Intencje Mszy św. w dniach od 28 października do 3 listopada 2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD  28 PAŹDZIERNIKA DO 3 LISTOPADA 2019

PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW, SZYMONA I JUDY TADEUSZA (28 PAŹDZIERNIKA)
6.30     Za dusze w czyśćcu cierpiące nie mające znikąd pomocy (28).
7.00    1. Za + Elżbietę FIOŁKA (28).
2. Za + Tadeusza SZYMAŃSKIEGO w dniu imienin, ++ z rodzin SZYMAŃSKI-KORDT.
3. Za + męża i ojca Bernarda KOWOLIK (28).
4. Za + Jarosława RZEŹNIK (od Emila z rodziną).
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: Tadeusza PIWKO w dniu imienin, jego żonę Józefę, rodziców obu stron – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny, a także o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Mateusza z okazji przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego.
2. W intencji Eli z rodziną.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Janiny i Jana z okazji 45. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Zelmę BARTHODZIEJ (22).
5. Za ++: rodziców Annę i Jerzego GOLA, siostrę Waltraudę, ++ z rodzin GOLA-BUCHTA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
6. Za ++: Katarzynę i Wilhelma RUDNER, Józefa WYSADA, dziadków Marię i Walentego WITTON, Piotra i Anastazję WYSADA – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (29 PAŹDZIERNIKA)
6.30    1. Za dusze w czyśćcu cierpiące nie mające znikąd pomocy (29).
2. Za + brata Bogusława KIERMASZEK, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za + Elżbietę FIOŁKA (29).
2. Za + męża i ojca Bernarda KOWOLIK (29).
3. W intencji Eli z rodziną.
4. Za ++: rodziców Józefę i Władysława, brata Stanisława KASPRZYK, siostrę Władysławę KĄDZIELA.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: synów: Przemysława z okazji 32. urodzin, Stanisława i Łukasza, córkę Joannę, męża Ludwika PAWLIK, rodziców Apolonię i Stefana, braci Henryka, Andrzeja i Juliana KWAŚNIAK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: męża Ignacego WIDAŃSKIEGO, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Helenę i Wilhelma, brata Gintra, ++ z pokrewieństwa KALUZA-BIENIEK.
4. Za ++: męża Jana w kolejną rocznicę śmierci, ojca Józefa, rodziców Jana i Irenę, ++ z pokrewieństwa, Marię oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za + Zelmę BARTHODZIEJ (23).

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (30 PAŹDZIERNIKA)
6.30    1. Za ++: męża i ojca Wiktora GAWLIK, rodziców Annę i Agnieszkę GAWLIK, ojca Konrada, brata Józefa, Wilhelma i Jadwigę OLBRICH, siostrę Mariannę PIECHACZEK, ciocie Ludwinę, Katarzynę i Helenę – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za dusze w czyśćcu cierpiące nie mające znikąd pomocy (30).
2. Za + Elżbietę FIOŁKA (30).
3. Za + męża i ojca Bernarda KOWOLIK (30).
4. za + Jarosława RZEŹNIKA (od Agnieszki i Pawła z rodzinami).
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę dla zięcia Johna z okazji urodzin, a także o radość życia wiecznego dla ++ z rodziny KUNEN.
2. Za ++: rodziców Alfreda i Bronisławę MASELI, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: męża Henryka i syna Janusza DYSZCZYK, ++ z rodzin DYSZCZYK-PRZYBYŁA-SZOPA-HUDZIK.
4. Za + Zelmę BARTHODZIEJ (24).
5. Za + Jana MUSZALA w kolejną rocznicę śmierci, ++ z rodzin MUSZALA-MRÓZ-SOJKA.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (31 PAŹDZIERNIKA)
6.30    1. W intencji Eli z rodziną.
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00     1. W intencji Joanną z rodziną.
2. Za ++: Reinharda RYBOL, rodziców Teresę i Izydora, rodzeństwo i ++ z pokrewieństwa.
3. Za ++: Wiktora PAJDIOWSKIEGO, jego rodziców i rodzeństwo.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za + Zelmę BARTHODZIEJ (25).
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: męża, ojca i dziadka Zbigniewa CHMURA, rodziców i dziadków Stefanię i Mariana KMIECIK, teściów i dziadków Irenę i Zdzisława CHMURA, ++ z rodzin KMIECIK-KANAS-CHMURA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Annę i Franciszka DOMEK, siostrzeńca Marcelego JAWOR, brata Józefa, ++ z rodzin RUCIŃSKICH-DOMEK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: Paulinę CEDZICH w rocznicę urodzin, rodziców i rodzeństwo oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety z okazji kolejnej rocznicy urodzin.
5. Za ++: męża Ignacego WIDAŃSKIEGO, rodziców Piotra i Agnieszkę, brata Stanisława, bratową Agnieszkę, siostry Marię i Helenę, jej męża Edwarda, syna Józefa oraz ++z pokrewieństwa.

