Intencje Mszy św. w dniach od 1 do 7 lipca 2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 1 DO 7 LIPCA 2019

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (1 LIPCA)
6.30    Za + męża Serafina REKUS.
7.00    1. Za + Pawła LIPOK (1).
2. Za + Józefa HORNIK (1).
15.00    W intencji członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich na rozpoczęcie kapituły.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Częstochowskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jolanty z okazji 55. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + męża i ojca Jerzego GRUSZKA o radość życia wiecznego.
3. Za ++: Irmgardę PAŹDZIOR w 2. rocznicę śmierci, męża Emila, rodziców i dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Beaty i Henryka CZEMPIEL z okazji 30. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem i z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji kolejnej rocznicy urodzin Tomasza i za ++ rodziców i rodzeństwo obu stron.

WTOREK –  DZIEŃ POWSZEDNI (2 LIPCA)
6.30    1. Za + Józefa HORNIK (2).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za ++: matkę Gertrudę KRAKA w rocznicę śmierci, ojca Jana, 3 siostry, 2 szwagrów, zięcia Zygfryda, bratową Annę, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Edeltraudę LIPOK w rocznicę śmierci, rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Pawła LIPOK (2).
18.00    1. Za ++: rodziców Edwarda i Genowefę POLAK, siostrę Bożenę, dziadków obu stron, Bronisława i Genowefę LECHOWICZ, ciocie Helenę i Anielę, Gotfryda STAROSCZYK, teścia Lucjana, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: męża Bolesława JANCZYK w 4. rocznicę śmierci, jego siostrę Marię, jego rodziców Gertrudę i Leopolda, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: Eugeniusza CZINGON, jego rodziców Marię i Józefa, mamę Anielę ZBOINA, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: Bronisławę DOŁHUN w 1. rocznicę śmierci, męża Franciszka, dzieci Adama i Andrzeja, brata Władysława, rodziców obu stron i ++ z rodziny.

ŚRODA – ŚWIĘTO ŚW. TOMASZA, APOSTOŁA (3 LIPCA)
6.30    1. Za + męża Serafina REKUS.
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
3. Za + Józefa HORNIK (3).
7.00    1. W intencji Janiny z okazji 70. rocznicy urodzin z podziękowaniem Panu Bogu za wszystkie otrzymane łaski i dobro, prosząc o dalszą opiekę, Boże błogosławieństwo, Światło Ducha Świętego i łaskę zdrowia dla Jubilatki na dalsze lata.
2. Za + Pawła LIPOK (3).
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: rodziców Marię i Andrzeja GÓRAL, siostry Janinę i Halinę, braci Alfreda, Eugeniusza, Władysława i Jana, męża Adama KAZAN, rodziców Franciszkę i Michała, zięciów Andrzeja i Piotra, Marię JABŁOŃSKĄ, rodziców Katarzynę i Błażeja ZDOBYLAK, siostrę Stanisławę i brata Edwarda, rodziców Urszulę i Józefa DRAGA, Brygidę i Feliksa PUCHOWSKICH, Andrzeja SZUMIŃSKIEGO, ++ z rodziny
i pokrewieństwa.
2. Do Anioła Stróża z prośbą o Boże błogosławieństwo w intencji rocznego dziecka Wincenta GAJDECZKA, rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Karoliny i Marka z okazji 5. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla syna Jana i całej rodziny.
4. O powrót do zdrowia dla Ludwika.

CZWARTEK – PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (4 LIPCA)
6.30    O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszego kleryka.
7.00    1. Za + Pawła LIPOK (4).
2. Za + Eugeniusza BARTCZAKA (od rodzin SROCZYŃSKICH i SKOTNICKICH  z Wronek).
3. Za + męża Serafina REKUS.
13.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Michał BROŻYNA – Weronika PANASÓW.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ w końcu maja i w czerwcu 2019: Stanisława TRUSZCZAKA, Izabelę BROL, Blankę RODZIAK, Jerzego WOLNY, Eugeniusza BARTCZAKA, Andrzeja POPANDA.
2. Za ++: Wincentego i Annę GŁOWACKICH, Stanisławę i Józefa LEŚNIEWSKICH, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Halinę SAFIAN.
4. Za + Józefa HORNIK (4).

