Intencje Mszy św. w dniach od 22 do 28 lipca 2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 22 DO 28 LIPCA 2019

PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO ŚW. MARII MAGDALENY (22 LIPCA)
6.30    Za + Józefa HORNIK (22).
7.00    1. Za + Pawła LIPOK (22).
2. Za + Jana JURKIEWICZ w 2. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego, ++ z rodzin JURKIEWICZ i FRANK.
3. Za ++ Marię, Mariana i Adama KOZOŁUP.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: męża, ojca i dziadka Antoniego MOCZYGEMBA w 5. rocznicę śmierci, rodziców i teściów, ++ z pokrewieństwa MOCZYGEMBA-DZIEMBA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + mamę Cecylię WASZCZUK o radość życia wiecznego.
3. Za ++: syna Tomasza ŻELACHOWSKIEGO, rodziców Jana i Janinę MAJEWSKICH.
4. Za + Józefa MAKOSZ (3).

WTOREK –  ŚWIĘTO ŚW. BRYGIDY, ZAKONNICY PATRONKI EUROPY (23 LIPCA)
6.30    1. Za ++: męża i ojca Horsta KASPERCZYK w rocznicę urodzin, rodziców i teściów, braci i siostry – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za ++: męża i ojca Józefa GLIKA, rodziców i rodzeństwo obu stron, Franciszka KOZIOŁ, ++ z pokrewieństwa  oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Pawła LIPOK (23).
3. Za + Józefa MAKOSZ (4).
4. Za + Józefa HORNIK (23).
13.00     ŚLUB KONKORDATOWY: Piotr SUHS – Martyna STACHOWICZ.
18.00    1. Za ++: rodziców Otylię i Wilhelma MATAUSZEK, ich rodziców, brata Reinholda, ++ z rodzin WRZECIONO-LUDWIG, ++ z pokrewieństwa i z rodziny MICHALSKI.
2. Za ++: męża i ojca Tadeusza, jego rodziców Marię i Karola, brata Franciszka, rodziców Jana i Helenę, braci Kazimierza i Henryka, bratową Elżbietę, szwagrów Bronisława i Franciszka – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: męża i ojca Piotra DOMEREDZKIEGO w 21. rocznicę śmierci, rodziców Michała i Marię, Katarzynę i Józefa KOZOŁUP, brata Mariana, Bronisława DZIĘCINA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: rodziców Otylię i Wilhelma MATAUSZEK, ich rodziców, ++ z pokrewieństwa WRZECIONO-LUDWIG, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny MICHALSKI.

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. KINGI, DZIEWICY (24 LIPCA)
6.30    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rodzin PRZYSUCHA i LACHOWICZ.
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za + Pawła LIPOK (24).
2. Za ++ rodziców Antoniego i Stefanię FURTEK w 30. rocznicę śmierci.
3. Za + Józefa HORNIK (24).
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego.
18.00    1. Za + Józefa MAKOSZ (5).
2. Za + Jadwigę BARTOSIAK  o radość życia wiecznego.
3. Za ++: Kazimierę NOGA  w 1. rocznicę śmierci i Kazimierza NOGA w 7. rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności i Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Mirosława z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o pomyślność w pracy zawodowej i błogosławieństwo Boże w rodzinie.

CZWARTEK – ŚWIĘTO ŚW. JAKUBA, APOSTOŁA. WSPOMNIENIE ŚW. KRZYSZTOFA (25 LIPCA)
6.30    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji całej rodziny oraz za ++: męża Alfreda i córkę Edytę.
7.00    1. Za ++: Annę i Gintra ORDON, ich wnuka Michaela, brata Jana PATEROK, ich rodziców i rodzeństwo Jadwigę, Marię i Franciszka PATEROK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Pawła LIPOK (25).
3. Za + Józefa HORNIK (25).
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: mamę Adelajdę RZEPKA w 90. rocznicę urodzin, ojca Teodora, ++ z pokrewieństwa RZEPKA-GASZ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Józefa MAKOSZ (6).
3. Za + Franciszka HAZA z okazji 68. rocznicy urodzin (od żony Teresy, córki Łucji i wnuka Bartłomieja).
4. Do Miłosierdzia Bożego o szczęście wieczne i dar Nieba dla ++: rodziców Marii i Nikodema, Gertrudy i Józefa, siostry Teresy.
19.00    Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

PIĄTEK- UROCZYSTOŚĆ ŚW. ANNY, MATKI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, GŁÓWNEJ PATRONKI DIECEZJI OPOLSKIEJ (26 LIPCA)
6.30    1. Za + Józefa HORNIK (26).
2. Za + Józefa MAKOSZ (7).
7.00    1. W intencji żyjących i ++ mieszkańców Gromady Mokre Łany.
2. Za + Pawła LIPOK (26).
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jadwigi z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00    Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Królowej Górnośląskiej św. Anny o błogosławieństwo Boże i Dary Ducha Świętego dla Górnego Śląska i Górnoślązaków.
11.30    Msza św. w intencji Funkcjonariuszy i Pracowników Cywilnych Policji oraz ich rodzin - z okazji Święta Policji i 100. rocznicy powołania Policji Państwowej.
18.00    1. Za ++: rodziców Teresę i Franciszka MANIA, syna Jerzego, siostrę Hildegardę , 3 szwagrów oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: męża i ojca Czesława KOZUB w 18. rocznicę śmierci, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa KOZUB-SKRZYSZEWSKI, szwagra Józefa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: Marię KOMENDERA w 11. rocznicę śmierci, jej zięcia Ryszarda, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. W intencji właścicieli oraz żyjących i ++ pracowników Firmy KAPICA, prosząc o Światło Ducha Świętego oraz łaskę życia wiecznego.

