Intencje Mszy św. w dniach od 27 maja do 2 czerwca 2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 27 MAJA DO 2 CZERWCA 2019

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ MODLITW O URODZAJE (27 MAJA)
6.00     Procesja błagalna z kościoła do krzyża (ADAMOWICE) o urodzaje i błogosławieństwo w pracy.
7.00    1. O zdrowie i błogosławieństwo dla mieszkańców Gromad: ADAMOWICE, NOWA WIEŚ, PODBORZANY, ROZMIERKA i FARSKA KOLONIA.
2. Do Serca Pana Jezusa o rozwiązanie trudnej sprawy.
3. Za + Pawła WYRWICH (29).
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ireny z okazji 85. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za + siostrę Dorotę WILCZEK (29).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: męża i ojca Ryszarda MAJEWSKIEGO, wnuka Jacka, rodziców Helenę i Mariana DROBNIAK, teściów Irenę i Adama MAJEWSKICH, brata Ryszarda oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Adelajdę, Alojzego i Romualda BĄK, Janinę, Andrzeja, Tomasza i Józefa LECH oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + żonę Renatę (27).
4. Za + mamę Genowefę WOJCIECHOWSKĄ (27).
18.30    Nabożeństwo majowe.

WTOREK – DZIEŃ MODLITW O URODZAJE (28 MAJA)
6.00    Procesja błagalna z kościoła do krzyża (SUCHE ŁANY) o urodzaje i błogosławieństwo w pracy.
7.00    1. O zdrowie i błogosławieństwo dla mieszkańców Gromady SUCHE ŁANY.
2. do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Henryka WALCZAKA z okazji 65. rocznicy urodzin i w intencji Macieja WALCZAKA z okazji 25. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rodziny SOLGA oraz za ++ z rodzin SOLGA i DUDA.
4. Za + Pawła WYRWICH (30).
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Kazimiery JANECKIEJ z okazji 94. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
18.00    1. Za + żonę Renatę (28).
2. Za + mamę Genowefę WOJCIECHOWSKĄ (28).
3. Za + siostrę Dorotę WILCZEK (30).
4. Za ++ Jana i Czesławę GAWLIK, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za + Jerzego MIŁOSZEWSKIEGO oraz za żyjących i ++ mieszkańców ulic Sienkiewicza, Orzeszkowej, Broniewskiego, Struga i Arki Bożka.
18.30    Nabożeństwo majowe.

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ, DZIEWICY. DZIEŃ MODLITW O URODZAJE (29 MAJA)
6.00    Procesja błagalna (początek: ul. Ujazdowska) do krzyża (MOKRE ŁANY) o urodzaje i błogosławieństwo w pracy.
7.00    1. O zdrowie i błogosławieństwo dla mieszkańców Gromad: MOKRE ŁANY, BRZEZINA i DZIAŁKOWICZÓW.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
3. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego (Rodziny Szensztackie).
18.00    1. Za ++: rodziców Marię i Stefana JASKÓŁA, Marię i Michała ŻMINKOWSKICH, dziadków i rodzeństwo, szwagrów i szwagierki oraz
o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + żonę Renatę (29).
3. Za + mamę Genowefę WOJCIECHOWSKĄ (29).
4. Za + Franciszka HAZA (od siostry Lucyny i siostrzenicy Agnieszki z rodziną).
18.30    Nabożeństwo majowe.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (30 MAJA):
6.30    Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Filipa i Łukasza z okazji urodzin.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za + mamę Genowefę WOJCIECHOWSKĄ (30).
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Do Chrystusa Najwyższego Kapłana z podziękowaniem za łaskę powołania kapłańskiego i z prośbą o dalsze zdrowie, wytrwałość, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji ks. Sławomira KRAWCZYKA z okazji 10. rocznicy święceń kapłańskich.
2. Za ++: Ryszarda PAWLAK w 7. rocznicę śmierci, rodziców, siostrę Beatę, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + żonę Renatę (30).
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jagody i Rafała z okazji 4. rocznicy ślubu.
18.30    Nabożeństwo majowe.

PIĄTEK – ŚWIĘTO NAWIEDZENIA NMP (31 MAJA)
6.30    Za ++: żonę Urszulę TARLINSKI i córkę Mariolę.
7.00    1. Za ++ koleżanki Karinę i Gabrielę.
2. Za + Franciszka HAZA (od brata Józefa z rodziną).
18.00    1. Za ++: dziadków JURANEK-LEDWOŃ, matkę Agnieszkę i ojca Jana, szwagra Stefana, teściów Gerharda i Różę BABAK, ich syna Piotra, sąsiadki, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rodziny PORDZIK.
3. O radość życia wiecznego dla ++: ojca Stefana ZALEJSKIEGO w rocznicę urodzin, dziadków Wandę i Gerharda KANDZIORA, Jadwigę i Makarego PRUS, ciocię Zofię, Fryderyka SCHEJA, Dariusza PIĄTEK, Mariannę i Aleksandra ZALEJSKICH, dusze w czyśćcu cierpiące.
4. W intencji właścicieli oraz żyjących i ++ pracowników Firmy KAPICA o Światło Ducha Świętego oraz o łaskę życia wiecznego.
18.30    Nabożeństwo majowe.

