Intencje Mszy św. w dniach od 14 do 20 października 2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD  14 DO 20 PAŹDZIERNIKA 2019

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (14 PAŹDZIERNIKA)
6.30     Za dusze w czyśćcu cierpiące nie mające znikąd pomocy (14).
7.00    1. Za + Elżbietę FIOŁKA (14).
2. Za + Tadeusza SZYMAŃSKIEGO, ++ z rodzin SZYMAŃSKI-KORDT-KOCHANEK.
3. Za + męża i ojca Bernarda KOWOLIK (14).
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: matkę Marię KUCHARCZYK, ojca Jana, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: męża Józefa GARDAS, rodziców obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa, Annę i Alfreda TIL.
3. Za ++: rodziców Augustyna i Gertrudę MUSZKIET, brata Krystiana, poległego ojca Wilhelma SZOLC, ++ z rodzin MUSZKIET-PAWLICZEK-SZOLC oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: siostrę Gabrielę SKROBOCZ w 1. rocznicę śmierci, rodziców Marię i Rudolfa WAWRZYŃCZYK, braci ks. Krystiana  i Henryka, bratową Teresę, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: rodziców Janinę i Bronisława CIPURA, dziadków Teklę i Mariana WANAT, Julię i Józefa CIPURA, Marię, Kazimierza i Andrzeja NOWICKICH, Annę PECHYTIAK, Anielę GOLISZEWSKĄ, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
6. Za + Zelmę BARTHODZIEJ (8).

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS, DZIEWICY I DOKTORA KOŚCIOŁA (15 PAŹDZIERNIKA)
6.30    1. Za dusze w czyśćcu cierpiące nie mające znikąd pomocy (15).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za + męża i ojca Bernarda KOWOLIK (15).
2. Za + Elżbietę FIOŁKA (15).
3. Za + Zelmę BARTHODZIEJ (9).
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, Dary Ducha Świętego dla syna Karola z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jadwigi JANIK z okazji imienin.
3. Za ++: Jadwigę SKRZYDŁO, jej brata Jerzego, rodziców i teściów.
4. O zdrowie dla Łucji REKUS.

ŚRODA – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ, GŁÓWNEJ PATRONKI ŚLĄSKA (16 PAŹDZIERNIKA)
6.30    1. Za dusze w czyśćcu cierpiące nie mające znikąd pomocy (16).
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
3. Za + matkę Marie KIERMASZEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
7.00    1. Za + męża i ojca Bernarda KOWOLIK (16).
2. Za + Elżbietę FIOŁKA (16).
3. Za + Zelmę BARTHODZIEJ (10).
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: rodziców Gabrielę i Rafała OCHMANN, wujka Jerzego URBAŃCZYK, dziadków Franciszka i Anastazję, Jana i Marię, ++ z pokrewieństwa obu stron.
2. Za ++: żonę Halinę SOKOLICKĄ, ++ z rodzin SOKOLICKICH i FABIAŃSKICH, Wandę i Andrzeja GROCHMAL oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: ojca Reinholda MORAWIEC, dziadków, Marię KRET, Rudolfa SPRENZ, dusze w czyśćcu cierpiące, ++ z pokrewieństwa.
4. Do Boskiej Opatrzności i Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marianny z okazji 75. rocznicy urodzin oraz za ++ rodziców Agnieszkę i Edmunda.
5. Za ++: Bernarda MUSKAŁA, rodziców, rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚW. IGNACEGO ANTIOCHEŃSKIEGO, BISKUPA I MĘCZENNIKA (17 PAŹDZIERNIKA)
6.30    Za dusze w czyśćcu cierpiące nie mające znikąd pomocy (17).
7.00     1. Za + Elżbietę FIOŁKA (17).
2. Za + męża i ojca Bernarda KOWOLIK (17).
3. Za ++: Bernarda PYSIK, rodziców Marię i Marcina, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Zelmę BARTHODZIEJ (11).
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: W intencji nauczycieli, katechetów, wychowawców i pracowników Oświaty.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: rodziców Waleskę i Jana REINERT, Annę i Ryszarda STAROSZCZYK, ++ z pokrewieństwa obu stron.
2. Za + męża Leonarda MROZEK w kolejną rocznicę śmierci i wszystkich ++ z pokrewieństwa.
3. Za ++: rodziców Franciszkę i Antoniego, męża Czesława, rodzeństwo, szwagrów Bronisława i Janusza, ++ z pokrewieństwa ANIOŁ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za++: mamę Jadwigę w 4. rocznicę śmierci, ojca Eligiusza, ++ z rodziny FLOREK-ZNACZYŃSKICH-LELONKIEWICZ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za + koleżankę Róże Marię o radość życia wiecznego.

PIĄTEK – ŚWIĘTO ŚW. ŁUKASZA, EWANGELISTY (18 PAŹDZIERNIKA)
6.30    1. Za dusze w czyśćcu cierpiące nie mające znikąd pomocy (18).
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za dobre wyniki badań Józefa oraz o łaskę zdrowia dla synowej Katarzyny.
7.00    1. Za + Elżbietę FIOŁKA (18).
2. Za + męża i ojca Bernarda KOWOLIK (18).
3. W intencji Sary z rodziną.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. W intencji Pracowników Strzeleckiej Służby Zdrowia.
2. Za ++: córkę Irenę, jej męża Zbigniewa, syna Jana, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Urszuli z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + mamę Cecylię PAJĄK z okazji urodzin, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: męża Józefa BIENIEK, rodziców i teściów, brata Antoniego, siostrę Gertrudę, ciocię Jadwigę, Herberta i Krystynę NOCOŃ, Pawła i Adama MIKA.
6. Za + Zelmę BARTHODZIEJ (12).

