Intencje Mszy św. w dniach od 9 do 15 września 2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD  9 DO 15 WRZEŚNIA 2019

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (9 WRZEŚNIA)
6.30    Za ++: mamę Annę GLIK, rodziców Piotra i Katarzynę GLIK, syna Józefa, córkę Marię, jej męża, bratową Klarę i Helmuta oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7.00    1. Za + Urszulę (9).
2. Za + mamę Cecylię WASZCZUK (9).
3. Za + męża Engelberta PAŹDZIOR (28).
4. Za + Pelagię HENICZ (9).
11.00    ŚLUB RZYMSKI: Mateusz i Patrycja LUBIŃSCY.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: męża Franciszka MUSKAŁA, rodziców i rodzeństwo obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: ojca Tadeusza, mamę Janinę, męża Karola, teściów, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Gertrudę i Tomasza TATOJ, brata Huberta oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: męża i ojca Franciszka SEMENIUK, rodziców Tadeusza i Magdalenę, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (10 WRZEŚNIA)
6.30    1. Za ++: brata Władysława i żonę Renatę, brata Kazimierza SOBONKIEWICZ.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za + Marię LASEK w rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Urszulę (10).
3. Za + mamę Cecylię WASZCZUK (10).
4. Za + męża Engelberta PAŹDZIOR (29).
11.00    W intencji Seniorów i ich bliskich na rozpoczęcie I Senioriady Strzeleckiej.
13.30    Pogrzeb Śp. Krystyny KRZYŻOK.
17.30    Różaniec o trzeźwość w rodzinie.
18.00    1. Za ++: tatę Bronisława PRZYSUCHA, mamę Zofię, brata Zbigniewa, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Ryszarda i Agnieszkę WILK, Józefa WILK, Danutę WILK, Jana, Łucję i Bernarda POLACZEK, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: Herberta CZOK w kolejną rocznicę śmierci, rodziców, siostrę Brygidę – o radość życia wiecznego.
4. W intencji Barbary i Szymona z podziękowaniem za dotychczasowe łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo.
5. Za + Pelagię HENICZ (10).

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (11 WRZEŚNIA)
6.30    1. Za + Urszulę (11).
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za + mamę Cecylię WASZCZUK (11).
2. Za + Pelagię HENICZ (11).
3. Za + męża Engelberta PAŹDZIOR (30).
4. Za ++: żony Jadwigę i Edelgardę, rodziców i teściów, rodzeństwo, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego (Marianki).
18.00    1. Za ++: brata Andrzeja NOWICKIEGO w kolejną rocznicę śmierci, rodziców Marię i Kazimierza NOWICKICH, dziadków WANAT-NOWICKI, Janinę i Bronisława CIPURA, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. O radość życia wiecznego dla ++: dziadka Stefana ZALEJSKIEGO, chrzestnego Pawła LIPOK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny (od wnuczki i chrześnicy Pauliny z rodziną).
3. Za + Waltra JENDRYKA w 80. rocznicę urodzin.
4. Za + żonę Barbarę ŁAZOR (od męża i córki z rodziną).
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Boskiej i św. Józefa, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Antoniego i Marii.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Gizeli z okazji 80. rocznicy urodzin.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (12 WRZEŚNIA)
6.30    Za ++: męża Stanisława, rodziców obu stron, siostrę, Antoniego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7.00     1. Za + Urszulę (12).
2. Za + mamę Cecylię WASZCZUK (12).
3. Za ++: męża Huberta, rodziców i teściów, Tadeusza, ++ z rodziny i pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: mamę Elżbietę MUSZKIET, ojca Gerarda, brata Joachima – o radość życia wiecznego oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: W intencji dzieci i młodzieży.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za + męża Teofila WACŁAWCZYK w 12. rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Pelagię HENICZ (12).
3. Za + męża Reinharda ZDROWOK w rocznicę śmierci.
4. Do Boskiej Opatrzności o ochronę przez Najdroższą Krew Pana Jezusa o Boże prowadzenie, opiekę Matki Boskiej z prośbą o Dary Ducha Świętego, łaskę uzdrowienia i uwolnienia dla syna Janusza.
5. Za ++: rodziców Danutę i Feliksa MUSZYŃSKICH, Genowefę i Jana GLINKA, dziadków i rodzeństwo obu stron, siostrę Krystynę, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚW. JANA CHRYZOSTOMA, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA.  WSPOMNIENIE MATKI BOSKIEJ Z FATIMY (13 WRZEŚNIA)
6.30    Za + Urszulę (13).
7.00    1. Za + mamę Cecylię WASZCZUK (13).
2. Za + Pelagię HENICZ (13).
3. Za wstawiennictwem Matki Boskiej Fatimskiej o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i zdrowie w intencji rodziny.
11.00    W intencji pielgrzymów udających się na Górę św. Anny.
18.00    1. Za ++: męża Franciszka POTYKA w kolejną rocznicę śmierci, rodziców, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Gerharda i Urszulę SOWA, brata Huberta, szwagra Joachima SCHALA, ++ z pokrewieństwa SOWA-SKOWRONEK-SCHALA-PYKA-PSZOWSKI.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Agnieszki GRUSZKA z okazji 94. rocznicy urodzin oraz za ++: rodziców, 3 siostry i szwagra.
4. Za ++: rodziców Annę i Jerzego KOZIOŁEK, ojca Wilhelma NIESMAK, ++ z pokrewieństwa KOZIOŁEK-NIESMAK-GROCHLA-PLOCH, ++ Anielę i Grzegorza FRĄTCZAK i dusze w czyśćcu cierpiące.
5. Do Boskiej Opatrzności i Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Panu Bogu wiadomej oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
18.30    Różaniec Fatimski.