PIĄTEK – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (1 LISTOPADA)
6.45    Za wszystkich ++ kapłanów, siostry zakonne, którzy pracowali w naszej parafii oraz ++ mężów (od wdów parafii).
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++: rodziców Marię i Alojzego WIATOWSKICH, ++ z pokrewieństwa GOLEC-WIATOWSKI oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Cecylię i Alfreda BRYŚ, Annę i Jerzego JANOCHA, wszystkich ++ z pokrewieństwa JANOCHA-BRYŚ-SKÓRA-BISKUP, dusze w czyśćcu cierpiące.
3. za ++: rodziców Teodora i Krystynę SKOWRONEK, mamę Erykę KRUPA, Romana SZCZERBIŃSKIEGO, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7.45    Msza św. w DPS.
9.00    1. Za ++: rodziców Gabrielę i Rafała OCHMANN, wujka Jerzego URBAŃCZYK, dziadków Franciszka i Anastazję, Jana i Marię, ++ z pokrewieństwa obu stron.
2. Za ++: ciocię Helenę w rocznicę urodzin, Michała DOMERECKIEGO – o radość życia wiecznego.
3. Za ++: rodziców Janinę i Władysława MAZUR, Mariannę i Leona LIPIŃSKICH, brata Zygmunta, bratowa Teresę, szwagra Tadeusza, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: Janinę KOPCIUCH, Wiesławę HOŁOBUT i Kazimierę BERNAT.
5. Do Jezusa Króla Miłosierdzia z podziękowaniem za otrzymane łaski w intencji Agnieszki z okazji 50. rocznicy urodzin.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15    1. Za ++ dziadków Antoniego i Julię WOŹNY, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron.
2. Za ++: męża Edwarda URBANIEC, rodziców Stefanię i Józefa, teściów Marię i Stanisława, szwagra Jana, Jadwigę KRUCZKOWSKĄ, ++ z rodzin JANIKÓW-BOREK-ZACZYK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: Małgorzatę, Emilię i Augustyna WATOLLA, Piotra GOTTWALD, Gertrudę WATOLLA, siostry i braci, Edwarda HAŁASA, oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: Helmuta, Rut, Wiktorię, Józefa i Lucjana CZYŻ i dusze w czyśćcu cierpiące.
11.30    1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za ++: męża Józefa GRZYWOCZ, rodziców i dziadków obu stron, wszystkich ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za spoczywających na strzeleckich cmentarzach.
14.00    Nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu komunalnym.
15.00    Nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu parafialnym (początek przy kościele św. Barbary).
18.00    1. O radość życia wiecznego dla ++: brata Michała DOMERECKIEGO w rocznicę urodzin, ojca Eugeniusza, męża Jacka BURATOWSKIEGO, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Annę i Józefa POPANDA, rodziców CYGON, córkę Irenę SZYNOL, męża Henryka, córkę Teresę LIBER.
3. Za + Zelmę BARTHODZIEJ (26).
4. Za ++: rodziców Marię i Czesława PIONTEK.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej o przemienienie w rodzinie, zdrowie i błogosławieństwo Boże, dobre wyniki badań i Dary Ducha Świętego dla syna Dawida.
19.00    Kościół Bożego Ciała – nabożeństwo dla wszystkich.

