Intencje Mszy św. w dniach od 24 do 30 czerwca 2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 24 DO 30 CZERWCA 2019

PONIEDZIAŁEK – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA (24 CZERWCA)
6.30    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Lidii z okazji 86. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7.00    1. Za + Dżozi KRUPA (24).
2. Za ++: Helmuta i Halinę Świętek, Jerzego i Marię oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Jezusa Króla Miłosierdzia z podziękowaniem za otrzymane łaski w intencji Zofii z okazji 80. rocznicy urodzin, o pojednanie w małżeństwie z okazji 30. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Krystynę STAROSCZYK (24).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: mamę Józefę PIETRZAK w 12. rocznicę śmierci, ojca Mariana, dziadków obu stron, szwagra Edwarda BIERNAT, teścia Józefa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Z prośbą o zdrowie i opiekę dla wnuczka Jasia z okazji 5. rocznicy urodzin i wnuczka Frania z okazji 2. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++ Jana i Janinę REWERSKICH, ++ z pokrewieństwa obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za + Janinę KOPCIUCH w dniu imienin.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii KACZMARCZYK z okazji 81. rocznicy urodzin, o potrzebne łaski dla całej rodziny oraz za ++: rodziców Agnieszkę i Hermana CZOK, męża Stefana KACZMARCZYK, ++ z pokre-wieństwa obu stron a także do Anioła Stróża o szczęśliwą podróż (od koleżanek).
6. Za ++: męża Alfreda MALCHEREK, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny (od koleżanek).

WTOREK –  DZIEŃ POWSZEDNI (25 CZERWCA)
6.30    1. Za + Franciszka HAZA (od rodzin PAŁCZYŃSKICH i ZAWROTNIAK).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
3. Za + Genowefę KORDEK w 30. dzień po śmierci (od pracowników Urzędu Miejskiego w Strzelcach Op.).
7.00    1. Za + Dżozi KRUPA (25).
2. Za + Marka FURMAN (od rodziny FURMANÓW).
3. Za + męża Serafina REKUS.
4. O szczęśliwe załatwienie bardzo ważnej sprawy w pewnej intencji.
18.00    1. Za + Krystynę STAROSCZYK (25).
2. Za + męża i ojca Michała SOSNOWSKIEGO z okazji 65. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: siostrę Danutę BŁACH w 30. dzień po śmierci, jej męża Stanisława, rodziców Elfrydę i Jana MROCZKOWSKICH, ++ z całego pokrewieństwa.
4. Za + Ruth WIŚNIOWSKI o radość życia wiecznego.
19.00    Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (26 CZERWCA)
6.30    1. Za + męża Serafina REKUS.
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za + Dżozi KRUPA (26).
2. Za ++: rodziców Zofię i Józefa SIROMSKI, siostry Janinę i Marię, bratową Gerdę, bratanicę Małgorzatę oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Cecylię WASZCZUK o radość życia wiecznego.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego (Wspólnota Błogosławieństw).
18.00    1. Za ++: męża i ojca Karola DĄBROWSKIEGO w kolejną rocznicę śmierci, rodziców i pokrewieństwo rodzin DĄBROWSKI i BASAŁYGA, bratową Anielę BASAŁYGA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Anielę i Ferdynanda ŚLIPKO, siostry Genowefę i Anielę, dziadków obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Krystynę STAROSCZYK (26).
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogo-sławieństwo i Światło Ducha Świętego w intencji Piotra GRESZCZUK z okazji 13. rocznicy urodzin.
5. Za + Franciszkę SAPAŁA i ++ z rodziny (od Rady Miejskiej w Strzelcach Opolskich).
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji męża Andrzeja z okazji 60. rocznicy urodzin i mamy Zofii z okazji 85. rocznicy urodzin  oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (27 CZERWCA)
6.30    Za + męża Serafina REKUS.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jolanty z okazji 39. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Dżozi KRUPA (27).
3. Za + męża Władysława SKROBALĘ w 30. dzień po śmierci.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za + Marię KACZMARCZYK w rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: żonę Czesławę JURCZYŃSKĄ w 3. rocznicę śmierci, rodziców i teściów, rodzeństwo obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
3. Za + Krystynę STAROSCZYK (27).
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Edwarda ISKRA z okazji 90. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

