Intencje Mszy św. w dniach od 6 do 12 maja 2019

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św. w dniach od 6 do 12 maja 2019

Poniedziałek - Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba (6 maja)
6.30     1. Za + Pawła WYRWICH (8).
2. Za + Edwarda WÓJTOWICZA (od rodziny MROZOWSKICH).
7.00    1. Za ++: matkę Annę TIL w 6. rocznicę śmierci, ojca Alfreda, teścia Józefa GARDAS, siostrę i brata, ++ z pokrewieństwa TIL-MOJ-GARDAS-GERUS.
2. Za ++: rodziców Emilię i Benedykta PRZYBYŁA, 2 braci Waltra i Henryka, ++ z pokrewieństwa PRZYBYŁA-HUDZIK.
3. Za + siostrę Dorotę WILCZEK (8).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za + żonę Renatę (6).
2. Za + mamę Genowefę WOJCIECHOWSKĄ (6).
3. Do Serca Pana Jezusa o rozwiązanie trudnych spraw rodzinnych w pewnej intencji.
4. za ++: siostrę Klarę RABUS, jej rodziców, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: rodziców Krystynę i Pawła GAWLIK, syna Huberta, Marię GAWLIK – o radość życia qawiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
18.30    Nabożeństwo majowe.

Wtorek – Dzień powszedni (7 maja)
6.30    1. Za + Pawła WYRWICH (9).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za + siostrę Dorotę WILCZEK (9).
2. Za ++: Annę i Pawła KACZMARCZYK, rodziców i rodzeństwo obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
18.00    1. Za ++: ojca Waltra BRYSZ, mamę Lidię, brata Winfryda, teściów Piotra i Marię CEBULA, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + żonę Renatę (7).
3. Za + mamę Genowefę WOJCIECHOWSKĄ (7).
18.30    Nabożeństwo majowe.

Środa - UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, patrona Polski (8 maja)
6.30    1. Za ++: męża Stanisława, rodziców obu stron, siostrę i Antoniego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za + Pawła WYRWICH (10).
2. Za + siostrę Dorotę WILCZEK (10).
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego (Franciszkański Zakon Świeckich).
18.00    1. Za ++: męża Tadeusza SZOBER, rodziców Ewę i Marcina, teściów Józefę i Wawrzyńca, brata Antoniego, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: ojca Kazimierza NOWICKIEGO w 1. rocznicę śmierci, mamę Marię NOWICKĄ, brata Andrzeja, dziadków Teklę i Mariana WANAT, Marię i Ludwika NOWICKICH, Janinę i Bronisława CIPURA, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + żonę Renatę (8).
4. Za + mamę Genowefę WOJCIECHOWSKĄ (8).
18.30    Nabożeństwo majowe.

Czwartek – Dzień powszedni (9 maja)
6.30    Za + Pawła WYRWICH (11).
7.00    1. Za + siostrę Dorotę WILCZEK (11).
2. Za ++: Jadwigę, Franciszka i Marię PATEROK.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: W intencji dzieci, które przystąpią w niedzielę do I Komunii Świętej i ich rodziców i bliskich.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: Emila URBANCZYK, Annę i Reinholda KAMINSKI, Annę i Antoniego URBANCZYK, Annę i Henryka GIZA, Jana KLYSZCZ, Jerzego GAWLIK, dziadków URBANCZYK-KAMINSKI-PIONTEK-LAMIK.
2. Za + żonę Renatę (9).
3. Za + mamę Genowefę WOJCIECHOWSKĄ (9).
4. Za ++: rodziców Marię i Rudolfa WAWRZYŃCZYK, brata ks. Krystiana, brata Henryka z żoną Teresą, siostrę Gabrielę, ++ z pokrewieństwa.
18.30    Nabożeństwo majowe.

Piątek – Dzień powszedni (10 maja)
6.30    Za + Pawła WYRWICH (12).
7.00    1. Za + siostrę Dorotę WILCZEK (12).
2. Za ++: Jadwigę, Franciszka i Marię PATEROK.
3. Do Serca Pana Jezusa o rozwiązanie trudnej sprawy rodzinnej w pewnej intencji.
18.00    1. Za + żonę Renatę (10).
2. Za + mamę Genowefę WOJCIECHOWSKĄ (10).
3. Za ++: rodziców Łucję i Pawła STRZELCZYK, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
18.30    Nabożeństwo majowe.

