za ++: męża i ojca Stanisława PIONTEK, rodziców i rodzeństwo, wszystkich ++ z rodzin PIONTEK, JARZĄBEK, DUDEK i KRZYKAWSKICH oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: męża Czesława FUDALA, jego rodziców Marcelę i Jakuba, brata Jana i bratową Mariannę oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++ męża Stanisława OLSZEWSKIEGO w kolejną rocznicę śmierci, wszystkich ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: rodziców, siostrę Helenę, braci Jana, Stanisława i Henryka, synów Jerzego i Waldemara, wszystkich ++ z pokrewieństwa.
5. Za ++ ciocię i wujka Klarę i Alfonsa NOWARA, ++ z rodzin SÓWKA i NOWARA.

CZWARTEK W OKTAWIE WIELKANOCY (25 KWIETNIA)
6.15    MSZA ŚW. KU CZCI ŚW. MARKA O DOBRĄ POGODĘ I URODZAJE.
7.00    1. Za ++: teścia Gisberta, teściową Teresę, rodziców Jana i Elżbietę CIOŁEK, ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++: Genowefę WOŁOCHOWICZ oraz Henryka i Leona WOŁOCHOWICZ.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Magdaleny i Aleksandra z okazji urodzin.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marka z okazji 60. rocznicy urodzin i imienin oraz w intencji Mateusza i Kasi o pomyślny przebieg ciąży i szczęśliwe rozwiązanie.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jana oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Marię GOLEC, jej męża Józefa, rodziców Annę i Augustyna, teściów Adelajdę i Sylwestra, Mariana LABISZ, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Marię i Waltra KINEL, teściów Helenę i Leonarda GAWŁOWSKICH, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++ z rodzin HENKEL, WALOSZEK, DUDA i ZWAKA.
5. Za ++: męża Alojzego JAWNIAK w 20. rocznicę śmierci, syna Marka w 4. rocznicę śmierci - o radość życia wiecznego, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
19.00    Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju.

PIĄTEK W OKTAWIE WIELKANOCY (26 KWIETNIA)
6.30    Za ++: rodziców Pawła i Anastazję SOLGA, Pawła i Bertę DUDA, braci Józefa i Emila, siostrę Adelajdę, dziadków obu stron, bratową Łucję, szwagrów Herberta i Ewalda, dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Janiny i Józefa z okazji 39. rocznicy ślubu.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Cecylii z okazji 80. rocznicy urodzin, w intencji Bernarda z okazji 50. rocznicy urodzin i w intencji Kamila z okazji 14. urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: teściową Elżbietę JANCZURA w rocznicę śmierci, teścia Władysława, męża Henryka, ojca Pawła PRADELLA, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
18.00    1. Za ++: męża Mariana DUSIŃSKIEGO w 5. rocznicę śmierci, rodziców Antoninę i Bronisława KOŁODZIEJCZYK, Mariannę i Antoniego DUSIŃSKICH, siostrzeńca Andrzeja, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: teściów Helenę i Edwarda GUZ, ojca Norberta, bratową Renatę, ++ z pokrewieństwa.
3. Za ++: Annę i Teofila WACŁAWCZYK, Agnieszkę, rodziców Marię i Pawła WILCZEK, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: Tadeusza LACKI, Edwarda, Mieczysława i Władysława MUCHA, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krystyny i Henryka z okazji 50. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
6. W intencji właścicieli oraz  żyjących i ++ pracowników Firmy KAPICA, prosząc o Światło Ducha Świętego oraz łaskę życia wiecznego.

