Intencje Mszy św. w dniach od 15 do 21 lipca 2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 15 DO 21 LIPCA 2019

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚW. BONAWENTURY, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA (15 LIPCA)
6.30     Za + męża Serafina REKUS.
7.00    1. Za ++ męża i ojca Józefa JASKÓŁA, rodziców obu stron, siostrę Marię, braci, szwagierki i szwagrów, ++ z pokrewieństwa JASKÓŁA-PLUCIK.
2. Za + Pawła LIPOK (15).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: męża, ojca i dziadka Henryka STUDZIŃSKIEGO w dniu imienin, rodziców obu stron, Janinę i Jana CZUŻ, wszystkich ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: mamę Marię, poległego ojca Henryka BISZ w rocznicę urodzin, Augustyna i Genowefę KASPERCZYK, męża Horsta KASPERCZYK, rodzeństwo i dziadków obu stron, ++ z rodziny i po-krewieństwa – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Józefa HORNIK (15).

WTOREK –  WSPOMNIENIE NMP Z GÓRY KARMEL (16 LIPCA)
6.30    1. Za + męża Serafina REKUS.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za ++: ojca Rudolfa KRÓL, teściów Zofię i Pawła KRAWCZYK, dziadków Klarę i Pawła, Krystynę JAN-KOWSKĄ, ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++: matkę Marię ZIEGLER, dziadków LIS, ++ z pokrewieństwa.
3. Za + Pawła LIPOK (16).
18.00    1. Za + ks. Gintra REIMANNA o radość Nieba.
2. Za + Józefa HORNIK (16).
3. Za ++: męża, ojca i dziadka Jerzego WAWRZYŃCZAKA, rodziców obu stron, szwagra Jerzego, Zofię i Piotra DYBAŁ, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (17 LIPCA)
6.30    1. Za + męża Serafina REKUS.
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za ++: matkę Elżbietę, ojca Sylwestra, córkę Elwirę, teściów i dziadków, rodziców chrzestnych, ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Pawła LIPOK (17).
3. Za ++: syna Marcina w kolejną rocznicę śmierci, rodziców i dziadków, krewnych i dusze potrzebujące pomocy.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego.
18.00    1. Za ++: ojca Edwarda MORAWSKIEGO w 4. rocznicę śmierci, mamę Rutę, ++ z rodzin MORAWSKI, RATAJ, MATYSIAK i CIEŃCIAŁA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: ojca Gerarda, teściów Genowefę i Alfonsa, kuzyna Bronka oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Józefa HORNIK (17).
4. Za ++: męża i ojca Jana HABURA, rodziców i teściów, siostrę Annę, brata Piotra, szwagra Andrzeja, ++ z pokrewieństwa HABURA-TOMCZYK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE DOWOLNE BŁ. ALFONSA TRACKIEGO, PREZBITERA I MĘCZENNIKA (18 LIPCA)
6.30    1. Za + męża Serafina REKUS.
2. Za ++: Zygmunta i Stefanię, ich syna Janusza POCHRZĘST – o radość życia wiecznego.
7.00    1. Za + Pawła LIPOK (18).
2. Za + Józefa HORNIK (18).
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: ojca Henryka WAWRZYŃCZYK w 3. rocznicę śmierci, mamę Teresę, ich rodziców, wujka ks. Krystiana JURCZYK, ciocię Gabi, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Zuzanny GAJOS z okazji 18. rocznicy urodzin.
3. Za + męża Jana LEWANDOWSKIEGO z okazji urodzin – o radość życia wiecznego.

PIĄTEK- DZIEŃ POWSZEDNI (19 LIPCA)
6.30    1. Za + męża Serafina REKUS.
2. Za + Józefa HORNIK (19).
7.00    1. Za + Joachima JAŁOWY w kolejną rocznicę urodzin – o radość życia wiecznego.
2. Za + Pawła LIPOK (19).
3. za + Genowefę KORDEK (od pracowników Urzędu Miejskiego w Strzelcach Opolskich).
18.00    1. Za ++: rodziców Agnieszkę i Józefa WANAT, siostrę Stanisławę, braci Władysława, Stanisława i Euge-niusza, męża Mieczysława LECHOWICZ, dziadków obu stron i dusze opuszczone.
2. Za ++: brata Zbigniewa PRZYSUCHA w 3. rocznicę śmierci, rodziców Zofię i Bronisława PRZYSUCHA, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: Eryka KASPERCZYK, rodziców Teofila i Łucję GOLEC, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Marię HAYN w 1. rocznicę śmierci.
5. Za + żonę Genowefę KORDEK w dniu urodzin (od męża Ryszarda).