PIĄTEK – PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (5 LIPCA)
6.30    W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
7.00    1. Za + Pawła LIPOK (5).
2. Za + męża Serafina REKUS.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności w intencji Sławomira STARZEC z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + ojca Henryka CZAPLA w 1. rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Józefa HORNIK (5).
4. Do Boskiej Opatrzności z prośbą o ochronę przez Najdroższą Krew Pana Jezusa, o Boże prowadzenie, opiekę Matki Bożej, bezpieczny czas urlopu oraz łaskę uzdrowienia i uwolnienia dla całej rodziny GWÓZDEK.

SOBOTA – WSPOMNIENIE BŁ. MARII TERESY LEDÓCHOWSKIEJ, DZIEWICY. PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (6 LIPCA)
6.30    W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
7.00    1. W intencji czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za + Pawła LIPOK (6).
14.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Tomasz PISKA – Bożena FRĄTCZAK.
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1.  Za ++: syna Dariusza GIEMZA, rodziców obu stron, 3 braci i 2 bratowe, wszystkich ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: męża Karola, dziadków Elżbietę i Karola, Łucję i Franciszka.
3. Za ++: mamę Annę, ojca Gerharda, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: męża, ojca i dziadka Wiesława, rodziców obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za + mamę Joannę CYGANEK w 15. rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinach MAREK i KOKOSZKA.
7. Za + Józefa HORNIK (6).
8. Za ++: żonę Annę SCHNURA, rodziców Agnieszkę i Jana SCHNURA, brata Antoniego, siostry Magdalenę i Adelajdę, rodziców Łucję i Wilhelma PRUS i dusze opuszczone.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (7 LIPCA)
6.45Niemiecka    Za ++: rodziców Barbarę i Stefana KUCHARCZYK, braci Franciszka, Henryka, Jana i Antoniego, bratowe Annę, Jadwigę, Magdalenę, Hildegardę i Elżbietę, szwagra Ewalda, ++ z rodzin SKOPP i KUCHARCZYK – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++ w 1. rocznicę śmierci: Bronisławę DOLHUN, Irenę LIKOS, Edwarda LIKSZO, Marię LANGNER, Gerarda KRUCZEK, Bronisława JANEK, Zebinę TRZEPIETOWSKĄ, Marię HAYN, Dawida BREGUŁA.
2. Za ++: żonę i matkę Anielę BIEGA w 14. rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: rodziców Zofię i Tadeusza DOMAGAŁÓW, Teresę i Kazimierza KOSIKÓW, siostrę Elżbietę, wszystkich ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Pawła LIPOK (7).
3. Za ++: Franciszka KACZMARCZYK, jego rodziców Stanisława i Franciszkę, teściów Wiktora i Annę, siostrę Jadwigę, jej męża Oskara, brata Maksymiliana i jego żonę Adelę, brata Pawła i jego żonę Anielę, dziadków Anastazję i Jakuba KRZYŻOK, Teresę i Tomasza KACZMARCZYK, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Józefa HORNIK (7).
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna 1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, wzajemną miłość, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Żanety i Marka z okazji 15. rocznicy ślubu, w intencji Anny i Grzegorza z okazji 25. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny GOLEC z okazji 93. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: męża i ojca Józefa KOKOT, rodziców Teofila i Marię, brata Jerzego KAŁUŻA, rodziców Józefa i Anastazję, 3 szwagrów, Janinę i Annę, dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za ++: mamę Irenę w 20. rocznicę śmierci, tatę Józefa FRĄCZEK, ++ z rodzin FRĄCZEK, BROŻEK i CEJZIK, dusze w czyśćcu cierpiące.
11.30Suma    1. Za ++: żonę Mirosławę KAMIŃSKĄ w 4. rocznicę śmierci, rodziców KAMIŃSKICH i LISÓW oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, Dary Ducha Świętego, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Mateusza RÓŻYCKIEGO z okazji przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny, a także za ++ dziadków RÓŻYCKICH, SZUTENBACH, BIELSKICH i ZAJĄC  i wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Teresy i Reginalda z okazji 50. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla synów i ich rodzin.
15.00    Msza św. chrzcielna.
17.30    Nabożeństwo niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian i gości.
2. O radość życia wiecznego dla ++: ojca Józefa SKLEBIC w rocznicę śmierci, mamy Anny, męża Gintra, teściów Romana i Anny, ++ z pokrewieństwa obu stron.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13984554
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3943
11031
25411
13876936
43662
299362
13984554

Twoje IP: 3.228.220.31
Czas: 2020-08-05 09:01:18