SOBOTA – WSPOMNIENIE ŚW. JUSTYNA, MĘCZENNIKA. PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (1 CZERWCA)
6.30    W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
7.00    1. W intencji czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za ++:  siostrę Annę w 90. rocznicę urodzin, rodziców i rodzeństwo, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: męża Eugeniusza CHROBAK, rodziców oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Dżozi KRUPA (1).
5. Za ++ rodziców Renatę i Józefa WOLANY, brata Piotra oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
15.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ireny z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1.  Za ++: rodziców Janinę i Jerzego SINAWSKICH, brata Jerzego, ++ z pokrewieństwa POPANDA-LECHOWICZ-LABUCHA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: matkę Lidię MRACZNY w kolejną rocznicę śmierci, męża Ryszarda NOGA w 27. rocznicę śmierci oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji wnuków Jakuba, Marcina, Jana, Stanisława, Tomasza, Franciszka i prawnuka Przemysława.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego dla dzieci z rodzin GUZ, LICHTFELD, MÜLLER i LABUSEK.
5. Za + Krystynę STAROSCZYK (1).
6. Za ++: Tadeusza ŁUKASIEWICZA w kolejną rocznicę śmierci, Józefę, Bronisławę i Mariannę ŁUKASIEWICZ, żonę Ewę ŁUKASIEWICZ – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Dagmary i Andrzeja z okazji 25. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
8. Za ++: rodziców Erykę i Józefa ŚMIEJA, brata Waldemara w 8. rocznicę śmierci.
9. Za ++: rodziców Gertrudę i Maksymiliana GIENDAŻ, Annę i Pawła PAWLIK, ++ z rodziny DOMBROWSKICH, Elżbietę i męża Ryszarda, syna Zygmunta, żonę Beatę, siostrę Elżbietę, syna Jana, Różę i Huberta MATEJA, Paulinę i Franciszka POPANDA, ++ z całego pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
10. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Edyty i Rudolfa z okazji 66. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11. Za ++: rodziców Alojzego i Rozalię MAREK, męża Huberta, synową Marię, ++ z pokrewieństwa.
12. Do Boskiej Opatrzności i Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i Tomasza z okazji kolejnej rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
13. Za ++: rodziców Elżbietę i Ryszarda DOMBROWSKI, brata Zygmunta, bratową Beatę, teścia Jerzego GAWLIK, ++ z pokrewieństwa GIENDAŻ-GAWLIK-SZLAPA-DOMBROWSKI – o radość życia wiecznego.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. KIERMASZ PARAFIALNY (2 CZERWCA)
6.45Niemiecka    Za ++: ks. Maksymiliana GANCZARSKIEGO, fundatorów i budowniczych naszego kościoła.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++ w 1. rocznicę śmierci: Stefana JAKUBIAK, Różę PYKA, Władysława DRUŻ, Zenona ELJASIK, Feliksa PUCHOWSKIEGO, Kamila REINERT, Mariana LASKAWIEC, Pawła WAWRZYNEK, Piotra CHOWANIEC, Herberta BARON, Ryszarda DYDZIAK, Danutę POWRÓSŁO, Piotra KOKOT, Jerzego JANTA, Henryka KOSIN.
2. Za + Dżozi KRUPA (2).
3. Za ++: Gertrudę SMOLORZ, męża Antoniego, córki Marię, Martę i Edith, zięciów Fritza, Herberta i Gerharda, wnuka Krzysztofa i dusze w czyśćcu cierpiące.
9.00Młodzieżowa    1. Za + męża Zygfryda GERLICH w 85. rocznicę urodzin – o radość życia wiecznego.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joachima z okazji 55. rocznicy urodzin.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ingi PATEROK z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Krystynę STAROSCZYK (2).
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna     1. W intencji miast partnerskich Strzelec Opolskich.
2. Za ++: Mariana MAJKOWSKIEGO, rodziców MAJKOWSKI-JANIEC-KURIAŃSKI-SERAFIN oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: syna Wojciecha REICHERT, męża, rodziców obu stron, siostrę oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joanny i Rudolfa z okazji 30. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Urszuli z okazji urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: teściów Agnieszkę i Józefa WANAT, synów Stanisława, Eugeniusza i Władysława, córki Stanisławę i Marię, zięcia Mieczysława – o radość życia wiecznego.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Gertrudy RASZKA z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: siostrę Jadwigę WOJTALA, jej męża Franciszka, rodziców i rodzeństwo obu stron.
5. Za ++: męża Tadeusza JENDRZEJEK, jego rodziców, ojca Eugeniusza BEDNARKA, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
6. Za ++: rodziców Jadwigę i Adolfa CEJZIK, ich synów Wiktora i Józefa, bratowe Teresę i Joannę, siostrzeńca Andrzeja, bratanka Wiesława, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7. Za ++: Eugeniusza CIMOCHOWSKIEGO w 4. rocznicę śmierci, bratową, rodziców obu stron ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
8. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Sylwii i Leszka z okazji 40. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
15.00    Msza św. chrzcielna.
17.30    Nabożeństwo niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian i gości.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Piotra RATAJCZAKA z okazji 60. rocznicy urodzin.
3. Za + Mariana MIJALNY w 30. dzień po śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: 6.30-7.30 i 17.30-18.30. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna we wtorki i czwartki w godzinach 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13484754
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2057
8619
37734
13395525
37734
257571
13484754

Twoje IP: 3.235.75.174
Czas: 2020-06-06 06:35:14