SOBOTA – WSPOMNIENIE BŁ. CZESŁAWA, PREZBITERA, PATRONA DIECEZJI OPOLSKIEJ (20 LIPCA)
6.30    1. Za + wnuczkę Joannę o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny WACŁAWCZYK.
2. Za + Józefa HORNIK (20).
7.00    1. Za ++: Aniele KACZMARCZYK, męża Pawła, rodziców Agnieszkę i Ludwika, dziadków Józefę i Rufina PATEROK, Helenę, Michała i Floriana PATEROK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Pawła LIPOK (20).
3. Za ++: rodziców Annę i Franciszka SOBONKIEWICZ, męża Mieczysława, bratową Renatę, teścia Mariana, Stanisława KALWAT, Bronisława WRÓBEL, Jana SOBONKIEWICZ, brata Kazimierza SOBONKIEWICZ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
14.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Beaty GERLICH z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.    
15.00    Msza św. w DPS.
16.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Sabiny z okazji 50. rocznicy urodzin, w intencji córki Karoliny z okazji 25. rocznicy urodzin  oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1.  Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: wujka Wilhelma PIONTEK, mamę Marię PIONTEK, dziadków PIONTEK-STACH-ZYLKA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Zofii z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Magdaleny i Krzysztofa z okazji 2. rocznicy ślubu, w intencji Przemysława z okazji 1. rocznicy urodzin  oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Krzysztofa z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo.
6. Za + Józefa MAKOSZ (1).
7. Za ++: Edytę BARON w 20. rocznicę śmierci, jej męża Herberta, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
8. Za ++: brata ks. Ernesta, siostry Joannę i Irmgardę, rodziców Martę i Jana, ++ z pokrewieństwa JANOSZKA-RZEPKA.
9. Za ++: braci Teodora, Jerzego, Huberta i Joachima, bratową Adelajdę, rodziców Marię i Karola RZEPKA, ++ z pokrewieństwa RZEPKA-JANOSZKA.
10. Za + Adeltraudę MIERZOWSKI  o radość życia wiecznego.
11. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Barbary z okazji 55. rocznicy urodzin, za ++: męża Ludwika, rodziców Łucję i Alfonsa, teściów Władysławę i Jana, Jacka oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
12. Za ++: Romana GRACA, siostrę Augustinę GRATZA, ich rodziców Monikę i Jakuba GRATZA, wszyst-kich ++ z pokrewieństwa GRATZA-MOND-WIOSNA-STUDENT.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (21 LIPCA)
6.45Niemiecka    Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za + Pawła LIPOK (21).
2. W intencji Wdów.
3. Za ++: męża Gerarda MUSZKIET w 1. rocznicę śmierci, syna Joachima, rodziców i rodzeństwo obus tron, ++ z pokrewieństwa MUSZKIET-GRANIOWSKI.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: rodziców Helmuta i Martę WÓJCIK, dziadków Wilhelma i Klarę WÓJCIK, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Wincentego i Agnieszkę POLACZEK, 2 mężów Eryka i Jerzego, teściów Jana i Marię PAKOSZ, Pawła i Gertrudę GREIPEL, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodzi-ny.
3. Za ++ rodziców Marię i Józefa MIECZNIK, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Józefa HORNIK (21).
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna     1. Za ++: Franciszkę KRAWCZUK, jej męża Jana, syna Zbigniewa, ++ z pokrewieństwa MARGOL-SZATKOWSKICH.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krystyny i Ryszarda z okazji 40. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Manfreda z okazji 75. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności, Matki Bożej i Anioła Stróża z podziękowaniem za opiekę i zdrowie i otrzymane łaski w intencji Jana WÓJCIK z okazji 1. rocznicy urodzin oraz w intencji Jergo rodziców i chrzestnych.
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia w intencji Ewy i Piotra.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rodziny PĘCHERZ.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Józefa z okazji 85. rocznicy urodzin.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Alfonsa ANDERWALD z okazji 85. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
[Do Modlitwy Wiernych: Za + Dawida BREGUŁA w 1. rocznicę śmierci o radość życia wiecznego].
17.30    Nabożeństwo Niedzielne ku czci św. Krzysztofa z błogosławieństwem kierowców i po-święceniem pojazdów.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian i gości.
2. Przez wstawiennictwo św. Krzysztofa w intencji wszystkich kierowców.
3. Za ++: Helenę DŁUTOWSKĄ w 5. rocznicę śmierci, męża Czesława, rodziców Zofię i Władysława, ++ z rodziny BIRECKICH, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla syna Stanisława.
4. za ++: męża i ojca Józefa SCHLAPPA, rodziców Martę i Ernesta, siostry Gerdę i Urszulę, szwagra Jacka oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: syna Dawida BREGUŁA w 1. rocznicę śmierci, ojca Kazimierza HUZAR w 2. rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
6. Za + Józefa MAKOSZ (2).

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14428817
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5847
6964
12811
14365774
238632
249293
14428817

Twoje IP: 34.200.236.68
Czas: 2020-09-29 21:58:55