SOBOTA – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (2 LISTOPADA)
6.30    W intencji Eli z rodziną.
7.00    1. Za wszystkich ++, poległych i zaginionych z Gromady MOKRE ŁANY.
2. W intencji Czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
3. Za ++: brata Michała SZKLARZ, męża Stanisława, synową Brygidę, rodziców obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: Martę i Franciszka POTEMPA, dziadków i wujka Pawła.
9.00    1. Za ++ z Gromady SUCHA ŁANY.
2. Za + ciocię Hildegardę o radość życia wiecznego.
3. Za ++: teściów Annę i Pawła BRYŚ, rodziców Małgorzatę i Jerzego PLACHETKA, dziadków obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
10.00    1. Za spoczywających na strzeleckich cmentarzach.
2. Za ++: rodziców Barbarę i Zdzisława STEFAŃSKICH, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące – o radość życia wiecznego.
15.00    Msza św. w DPS.
17.15    Nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za  wszystkich ++ kapłanów, siostry zakonne, którzy pracowali w naszej parafii.
2. Za wszystkich ++ polecanych w wypominkach.
3. Za ++ z rodzin SAWKA-JANOCHA o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: rodziców Kazimierę i Tadeusza CZARNECKICH, teściów Stefanię i Antoniego SZEREMETA, brata Czesława, bratową Marię, szwagierkę Elżbietę, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: rodziców Marię i Czesława WALENCIAK, teściów Jadwigę i Rudolfa WOLNY, męża Piotra, brata Jana, synową Bożenę, ++ z rodzin WOLNY-TACIAK-NOWAK-RAKONIEWSKI-MICHALSKI i dusze w czyśćcu cierpiące.
6. Za ++: rodziców Janinę i Piotra HRABAŃSKICH, brata Mirosława, ++ z rodzin MARZEC-HRABAŃSKI-DROSIŃSKI-BĄK.
7. Za ++: męża i ojca Zygfryda TKOCZ w 5. rocznicę śmierci, ++ z rodzin TKOCZ-NAWA-ZIMOŃ.
8. Za + Zelmę BARTHODZIEJ (27).
9. O radość życia wiecznego dla + męża Piotra CHOWANIEC z okazji urodzin, wszystkich ++ z rodzin CHOWANIEC-DUMAŃSKI-SZCZĘDZINA-KRAPA oraz do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Magdaleny i Piotra oraz całej rodziny.
10. Za ++: Ryszarda NIESTRAWSKIEGO, rodziców Rozalię i Tadeusza, teściów i wszystkich ++ z pokrewień-stwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11. O szczęśliwy przebieg operacji i powrót do zdrowia w pewnej intencji.
12. Za + żonę Lidię SLOWIK, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron.
13. Za + Ewę KUCHAJEWICZ o radość życia wiecznego.
14. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji mamy Gertrudy MIELNICZUK z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
15. Za + mamę Małgorzatę SZNURA o radość życia wiecznego.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA  (3 LISTOPADA)
6.45Niemiecka    1. W intencji Joanny z rodziną.
2. Für verstorbenen Pfarrer Geistlichen Rat Wiktor CHRUBY und alle Gefallenen und Verstorbenen aus Adamowitz.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++ w 1. rocznicę śmierci: Władysławę NIECHCIAŁ, Annę KATRUS, Ernesta CHWAŁEK.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Małgorzaty z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00Młodzieżowa    1. W intencji Eli z rodziną.
2. Za + Zelmę BARTHODZIEJ (28).
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie  i Boże błogosławieństwo dla rodzin STEMPIEŃ i BIENIEK oraz za ++ rodzin BIENIEK i SKLAREK.
4. Za ++: Za ++: Halinę MARUT-KUCZYKOWSKĄ, rodziców Józefa i Marię, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
10.15Rodzinna    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Aniołów Stróżów z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Maji i Kaji KACZMARCZYK, rodziców i rodziców chrzestnych z okazji pierwszych urodzin.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i Światło Ducha Świętego w intencji Aleksandry JURECZKO z okazji 25. rocznicy urodzin, w intencji Marcina JURECZKO z okazji 20. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: mamę Stanisławę CHROBAK, brata Eugeniusza, ++ z rodzin JANCZURA, Zbigniewa HRECZKOWSKIEGO oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11.30Suma    1. Za poległych i ++ z rodzin NAWRAT-WRÓBEL i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji Anny z okazji roczku, z podziękowaniem za dar życia.
3. O spokój duszy dla ++: męża Janusza i syna Jerzego STALSKICH, rodziców Józefa i Józefy, brata Mieczysława, siostry Janiny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla synów Marka i Krzysztofa.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Boskiej Fatimskiej, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Teresy GRUSZKA z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
[do Modlitwy Wiernych: w intencji rocznych dzieci Karoliny BAKALARCZYK i Mikołaja DUDZIAK, rodziców i chrzestnych].
13.00    Msza św. dożynkowa w Księżym Lesie.
15.00    Msza św. chrzcielna.
17.15    Nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za ++: ojca Józefa KOZOŁUP w rocznicę śmierci, matkę Katarzynę, brata Mariana, szwagra Piotra, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: męża Michała GAWLIK w 12. rocznicę śmierci, rodziców Piotra i Elżbietę GAWLIK, siostrę Helenę, brata Jana, rodziców Annę i Józefa AUER, braci Wiktora i Adolfa, dziadków Jana i Marię GERA.
4. Za ++: rodziców Karolinę i Mieczysława KARAŚ, męża Edwarda BEDNARCZYK, ++ z rodzin obu stron.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12331635
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
359
6582
20664
12279450
100293
154542
12331635

Twoje IP: 18.205.176.85
Czas: 2019-11-22 02:47:10