SOBOTA – WSPOMNIENIE ŚW. JOACHIMA, OJCA NMP (27 LIPCA)
6.30    Za + Józefa HORNIK (27).
7.00    1. Za ++: Ignacego PIEKARCZYK, rodziców i rodzeństwo obu stron oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Pawła LIPOK (27).
12.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Marek KOZIOŁEK – Karolina TRELA.
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1.  Za + mamę Urszulę PILAWA o radość życia wiecznego.
2. Za ++: męża i ojca Maksymiliana NIERLE w rocznicę śmierci, syna Manfreda, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: Agnieszkę BIOŁY, męża Alfonsa, córkę Brygidę, syna Joachima, synowa Urszulę, szwagra Wilhelma i dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za ++: Karola GLOBISZ, rodziców oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
5. Za ++: rodziców Małgorzatę i Franciszka WIECZOREK, bratową Marię, dusze w czyśćcu cierpiące, teściów Zofię i Henryka PIECZYRAK, szwagrów Henryka i Kazimierza i dusze w czyśćcu cierpiące.
6. Za + Józefa MAKOSZ (8).
7. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Felicji KOGUT z okazji 90. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
8. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie dla Soni z okazji 40. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9. Za ++: rodziców Annę i Gerarda KRUCZEK, brata Waldemara, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o po-trzebne łaski dla całej rodziny.
10. Za + Piotra BIAŁAS w miesiąc po śmierci.
11. Za + mamę Annę HAMRYSZAK w kolejną rocznicę śmierci i z okazji imienin, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA (28 LIPCA)
6.45Niemiecka    Za  + Henryka LOREK.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++: męża Ewalda BEM, syna Andrzeja, rodziców Stefana i Barbarę KUCHARCZYK, teściów Adolfa i Gertrudę BEM, braci, bratowe, szwagrów oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Stefana i Waleskę GAWLIK, ich rodziców i rodzeństwo, wszystkich ++ z rodzin SKÓRA i GAWLIK.
3. Za + Pawła LIPOK (28).
4. Za + Halinę MARUT-KUCZYKOWSKĄ, Józefa i Marię NOWAKOWSKICH, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: rodziców Urszulę i Huberta URBAŃCZYK, ++ z rodzin URBAŃCZYK, STEINDOR, KALKA i SIODLACZEK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności w intencji Anny z okazji rocznicy urodzin oraz za ++: męża Józefa i brata Jana.
3. Za ++: rodziców Teresę i Andrzeja CHROBAK, brata Józefa, siostrę Genowefę IWANIÓW, Anielę i Ludwika PSZON, ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Czesławy KRASA z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15Rodzinna     1. Za ++: rodziców Marię i Józefa RADZIEJ, Agnieszkę i Alfonsa RZEŹNICZEK, dziadków WACŁAWCZYK, 4 wujków i ciocię, dziadków RADZIEJ, wujków i ciocie, szwagra Manfreda SCHNAPKA, ++ z pokrewieństwa RADZIEJ-RZEŹNICZEK-WACŁAWCZYK-NAMYSŁO-HOWOŃ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Jana WIATOWSKIEGO w 3. rocznicę śmierci, wszystkich ++ z pokrewieństwa WIATOWSKI-WYRWOŁ-JOKIEL.
3. Za + Józefa HORNIK (28).
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krystyny z okazji 85. rocznicy urodzin oraz za + brata Wacława ZIELIŃSKIEGO.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny z okazji 50. rocznicy urodzin, w intencji Marty z okazji 25. rocznicy urodzin, w intencji Aleksandry z okazji 18. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rocznego dziecka Wojciecha KAŁUŻYŃSKIEGO oraz z intencji całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Waldemara z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
[Do Modlitwy Wiernych: Przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji Zuzanny NOWICKIEJ z okazji 1. rocznicy urodzin o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla dziecka, rodziców, rodziców chrzestnych i całej rodziny].
17.30    Nabożeństwo niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ parafian i gości.
2. Za ++: męża i ojca Franciszka JASKOLA w rocznicę śmierci, rodziców Annę i Antoniego, teściów Matyldę i Franciszka, siostrę Gertrudę, ciotkę Teresę, ++ z pokrewieństwa SIWIEC-JASKOLA-PIONTEK – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++ z rodzin SZYBIAK, PRIMUS i SUWART oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Józefa MAKOSZ (9).
5. Za ++: mamę Urszulę SOJKA w rocznicę urodzin, ojca Eryka, ++ z rodzin SOJKA-MUSZALA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
6. O radość życia wiecznego dla + siostry Wenancji w 30. dzień po śmierci , siostry Paschalisy i ++ z rodziny.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12648250
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4070
3431
24993
12578809
108981
158187
12648250

Twoje IP: 35.172.195.82
Czas: 2020-01-18 21:43:44