Intencje Mszy św. w dniach od 4 do 10 listopada 2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD  4 DO 10 LISTOPADA 2019

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚW. KAROLA BOROMEUSZA, BISKUPA (4 LISTOPADA)
6.30     1. W intencji Joanny z rodziną.
2. Za + tatę Henryka CZAPLA, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7.00    1. W intencji Eli z rodziną.
2. Za + Wilhelma FOGIEL o radość życia wiecznego.
3. Za + Jarosława RZEŹNIKA (od siostry Zofii z mężem)
4. Do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o zdrowie dla Marii.
17.15    Nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00    1. O radość życia wiecznego dla ++: ojca Paula w 11. rocznicę śmierci, mamy Gertrud oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Kazimierza WOJCIECHOWSKIEGO w 4. rocznicę śmierci o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: ojca Zdzisława PRZYBYŁEK w rocznicę śmierci, żonę Hildegardę, ++ z pokrewieństwa obu stron – o radość życia wiecznego.
4. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
5. Za + Zelmę BARTHODZIEJ (29).
6. Do Boskiej Opatrzności z prośbą o Boże błogosławieństwo i dobre relacje w pracy w intencji współpracowników.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (5 LISTOPADA)
6.30    1. Za + Irenę LOREK.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. W intencji Eli z rodziną.
2. W intencji Joanny z rodziną.
3. Za ++ rodziców Aleksandra i Helenę WASILEWSKICH, ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Piotra GOTTWALD (od rodziny BIAŁEK).
17.15    Nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00    1. Za ++ Jana i Franciszkę KRAWCZUK, ++ z rodzin KRAWCZUK-SZATKOWSKI, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. O radość życia wiecznego dla ++: męża, ojca i dziadka Adolfa KNAPPIK, rodziców i teściów, ++ z rodzin WAJDA-KNAPPIK-MIARCZYŃSKICH-THIER-ŚWIĘTOCHOWSKICH, dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za ++: rodziców Rozalię i Władysława, siostrę Helenę i brata Czesława, ciocię Józefę i wujka Pawła, dziadków obu stron, bratową i szwagra – o radość życia wiecznego, dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
5. Za + Zelmę BARTHODZIEJ (30).
6. Za ++ rodziców Urszulę i Zenona SPUŁA, dziadków obu stron – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (6 LISTOPADA)
6.30    1. W intencji Eli z rodziną.
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za ++: matkę Elżbietę, ojca Sylwestra, córkę Elwirę, teściów, dziadków, rodziców chrzestnych, ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Róży i Konrada MOJZA z okazji 35. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Teresę MACIEJCZYK w 2. rocznicę śmierci o radość życia wiecznego.
17.15    Nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00    1. Za ++: syna Mariusza, rodziców Władysława i Anielę DUDEK, ++ z pokrewieństwa DUDEK-LECHOWICZ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Marię KOPREK, męża Ryszarda, rodziców i teścia, ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: mamę Marię KOPREK, ojca Ryszarda, ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
5. Za + mamę Janinę WIECZOREK w kolejną rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

CZWARTEK – PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (7 LISTOPADA)
6.30    O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszego kleryka.
7.00     1. W intencji Eli z rodziną.
2. W intencji Jasmin z rodziną.
3. W intencji Alojzego i Marii PIETRUSZKA z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o dalsze i opiekę Maryi na dalsze lata.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: W intencji Joanny z rodziną.
17.15    Nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00    1. Za ++ pod koniec września i w październiku 2019: Franciszka SZPURA, Zygmunta PRASKIEGO, Mie-czysława OLEWICZA, Monikę KRĄPIEC, Wandę GOLISZEWSKĄ, Włodzimierza JURKOWSKIEGO, Ninę SOŁTYSEK, Jarosława RZEŹNIKA, Marię KOZIOŁ, Ryszarda STALICKIEGO, Piotra GOTTWALDA, Wilhelma WYRWOŁA, Marka HOROWSKIEGO, Helenę WIDERA.
2. Za ++: rodziców Józefa i Agnieszkę WANAT, siostrę Stanisławę, braci Władysława, Stanisława i Eugeniusza, męża Mieczysława LECHOWICZ, dziadków obu stron i dusze opuszczone.
3. Za wszystkich ++ z rodzin STELMACH-MRÓZ-LIPOK-JANOCHA-SOŁTYSEK-BURZAN oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za ++: rodziców Gertrudę i Konrada ZYLKA, brata Reinholda, męża Joachima STACH, szwagra Alfonsa PIETRUSZKA, teściów Annę i Wilhelma STACH, siostrę Marię SZNAPKA, ++ z pokrewieństwa ZYLKA-STACH-STEFANIDES-PIONTEK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za dusze w czyśćcu cierpiące.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (8 LISTOPADA)
6.30    W intencji Joanny z rodziną.
7.00    1. W intencji Eli z rodziną.
2. W intencji Jasmin z rodziną.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Eryki i Helmuta z okazji 50. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny (od znajomych).
16.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Kamil JABŁOŃSKI – Halina KOSIŃSKA.
17.15    Nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00    1. Za ++: Jakuba PINDEL, jego rodziców, brata Ireneusza, wszystkich ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Kamila ZWIÓR w rocznicę urodzin o radość życia wiecznego.
3. Za ++: Amalię GRUSZKA, siostry Klarę i Waleskę, męża Albina, rodziców Walentego i Elżbietę, Huberta SZNURA, syna Rolanda, wszystkich ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
5. Za ++: rodziców Helenę i Jana KUREK, Anielę i Józefa HADASIK, ++ z pokrewieństwa oraz do Boskiej Opatrzności  z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rodziny.