SOBOTA –  WSPOMNIENIE DOWOLNE BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI, PREZBITERA I MĘCZENNIKA (19 PAŹDZIERNIKA):
6.30    Za dusze w czyśćcu cierpiące nie mające znikąd pomocy (19).
7.00    1. Za + Elżbietę FIOŁKA (19).
2. Za + Katarzynę KONIOR, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
3. Za + męża i ojca Bernarda KOWOLIK (19).
13.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Dawid CICHY – Joanna BROŻYŃSKA.
15.00    Msza św. w DPS.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: męża Gintra GOMOŁA, rodziców GOMOŁA-CZOK, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: męża i ojca Juliana KACIAŁA w rocznicę śmierci, rodziców i teściów, brata Stanisława, 2 szwagrów, siostrzeńca Janusza, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Edwarda i Rutę MORAWSKICH w kolejne rocznice śmierci, brata Henryka i bratową Halinę, ++ z rodzin RATAJ-MATYSIAK-MORAWSKI.
4. Za ++: rodziców Martę i Stanisława CIENCIAŁA, brata Joachima, teściów Antoninę i Władysława KOŁODZIEJ, szwagra Henryka, rodziców CIENCIAŁA-KOŁODZIEJ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: Janinę STILLER, Marię i Gotharda KRZYŻOK, brata Henryka, szwagra Józefa, bratową Trautę, ++ z pokrewieństwa STILLER-KRZYŻOK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
6. Za ++: syna Dariusza, rodziców obu stron, braci i szwagrów, dziadków oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny KANIAK.
7. Za ++: męża Tadeusza i syna Mirosława BUDZANOWSKICH, teściów Alojzego i Zofię BUDZANOWSKICH, rodzi-ców Antoniego i Gertrudę, brata Józefa, jego zonę Elżbietę i syna Janka, brata Jerzego, Wilhelma, ++ z pokrewień-stwa obu stron.
8. Za + Zelmę BARTHODZIEJ (13).
9. Za + Jerzego SZAFORZ w 30. dzień po śmierci.
10. Za ++: męża, ojca i dziadka Wiktora SKRZYPIEC w kolejną rocznicę śmierci, jego rodziców Marię i Alojzego, brata Waltra, rodziców Annę i Józefa KAPICA, brata Józefa, szwagrów Jana i Ernesta, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11. Za ++: Czesława KUTEK w kolejną rocznicę śmierci, wszystkich ++ z rodzin SYREK-BIENKIEWICZ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
12. Za ++: Krystynę i Gerarda BEREK, Marię i Piotra MALCHEREK, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA. NIEDZIELA MISYJNA  (20 PAŹDZIERNIKA)
6.45Niemiecka    Za + Elżbietę FIOŁKA (20).
7.00    Msza św. w szpitalu. W intencji Pracowników Strzeleckiej Służby Zdrowia.
7.45    1. Za ++: męża Helmuta GUZ w 30. rocznicę śmierci, rodziców Genowefę i Alfonsa, Elżbietę i Pawła KASZTAN, Huberta, ++ z pokrewieństwa GUZ-KASZTAN oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Otylię ECKERT, jej męża, rodziców, ++ z rodzin DUDEK-PIONTEK oraz do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jana z okazji 90. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla żony i córki.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krystyny z okazji 65. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. O życie wieczne dla + syna Pawła w kolejną rocznicę urodzin  oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w pewnej intencji z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: Annę i Reinholda KAMIŃSKICH, córkę Annę, zięciów Henryka, Emila i Jana, rodziców Juliannę i Józefa PIONTEK, Jadwigę i Roberta KAMIŃSKICH, rodzeństwo i wszystkich ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++: męża Bernarda CIOŁEK w kolejną rocznicę śmierci, rodziców Marię i Stanisława CIOŁEK, szwagra Joachima, ++ z rodzin CIOŁEK-GRUSZKA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: męża Pawła MICHALSKIEGO, rodziców, 2 braci i siostrę, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
10.15Rodzinna    1. Za ++: mamę Marię PIONTEK z okazji urodzin, wujka Wilhelma PIONTEK, dziadków PIONTEK-STACH-ZYLKA, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Zelmę BARTHODZIEJ (14).
3. Za + męża i ojca Bernarda KOWOLIK (20).
4. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża i Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Jakuba MISZTAL z okazji 1. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla rodziców i chrzestnych.
[do Modlitwy Wiernych: w intencji rocznego dziecka Barbary GOMOŁA, rodziców i chrzestnych].
11.30Suma    1. Za ++: rodziców Ryszarda i Helenę JOKIEL, ojca Ryszarda GRALKA, ++ z rodzin JOKIEL-GRALKA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Małgorzaty z okazji 50. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Dominika i Elżbietę, brata Jana KAŁUŻA, ojca Pawła i siostrę Łucję PIONTEK, ++ z pokrewieństwa obu stron PIONTEK-KAŁUŻA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Bożenę WOŹNIAK w kolejną rocznicę śmierci oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za ++: rodziców Dorotę i Adolfa DAMBIEC, teściów Janinę i Tadeusza KORYGA, Ingrydę, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące nie mające znikąd pomocy (20).
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krzysztofa KLAJNE z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Pelagii i Gerarda KATERLA z okazji 40. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny (od dzieci Grzegorza, Bożeny i Sylwii z rodzinami).

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14428275
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5305
6964
12269
14365774
238090
249293
14428275

Twoje IP: 34.200.236.68
Czas: 2020-09-29 19:41:57