SOBOTA W OKTAWIE WIELKANOCY (27 KWIETNIA)
6.30    1. Za + Edwarda Wójtowicza (od szwagra Piotra JONIEC z rodziną).
2. Za + Zenobię BOCHNIAK w rocznicę śmierci, ++ z rodziny - o radość życia wiecznego.
7.00    Za ++: Renatę BUK-KOSYTORZ, rodziców, rodzeństwo i pokrewieństwo BUK-WABNITZ.
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1.  Za ++: Tadeusza PIWKO w rocznicę śmierci i jego żonę Józefę PIWKO, rodziców obu stron – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: męża Adama BUKOWSKIEGO, syna Janusza, rodziców obu stron, braci i siostry, szwagrów, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. O radość życia wiecznego dla ++: Bronisławy, Franciszka i Zdzisława STRUGAŁA, Marianny i Juliana SZWEJ, Agnieszki i Janiny GRZYBEK, Hildegardy MISZ, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Michała SOSNOWSKIEGO w 1. rocznicę śmierci, ++ z rodzin SOSNOWSKICH i GŁABA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za + siostrzenicę Annę o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
6. Za + wujka Jerzego MANIA w 1. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.
7. Za ++: Józefa PIETROWSKIEGO, rodziców i teściów, ++ z rodzin PIETROWSKICH, GAJDA, JAŃCZUK, ĆWIELONG i TOPOLSKICH oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
8. Za + ojca Waldemara BICZ w 3. rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9. Za ++: rodziców Łucję i Alfreda KACHEL, dziadków i wszystkich ++ z dalszej rodziny.
10. O radość życia wiecznego dla ++: syna Andrzeja, rodziców Gertrudy i Konrada, braci Kurta i Józefa WRÓBEL, teściów Róży i Pawła SMOLAREK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11. Za ++: męża i ojca Kazimierza SKWARA w kolejną rocznicę urodzin – o radość życia wiecznego, rodziców i teściów, brata Jerzego, szwagra Edmunda oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
12. za + Karola MUTZ w 2. rocznicę śmierci, ++ z rodzin MUTZ, SOŁGA i HUTNIK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
13. Za ++: z rodzin JURETKO, PISZCZELOK i ŚWIERCZEK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (28 KWIETNIA)
6.45Niemiecka    Za żyjących i ++ parafian i gości.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    Za + mamę Jadwigę TUREWICZ o radość życia wiecznego.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: rodziców Martę i Huberta GOLEC, Urszulę i Huberta URBANCZYK, brata Józefa, ++ z pokrewieństwa RAIN-WRZECIONO oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: syna Klaudiusza w kolejną rocznicę śmierci, żonę Łucję, zięcia Bernarda, rodziców i teściów, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: Cecylię BRYŚ w ocznicę śmierci, męża Alfreda, Annę i Jerzego JANOCHA, wszystkich ++ z pokrewieństwa BRYŚ-JANOCHA-SKÓRA-BISKUP oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Faustyny, św. Jana Pawła II i bł. Ks. Michała SOPOĆKO dziękczynno-błagalna w intencji rodzin Andrzeja, Piotra i Anny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna     1. Do matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla synowej Marzeny i syna Tomasza z okazji 35-tych rocznic urodzin oraz o opiekę Anioła Stróża dla ich dzieci.
2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie ciała i duszy dla Ewy i Stanisława.
3. Za ++: męża Jana KOZOŁUP, synową Urszulę, zięcia Józefa, braci Mariana i Mieczysława, szwagrów Mieczysława i Adama, teściów Franciszkę i Ignacego, rodziców Marię i Antoniego WANAT, Ewalda PRUSKO, ++ z pokrewieństwa KOZOŁUP-WANAT.
4. Do Anioła Stróża o Boże błogosławieństwo dla rocznego dziecka Karola KUŚ oraz w intencji rodziców, chrzestnych i całej rodziny
11.30Suma    1. Za ++: Marię PASIONEK, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Weroniki i Gerarda KLEMAN Z okazji 50. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Antoniego TERCHA w kolejną rocznicę urodzin, ++ z rodziny i pokrewieństwa – o radość życia wiecznego.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Jadwigi z okazji 18. rocznicy urodzin.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie
i Boże błogosławieństwo w intencji Edwarda MACIOŁEK z okazji 80. rocznicy urodzin, o potrzebne łaski dla całej rodziny oraz za ++: rodziców, rodzeństwo i pokrewieństwo obu stron.
17.00    Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Iwony z okazji 22. rocznicy urodzin.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12782533
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5253
4378
9631
12743484
76207
167057
12782533

Twoje IP: 18.206.194.161
Czas: 2020-02-18 20:22:41