Sobota – Dzień powszedni (11 maja)
6.30    Za + Marię PENCKO i wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Za ++: męża Henryka PATEROK, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa GRACA, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Pawła WYRWICH (13).
3. Za + siostrę Dorotę WILCZEK (13).
15.00    Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Wojciecha CHOWANIEC, w intencji rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
15.00    Msza św. w DPS.
17.30    Nabożeństwo majowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1.  Za ++: rodziców Annę i Henryka DONAT, syna Joachima, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Józefa i Kornelię WIECZOREK, teściów Józefa i Władysławę WALASEK, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za +++ żonę Rutę KANDORA, rodziców i teściów, brata Norberta, szwagra Henryka.
4. Za ++: żonę, matkę i babcię Ewę LEŚKÓW-KUŚNIERKIEWICZ, rodziców obu stron, jej brata Andrzeja i szwagra Wojciecha, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: rodziców obu stron, męża Jana SNADNY, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
6. Za + żonę Renatę (11).
7. Za + mamę Genowefę WOJCIECHOWSKĄ (11).
8. Za ++: męża Piotra ZDYBEL, rodziców Zofię i Ignacego GARBAS, Helenę, Jadwigę i Franciszka WACŁAWCZYK, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny ZDYBEL.
9. Za ++: syna Marka w 20. rocznicę śmierci, jego żonę Sylwię, męża Józefa, zięcia Darka, ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
10. Za ++: męża Mariana PALIWODA w 6. rocznicę śmierci, jego ojca, rodziców i dziadków, dusze w czyśćcu cierpiące oraz przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11. O radość życia wiecznego dla ++: męża i ojca Stefana WYSOCKIEGO, jego rodziców Pelagię i Jana, teściów Stanisławę i Michała, wnuka Jarosława, ++ z rodzin PÓŁKA, DOMEREDZKICH i WÓJCIK.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA. UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ (12 maja)
6.45Niemiecka    Za ++: rodziców Jadwigę i Wilhelma OLBRICH, Ludwinę ULBRICH, siostrę Mariannę PIECHACZEK, szwagra Wiktora GAWLIK, wszystkich ++ z pokrewieństwa OLBRICH-URBAŃCZYK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. O radość życia wiecznego dla ++: babci Bolesławy JURKOWSKIEJ, jej męża Bronisława, córek Jadwigi i Henryki, syna Kazimierza, ++ z rodzin JURKOWSKICH i WASZCZUKÓW.
2. Do Bożego Miłosierdzia przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej o Światło Ducha Świętego i łaskę wiary dla syna.
3. Za ++: Martę PETZKA, męża Ericha, rodziców obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: rodziców Józefa i Józefę WITOSÓW, brata Józefa, prawnuczkę Weronikę, teściów Stanisławę, Teresę i Władysława KOFMANÓW, brata Ryszarda, żonę Jadwigę, siostrę Teresę i jej męża Jana w 1. rocznice śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety oraz za + męża i ojca Józefa.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Bernarda z okazji urodzin.
4. Za + Pawła WYRWICH (14).
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna     UROCZYSTOŚC I KOMUNII ŚWIĘTEJ.
1. W intencji dzieci przystępujących do I Komunii Świętej, ich bliskich i gości.
2. Za + Sebastiana MAŃCZYK w 4. Rocznicę śmierci oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + siostrę Dorotę WILCZEK (14).
4. W intencji Mirosława ROCHECKIEGO z okazji 40. rocznicy urodzin z podziękowaniem za dar życia, otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie, opieke Matki Bożej i św. Antoniego oraz o potrzebne łaski na dalsze lata życia.
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Stanisławy z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Wiktorię WAWRZYNEK z okazji rocznicy urodzin – o radość życia wiecznego.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Mieczysława POPIELA z okazji 80. rocznicy urodzin, w intencji Rozalii z okazji 75. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Tomasza BAJOREK z okazji 45. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
15.00    Nabożeństwo majowe dla dzieci pierwszokomunijnych i ich najbliższych.
17.30    Nabożeństwo majowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian i gości.
2. Za ++: Za ++: Katarzynę FRACZAK, mężów Jana i Józefa, rodziców i dziadków, syna Władysława, zięciów Ryszarda i Stanisława, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + żonę Renatę (12).
4. Za ++: Adama BOROWSKIEGO, jego rodziców i ++ z pokrewieństwa.
5. Za + mamę Genowefę WOJCIECHOWSKĄ (12).
6. Do Boskiej Opatrzności i Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski w intencji Panu Bogu wiadomej oraz o potrzebne łaski dla całej rodzinach dzieci.
7. Za + Bogumiłę WOLSKĄ.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12782541
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5261
4378
9639
12743484
76215
167057
12782541

Twoje IP: 18.206.194.161
Czas: 2020-02-18 20:23:15