PIĄTEK – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA (28 CZERWCA)
6.30    Za + Franciszka HAZA (od rodzin GĄDEK i TOKARCZYK).
7.00    1. Za + Dżozi KRUPA (28).
2. Za ++: męża Andrzeja KRAWIEC, rodziców obu stron, brata i bratową, szwagra, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + męża Serafina REKUS.
18.00    1. Za ++: Pawła KOPREK, rodziców i braci.
2. Za ++: męża Władysława JANCZYKA, jego syna Sylwestra, rodziców Julię i Władysława ROWIŃSKICH, siostrę Celinę ŚWIERCZEK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Krystynę STAROSCZYK (28).
4. W intencji właścicieli oraz żyjących i ++ pracowników Firmy KAPICA o Światło Ducha Świętego i łaskę życia wiecznego.

SOBOTA – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA (29 CZERWCA)
6.30    Za ++: rodziców Waleskę i Romana POLAŃSKICH, Rozalię i Eugeniusza JAWORSKICH, bratową Annę, jej męża Stefana, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7.00    1. Za ++ Edwarda, Zdzisławę, Józefa, Bronisławę i Stanisława GULAN, ++ z rodzin MAJKUT, CZYSZCZOŃ, MROZEK i ZARYCHTA, Krystynę TEREGA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: teściów Martę i Alfonsa BDZIONEK, rodzeństwo – o radość życia wiecznego.
3. Za + Dżozi KRUPA (29).
9.00    1. Za ++: rodziców Piotra i Agnieszkę KRAWCZUK, dziadków KRAWCZUK-DOMEREDZKI, siostrę Józefę i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: ojca Pawła WITOŃ z okazji urodzin, mamę Elżbietę, ++ z pokrewieństwa obu stron i dusze opuszczone.
10.00    1. Za ++: rodziców Mieczysława i Stanisławę KIWKA, Józefa BASTA, dziadków, ++ z pokrewieństwa KIWKA-IWANIÓW-BASTA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Krzysztofa BENECKIEGO w 30. dzień po śmierci.
13.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Mateusz MIKOŁAJCZYK – Aneta SOCHOCKA.
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1.  O radość życia wiecznego dla ++: ojca Paula w rocznicę urodzin, mamy Gertrud oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Anielę i Pawła WAWRZYNEK, siostrę Wiktorię, brata Pawła, teścia Helmuta MORAWIEC, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Marię i Bernarda BOGUC, Mehtyldę i Romana JURECZKO, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa.
4. Za ++: rodziców Marię i Bernarda BOGUC, dziadków obu stron BOGUC-PIETRASZ, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: Jana OCHABSKIEGO, Ingę i Horsta MAREK, ++ z pokrewieństwa.
6. Za ++: rodziców Piotra i Albinę MAŃCZYK, rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7. Za + Krystynę STAROSCZYK (29).
8. Za + męża Serafina REKUS.
9. Za ++: mamę Marię, ojca Ferdynanda, brata Zbigniewa, ++ z rodziny i pokrewieństwa.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (30 CZERWCA)
6.45Niemiecka    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marty z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za + Dżozi KRUPA (30).
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Stanisławy i Józefa BIAŁY z okazji urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00Młodzieżowa    1. Za + Krystynę STAROSCZYK (30).
2. Za + Włodzimierza WICOREK o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny, szczególnie dla żony Iwony i córki Anity.
3. O Boże błogosławieństwo dla mamy Ireny HELLWING i brata Jacka.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna     1. Za ++: rodziców Marię i Karola PANIC, 2 synów, bratowe, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Karoliny z okazji 12. rocznicy urodzin.
3. Do Boskiej Opatrzności w intencji rocznego dziecka Kamila oraz w intencji całej rodziny.
4. Za ++: mamę Stefanie LECHOWICZ w 3. rocznicę śmierci, ojca Franciszka, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joanny i Adama z okazji 12. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Weroniki z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Karoliny z okazji 18. rocznicy urodzin i babci Marii z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
17.30    Nabożeństwo niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian i gości.
2. Za ++: mamę Ewę SZCZYKUTOWICZ, ojca Ludwika, brata Antoniego, rodziców Józefa i Ewę, Małgorzatę i Emila, szwagrów Franciszka i Jana, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12316223
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5252
4052
36773
12248766
84881
154542
12316223

Twoje IP: 34.237.51.35
Czas: 2019-11-18 22:31:32