SOBOTA – ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO (14 WRZEŚNIA)
6.30    Za ++: rodziców Teodorę i Stanisława WOJTASIEWICZ, braci Mieczysława i Stanisława, siostrę Barbarę, siostrzenicę Beatę, rodziców chrzestnych, dziadków obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Za + Urszulę (14).
2. Za + mamę Cecylię WASZCZUK (14).
11.00    ŚLUB RZYMSKI: Mariusz i Aleksandra BUKAŃSCY.
13.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Wojciech WOLLNY – Anna JARMAKOWSKA.
16.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i Józefa KAŁA z okazji 25. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1.  Za ++: Bronisława KONIOR w 10. rocznicę śmierci, Elżbietę, Romana, Renatę i Zdzisława SZPAK, ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Anielę i Pawła WAWRZYNEK, siostrę Wiktorię, brata Pawła, teścia Helmuta MORAWIEC, dziadków i pokrewieństwo obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Barbary TKOCZ z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jadwigi GÓRSKIEJ z okazji 70. rocznicy urodzin oraz w intencji synów z rodzinami.
5. Za + Pelagię HENICZ (14).
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Gerarda z okazji 80. rocznicy urodzin.
7. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie, Boże błogosławieństwo i Światło Ducha Świętego w intencji Moniki i Grzegorza PRZOWSKICH z okazji 4. rocznicy ślubu.
8. Za ++: rodziców Gertrudę i Konrada, braci Kurta i Józefa WRÓBEL, Matyldę i Wilhelma MANDOK, siostrzeńca Andrzeja SMOLAREK, szwagra Konrada KOŁODZIEJ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9. Za ++: syna Mirosława BUDZANOWSKIEGO, męża Tadeusza, teściów Alojzego i Zofię, rodziców Antoniego i Gertrudę KOŁODZIEJ, Wilhelma, ++ z pokrewieństwa obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA  (15 WRZEŚNIA)
6.45Niemiecka    W intencji Denisa z rodziną.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++: rodziców Erykę i Emila GAJDA, ich rodziców Jana i Barbarę KIEŁBASA, Jadwigę i Brunona GRABIEC, ++ z rodzin GAJDA-GRABIEC oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + mamę Cecylię WASZCZUK (15).
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: rodziców Mariannę i Franciszka NAPARA, brata Mieczysława i bratową Marię oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za 22. Za ++: męża i ojca Pawła ZWIÓR w 1. rocznicę śmierci.
3. Do Matki Boskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rodziny Ewy i Łukasza KACZMARCZYK z okazji 1. rocznicy ślubu.
10.15Rodzinna    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jadwigi GÓRSKIEJ z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: ciocie Monikę i Zofię, teściową Jadwigę – o radość życia wiecznego.
3. Za + Erwina KOPA o radość życia wiecznego.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Grażyny i Łukasza CYTERA z okazji 10. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla dzieci i całej rodziny.
5. Za + matkę Edytę KALETKA w 80. rocznicę urodzin oraz ++ z pokrewieństwa.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Emilii z okazji 10. rocznicy urodzin.
[do Modlitwy Wiernych: w intencji Pauliny z okazji 16. rocznicy urodzin].
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ewy i Henryka z okazji 35. rocznicy ślubu.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Tomasza z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Kornelii i Mirosława z okazji 30. rocznicy ślubu.
4. Za + ks. Krystiana JURCZYK w 75. rocznicę urodzin, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
17.30    Nabożeństwo niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za ++: rodziców Helenę i Leona ZAJDEL w rocznice urodzin – o radość życia wiecznego.
3. Za + Urszulę (15).
4. Za + Pelagię HENICZ (15).

Obchody kalwaryjskie na Górze św. Anny dla naszych pielgrzymów - dojazdy i przyjazdy

Piątek - powrót

Sobota - dojazd

Sobota - powrót

Niedziela - dojazd

13 IX 2019

14 IX 2019

14 IX 2019

 

15 IX 2019

 

Godz. 18.30

Godz. 06.45

30 minut po zakończeniu nabożeństwa

Godz. 06.00

Trzy Krzyże

Rynek

OSP Wysoka

Rynek

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13983643
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3032
11031
24500
13876936
42751
299362
13983643

Twoje IP: 3.228.220.31
Czas: 2020-08-05 07:20:40