SOBOTA – ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ (9 LISTOPADA)
6.30    1. W intencji Joanny z rodziną.
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Za ++: matkę Martę w rocznicę śmierci, męża Teodora, zięcia Waldemara, teściów Marię i Franciszka, rodzeństwo, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. W intencji Jasmin z rodziną.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marioli i Krzysztofa z okazji 30. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla dzieci i wnuczki.
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za  + Zbigniewa GRZELAK w 3. rocznicę śmierci.
2. Za ++: rodziców Henryka i Annę DONAT, syna Joachima, Franciszkę PISZNIOK, Franciszka ŚWITLIŃSKIEGO, ich rodziców oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Zofię JANESZIK o radość życia wiecznego (od sąsiadów z ul. Sosnowej 5a).
4. Za ++: żonę i mamę Janinę WIECZOREK, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA  (10 LISTOPADA)
6.45Niemiecka    1. W intencji Jasmin z rodziną.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosła-wieństwo w intencji Marii i Gerharda PAŹDZIOR z okazji 60. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++: brata Andrzeja w rocznicę śmierci, rodziców Kornelę i Józefa GAZDA, ++ z pokrewieństwa obu stron.
2. Za ++: rodziców Franciszkę i Antoniego NAJUCH, siostrę Gertrudę, 3 szwagrów, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: ojca Augustyna w 25. rocznicę śmierci, matkę Marię, syna Jana oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: rodziców Zofię i Jana KASIOREK, dziadków WODZYŃSKICH-KASIOREK, teściów DĄBROWSKICH, siostrę Halinę, siostrzenicę Mariolę, 3 szwagrów, babcię Marię, ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. W intencji Oliwii PODLODOWSKIEJ z okazji 18. urodzin o Dary Ducha Świętego, aby Duch Święty oświecał Jej drogę, którą będzie kroczyła.
3. Za ++: mamę Ludwikę BRUDNOWSKĄ, ojca Stanisława, ++ z rodzin ZNAJEWSKICH-SZOKALSKICH-MAJOR-BRUDNOWSKICH-MIKSTAL. dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: Anielę HADASIK, Marię HOROSZCZAK i Anielę STARZEC.
10.15Rodzinna    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jana NOCOŃ z okazji 65. rocznicy urodzin.
2. Za ++: rodziców Pawła i Martę SZŁAPA, córki Dorotę, Teresę i Reginę, zięcia Zygfryda, wnuczkę Olę, teścia Ryszarda SZWAT, ++ z rodzin PIĘTKA-SZŁAPA, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. W intencji Joanny z rodziną.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ryszarda POWROSŁO z okazji 85. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Janiny z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Władysława ŁUKASIKA, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: męża, ojca, brata i dziadka Adolfa KUTA, wszystkich ++ z rodzin KUTA-GRYSZÓWKA.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji Aleksandry PIONTEK o zdrowie i Boże błogosławieństwo z okazji przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego oraz w intencji całej rodziny.
17.30    Nabożeństwo niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za ++: rodziców Emilię i Jana POTKOWIK, Teodora NIEWIEM, teściów Franciszkę i Wiktora MAREK, braci Gerharda, Kurta i Herberta, siostrę Adelę, dziadków oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: brata Juliana SZPURA, rodziców Mariannę i Józefa, rodzeństwo i pokrewieństwo, dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za ++: Jana SNADNY, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12782505
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5225
4378
9603
12743484
76179
167057
12782505

Twoje IP: 18.206.194.161
Czas: 2020-02-18 20:20:44